Artykuły na temat Kindle Keyboard

W jakiej kondycji są moje najstarsze czytniki? Czy jest to zakup na wiele lat?

Co dzieje się z naszymi czytnikami e-booków po dwóch, trzech, albo pięciu latach? Czy są to urządzenia, które kupujemy na długo, czy też zostaniemy zmuszeni do ponownego wydatku? 

W testach czytników mówi się o urządzeniach nowych, wymuskanych, często – jeśli bloger czy dziennikarz otrzymuje je od dystrybutora – sprawdzonych pod względem jakościowym. A tymczasem czytnik to zakup na parę lat – prawdziwe problemy mogą pojawić się dopiero po jakimś czasie.

W ciągu ostatnich siedmiu lat miałem kilkanaście czytników różnych marek – Kindle, … czytaj dalej »

Niespodziewany powrót Kindle Keyboard – „używka” do kupienia za ok. 185 zł

W niemieckim Amazonie znów pojawiły się oferty na używane Kindle Keyboard – czytnik z wysyłką kosztuje ok. 185 zł.

Taka oferta była parę tygodni temu, ale dotyczyła ledwie jednego egzemplarza. Teraz jest ich więcej – no i może ktoś się zainteresuje weteranem…

Tak wyglądają wyliczenia:

Kolejno:

 • 38,43 EUR to koszt czytnika z polskim VAT
 • 5,76 EUR to koszty wysyłki

Łącznie 44,19 EUR czyli ok. 185 zł.

Na co warto zwrócić uwagę:

 • Cena czytnika jest tak niska, że… nie łapie się on na darmową
czytaj dalej »

Drobne aktualizacje dla Kindle Classic i Keyboard – poprawka błędu dot. Facebooka

kindle-4-1-2

kindle-3-4-1

Dwa klawiszowe modele Kindle otrzymały właśnie nową wersję oprogramowania. Nie dostaliśmy jednak nowych funkcji, a jedynie poprawki dotyczące prawdopodobnie działania stron WWW.

Oprogramowanie pobierzemy ze stron Amazonu:

 • Kindle Classic: wersja 4.1.2. Aby ją zainstalować, trzeba mieć opisywaną tu wersję 4.1.1.
 • Kindle Keyboard: wersja 3.4.1. Aby ją zainstalować, trzeba mieć opisywaną tu wersję 3.4. W przypadku Keyboarda w wersji 3G są osobne pliki dla modeli na rynek amerykański i europejski, co możemy sprawdzić po numerze seryjnym (europejskie zaczynają się od B00A).
czytaj dalej »

To nie zombie, to Kindle Keyboard znów w sprzedaży ;-)

Sklep Amazonu co jakiś czas zaskakuje nas powrotem do sprzedaży jakiegoś starego modelu. Kindle Keyboard 3G można znów zamówić do Polski.

Ostatni raz na dłużej zdarzyło mu się to w lipcu. Jak widać, dla Amazonu jest to takie samo zaskoczenie jak dla mnie, bo aż im się strona trochę rozjechała. ;-)

I powtórka informacji z dawnego wpisu:

 • Kindle Keyboard to dawny Kindle 3 – model czytnika, który premierę miał w sierpniu 2010. Ma on pełną klawiaturę, ułatwiającą wpisywanie tekstu, a 
czytaj dalej »

[nieaktualne] Kindle Keyboard 3G znów w sprzedaży – czy to już ostatnia okazja?

Starsze modele Kindle co jakiś czas pojawiają się w sprzedaży. Wersję międzynarodową Kindle Keyboard 3G można znów zamówić do Polski.

Aktualizacja z 31 lipca 2013: długo nie pobył w sprzedaży – po niecałym tygodniu znów niedostępny…

Model ten dostępny był ostatnio w kwietniu, dosłownie przez parę dni.

Przypomnijmy:

 • Kindle Keyboard to dawny Kindle 3 – model czytnika, który premierę miał w sierpniu 2010. Ma on pełną klawiaturę, ułatwiającą wpisywanie tekstu, a także trochę skrótów klawiszowych, których nie znajdziemy w innych wersjach.
 • Keyboard 3G to jedyny model,
czytaj dalej »

[nieaktualne] Kindle Keyboard 3G wrócił do sprzedaży!

Tego się kompletnie nie spodziewałem. Do sprzedaży wróciła wersja międzynarodowa Kindle Keyboard 3G i można ją ponownie zamówić do Polski.

Model ten nie był dostępny od ponad pół roku.

Przypomnijmy:

 • Kindle Keyboard to dawny Kindle 3 – najstarszy obecnie dostępny model czytnika z Amazonu, który premierę miał w sierpniu 2010. Ma on pełną klawiaturę, ułatwiającą wpisywanie tekstu, a także trochę skrótów klawiszowych, odpalających m.in. dwie gry…
 • Keyboard 3G to jedyny model, który umożliwia przeglądanie internetu na połączeniu 3G, wprawdzie ograniczone od pewnego
czytaj dalej »

Instrukcja wymiany ekranu w Kindle Keyboard [AKTUALIZACJA]

Wymiana ekranu w Kindle

O wymianie ekranu Kindle z punktu widzenia użytkownika pisałem już na Świecie Czytników. Teraz czas na dokładniejszą instrukcję.

Artykuł nadesłał Marek Knappe.

Aktualizacja z 10 grudnia: żeby wymienić sam ekranik wystarczy wykonać jedynie 4 kroki – skróciłem instrukcję.


Kindle to chyba najdelikatniejsze urządzenie elektroniczne jakie miałem w ręku. Na Allegro/Ebay można zobaczyć, że problem uszkodzonego ekranu we wszystkich modelach nie jest sprawą rzadką, a wręcz powiedziałbym, że bardzo częstą. Amazon wymienia za darmo uszkodzony czytnik jeśli był na gwarancji – według nich jest on nierozbieralny. … czytaj dalej »

Kindle Keyboard z nowym oprogramowaniem 3.4 – zobacz wyraźniejsze fonty!

Kindle Keyboard w wersji 3.4

Kindle 3 czyli Kindle Keyboard jest najstarszym sprzedawanym dotąd 6-calowym czytnikiem Amazonu. Niedawno stuknęły mu dwa lata. Dzisiaj doczekał się kolejnej wersji oprogramowania.

Wersja 3.4 dla Kindle Keyboard przynosi następujące zmiany:

 • Wyraźniejsze czcionki – podobnie jak w aktualizacji 4.1 dla Kindle Classic, domyślne fonty są nieco grubsze, co daje większy kontrast. Zobacz niżej – zrobiłem porównanie przed i po.
 • Kontrola rodzicielska – możliwość zablokowania hasłem dostępu do przeglądarki, Kindle Store oraz Archived Items.
 • Kindle Format 8 – obsługa następcy formatu MOBI,
czytaj dalej »

Apolonia 500 – polski font specjalnie dla czytników

Parę miesięcy temu mogliście przeczytać opis instalacji własnych czcionek na Kindle Classic oraz Keyboard. Nie wymaga on modyfikacji oprogramowania, wystarczy zmienić tylko jeden plik i zrestartować urządzenie.

Problem, że większość fontów True Type na czytniki… się nie nadaje. Są po prostu zbyt cienkie i przez to ich czytelność jest znacznie gorsza niż fontów standardowych, które umieścili producenci. Przykładowo czcionka Apolonia przystosowana do wyświetlania na ekranie komputera – na papierze elektronicznym wyglądała jakby miała anoreksję.

Twórca Apolonii, dr Tomasz Wełna, przygotował jednak … czytaj dalej »

Kindle w Japonii

Kindle w Japonii

Z cyklu „gdzie jeszcze działa Kindle Keyboard 3G” – dostałem takie oto zdjęcie od Wojciecha, którzy przebywa właśnie w Japonii. :-)

Swoją drogą, na razie nie ma japońskiego Kindle Store, choć są plotki, że zostanie utworzony, bo nowe wersje czytnika dość dobrze sobie radzą z różnymi odmianami japońskiego pisma.… czytaj dalej »