Oto tradycyjny wpis powitalny dla wszystkich, którzy pod choinką znaleźli nowy czytnik!
Każdego roku w święta wzrasta tutaj liczba odwiedzin, bo kolejni obdarowani trafiają na tego bloga. Pierwszy czytnik to często początek wielkiej przygody i okazja do odnowienia naszych czytelniczych pasji.
Świat Czytników istnieje już od ponad 11 lat i znajdziesz tu prawie sześć tysięcy artykułów. Bez obaw – większość to informacje o promocjach na e-booki. Samo czytanie książek elektronicznych nie jest trudne. Wystarczy podłączyć czytnik do komputera, przegrać pliki, odłączyć urządzenie, wybrać z ekranu głównego książkę i… czytać.
Parę linków na początek
Jeśli chcesz po prostu poznać funkcje swojego czytnika – przejrzyj testy czytników. Testuję regularnie nowe modele Kindle, PocketBook oraz inkBOOK.
Jeśli Twój czytnik to Kindle:
- Przejrzyj 10 rzeczy, które warto zrobić w nowym czytniku.
- Rzuć okiem na przewodnik po korzystaniu z Kindle. Zebrałem tam kilkadziesiąt artykułów na różne tematy.
- Poczytaj szczególnie o wysyłce bezprzewodowej, bo to znacznie ułatwia życie.
Ale najważniejsza kwestia – to co czytać, bo po to masz czytnik:
- Przewodnik – jak kupować polskie książki na czytniki – to absolutne podstawy.
- Porównywarka e-booków Świata Czytników – jeśli jakąś książkę wydano na czytniki – pewnie ją tu znajdziesz.
- 10 miejsc, gdzie znajdziesz darmowe e-booki po polsku – bo czytać możemy też za darmo. :-)
- No i regularne promocje dnia.
Jak nas śledzić?
Najlepiej Świat Czytników obserwować przez profile na Facebooku i Twitterze. Jest też możliwość śledzenia nas na Telegramie oraz Reddicie.
Regularne dowiadywanie się o tym, co nowego jest o tyle ważne, że księgarnie często mają dla nas propozycje tylko na jeden dzień, warto ich nie przegapić.
Możesz też zapisać się na newsletter, którego wysyłam średnio raz w miesiącu, zwykle, gdy dzieje się coś ważnego.
Nie widzisz formularza na stronie? Zobacz wersję bez Javascript.
A jeśli czegoś w przepastnym archiwum naszego bloga nie udało Ci się znaleźć, zapraszam do zadawania pytań w komentarzach.
Wszystkim czytelnikom i sympatykom bloga życzę w Boże Narodzenie dużo spokoju, radości i nadziei na lepszy przyszły rok. Niestety nadzieje, jakie mogliśmy mieć rok temu nie wszystkie zostały spełnione, bo pandemia wciąż jest z nami. Zabezpieczajmy się jak możemy i liczmy na to, że w przyszłym roku w większym stopniu wróci normalność. W tych dla wielu osób trudnych czasach nie zapominajmy o dobrej lekturze.
PS. A do stałych bywalców Świata Czytników prośba – jeśli napotkacie nowego adepta e-czytania, nie zapomnijcie polecić im naszego bloga. :-)
Jakby ktoś się zastanawiał jaką okładkę zamówić to podzielę się swoim doświadczeniem z tymi do PW5. Miałem ich zamówione łącznie 5, najpierw dwie najpopularniejsze z allegro raz-dwa je odesłałem dla mnie nieprzyjemne w dotyku, jak i słaba jakość. Następnie zamówiłem dwie okładki Finite oraz oficjalną okładkę materiałową. Dla mnie okładka Finite w kolorze czarnym jest zdecydowanie najprzyjemniejsza w dotyku, jak i sama jakość super. Oficjalna amazonu nie była zła, ale przegrała tym, że jest mocno „szorstka” i zamknięcie nie jest tak pewne.
Wszystkiego dobrego Panie Robercie – Swiat Czytnikow to bardzo solidne miejsce do odwiedzania w Internecie – polecane przeze mnie zarowno nowicjuszom jak i tym, ktorzy dopiero probuja sie przekonac ze bez zapachu papieru tez mozna przyjemnie czytac.
Ja może nie jestem początkującym, ale i właśnie dziesięcioletniego Kindle 4 na PW 5. Poprzedni nie był dotykowy, więc jest to duża zmiana. Mam jednak problemy z nawigacją: zdarza mi się coś kliknąć i przeskakuję ze środka artykułu do początku następnego. I nie mogę znaleźć przycisku „wstecz”. Co robić? Jak żyć?
Nie ma przycisku, bo go… usunięto. W oprogramowaniu 5.14.1 poprawiono wprawdzie cofanie po kliknięciu w linki: https://swiatczytnikow.pl/aktualizacja-5-14-1-dla-kindle-przywrocono-mozliwosc-powrotu-po-kliknieciu-linku-ale-nie-do-konca/ – ale tego o czym piszesz nie poprawiono. Również mnie to straszliwie irytuje.
„Wystarczy podłączyć czytnik do komputera”
W najpopularniejszym w Polsce czytniku nie trzeba nawet tego robić… W niektórych innych też nie :-)
Napisałem o tym, bo to przynajmniej teoretycznie najprostsza forma przegrywania książek.
Inna sprawa, że forma coraz większej liczbie osób niedostępna, bo przecież nie każdy ma już dziś komputer w domu :)
https://swiatczytnikow.pl/czy-mozna-korzystac-z-czytnika-nie-majac-komputera/