Książki sformatowane na Kindle znajdziemy nie tylko w Amazonie. Coraz więcej wydawnictw anglojęzycznych publikuje je także w tym formacie.
Dwa przykłady:
SitePoint – mają formaty PDF, EPUB oraz MOBI – i ten ostatni to właśnie format publikowany na Kindle. Ceny są niewiele niższe od książek papierowych: 20-30 dolarów.
Zdarzają się jednak promocje, w których cena spada do 10 dolarów, albo i mniej. Z okazji Mistrzostw Świata w RPA SitePoint zorganizował promocję, w której każdej z drużyn przypisana była książka. Im dalej drużyna przeszła, tym książka była tańsza. Wygrała Hiszpania, co oznaczało, że przez 24 godziny można było pobrać książkę na temat jQuery.
O’Reilly to wydawnictwo informatyczne słynne choćby z serii książek z różnymi zwierzętami na okładce. W ofercie mają kilkadziesiąt ebooków w formacie MOBI – są doskonale sformatowane i dostosowane do 6-calowych ekranów.
Warto śledzić książkę dnia: „Ebook deal of the day” na stronie głównej O’Reilly. Można też zapisać się na RSS. Codziennie wydawnictwo prezentuje e-booka za $9,95.
Jeśli zaś założymy tam konto, możemy zarejestrować książki posiadane w wersji papierowej, a O’Reilly da nam spore zniżki na e-booki. W ten sposób czytam sobie teraz na Kindle dwie książki, których w papierze jakoś nie mogłem skończyć. :-)
Czytaj dalej:
- O’Reilly likwiduje swoją półkę z e-bookami. Pobierz wszystkie do marca 2020!
- Upoluj e-booka i się nie skalecz, czyli 7 rad, jak mądrze korzystać z promocji
- Statystyki promocji noworocznej Ebookpoint – gdzie są największe rabaty, ile książek zdrożało, ile staniało?
- Niższy VAT na e-booki i audiobooki już od 1 listopada 2019. Co się (nie) zmieni?
- Nowa strona Publio: jest responsywnie i wygodniej + Blask za złotówkę
- PDW wycofała swoje e-booki z Virtualo i Empiku
ciekawym miejscem z ksiazkami (a raczej streszczeniami) na kindle jest getAbstract.com; zbior tysiecy ksiazek biznesowych w roznych formatach (w tym .mobi). Jest to dosc drogie, ale za to dostep jest nieograniczony ;-D
Dzięki za donos, używasz sam tego?
Bo hmmm, obejrzałem to sobie, ale jak na subskrypcję 179 euro za pół roku, te abstrakty są dosyć słabe. Krótki opis, parę cytatów i tyle. Więcej dowiem się czytając darmowe fragmenty na stronach Amazona i (w przypadku popularnych książek) recenzje – niektórzy bardzo fajnie książki streszczają… No, ale to taki produkt dla zabieganych managerów, którzy szybko chcą wiedzieć co w trawie piszczy.
Ale nawet dla takich, są takie książki jak „Trendologia” czy „50 klasyków psychologii”, które za 10-15 dolarów streszczają różne książki i ich idee. Innymi słowy – nie kupuję. :)
Pingback: Helion ma e-booki. Tylko dlaczego robią to źle?! | Świat Czytników