Artykuły na temat Kindle for PC

Kindle for PC 1.19 – Amazon wprowadza „niełamliwy” DRM i jak to obejść

Wieki już nie pisałem o programie Kindle for PC, który służy do czytania książek MOBI na komputerach z Windows. Teraz nastąpiła ważna zmiana, o której powinniście wiedzieć. 

Nie pisałem z kilku przyczyn:

  • Program nie był przez lata rozwijany;
  • W przeciwieństwie do aplikacji dla Androida oraz iOS, Kindle for PC nie synchronizuje naszych książek z chmury – a wyłącznie te kupione w Kindle Store;
  • Również w przeciwieństwie do aplikacji tabletowych – wersja PC nie obsługuje kolekcji w chmurze – można wprawdzie zaimportować kolekcje,
czytaj dalej »

7 funkcji, które ma Kindle, a których nie mają inne czytniki

7 zalet Kindle

Czasami jestem pytany, dlaczego uważam Kindle za najlepszy czytnik, także z punktu widzenia polskich czytelników.

Jeszcze rok temu odpowiedź była prosta – najniższa na rynku cena, miesiąc na baterii oraz ekran Pearl. Ale rynek nie stoi w miejscu i dzisiaj niektóre czytniki dogoniły pod tym względem Kindle. Mając budżet ok. 550 złotych można kupić nie tylko Kindle Classic – ale też parę innych urządzeń z polskich sklepów, choć do ekranu Pearl trzeba już 100 zł dopłacić.

Nadal jest jednak 7 funkcji, które wyróżniają … czytaj dalej »

Co nowego: Kindle for PC z kolekcjami, K3G taniej w Stanach, tablety Amazon, World eBook Fair oraz Iriver Story HD

Kolejna porcja nowości ze świata czytników i e-booków, posiadaczy Kindle zainteresuje na pewno pierwsza z nich.

Kindle for PC obsługuje kolekcje!

Kindle for PC - nowa strona Library

Ze stron Amazona można już pobrać wersję 1.6 programu Kindle for PC. Najważniejsza zmiana to nowa strona główna – Libraryobsługa kolekcji. Możemy zaimportować kolekcje z naszego czytnika i wszystkie książki na komputerze będą podzielone, tak jak je podzieliliśmy na czytniku

Możemy też kolekcje utworzyć na komputerze i korzystając z opcji Menu»Archived Items»Add Other Device Collections skopiować je na czytnik.

O tej funkcji … czytaj dalej »

Podejrzyj książki na sucho: Kindle Previewer, Kindle for PC

Co jakiś czas dostaję pytania w rodzaju:

– Myślę o kupnie Kindle, ale mam dużo książek w plikach PDF/DOC/HTML. Czy jeśli je przekonwertuję, to będą dobrze wyglądały na Kindle?

Czasami dostaję też od razu plik z prośbą, bym zobaczył jak wygląda.

A tymczasem wcale nie trzeba mieć Kindle, aby zobaczyć jak działają książki! Wystarczy przekonwertować plik, a potem skorzystać z jednego z dwóch programów.

Kindle Previewer

Kindle Previewer - Wolna kultura

Kindle Previewer to emulator Kindle, przy pomocy którego zobaczymy jak książka prezentuje się na różnych wersjach czytnika:

  • Kindle
czytaj dalej »