Artykuły na temat Filmy

Jak spakować walizkę? Film promocyjny Virtualo

Pakowanie na dłuższy wyjazd, to jeden z tych momentów, gdy zapalony czytelnik miał do niedawna tyle dylematów… Co zabrać i jak to zmieścić?

Ja zwykle na wakacje brałem co najmniej trzy książki – którą czytam aktualnie, którą chcę zacząć jako następną, no i jakąś, do której zajrzę w przypadku, gdy aktualna mnie znudzi. Czasami obok rzeczy rozrywkowych zabierałem też jakąś pozycję zawodową, bo wiedza lepiej wchodzi do głowy po całym dniu chodzenia po górach. Nie wspominam o przewodnikach, bo to oczywiste.

Poniższy film przygotowała Anita, … czytaj dalej »

Kindle Oasis – pierwsze filmy i działanie nowego czytnika

cnet-filmy-oasis

Dziennikarze z różnych serwisów ze świata mieli już wcześniej możliwość zapoznania się z nowym Kindle Oasis. Teraz publikują filmy, które pozwolą zobaczyć czytnik w akcji. 

Kilka z nich zaprezentuję.

Pierwszy film z portalu CNET to szybki przegląd funkcji czytnika.

Możemy zobaczyć m.in. jak wygląda wypinanie czytnika z okładki. Jest to dość podobne do tego, jak działa okładka Origami w Voyage. Powstaje oczywiście pytanie, czy takie przypięcie nie zmniejsza funkcji ochronnej okładki.

Mi parę razy Voyage w okładce upadł na ziemię i czytnik z niej nie wypadł, chociaż jeśli go … czytaj dalej »

„Legendy polskie” za darmo z Allegro: film Bagińskiego i opowiadania: Cherezińska, Kosik, Małecki, Orbitowski, Rak, Wegner

legendy-antologia

Allegro zaskakuje po raz kolejny. Oto powalający film Tomka Bagińskiego i antologia opowiadań od najlepszych polskich autorów. Temat? Legendy polskie opowiedziane na nowo.

Pomysł następujący: wrócić do do tych opowieści, które znamy z dzieciństwa i pokazać je na nowo, w dzisiejszym świecie.

Legendy polskie.

Stare trochę zakurzone, ale nie całkiem zapomniane. Wracamy do nich od czasu do czasu, aby na chwilę przenieść się w magiczną, pradawną rzeczywistość, odległą od otaczającej nas współczesności.

Ale czy faktycznie? Czy świat przedstawiony w legendach rządzi się zupełnie innymi prawami

czytaj dalej »

Pierwsze filmy z Paperwhite 3 – porównanie z PW2 i nowy sposób zaznaczania

kindle-paperwhite-2-vs-kindle-paperwhite-3

Jest już kilka pierwszych filmów prezentujących Kindle Paperwhite 3 w akcji.

Len Edgerly, prowadzący podcast The Kindle Chronicles porównuje PW3, PW2 oraz Voyage.

Parę konkluzji:

  • Ekran mniej niebieskawy i jaśniejszy niż PW2.
  • PW3 ma chyba podobnie jak PW2 chropowatą powierzchnię ekranu w porównaniu do gładkiego w Voyage (i PW1). Autorowi bardziej się podoba ten z Voyage – ja wolałem ten w PW2.
  • Kolor ramki nie jest jednak szary – przypomina mi ten z Kindle 7 – w połączeniu z czarnym logiem.
  • PW3 inaczej wygląda też z tyłu – logo Amazonu
czytaj dalej »

Rusza Videopoint: kursy video z e-bookami w pakiecie!

videopoint-glowna

Helion rusza z platformą kursów video. Jest to doskonałe uzupełnienie oferty e-booków. A przy kupnie dostaniemy też e-booka!

Videopoint to serwis bliźniaczy do Ebookpoint, ale poświęcony szkoleniom w formie filmów. Autorami szkoleń są polscy specjaliści z różnych dziedzin.

Wszystkich kursów jest w tym momencie ponad 40, co jest dobrym wynikiem jak na start. Tematyka bardzo zróżnicowana: programowanie, strony WWW, grafika dla fotografów i twórców 3D, Office, gry, urządzenia mobilne… Ba, jest nawet elektronika.

Niektóre kursy mają dwa poziomy – np.

czytaj dalej »

Kindle Voyage vs Kobo Glo HD – pierwsze filmy

goodreader-porownanie-kobo-glo-hd-kindle-voyage

Parę dni temu pisałem o premierze nowego czytnika Kobo Glo HD z ekranem 300 ppi. Są już pierwsze filmy z jego udziałem.

Amerykańscy i kanadyjscy blogerzy mają tę przyjemność, że nowe czytniki trafiają do nich jeszcze przed premierą, albo od razu po. Skorzystali tej możliwości twórcy bloga Goodereader i opublikowali porównanie Kobo Glo HD z Kindle Voyage.… czytaj dalej »

Piękna reklama Kindle Paperwhite z Indii

kpw-autobus

Parę dni temu na kanale indyjskiego oddziału Amazonu pojawiła się taka oto pełna emocji reklama Kindle Paperwhite

Jest o tyle nietypowa, że trwa ponad trzy minuty, można powiedzieć, że to cały teledysk.… czytaj dalej »

Kindle Flare – czytnik, który powie wszystkim, co właśnie czytamy!

Amazon wypuszcza nowy czytnik, który odpowie na jedną z największych wad czytników – brak możliwości pochwalenia się tym, co czytamy.

Kto z nas nie żałuje, że gdy czytamy e-booka, reszta świata nie dowie się, jaką to ambitną literaturę akurat pochłaniamy. Książka papierowa ma okładkę – książka elektroniczna ukryta jest w zimnym prostokącie e-papieru.

Kindle Flare to nowy czytnik z Amazonu, który po prostu… … czytaj dalej »

18 czerwca Amazon ogłosi Kindle Phone. Czy coś poza tym?

Na tym filmie można zobaczyć klientów Amazona oglądających nowe urządzenie, które firma zaprezentuje na konferencji 18 czerwca. 

Chodzi o słynnego Kindle Phone, oczekiwany od dawna telefon Amazonu z szeregiem nietypowych funkcji. Najciekawszy ma być ekran 3D uwzględniający położenie naszej głowy i oczu, te zaś mają być śledzone przez kilka (!) kamer umieszczonych na rogach urządzenia. Inwigilacja wchodzi zatem na wyższy poziom. ;-)

Nie ma pewności co do szczegółów, ale dociekliwi dziennikarze wyłapali, że telefon odbija się w okularach jednej z pań, a przez chwilę jego górna … czytaj dalej »

Filmy o polskim rynku e-książki: m.in. wywiady z Woblinkiem, Virtualo, Legimi i Naszą Księgarnią

Natrafiłem niedawno na kilka filmów z ubiegłorocznych Targów Książki w Krakowie, umieszczonych na kanale serwisu MiMamo w YouTube.

Są to nagrania z dwóch paneli dyskusyjnych oraz wywiady z przedstawicielami wydawców i księgarni e-bookowych. Zrealizowano je w ramach projektu „Włącz książkę, włącz czytanie”, który ma, jak rozumiem, promować czytanie w różnych formach – również elektronicznej.

Targi odbywały się w październiku, a filmy są dopiero od kilku dni, dlatego łatwo je było przeoczyć. Warto jednak je obejrzeć. Znajdziemy w nich sporo opinii na temat stanu polskiego rynku książki elektronicznej i tego, jak do … czytaj dalej »