Oto prosta, a dobra promocja, jeśli kupujemy sporo książek w Kindle Store, czyli oficjalnym sklepie Amazonu.
Zastanawiałem się czy o niej pisać, ale widzę, że działa, a wielu z Was czyta po angielsku.
Zasada jest prosta: do 28 stycznia wydajmy 20 dolarów na e-booki, a dostaniemy zniżkę 5 dolarów do wykorzystania przy kolejnym zakupie.
Jak skorzystać z promocji?
Najpierw trzeba promocję aktywować.
Wchodzimy na stronę Kindle Store – i klikamy w pierwszy banner „Get $5 in eBook credit”. Nie mogę chyba do niego podlinkować bezpośrednio.
Pokaże się taka strona.
Klikamy „Activate Now” i można iść na zakupy.
Na dole są zasady – najważniejsze jest to, że:
- 20 dolarów trzeba wydać do 28 stycznia włącznie na dowolną liczbę książek.
- Kredyt na 5 dolarów jaki dostaniemy będzie trzeba wykorzystać w ciągu 30 dni – jeśli aktywujemy dziś, to do 23 lutego 2019.
Sprawdziłem to na sobie. Kupiłem kilka książek w promocji po 2-3 dolary. Potem jedną za kilkanaście dolarów (nie chce być taniej). No i parę minut później rabat się sam aktywował.
Dostałem też maila z potwierdzeniem.
Wchodzę np. na książkę The Shockwave Rider, która kosztuje $7,56 – i po zniżce już $2,56.
Jeśli książka jest tańsza niż pięć dolarów – to mamy ją za darmo.
Oczywiście wtedy zostanie nam reszta – 1,32 dolara na zakupy.
Na co to wydać? Jak szukać promocji w Kindle Store?
Szukając promocji w Kindle Store warto zacząć od strony Kindle Book Deals, gdzie zgromadzone są promocje dnia, a także książki z aktualnych promocji rekomendowane konkretnie dla nas.
Warto następnie odwiedzić Kindle Monthly Deals – to jak sama nazwa wskazuje promocje trwające przez miesiąc. To zwykle kilkaset tytułów, ale da się je ładnie filtrować po kategoriach.
Ku mojemu zaskoczeniu w styczniu widziałem raz „Kindle Weekly Deals” – promocje tygodniowe, ale w tym momencie chyba znikły.
Są też dwie mniejsze cykliczne promocje:
- Kindle Exclusive Deals to autorzy piszący wyłącznie dla Amazonu i nie kupi się ich nigdzie indziej.
- Kindle Countdown Deals to promocja z „odliczaniem” od niższej ceny, aż do normalnej. Niestety od dawna nie znalazłem tam nic ciekawego.
I mały przegląd promocji
O niektórych książkach wspominałem już wcześniej.
Literatura piękna:
Literatura faktu:
- Chaos: Making a New Science oraz Genius: The Life and Science of Richard Feynman – James Gleick (po $1,48)
- The Complete Software Developer’s Career Guide – John Sonmez ($6,14) – książkę znaną u nas jako „Kariera programisty” polecałem przy okazji noworocznej promocji Ebookpoint
- The Self-Taught Programmer: The Definitive Guide to Programming Professionally – Cory Althoff ($2,45) – polskie wydanie to Programista samouk
- Getting Things Done: The Art of Stress-Free Productivity – David Allen ($2,45) – polecałem wielokrotnie
- Don’t Panic: Douglas Adams & The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy – Neil Gaiman ($2,45) – to taki przewodnik po „Autostopem przez Galaktykę”
- Marvel Comics: The Untold Story – Sean Howe ($2,45) – znana u nas jako Niezwykła historia Marvel Comics.
- Autonomy: The Quest to Build the Driverless Car—And How It Will Reshape Our World – Lawrence D. Burns ($3,68)
- One Small Step Can Change Your Life: The Kaizen Way – Robert Maurer ($1,48) – znana u nas jako Filozofia Kaizen.
- Brain Rules (Updated and Expanded): 12 Principles for Surviving and Thriving at Work, Home, and School – John Medina ($2,45)
- Misquoting Jesus: The Story Behind Who Changed the Bible and Why – Bart D. Ehrman ($3,68) – bardzo dobre wprowadzenie do krytyki tekstu biblijnego, wydane u nas jako „Przeinaczanie Jezusa”, e-booka brak
W ogóle zauważyłem, że w ostatnich miesiącach w Kindle Store pojawia się coraz więcej promocji. Czyżby prawdą było to, że e-booki w Stanach sprzedają się słabiej, a może Amazon odczuwa konkurencję ze strony Kobo i biblioteki Overdrive? Tak czy inaczej, jako czytelnicy korzystamy.
Jeśli coś ciekawego znajdziecie, dajcie znać w komentarzach.
Dzięki za tę informację.
Pytanie o promocje. Bardzo często (jeśli nie za każdym razem) zdarza mi się, że cena na Amazonie jest taka jak piszesz, a po zalogowaniu się mam cenę znacznie wyższą. Na przykład – Brain Rules. Amazon pokazywał kwotę 2,45$ (zgodnie z tym, co piszesz). Po zalogowaniu się – 10.95$
Jakiś pomysł? Podatki dla zakupów w PL?
Cena $2,45 to zwykle cena $1,99 z doliczonym 23% VAT. Pisałem o tym np. tutaj: https://swiatczytnikow.pl/ceny-e-bookow-w-amazonie-czyli-jak-to-zamiast-luksemburga-znalezlismy-sie-w-polsce/
Ale czasami tak jest, że promocja jest ograniczona geograficznie i książka w promocji dla Amerykanów już poza Stanami ma „normalną cenę”. Czasami jest odwrotnie i zdarzają się przypadki, że któryś z czytelników przychodzi do pracy, a tam ma proxy przepuszczające ruch przez zagraniczny serwer i dla Amazonu jest to np. poza Polską. W przypadku „Brain Rules” ja wciąż widzę $2,45. Spróbowałbym na Twoim miejscu jeszcze wejść z innej lokalizacji np. z domu jeśli jesteś w pracy – lub z telefonu.
Ja ponownie bardzo polecam książki z serii SF Masterworks i one przy szukaniu przez Amazon nie mają wersji elektronicznej, albo kosztuje ona kilkanaście $. Sporo tytułów jest dostępnych, ale nie są podlinkowane do innych wydań, można je znaleźć przez Google.
Helikonia – za 5.11 trzy tomy klasyki, która mi osobiście nie podeszła, ale ludzie chwalą.
Polecam za to np. Wieczną wojnę Haldemana za $7.39 (militarne hard sf) czy Kantyczkę dla Leibovitza za $7.19 (najlepsze postapo).
Za dolara z kawałkim są np. Gracz Iana M. Banksa – nie czytałem, ale książka była na liście „Mark Zuckerberg poleca” czy Miasto i gwiazdy Arthura C. Clarke’a – dobra hard sf.
Jest jeszcze to zbiorcze wydanie Diuny, ale nie wiem czy ktoś kupił i potwierdza, że w zawiera sześć książek?
U mnie cena Player of Games to $2.99
I nie jestem pewien czy „Mark Zuckerberg poleca” była próbą zachęcenia czy odstraszenia. ;P
Hm, dałbym sobie rękę uciąć, że książka kosztowała $1.29. Ale miałem pootwierane 60 zakładek, z czego część na amazon.co.uk, więc mogło mi się coś w głowie skleić ;-)
Oczywiście że polecam, Mark Zuckerberg to inteligentny człowiek, który stworzył jedną z najbardziej dochodowych firm na świecie. Tu masz całą listę, a „Gracza” poleca również Elon Musk.
Wcale się nie dziwę, że Musk poleca serię Culture. Nazwy dla swoich dwóch statków na których lądują jego rakiety wziął właśnie z książek Banksa. ;)
Ciekawa promocja „Great on Kindle” – kupiłem już kilkanaście tytułów, dostaje się 75% wartości każdego zakupu do wydania na kolejne książki, które są w katalogu 'Great on Kindle’, ale teraz czytam 'Available to U.S. residents’, więc nie wiem, dlaczego to u mnie działa…
„wielu z Was czyta po angielsku”
Wiele?
Czemu Robercie wykluczasz kobiety z grona czytających po angielsku?
Niezręczność wynikająca z charakteru języka polskiego. Nie mam zamiaru nikogo wykluczać.
Opłaca się kupować na amazonie co uk??
wszystko jest znacznie tansze niż na amazon de.
Ile wyjdzie wysyłka?? Generalnie jest tam 2x taniej !!
jakie to chore
Ale mówisz o e-bookach? Możesz kupować jeśli masz adres w UK.
Jeśli o czym innym, możesz kupować śmiało :) tyle że z DE jest darmowa wysyłka, z UK się płaci.
Oraz kupując w co.uk należy liczyć się z angielską wtyczką zasilającą.
Jestem tu nowy. Przepraszam jeśli pytanie okaże się zbyt trywialne.
Jeśli kupię książkę w Kindle Store, używając mojego konta w Amazon, i zostanie ona przesłana na moje urządzenie PW4, to czy będę mógł ją jakoś przenieść na takie samo urządzenie mojej żony, które jest zarejestrowane na jej koncie?
Z góry dziękuję za poradę,
Piotr
Jeśli żona ma drugie konto, można je podłączyć pod jeden czytnik używając funkcji HouseHold & Family Library: opisywałem ją tutaj https://swiatczytnikow.pl/kindle-w-rodzinie-synchronizacja-ustawienia-rodzicielskie-zabezpieczenia-czytnika/
Generalnie w domu najlepiej korzystać z jednego konta, więc jeśli na jednym z Waszych kont jest mało amazonowych książek, dobrze byłoby przelogować się na to drugie.
Oczywiśćie jest też opcja ściągnięcia DRM z plików.
Dziękuję serdecznie.
Wypróbujemy na razie HouseHold & Family Library.
Jeśli to nie zda egzaminu, to nauczę się ściągać DRM z plików.
Żona czyta głównie po angielsku, ja po hiszpańsku.
Ona używa słownika ang-pol, a ja czytając po angielsku ang-hiszp.
Używanie jednego konta może prowadzić do konfliktu interesów.