Artykuły na temat Kindle Fire

Amazon promuje… tablet Fire HD 8 Reader’s Edition. Tablet jako urządzenie do czytania?!

Fire_HD_8_Readers_Edition

Amazon nie ogłosił tej jesieni nowego czytnika, ale parę dni temu zaprezentował All-New Fire HD 8 Reader’s Edition – ośmiocalowy tablet przeznaczony… do czytania.

Nie jest to kompletnie nowe urządzenie. Fire HD8 należy do serii tabletów, która zadebiutowała we wrześniu 2015. Przypomnę, że Amazon skupił się na urządzeniach budżetowych, które są wyraźnie tańsze, ale parametry mają dość przeciętne. Na przykład rozdzielczość 1280 x 800 (189 ppi przy 8 calach) jest dziś odległa od tego, do czego przyzwyczailiśmy się choćby z iPadów, czytaj dalej »

Word Runner – czyli nowy tryb czytania w tabletach Fire

wordrunner-glowna

Miałem nie pisać już dużo o nowych tabletach Fire, ale jedna zapowiedziana przez Amazon funkcja jest bardzo ciekawa dla czytelników.

Pamiętacie aplikację Spritz, którą omawiałem w marcu 2014?

Założenie jest takie: normalnie przy czytaniu to my przesuwamy wzrok, na co tracimy czas i ulegamy rozproszeniom. Teraz tekst pojawia się przed naszymi oczami – a my patrzymy w jeden punkt i słowa same wpadają do głowy.

Metoda używana przez Spritza nosi nazwę Rapid Serial Visual Presentation.

Teraz to samo chce … czytaj dalej »

Nowości Amazonu – zero czytników, nowe tablety Fire od $50 i powrót… slotu na kartę SD!

fire49

Dzisiaj Amazon ogłosił 7 nowych urządzeń z serii Fire – a tym samym żadnych czytników. Jest jednak parę nowości na które warto zwrócić uwagę.

Spośród 7 nowości cztery to tablety, pozostałe dotyczą różnych edycji FireTV.

Zacząć trzeba od tego, że Amazon zmienia filozofię sprzedaży tabletów – bo wycofane są modele HDX z ekranem wysokiej rozdzielczości i droższe – zastępują je modele budżetowe niezależnie od rozmiaru. Najwyraźniej klienci Amazonu nie zauważają różnicy.

Najciekawszy jest chyba tablet „po prostu” Fire ($49,99) – jest to najtańszy tablet … czytaj dalej »

Test tabletu Kindle Fire HD7 – jak mi się go używa w Polsce i do czego się przydaje

kindle-fire-hd7

Oto pierwszy na Świecie Czytników test… tabletu! Kindle Fire HD7 kupiłem parę miesięcy temu i teraz podzielę się doświadczeniami z jego używania.

W zeszłym roku Amazon ogłosił czwartą już generację tabletów Fire, które okazały się tańsze nawet od niektórych czytników. Chciałem się przekonać, czy podobnie jak z Kindle firma ma do zaoferowania coś unikatowego, co sprawia, że ludzie sięgają właśnie po ich urządzenia.

Tablet zamówiłem z niemieckiego Amazonu, korzystając z tej samej metody co przy zamawianiu Kindle Voyage, czyli omawianego tu serwisu Mailboxde.… czytaj dalej »

Kindle Fire HDX za 99 euro, Cyber Monday w Amazonie i o tym, że dostałem paczkę z magazynu we Wrocławiu

We wszystkich oddziałach Amazonu wystartował właśnie tydzień promocji z okazji Cyber Monday/Black Friday. Pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia w wielu krajach stał się okazją do promowania sprzedaży w internecie.

Dla fanów e-booków na razie nie ma niczego istotnego, ale warto trzymać rękę na pulsie. Jest natomiast bardzo ciekawa promocja dla chcących wypróbować tablety Fire.

kindle-fire-hdx

Kindle Fire HDX w amazon.de kupimy od 99 euro, co oznacza obniżkę z 229 euro. Jest to cena wersji 16 GB z reklamami, wersja bez reklam kosztuje 114 euro.

Krótko … czytaj dalej »

Kindle Fire HD 6 i 7 – a więc doczekaliśmy się już tabletów Amazona tańszych niż czytniki

kindle-fire-hd6

Najbardziej nas oczywiście interesują premiery nowych czytników Amazona. Ale na stronie głównej sklepu w zeszły piątek oba czytniki miały numery… 4 i 5. 

Na pierwszych miejscach znalazły się nowe tablety, z których dwa można zamówić też do Polski. Wysyłka nastąpi po 2 października. Mowa o Fire HD 6 oraz Fire HD 7 – dwóch nowych, budżetowych modelach, które mają sprzęt Amazonu uczynić jeszcze bardziej przystępnym.

Są one bardzo podobne. W poniższej tabelce zestawiam ich najważniejsze cechy – dla porównania Kindle Fire HDX – … czytaj dalej »

Tablety Kindle Fire do $40 taniej i… fałszywy alarm (?) jeśli chodzi o Classica

Na stronie głównej Amazonu zobaczyłem dzisiaj promocję na tablety Kindle Fire w wersji międzynarodowej. Zaoszczędzimy do 40 dolarów, a w praktyce nieco więcej, jeśli dodać opłaty.

Przecenione zostały trzy modele:

  • Kindle Fire HD$134 za wersję 8GB – z opłatami $202 czyli ok. 621 zł. Jeśli zrezygnujemy z ładowarki, zapłacimy $190 (590 zł).
  • Kindle Fire HDX: $204 za wersję 16GB – z opłatami $288 czyli ok. 884 zł
  • Kindle Fire HDX 8.9: $354 za wersję 16GB – z opłatami $473 czyli ok. 1449 zł (w obu
czytaj dalej »

Nowe tablety Kindle Fire HD i HDX wysyłane do Polski, ceny od 700 zł

W tym roku nie było wielkiej konferencji produktowej Amazonu, ale we wrześniu 2013 poza nowym Paperwhite ogłosił nową linię tabletów Kindle Fire HD i HDX. Te drugie mają konkurować z iPadami – są od nich zarówno lepsze technologicznie, jak i tańsze. 

Co jest istotne dla nas? Po raz pierwszy od razu po premierze nowe tablety Amazonu można zamówić na całym świecie, w tym także w Polsce. Wczoraj firma ogłosiła to oficjalnie.

Wszystkie nowe tablety oparte zostały na Androidzie i mają własny system operacyjny Fire OS … czytaj dalej »

Kindle Fire HD ma wersję międzynarodową! Wysyłka od 13 czerwca. Appstore już działa w Polsce

Flagowy tablet Amazonu czyli Kindle Fire HD doczekał się nareszcie wersji międzynarodowej. Można go już zamawiać do Polski. Jeszcze ważniejsza jest informacja o dostępności sklepu z aplikacjami na Androida.

Tablety Fire od ponad roku konkurują w Stanach z produktami Apple. Nam pozostawało do tej pory obchodzenie się smakiem, bo wprawdzie dawało się Fire jakoś kupić w Polsce, ale nie miało to sensu ze względu na różne ograniczenia i brak gwarancji.

To się zmieniło. Kindle Fire HD można już zamawiać oficjalnie do Polski, podobnie jak do około … czytaj dalej »

Kindle Fire – dlaczego nie ma sensu kupować go w Polsce (przynajmniej na razie)

Kindle Fire - tylko w Stanach

Aktualizacja z 23 maja 2013: od dzisiaj Kindle Fire HD (czyli następcę Fire) można już zamawiać do Polski, działa też u nas sklep z aplikacjami Amazona. Dlatego poniższy artykuł jest już nieaktualny.


Odnoszę wrażenie, że niektóre polskie serwisy i blogi technologiczne dostały jakiegoś amoku na temat Kindle Fire. Co chwilę pojawiają się artykuły wychwalające pod niebiosa sukces tabletu Amazonu i analizujący wpływ tego na rynek.

Sukces niewątpliwie jest. Amazon pochwalił się niedawno, że sprzedają każdego tygodnia ponad milion Kindli – wszystkich rodzajów, ale … czytaj dalej »