Artykuły na temat Czasopisma

Życie Duchowe w e-booku – kolejne czasopismo w wersjach EPUB i MOBI (i kod rabatowy)

Niedawno w wersji na czytniki zadebiutowało kolejne pismo o tematyce religijnej.

Życie Duchowe to kwartalnik wydawany od 1994 przez polskich jezuitów oraz wydawnictwo WAM. Tak o nim mówi redakcja:

Jest pismem o charakterze egzystencjalno-duchowym, skierowanym do osób świeckich i duchownych. Podejmuje problemy z zakresu teologii, psychologii, życia społecznego, kultury i sztuki. Ma charakter monograficzny. Pragnie pomagać w rozwoju duchowym i intelektualnym.

Każdy numer podejmuje konkretny temat, do jego omówienia zaprasza różnych znanych autorów.

Wydanie na czytniki

Kwartalnik w wersji elektronicznej sprzedawany jest wyłącznie na stronie wydawnictwa WAM. Dotąd poszczególne numery … czytaj dalej »

Zmiana w prenumeracie Gazety Wyborczej: wersja na czytniki już w najniższym pakiecie

Po pięciu latach od startu cyfrowej prenumeraty, Gazeta Wyborcza dostępna jest na czytniki w każdym pakiecie, również najtańszym.

Zacznijmy jednak od krótkiej historii, bo GW na czytnikach mamy już ponad siedmiu (!) lat.

Jak było dotąd

Gazeta Wyborcza na czytniki pojawiła się po raz pierwszy w grudniu 2011 – jedynie w Kindle Store. Była mocno ograniczona – brak dodatków lokalnych, brak magazynów takich jak „Duży Format”. To z czasem poprawiano i w lutym 2012 ukazała się nietypowa pierwsza strona GW, w której gazetę osadzono … czytaj dalej »

Magazyn „Czytaj!” – za darmo i w wersji na czytniki

Społeczność skupiona wokół serwisu Readlist.pl wydała niedawno pierwszy numer swojego pisma. „Czytaj!” pobierzemy bezpłatnie, również w wersjach na czytniki.

Readlist to grupa, która powstała najpierw wokół hashtaga #readlist2016pl na Twitterze. W ten sposób czytelnicy oznaczali opinie na temat przeczytanych książek. Aktualny hashtag to oczywiście #readlist2019pl. Z czasem powstał też serwis readlist.pl, no a teraz pismo.

Czytaj! to pierwszy literacki magazyn stworzony przez i dla czytelników. Piszemy o tym, o czym sami chcielibyśmy przeczytać.

Trochę z tym „pierwszy” bym uważał, bo czym jest … czytaj dalej »

Jak przenieść prenumeratę czasopism na nowy czytnik?

Kupiliśmy nowy czytnik, a prenumeraty czasopism przychodzą na stary? Pojawiają się czasami takie pytania. Zobaczmy, jak to zmienić.

Automatyczna wysyłka czasopism jest jedną z tych rzeczy, które jako użytkownicy czytników kochamy. Nie ma nic lepszego niż rano usiąść do śniadania i sięgnąć po czytnik, na którym już czeka nowy numer ulubionego tygodnika.

Co jednak zrobić, gdy w domu pojawi się kolejny czytnik?

W artykule piszę wyłącznie o Kindle oraz PocketBooku – bo jedynie te dwie marki w polskich warunkach umożliwiają bezprzewodowe przesyłanie plików.

Nowy czytnik –

czytaj dalej »

Promocje dnia – 26.09.2018: Tygodnik Powszechny, Gospodarka przyszłości, Reportaż, Zysk, Audiobooki x2, Sonia Draga, Wellman, Erikson, Rogala

Zaczynam nietypowo od prasy. Następnie dwie książki na temat współczesnej i przyszłej gospodarki. Są też reportaże, dwie ładne promocje audiobookowe i skoro to środa – sporo nowości z wydawnictwa Sonia Draga.

Tygodnik Powszechny: prenumerata -30%

Prenumerata Tygodnika Powszechnego o 30% taniej w Publio do 2 października.

Za roczną prenumeratę zapłacimy 125,93 zł, co daje 2,42 zł za numer. A przypomnę, że cena okładkowa papieru to już 8 złotych.

Ja od wielu lat mam prenumeratę w Amazonie (stała cena $3,99 na miesiąc), ale w tym momencie się przeniosę. Pismo … czytaj dalej »

Magazyn Pismo w wersji na czytniki – również w cenie prenumeraty papierowej

Pismo. Magazyn Opinii – to nowy miesięcznik, który wystartował w styczniu 2018 i zdobył już pewną popularność. Od paru miesięcy możemy go też przeczytać na naszych czytnikach.

Zacznijmy od tego, co o sobie mówią:

„Pismo. Magazyn opinii” to miesięcznik, który łączy w sobie fakt, literaturę, obraz oraz humor. Poruszamy w nim istotne tematy społeczne, ekonomiczne, naukowe, technologiczne, kulturalne i polityczne.

Dlatego znajdziecie tu treści merytoryczne, wnikliwe i rzetelne. A to wszystko w nowoczesnej i zwracającej uwagę formie. Chcemy, by nasze „Pismo” angażowało czytelnika zarówno atrakcyjną ilustracją, jak i przykuwającym uwagę

czytaj dalej »

Nowy numer Creatio Fantastica na Światowy Dzień Czytania Tolkiena

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Z tej okazji ukazał się nowy numer pisma Creatio Fantastica, poświęcony w dużej części właśnie temu autorowi.

O samym piśmie wspominałem tutaj w lipcu 2017 przy omówieniu „Antologii X”.

Jest to pismo naukowo-literackie, które ukazuje się od 2005 roku, wydawane jest teraz przez Ośrodek Badawczy Facta Ficta w Krakowie. Co ważne – treść pisma dostępna jest na wolnej licencji, a ze strony ściągniemy wersje PDF, EPUB i MOBI.

Co na temat zawartości nowego numeru redakcja napisała na Facebooku:… czytaj dalej »

QuickRage – Magazyn Miasta

W nowym pakiecie QuickRage kupimy zestaw numerów archiwalnych „Magazynu MIASTA”, a także jego prenumeratę.

Co to za pismo?

„Magazyn Miasta” to unikalna platforma wymiany poglądów i doświadczeń, która pomaga wszystkim środowiskom zaangażowanym w pracę nad przemianami polskich miast w podejmowaniu mądrych decyzji i działań podnoszących jakość życia mieszkańców. Wydaliśmy już 19 numerów pisma (w tym jeden po angielsku) i opublikowaliśmy ponad 450 artykułów. Piszemy o wszystkim, co ważne w miastach – od polityki miejskiej, urbanistyki i architektury, poprzez innowacje w zarządzaniu i w produktach oferowanych mieszkańcom aż po najciekawsze i twórcze sposoby spędzania

czytaj dalej »

Wielka promocja prenumerat w Kindle Store: kilkanaście magazynów po 5 dolarów… za rok!

To nie pomyłka. W Kindle Store znajdziemy promocję na prenumeratę czasopism po 5 dolarów za rok! To oznacza zniżki rzędu 90-96%.

Dawno nie pisałem o promocjach z Kindle Store, ale o tej wspomnieć zdecydowanie należy.

Nie wszystkie promowane pisma (i żadne z banera powyżej) są dostępne w Polsce. Ale kilkanaście jest – kosztują 5 dolarów na rok. W cenę jest już wliczony VAT, płacimy tyle, co Amerykanie.

Magazyny na czytniki

Te magazyny publikowane są w formie tekstowej i powinniśmy je móc przeczytać na wszystkich czytnikach Kindle:… czytaj dalej »

„Fenix Antologia” – legendarne pismo fantastyczne powraca, również w wersji na czytniki!

Po 17 latach przerwy odradza się Fenix – jeden z najbardziej znanych polskich magazynów z fantastyką! Możemy też go kupić w formatach EPUB/MOBI.

Pismo ukazywało się w latach 1991-2001, jego kolejnymi redaktorami naczelnymi byli Rafał Ziemkiewicz i Jarosław Grzędowicz. Charakterystyczny był kieszonkowy format, łatwo odróżniany od dużej „Nowej Fantastyki”.

Nowy jego tytuł to „Fenix Antologia”. Za reaktywacją stoją Bartek Biedrzycki i Krzysztof Sokołowski. Wydawcą jest zaś Gniazdo Światów – imprint wydawnictwa timof i cisi wspólnicy. Na stronie pisma sukcesywnie będą publikowane materiały archiwalne.

A dlaczego … czytaj dalej »