Artykuły na temat Trekstor

Trekstor Pyrus – uzupełnienie recenzji po 3 miesiącach

Na początku listopada 2012 opublikowałem recenzję czytnika Trekstor Pyrus autorstwa Jarosława Drożdżewskiego. Teraz dostałem jej uzupełnienie. Na samym końcu mój komentarz.

Od mojej recenzji „Pyrka” minęło już trochę czasu, a dokładniej ponad trzy miesiące. Są to też moje pierwsze miesiące z czytnikiem w ogóle. Im dłużej się używa jakiegoś sprzętu, tym więcej się o nim, jak i o całej e-bookowej tematyce wie, pojawiają się inne spostrzeżenia. Coś, co kiedyś drażniło, dziś nie ma znaczenia, a w to miejsce uwidaczniają się inne, zdecydowanie poważniejsze wady. W związku … czytaj dalej »

Wojna patentowa wchodzi między czytniki: E-Ink pozywa Trekstora

Parę dni temu firma E Ink Corporation, producent ekranów z e-papierem ogłosiła wytoczenie procesu przeciwko niemieckiej firmie Trekstor GmbH.

Trekstor produkuje omawiany już u nas czytnik Pyrus. Czytnik ten ma naruszać następujące patenty E-Ink:

  • European Patent EP 1 231 500 B1: „electronically addressable microencapsulated ink”; and
  • European Patent EP 1 010 036:  „electrophoretic displays and materials”.

Dla Trekstora pracuje chińska firma Guangzhou OED Technologies. Autor bloga Digital Reader zastanawia się o jakie naruszenie może chodzić – czy po prostu kupili na boku trochę … czytaj dalej »

Trekstor Pyrus – recenzja czytelnika

Po „aferze komentarzowej” sprzed paru tygodni moja opinia na temat marki Trekstor zdecydowanie spadła, jednak nadal uważam, że czytnik Pyrus jest ciekawą budżetową propozycją – jak ktoś powiedział – pomiędzy pseudo-czytnikami z ekranem LCD i „pełnymi” czytnikami jak Onyx czy Kindle.

Zastanawiało mnie jednak zawsze, jak do takiego urządzenia podchodzi osoba, która nie ma wcześniejszych czytnikowych doświadczeń. I oto napisał do mnie Jarosław Drożdżewski, który przesłał swoją recenzję „Pyrka”.

Aktualizacja z 5 listopada: doszło kilka zdjęć i dwa filmy


Na wstępie warto zaznaczyć, że … czytaj dalej »

Czytnik e-booków Trekstor Pyrus – trzecie podejście Empiku, tym razem lepiej

Nasz lokalny potentat, czyli Empik już dwukrotnie próbował wpuścić na rynek urządzenie do czytania. Najpierw był OYO – z e-papierem w technologii Sipix – o beznadziejnym ekranie i czasie reakcji. Cena ponad 500 zł również przegrywała z konkurencją.

W lutym tego roku – zaskoczyli ceną – za 230 złotych można było kupić „czytnik” Trekstor 3.0 – ale tym razem był to pseudo-tablet z ekranem LCD. Swoją opinię napisałem swego czasu w artykule, znacznie mocniej cały pomysł został zjechany przez Kominka.

Tym razem trzecie podejście i … czytaj dalej »

Kominek poszedł do Empiku i co tam zobaczył

Półka z czytnikami w Empiku
(fot. Kominek)

Jak pewnie wielu z Was wie, słynny bloger Kominek jest podobnie jak ja wielkim zwolennikiem Kindle i pisał o tym już nieraz u siebie. Ostatnio wybrał się do Empiku i obejrzał Trekstora – urządzenie, które Empik sprzedaje jako e-czytnik. To ten w środku – z lewej jest Iriver Story HD, z prawej inny czytnik z ekranem LCD marki Vedia.

Mimo darzenia wielką miłością Kindle, uważam, że ekran ma za mały. Dzięki temu urządzenie mieści się w kieszeni kurtki, jest poręczne, ale nie pogardziłbym dodatkowymi dwoma calami.

Jak widać powyżej

czytaj dalej »

Empik w natarciu – promuje „czytnik” z ekranem LCD…

Kilka osób przesłało mi dzisiaj link do artykułu „Empik pokazuje nowy czytnik e-książek. Cena 229,99 zł” w biznesowym serwisie Wyborczej.

Nowy czytnik niemieckiej firmy TrekStor pojawi się w sieci Empik i na Empik.com na początku marca. Do tej pory w krajach Europy Zachodniej sprzedano ponad pół miliona takich urządzeń.

Zabiło Wam szybciej serce? Dwie stówy za czytnik? Zbyt piękne by było prawdziwe? No i nie jest.

Jak się dowiadujemy z treści, czytnik ten ma siedmiocalowy ekran LCD i rozdzielczość 800×480. Dla porównania, Kindle i inne popularne czytniki mają najczęściej … czytaj dalej »