Artykuły na temat Zima

Jak zmieniać strony na mrozie i o tym, które czytniki lubią rękawiczki

aqua-na-sniegu3

Wreszcie zaczęła się porządna zima – dlatego tradycyjny już w historii tego bloga wpis tematyczny. Poprzednie znajdziecie w archiwum

W tym roku skupię się na kwestii czytania na mrozie, gdy na dłoniach mamy rękawiczki i chcemy zmienić stronę. Jak to jest, że niektóre czytniki w ten sposób obsłużymy, a innych nie?

Dawniej sprawa była prosta, bo większość czytników obsługiwało się przy pomocy klawiszy, które można było wciskać czymkolwiek.

Wprowadzenie ekranów dotykowych wiele tutaj zmieniło. Dzisiaj, nawet jeśli boczne klawisze na czytniku zostały, … czytaj dalej »

Kolejna zima z czytnikami

Ten temat wraca każdego roku, gdy przybywa posiadaczy czytników. Jak przetrwać zimę?

Na ten temat było już kilka artykułów:

Mogę powtórzyć to, co pisałem wcześniej. Czytniki jak większość urządzeń elektronicznych nie są przystosowane do pracy poniżej zera stopni. Przykładowo w dokumencie nt. użytkowania Kindle, który ściągniemy (po polsku) ze strony Amazonu zakres temperatur roboczych to 0-35 stopni Celsjusza.

Z kolei w instrukcji obsługi Pocketbooka Mini, w sekcji … czytaj dalej »

Idzie mróz, także Kundelki potrzebują schronienia

Kindle w pokrowcu od netbooka

Dziś rano na termometrze za oknem zobaczyłem -27 stopni. Pomyślałem, że dobrze będzie przypomnieć najważniejsze zasady dotyczące ochrony naszych urządzeń w zimie.

  1. Nie daj im zmarznąć: ja swojego Kindle noszę wtedy nie tylko w okładce Tuff-Luv (właśnie jej minął rok), ale także w starym neoprenowym pokrowcu po netbooku, tak aby w plecaku czy torbie za bardzo nie zmarzł. Oczywiście nie ma mowy o czytaniu na mrozie.
  2. Gdy zmarzną, nie używaj: po wniesieniu do pomieszczenia poczekaj ze 30 minut aż temperatura się wyrówna. Jeśli akurat kupiłeś
czytaj dalej »

34 minuty o Kindle 4, łącznie z testem w zamrażalniku

David L. Jones to inżynier z Sydney, który od paru lat prowadzi EEVBlog – bloga z recenzjami wideo różnych urządzeń elektronicznych. Tym razem zabrał się za porównanie podstawowego modelu Kindle 4 ze starym Kindle 3, czyli Kindle Keyboard. Sposób prowadzenia można lubić lub nie, ale znajdziemy tutaj elementy, których nie ma gdzie indziej.

Na przykład 28 minuta filmu – oba Kindelki trafiają na pół godziny do zamrażalnika… I po wyjęciu mamy okazję zobaczyć to, o czym pisałem w artykule o wpływie zimy na Kindle. … czytaj dalej »

Czy Kindelek nam zamarznie?

Wełniany pokrowiec na Kindle

Zaczęły się pierwsze mrozy. Czy nasze urządzenie je przetrzyma? Specyfikacja produktu podaje:

  • Temperatura działania — od 0°C do 35°C.
  • Temperatura przechowywania — od -10°C do 45°C.

Temperatura działania jest taka sama jak dla większości urządzeń elektronicznych, których generalnie nie zaleca się włączać poniżej 0 stopni. To samo mam na przykład w instrukcji do aparatu fotograficznego albo Ipoda. Co nie zmienia faktu, że na mrozie i zdjęcia robię i muzyki słucham.

Temperatura przechowywania może zaskoczyć, bo tutaj jest mniejsza tolerancja. Np. Ipod wytrzymuje do … czytaj dalej »

Czytanie na zimowym rowerku

Śnieg za oknem, koniec regularnego biegania. Przesiadam się więc na rowerek stacjonarny. Gorzej, że takie ćwiczenia zawsze mnie nudziły, nawet gdy oglądałem TV. Ale teraz mam przecież Kindle!

Kindle 2 w okładce zamocowany na wyświetlaczu roweru stacjonarnego

Dwie mocne gumki, rozłożenie okładki, tak aby to ona była przytrzymywana, no i gotowe.

Na początek sezonu zimowego przejechałem 40 minut czytając na zmianę 3 świeżo zakupione lub skonwertowane pozycje.

Inna sprawa, że są też rowery ze specjalnymi podstawkami na książkę, ale jak widać, bez nich też można się obyć… :-)… czytaj dalej »