Artykuły na temat Gazeta Wyborcza

Zmiana w prenumeracie Gazety Wyborczej: wersja na czytniki już w najniższym pakiecie

Po pięciu latach od startu cyfrowej prenumeraty, Gazeta Wyborcza dostępna jest na czytniki w każdym pakiecie, również najtańszym.

Zacznijmy jednak od krótkiej historii, bo GW na czytnikach mamy już ponad siedmiu (!) lat.

Jak było dotąd

Gazeta Wyborcza na czytniki pojawiła się po raz pierwszy w grudniu 2011 – jedynie w Kindle Store. Była mocno ograniczona – brak dodatków lokalnych, brak magazynów takich jak „Duży Format”. To z czasem poprawiano i w lutym 2012 ukazała się nietypowa pierwsza strona GW, w której gazetę osadzono … czytaj dalej »

Gazeta Pisarzy za darmo – a w promocji: OnePress 2 za 1, Szekspir po 9,90 zł, książki z Tygodnika Powszechnego

140079-gazeta-wyborcza-12

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki – z tej okazji zamiast Gazety Wyborczej wyszła Gazeta Pisarzy – w wersji elektronicznej dostępna za darmo!

Jest to numer przygotowany w całości nie przez dziennikarzy, a przez pisarzy. Od pierwszej strony, przez Magazyn aż do stron sportowych.

M.in.

  • Olga Tokarczuk – o tym, aby się nie bać
  • Andrzej Stasiuk – o rozmawianiu z Rosjanami
  • Jo Nesbø – w dużym wywiadzie
  • Wiesław Myśliwski – który opowiada, jak to holenderski fan jego książek zapisał mu w testamencie dom
  • Andrzej Ziemiański – o koncepcji życia na dwie zmiany
czytaj dalej »

Gazeta Wyborcza na Onyx T68 Lynx

To nie jest jeszcze druga część testu Onyxa Lynx, raczej rzut okiem na zastosowanie, które odkryłem dość przypadkowo.

Z testami takich urządzeń jak Lynx jest tak, że w zasadzie mogłyby trwać miesiącami. Bo codziennie jest szansa na trafienie na ciekawą aplikację czy funkcję. Z drugiej strony specyfika sprzętu jest taka, że trzeba się każdej z tych aplikacji nauczyć – i dopiero po jakimś czasie można ocenić, czy ograniczona możliwościami e-papieru nam się przyda.

Na nowym Onyksie zainstalujemy większość programów użytkowych z Google Play … czytaj dalej »

Prenumerata cyfrowa Gazety Wyborczej po pół roku – czyli który pakiet wybrać?

Pół roku temu napisałem o starcie prenumeraty cyfrowej Gazety Wyborczej w pakietach, które kupujemy przez stronę internetową. Dość szybko się tam przeniosłem z Kindle Store i teraz warto ocenić, jak to działa po roku.

Prenumerata, podobnie jak w Amazonie, działa automatycznie – jeśli się zapiszemy – to opłata będzie pobierana co miesiąc, kwartał czy rok, bezpośrednio z naszej karty.

Przypomnę, że pod względem zawartości, wydanie na czytniki (obsługiwane przez Publio) jest znacznie bogatsze niż to co mieliśmy w Kindle Store:

  • Wszystkie dodatki: Ale Historia (poniedziałek),
czytaj dalej »

Gazeta Wyborcza łączy paywalla, prenumeratę na czytniki i aplikacje

Gazeta Wyborcza wprowadziła na początku lutego nowe zasady dostępu do swoich treści. Część z nich dotyczy także wersji czytnikowych.

Od lipca 2012 serwisy Agory były dostępne w planach abonamentowych Piano Media, o czym pisałem przy okazji premiery Piano. Sama usługa Piano nie cieszyła się specjalną popularnością. Pomysł, że będzie się płaciło jednocześnie za dostęp do Gazety Wyborczej, Super Expresu i różnych gazetek regionalnych był trochę egzotyczny. Dominowało też przekonanie, że tej treści można znaleźć wystarczająco dużo bez płacenia. Dlatego Piano nie odniosło w Polsce sukcesu, … czytaj dalej »

Gazeta Wyborcza nareszcie w Publio. Cała, z dodatkami!

Doczekaliśmy się wreszcie Gazety Wyborczej w Publio – wersja w formatach czytnikowych ze wszystkimi dodatkami i wydaniami regionalnymi!

Wyborcza była pierwszym polskim dziennikiem (i w ogóle pismem) dostępnym w Kindle Store – już od grudnia 2011. Tak, od tego czasu minęły właśnie dwa lata.

Co ważne – Gazeta Wyborcza poprawia niedociągnięcie wersji z Kindle Store. Nareszcie są wszystkie dodatki oraz wydania regionalne! Przy zamówieniu wybrać możemy Białystok, Bydgoszcz, Częstochowę, Gdańsk, Katowice i tak dalej.

Pojedynczy numer kosztuje 2,30 zł – a miesięczna prenumerata w promocji będzie kosztować 14,99 zł … czytaj dalej »

Specjalne wydanie GW na święta

Jeśli ktoś jest prenumeratorem Gazety Wyborczej na Kindle i włączył dzisiaj sieć w swoim czytniku, mógł zostać zaskoczonym, że nagle ściąga się nowe wydanie.

Jak się okazuje, jest to specjalne wydanie cyfrowe zawierające kilka dodatkowych artykułów i wywiadów.

 

Taki pomysł na pewno cieszy, choć w GW nadal brakuje stałych dodatków takich jak Ale historia oraz Wysokie Obcasy.

Ze stałych dodatków w wydaniu na Kindle znajdziemy jedynie: Sport (poniedziałek), Duży Format (czwartek) oraz Magazyn Świąteczny (sobota).… czytaj dalej »

Magazyn Świąteczny GW na czytniki – na razie w „bezpłatnej promocji”

Jak wspominałem parę tygodni temu, część polskich gazet i portali wprowadza system Piano, który ograniczy dostęp do ich treści za miesięczną opłatą 19,90 zł.

Jeszcze do końca sierpnia można korzystać z Piano za darmo, a portale część serwisów już pozamykały, żeby zachęcić do rejestracji.

Bardzo ciekawą propozycję znajdziemy na stronie Magazynu Świątecznego Gazety Wyborczej.

Do końca wakacji Magazyn Świąteczny jest dostępny dla abonentów w pliku do pobrania, w tej formie można go czytać tam gdzie nie ma internetu – przy użyciu Kindle i innych popularnych czytników.

Szanowni

czytaj dalej »

Kindlowa Wyborcza będzie miała (wreszcie) dodatek sportowy

GW na Kindle

Dostałem dzisiaj lakoniczną, ale optymistyczną informację prasową od Agory:

Od poniedziałku 4 czerwca 2012 r. wraz z wydaniem „Gazety Wyborczej” na czytniku Kindle dostępny będzie również jej poniedziałkowy dodatek „Sport.pl”. Znajdą się w nim wiadomości sportowe, komentarze i opinie oraz zdjęcia i tabele z wynikami.

Dzięki aplikacji „Gazeta Wyborcza” na Kindle, dostępnej w App Store i Google Play, „Gazetę” i jej dodatki – „Gazetę Stołeczną”, „Duży Format” oraz – od 4 czerwca 2012 r. – „Sport.pl” można też czytać w smartfonach i na wszystkich tabletach.

Ceny wydań w prenumeracie miesięcznej:

czytaj dalej »

„Gazeta Wyborcza” na Kindle, uwagi prenumeratora

Autorem artykułu jest Łukasz Sporyszkiewicz

Lubię czytać prasę, a od chwili pojawienia się polskich tytułów w Kindle Store, po prostu uwielbiam. Obecnie w sklepie Amazon można kupić dwa tygodniki, jeden miesięcznik oraz jeden dziennik. Nie chcę skupiać się na poziomie merytorycznym, a jedynie zwrócić uwagę na braki, które mnie, od ponad dekady stałego czytelnika „Wyborczej”, drażnią w wydaniu redagowanym na Kindle.

Dnia 8 lutego 2012 roku wydawca „Wyborczej” oficjalnie ogłosił regularne wydawanie dziennika w wersji na Kindle. Od tej chwili dziennik posiada następujące … czytaj dalej »