Artykuły na temat Empik

Empik uruchamia abonament na lektury, które… i tak w większości możemy mieć bezpłatnie

Empik uruchamia abonament na lektury szkolne w e-bookach i audiobookach. Będzie kosztował 10 złotych miesięcznie.

Od paru dni krążyła plotka o tym, że Empik planuje abonament na książki elektroniczne. Jako pierwsza odkrył to redaktor serwisu granice.pl, który przeanalizował zmiany w regulaminie i zauważył, że w wersji z 28 sierpnia 2018 doszły punkty na temat abonamentu.

Teraz mamy już stronę z ofertą, na której czytamy:

Wszystkie lektury szkolne w jednym miejscu! Ponad 400 tytułów ebooków, audiobooków oraz materiałów dodatkowych dostępnych w aplikacji EmpikGO! dla Twojego dziecka, która jest dostępna

czytaj dalej »

Empik wyprzedaje czytniki po 99 zł. Czy warto kupować aż takie starocie?

empik-wyprzedaz

Czytelnik doniósł mi dzisiaj o wyprzedaży czytników i akcesoriów do nich w Empik.com. Wszystkie urządzenia kupimy po 99 zł. 

Patrząc na same ceny, promocja wygląda obłędnie. Patrząc na listę czytników w sprzedaży, już nieco mniej, bo jest to pięć modeli:

W promocji są też akcesoria (np. etui do PB611 za… 6 złotych), a także pseudo-czytniki z ekranami LCD, które kiedyś usiłowano promować jako urządzenia do czytania.

Do … czytaj dalej »

Trekstor Pyrus – recenzja czytelnika

Po „aferze komentarzowej” sprzed paru tygodni moja opinia na temat marki Trekstor zdecydowanie spadła, jednak nadal uważam, że czytnik Pyrus jest ciekawą budżetową propozycją – jak ktoś powiedział – pomiędzy pseudo-czytnikami z ekranem LCD i „pełnymi” czytnikami jak Onyx czy Kindle.

Zastanawiało mnie jednak zawsze, jak do takiego urządzenia podchodzi osoba, która nie ma wcześniejszych czytnikowych doświadczeń. I oto napisał do mnie Jarosław Drożdżewski, który przesłał swoją recenzję „Pyrka”.

Aktualizacja z 5 listopada: doszło kilka zdjęć i dwa filmy


Na wstępie warto zaznaczyć, że … czytaj dalej »

Czytnik e-booków Trekstor Pyrus – trzecie podejście Empiku, tym razem lepiej

Nasz lokalny potentat, czyli Empik już dwukrotnie próbował wpuścić na rynek urządzenie do czytania. Najpierw był OYO – z e-papierem w technologii Sipix – o beznadziejnym ekranie i czasie reakcji. Cena ponad 500 zł również przegrywała z konkurencją.

W lutym tego roku – zaskoczyli ceną – za 230 złotych można było kupić „czytnik” Trekstor 3.0 – ale tym razem był to pseudo-tablet z ekranem LCD. Swoją opinię napisałem swego czasu w artykule, znacznie mocniej cały pomysł został zjechany przez Kominka.

Tym razem trzecie podejście i … czytaj dalej »

Czytamy przy świetle – test lampki z Empiku

Problemem czytników z e-papierem jest, jak wiadomo, brak podświetlania. Dlatego można próbować używać wraz z nimi lampek takich jakie byśmy kupowali do normalnych książek.

Lampka do książki z Empiku

Tę oto lampkę kupiłem niedawno w Empiku. W sklepie internetowym znajdziemy ją za 14,49, w salonie za 15 złotych. Co warto o niej wiedzieć:

  • Ma klips, za pomocą którego da się ją przymocować do okładki Kindle (z samym Kindle też da radę).
  • Można ją złożyć, gdy jej nie używamy.
  • Zasilana dwoma bateriami AAA, od razu lepiej kupić akumulatorki, bo jak włożyłem normalne baterie, to
czytaj dalej »

Jak to ^mmazur kupował książkę z Empiku i na Kindle wrzucał. W 13 krokach.

O zakupach w Empiku było już w ostatnim wpisie, ale nie sądziłem że tak szybko będę mógł donieść jak to wygląda w praktyce.

Dzięki blipowi trafiłem na artykuł „Kindle i obchodzenie zabezpieczeń Babci Jagódki”. Autor postanowił kupić w Empiku plik EPUB z książki pani Anny Brzezińskiej „Opowieści z Wilżyńskiej Doliny” (swoją drogą polecam, bo opowieści prześmieszne).

Problem jest taki, że chciał przeczytać ją na Kindle (który jak wiemy nie obsługuje zabezpieczeń Adobe), a sam używa Linkusa, na którym takich książek również nie otworzymy.

No, ale … czytaj dalej »

Pytania i odpowiedzi: przeglądarka w DX, etui, kontrola rodzicielska, syntezator mowy i Empik

Kolejna porcja pytań i odpowiedzi… Trochę z komentarzy, trochę z maili, trochę z analizy zapytań w Google. :-)

  1. Przeglądarka w Kindle DX
  2. Czy potrzebne jest etui, okładka do Kindle?
  3. Czy Kindle ma mechanizmy kontroli rodzicielskiej?
  4. O co chodzi z czytaniem e-booków przez Kindle?
  5. Kindle a e-booki z empik.com

1. Jaką przeglądarkę ma Kindle DX? Czy można np. sprawdzić tam maila?

Kindle DX, choć tego lata doczekał się odnowionej, grafitowej wersji, ma nadal oprogramowanie w wersji 2.5 czyli takie samo jak w starych Kindle 6″. Dlatego w DX nie ma nowej przeglądarkiczytaj dalej »