Artykuły na temat Tolino

Czytniki na Black Friday! Gdzie taniej kupisz Kindle, InkBooka, PocketBooka, Cybooka lub Tolino?

I oto ostatni artykuł z informacjami o Black Friday. :-)

Tym razem po raz pierwszy w historii tego bloga zbieram dzisiejsze promocje na czytniki. Poza jednym wyjątkiem są to oferty prosto od producentów lub oficjalnych dystrybutorów.

Kindle -40 euro

O promocji w niemieckim Amazonie pisałem już dokładniej w poniedziałek. Trwa ona przez cały tydzień do przyszłego poniedziałku.

czytaj dalej »

Kobo bliskie przejęcia Tolino – rewolucja na niemieckim rynku czytników

Ta informacja wyszła na jaw dopiero parę dni temu, ja dowiedziałem się dzisiaj i może to być jedna z najważniejszych rzeczy na rynku czytników (i e-booków) w tym roku.

Jak donosi serwis lesen.net, japońska firma Rakuten, producent czytnika Kobo jest bliska przejęcia projektu Tolino, prowadzonego przez Deutsche Telekom.

Obecnie cała transakcja podlega sprawdzeniu przez niemiecki urząd antymonopolowy, o czym przeczytamy na stronie Bundeskartellamnt.

Platforma Tolino to przedsięwzięcie niemieckich wydawców, na które składają się księgarnie i zestaw e-czytników. Od paru lat toczą udaną walkę … czytaj dalej »

Tolino liderem rynku e-booków w Niemczech – a jednak można wygrać z Amazonem!

tolino-kindle

Naprawdę sensacyjną wiadomość podała miesiąc temu firma GfK, która na niemieckim rynku bada sprzedaż e-booków. Platforma Tolino w III kwartale 2014 wyprzedziła po raz pierwszy Amazon.

Tolino jest platformą założoną przez wielkich graczy niemieckiego rynku wydawniczego: Thalia, Weltbild, Hugendubel, Club Bertelsmann i buecher.de. Niedawno jako dystrybutor dołączyła też sieć Tchibo.

Wcześniej firmy te próbowały sprzedawać takie czytniki jak Oyo, Trekstor – i najlepszy z nich Cybook, które jednak delikatnie mówiąc furory nie zrobiły – a w cenach wyprzedażowych i w dużej ilości trafiły na Allegro.

Dopiero … czytaj dalej »

Merbook, czytnik z Merlina – czyli właściwie co?

Z reguły na tym blogu nie zajmuję się informacyjnym szumem, od którego puchną inne technologiczne portale. Zanim zajmę się jakimś tematem, staram się zadać pytanie „a co to dla nas oznacza” i bardzo często nie ma odpowiedzi.

Merlin kilka dni temu podczas Targów Książki w Krakowie ogłosił nowy pomysł na sprzedaż książek elektronicznych i zapowiedział swój własny czytnik.

I tu mam dylemat. Bo wydarzenie może mieć znaczenie dla całego polskiego rynku, ale… jednocześnie może być też zwykłą PR-ową wydmuszką.

Co wyczytamy … czytaj dalej »