Artykuły na temat Kindle Store

Jak przenieść prenumeratę czasopism na nowy czytnik?

Kupiliśmy nowy czytnik, a prenumeraty czasopism przychodzą na stary? Pojawiają się czasami takie pytania. Zobaczmy, jak to zmienić.

Automatyczna wysyłka czasopism jest jedną z tych rzeczy, które jako użytkownicy czytników kochamy. Nie ma nic lepszego niż rano usiąść do śniadania i sięgnąć po czytnik, na którym już czeka nowy numer ulubionego tygodnika.

Co jednak zrobić, gdy w domu pojawi się kolejny czytnik?

W artykule piszę wyłącznie o Kindle oraz PocketBooku – bo jedynie te dwie marki w polskich warunkach umożliwiają bezprzewodowe przesyłanie plików.

Nowy czytnik –

czytaj dalej »

Rusza turecki Amazon, ale bez własnego Kindle Store. Czy to prognoza dla Polski?

Parę dni temu ruszył kolejny sklep Amazona: amazon.com.tr przeznaczony dla klientów z Turcji.

Dlaczego powinno nas to interesować?

Niemal dokładnie dwa lata temu niemiecki Amazon zaczął działać w języku polskim. Jakiś czas później doszły języki turecki i czeski, obecnie panel wyboru języka wygląda następująco:

Na liście mamy też angielski i niderlandzki, ale akurat Holendrzy mają od paru lat swojego okrojonego Amazona, który w niektórych przypadkach (zakup Kindle) przekierowuje na Amazon.de.

Gdy dwa lata temu pojawił się Amazon po polsku, nie miałem wątpliwości, że … czytaj dalej »

Rejestracja Kindle – pytania i odpowiedzi

Jak i po co rejestrować Kindle? Jak zmienić właściciela na inną osobę? Jak skutecznie wyrejestrować czytnik i przygotować do sprzedaży? W artykule zbieram odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Pierwszy artykuł o tym, dlaczego warto zarejestrować Kindle napisałem już w sierpniu 2011. Od tego czasu trochę się zmieniło, dlatego po 7 latach postanowiłem wrócić do tego tematu. Tym razem w formie pytań i odpowiedzi.

Uwaga: zrzuty ekranowe i nazwy opcji dotyczą czytników w wersji 5.9.7 – jeśli masz starszy, mogą wyglądać inaczej, ale zasada działania jest podobna. Zobacz czytaj dalej »

Wiedźmin po angielsku? Wszystkie części dzisiaj po $1,22 w Kindle Store

Jak czyta się Sapkowskiego po angielsku? Wszystkie części sagi wiedźmińskiej kupimy dzisiaj po $1,22. 

Twórczość Andrzeja Sapkowskiego staje się coraz bardziej popularna w anglojęzycznym świecie – to dzięki sukcesowi gier z cyklu The Witcher. Jeśli Netflixowi uda się zrobić dobry serial, ta popularność będzie wciąż rosła.

Przez długi czas wydawcy nie zauważali tego – bo angielskie przekłady Sapkowskiego były wydawane niekonsekwentnie. Zdaje się, że wydając „Krew elfów” zapomniano o „Mieczu przeznaczenia”, przez co czytelnicy nie bardzo wiedzieli o co chodzi…

Teraz to nadrabiają i wszystkie … czytaj dalej »

Kindle Store na luty 2018 – dużo historii

Promocja Monthly Kindle Deals na luty przynosi nam trochę więcej ciekawych e-booków niż w poprzednich miesiącach.

Nie zawsze o tej promocji wspominam, bo nie zawsze jest o czym, ale w tym miesiącu trafiłem na parę ciekawych tytułów, szczególnie na temat historii.

Niektóre z moim komentarzem, inne bez. :-)

Historia:

czytaj dalej »

Wielka promocja prenumerat w Kindle Store: kilkanaście magazynów po 5 dolarów… za rok!

To nie pomyłka. W Kindle Store znajdziemy promocję na prenumeratę czasopism po 5 dolarów za rok! To oznacza zniżki rzędu 90-96%.

Dawno nie pisałem o promocjach z Kindle Store, ale o tej wspomnieć zdecydowanie należy.

Nie wszystkie promowane pisma (i żadne z banera powyżej) są dostępne w Polsce. Ale kilkanaście jest – kosztują 5 dolarów na rok. W cenę jest już wliczony VAT, płacimy tyle, co Amerykanie.

Magazyny na czytniki

Te magazyny publikowane są w formie tekstowej i powinniśmy je móc przeczytać na wszystkich czytnikach Kindle:… czytaj dalej »

Zarządzanie kolekcjami na stronie Amazonu działa wreszcie dla wszystkich książek!

Trochę niezauważona przeszła ważna zmiana dla wszystkich korzystających z kolekcji na Kindle.

Od paru dni na stronie konta Kindle widzimy następujący komunikat.

Cloud Collection Management launched for Audiobooks and Personal Documents. You can now create and edit cloud collections with audiobooks and personal documents from Manage your Content and Devices page.

Chodzi o to, że do „kolekcji w chmurze” będziemy od teraz mogli dodawać nie tylko książki zakupione w Amazonie, ale również audiobooki z Audible oraz nasze własne książki, wysłane do chmury, np. mailem … czytaj dalej »

Kindle Store na lipiec 2017: Martin, Le Guin, Salvatore, Delaney, Tracy

Dawno nie opisywałem miesięcznych promocji w Kindle Store, bo i nie było czego, jednak lipiec przynosi parę okazji.

Zacznijmy jednak od promocji dnia.

Tylko dziś: „Gra o tron” za dychę

A Game of Thrones (A Song of Ice and Fire, Book 1) – George R.R. Martin ($2,45) – taniej tylko dziś, okazją jest zapewne jutrzejsza premiera VII sezonu serialu.

From a master of contemporary fantasy comes the first novel of a landmark series unlike any you’ve ever read before. With A Game of Thrones, George

czytaj dalej »

E-booki w krajach anglojęzycznych: 632 miliony sztuk i 82% udziału Amazonu!

Bardzo ciekawe statystyki dotyczące sprzedaży e-booków w krajach anglojęzycznych przedstawił parę tygodni temu serwis Author Earnings.

Na wstępie trzeba powiedzieć, że nie ma oficjalnych statystyk sprzedaży książek elektronicznych. Nie ujawniają ich polskie księgarnie, nie ujawnia ich Amazon. Dlatego podobnie jak w Polsce, tak i w Stanach jesteśmy skazani na szacunki. To sprawia, że różni uczestnicy rynku mogą twierdzić różne rzeczy i ciężko jest to zweryfikować.

Serwis Author Earnings skierowany jest przede wszystkim do autorów niezależnych, którym dostarcza dane na temat rynku wydawniczego. … czytaj dalej »

Kindle Store na marzec 2017: Riddle, Currie, Brennan, Staveley, Shirer, Gilbert, Eldredge, Levitt&Dubner

Każdego miesiąca w Amazonie rusza nowa promocja: Monthly Deals in Kindle Books, w której setki tytułów kupimy za 4 dolary lub taniej. Zobaczmy, co przygotowali teraz.

Na początku wspomnę, że nie każdego miesiąca przygotowuję taki przegląd, bo czasami nie ma czego polecać. Amazon jest bardzo oszczędny w swoich promocjach, jest też sporo powtórek. Nie inaczej jest teraz – sporo tych tytułów omawiałem już kiedyś. Ale jeśli się nie wyrobiliśmy, to może nam się przydać. :-)

Oto kilka wybranych tytułów.

Powieści

czytaj dalej »