Artykuły na temat Polityka

Elektroniczne wydanie Polityki ma już ponad 10 tysięcy prenumerat!

Kilka tygodni temu na blogu bezdruku.pl, prowadzonym przez Łukasza Sporyszkiewicza ukazał się bardzo ciekawy wywiad z Joanną Chmielecką, kierownikiem Działu Rozwoju Produktów Cyfrowych w Polityce.

Padło w nim parę liczb, które warto przytoczyć, bo pokazują bardzo dobrze rozwój cyfrowej prasy w Polsce.

Zapytana o prenumeraty Joanna Chmielecka odpowiedziała:

 • E-wydania: 7.650 egz.
 • Mutacje cyfrowe:  3.024 egz.

Łącznie w styczniu było więc 10674 prenumerat!

E-wydania to te publikacje cyfrowe, które mają co najmniej PDF i nie są tańsze o więcej niż 30% od wydania drukowanego. Mamy … czytaj dalej »

Polityka Cyfrowa na prezent – test funkcji

Prenumeratę cyfrowej wersji Polityki można kupić także na prezent. Przetestowałem wczoraj działanie tej funkcji.

O samej Polityce Cyfrowej pisałem rok temu. Obok wersji z Kindle Store oraz Nexto możemy Politykę zamówić także bezpośrednio od wydawcy. W ramach abonamentu dostaniemy:

 • Trzy formaty: MOBI, EPUB, PDF bez DRM
 • Wysyłkę na Kindle w przypadku wersji MOBI
 • 10 najlepszych artykułów z każdego numeru w formacie MP3
 • Możliwość czytania artykułów w aplikacji online
 • Dostęp do wydań specjalnych, takich jak Niezbędnik inteligenta, Pomocnik Historyczny, Poradnik Psychologiczny…
 • Dostęp do archiwum od roku
czytaj dalej »

Polityka w wersji na Kindle nadal utrzymuje przewagę nad iPadem

Polityka zwykła i Kindlowa

Pół roku temu informowałem, że Polityka w wersji na Kindle sprzedaje się lepiej niż wersja na iPada.W październiku ubiegłego roku kindlowa Polityka miała 2100 prenumeratorów. Jak jest teraz? O tym dowiadujemy się z artykułu w NaTemat.pl:

„Trzeba pamiętać, że e-prasa to pojęcie szerokie. My rozumiemy ją również jako wydanie POLITYKI na iPadzie (numer na Majówkę pobrało z AppStore 2800 czytelników), Kindle (3300 aktywnych abonentów), e-wydania w Nexto, e-kiosku plus oczywiście uruchomioną w ostatnim tygodniu kwietnia naszą własną – bo obsługiwaną przez nasze

czytaj dalej »

Polityka na Kindle sprzedaje się lepiej niż wersja na iPada!

Polityka na Kindle - zdjęcie promocyjne

Wydawca Polityki podał wielkość sprzedaży wersji cyfrowej na iPada oraz na Kindle.

I ogromne zaskoczenie:

 • Wersja na Kindle sprzedaje się w liczbie 2100 sztuk tygodniowo.
 • Wersja na iPada ma sprzedaż 1300 wydań w tygodniu.

Spodziewaliście się tego? Że sprzedaż pieczołowicie opracowanego wydania na popularny tablet przegrywa z uboższym, tekstowym wydaniem na czytnik?

96% sprzedaży Polityki na Kindle to prenumerata – przypomnijmy, że miesiąc prenumeraty w Kindle Store kosztuje $3.99, czyli około 12 złotych, a pojedynczy numer kosztuje $1.99. Wersja iPadowa kosztuje 0,79 euro … czytaj dalej »

Polityka drugim najlepiej ocenianym pismem w Kindle Store!

Przeglądałem różne listy bestsellerów w Kindle Store i przełączyłem w pewnym momencie na zakładkę „Top Rated” – najlepiej oceniane. I oto, co widzę:

Polityka wśród najlepiej ocenianych pism

Polityka jest drugim najlepiej ocenianym pismem w Kindle Store. Spośród 22 recenzji aż 16 jest „pięciogwiazdkowych”.

5 gwiazdek razy 16, 4 gwiazdki razy 4 i po razie trzy i jedna gwiazdka

Niemal wszystkie recenzje są oczywiście po polsku. Co czytelnicy chwalą?

 • Że jest pierwsza i jest na Kindle. :-) No, to jest chyba ważne, bo raz, że stosuje się taryfę ulgową – dwa, brak możliwości porównania. Większość tygodników „mainstreamowych” takich jak amerykański Newsweek ma oceny znacznie niższe.
czytaj dalej »

Nowy numer Polityki – nie w czytniku, lecz na ich stronie

Aktualizacja z 24.02: Amazon wreszcie wysyła zaległy numer Polityki. Jeśli jednak ściągnęliśmy go sobie wcześniej, to nowy plik od razu trafi do sekcji „Periodicals:Back Issues” (ostatnia strona na liście książek), skąd go możemy wyciągnąć.


Nie wszyscy jeszcze zapisali się na nowy profil Świata Czytników na Facebooku, więc doniosę o tym, co dotyczy prenumeratorów Polityki na Kindle.

Dziś na czytniki dostaliśmy nowy numer Polityki, który okazał się być… numerem sprzed tygodnia.  Redakcja Polityki opublikowała informację dla czytelników wydania Kindle:

Z przyczyn, na

czytaj dalej »

500 prenumerat Polityki przez 3 dni

Ile mamy Kindli w Polsce? Amazon nie ujawnia wyników sprzedaży, jesteśmy skazani na spekulacje. Ale dzisiejszy Press podaje:

Tygodnik „Polityka” w ciągu pierwszych trzech dni od premiery wersji na czytniki Kindle zdobył 500 zamówień próbnej prenumeraty.

No, to chyba robi pewne wrażenie – posiadacze Kindle to nie jest jakaś kompletnie niszowa grupa, skoro bez specjalnej reklamy, w ciągu trzech dni zapisało się 500 osób. Zresztą widać też to po statystykach Kindle Store, na stronie produktu czytamy, że w kategorii Kindle Magazines & czytaj dalej »

Chcesz mieć obrazki w Polityce? Ściągaj przez WIFI!

Gdy tydzień temu napisałem o wydaniu Polityki na Kindle, wielu czytelników Świata Kindle zapisało się od razu. Jednak z paru głosów w komentarzach wynikało, że nie wszyscy widzą ilustracje do artykułów i np. sekcję z rysunkami.

Ilustracja z Polityki pod leadem artykułu

Od czego zależy to, że niektórzy powyższego zdjęcia nie widzą?

Na właściwy trop wpadł w swoim komentarzu nasxsx. Otóż, jeśli ściągamy gazetę przez połączenie 3G, dostajemy uboższą wersję. A konkretnie – bez ilustracji rozpoczynających artykuły.

Przekonałem się dziś o tym sam. Nie działał u mnie w nocy router, … czytaj dalej »

Pierwszy polski tygodnik: Polityka już na Kindle

Polityka - okładka Kindle

Mamy już pierwszy polski tygodnik w Kindle Store. Od dzisiaj dla klientów z Polski dostępna jest Polityka! Pismo pojawiło się w sklepie kilkanaście dni temu, ale można je było kupić tylko w Stanach. Dzisiaj włączono je też dla Polski i właśnie pierwszy numer wylądował na moim czytniku!

Możemy:

 • zapisać się na subskrypcję w cenie $3.99 za miesiąc – z tym, że na początku nic nie płacimy, bo zapisujemy się na 14-dniowy okres próbny.
 • lub kupić pojedynczy numer za $1.99.

Cena subskrypcji bardzo atrakcyjna – bo w miesiącu dostaniemy … czytaj dalej »