Ebookpoint wyłącza „Twoją przestrzeń”. Czyli funkcję, o której chyba już nikt nie pamięta. :-)
Dostałem dzisiaj z księgarni taką informację:
Drogi Czytelniku,
wraz z dniem 16.07.2020 usługa „Twoja przestrzeń” w ebookpoint.pl przestaje być wspierana. Jeśli nie chcesz utracić plików, które w tym miejscu zgromadziłeś, prosimy o ich pobranie. Twoje pliki możesz pobrać do dnia 31.08.2020 – po tym terminie usługa zostanie całkowicie wyłączona, a pliki bezpowrotnie usunięte.
Pamiętaj, że zawsze masz możliwość automatycznego przesyłania swoich plików do usługi Dropboxa lub na Dysk Google.
Moja pierwsza reakcja to… „o co chodzi”? Wydawało mi się, że pierwszy raz o tym słyszę. Pamięć mnie zawiodła, gdyż o tej funkcji pisałem na blogu niemal 8 lat temu, określając ją jako „minichmurkę z Ebookpoint”. Tak ją wtedy reklamowali.
Ebookpoint jako pierwsza księgarnia na polskim rynku udostępnia swoim Użytkownikom wirtualną przestrzeń dyskową. Nowa funkcjonalność e-biblioteki daje Czytelnikom dodatkowe półki. Teraz każdy zarejestrowany Czytelnik w prosty sposób może przenieść swoje e-książkowe zasoby w jedno miejsce. Dodatkowa przestrzeń pozwala bezpiecznie przechowywać eBooki i audiobooki zakupione w innych księgarniach.
Wrzuciłem tam wtedy testowo kilka plików – zajrzałem teraz (tu bezpośredni link) i nadal tam są, z komunikatem jak wyżej. Mogę je pobrać, albo wysłać na Dropboxa.
Dlaczego Ebookpoint rezygnuje z „Twojej przestrzeni”? Myślę, że jeśli chodzi o przechowywanie plików, wygrywają chmury uniwersalne, bo dają synchronizację z wieloma urządzeniami. Tymczasem tej „chmurki” nie obsługiwała chyba nawet aplikacja mobilna Ebookpoint, tak więc jej zastosowanie było dość ograniczone.
Było ponoć jednak parę osób, które z tej funkcji korzystało, tak więc uznałem że warto o tym wspomnieć.
A czy Wy korzystaliście z „Twojej przestrzeni” w Ebookpoint? Czy podobnie jak ja zapomnieliście o jej istnieniu, lub nigdy nie wiedzieliście? :-)
PS. Szybka wiadomość dla amatorów Kindle: Paperwhite IV jest o 30 EUR taniej we francuskim Amazonie, przy czym pamiętajmy że płacimy tu również za przesyłkę do Polski. Możliwe, że niedługo pojawi się też jakaś promocja w DE.
Czytaj dalej:
- Videopoint przenosi się do chmury – kursy można zapisać na dysk tylko do 3 listopada
- Calibre 7.0 – kolejna „duża” wersja programu do zarządzania e-bookami
- Księgarnia Inverso zakończyła działalność po czterech latach. E-booków nie sprzedawali już od maja
- Tygodnik Powszechny ma już wersję na czytniki w subskrypcji cyfrowej!
- Ostatni dzień na pobranie książek ze „starego” ArtRage. Jak ściągnąć je wszystkie?
- 13 moich poleceń z promocji urodzinowej Ebookpoint 2024! Matematyka, inflacja, ewolucja, Kraków, Afryka i Biały Dom
Pamiętam, że cos takiego było. Ale nie używałem.
nie miałem świadomości nawet, ze coś takiego istnieje a książke trochę tam kupiłem.
Robert,
dowiedz się co możesz o promocji na Amazon.de
szczególnie mnie ciekawi czy pojawi się kiedy i jakiego rzędu promocja na Oasis III ?
Nie mam żadnych „tajnych” informacji. Tak jak Wy wszyscy mogę tylko czekać. :)
Nawet nie wiedziałem, a mam złotą półkę i kilka lat konto.
Mnie się podoba Twoja konstatacja.
Najpierw 'o co chodzi?’, a potem 'pisałem o tym na blogu 8 lat temu’ :D
Jeśli nikt nie ma nic przeciwko temu, to wstawię tu odrobinę prywaty, ale dla wspólnego dobra: w ramach nauki nowego języka programowania, napisałem mały, prostacki programik, który ściąga ebooki z różnych księgarni na lokalny dysk. Program pomyślany jest tak, by dało się go uruchomić np. spod crona na RaspberryPi, więc nie do końca jest przyjazny dla użytkowników nieobeznanych z Linuksami. Pobieranie odbywa się sekwencyjnie, jeden ebook na raz, żeby nikomu serwerów za bardzo nie obciążać. Dodatkowo, tam gdzie się dało, sprawdzam, czy danego ebooka już nie ma na dysku, żeby go niepotrzebnie nie sciągać po raz kolejny.
Kod programu jest na GitHubie – https://github.com/lkubicki/libraryDownloader