Za drogo? Ustaw alerty cenowe na e-booki i kupuj taniej!

Uważam Rze (+Historia) i Puls Biznesu na czytniki

Po cichu, bez jakiegoś specjalnego komunikatu, w Nexto pojawiły się dwa nowe pisma w wersji czytnikowej: dziennik Puls Biznesu oraz miesięcznik Uważam Rze. 

W obu przypadkach pisma były dostępne w Nexto od dawna, ale czytać je można było wyłącznie online albo w aplikacji na tablety i smartfony. Nawet PDF nie dało się pobrać. Aplikacja Nexto na iPada spisuje się bardzo dobrze, ale jest poza naszym zasięgiem zainteresowania.

Jakoś dwa tygodnie temu pojawiły się wersje do pobrania: PDF, MOBI oraz EPUB.

Aktualizacja z 29 lipca: Uważam Rze oraz Uważam Rze Historia zrezygnowały z formatów czytnikowych.

Uważam Rze

Dogasa gwiazda Uważam Rze – niegdyś wschodząca gwiazda tygodników opinii, teraz walczący o przetrwanie miesięcznik. Znana jest historia odejścia niemal całego zespołu redakcyjnego, który potem założył tygodnik Do Rzeczy, a Rafał Ziemkiewicz napisał nawet książkę Uwarzałem że

Od paru dni w kioskach jest numer majowy, ale w Nexto na razie znajdziemy dopiero kwiecień. Wersja na Kindle ma format gazetkowy, ale ma też błędną nawigację – widok działów jest pusty, a z listy artykułów nie da się nigdzie przejść.

Same artykuły sformatowane są prawidłowo, działa przechodzenie z jednego do drugiego. Plik EPUB ma standardowy spis treści, PDF jest odpowiednikiem wydania papierowego.

Pojedynczy numer Uważam Rze kosztuje 3,70 zł, dlatego bardziej opłaca się miesięczna prenumerata cykliczna – po 2,89 zł, albo zwykła – 2,75 zł. Kwartał kosztuje 8,45 zł.

Uważam Rze Historia

Wersję czytnikową ma też miesięcznik historyczny Uważam Rze Historia – tu dostępny jest już numer czerwcowy.

Pojedynczy numer kosztuje 5,23 zł, prenumerata cykliczna 5,50 zł/miesiąc, a kwartalna 13,30 zł. Przy prenumeracie półrocznej jest chyba błędny opis, bo z liczby numerów wynika, że dotyczy ona 12 miesięcy.

Puls Biznesu

Znany dziennik biznesowy – Puls Biznesu ma wiele odsłon, choćby aplikacje tabletowe.

Wersja czytnikowa prawdopodobnie tworzona była w podobny sposób jak Uważam Rze, bo też jest problem z nawigacją.

Artykuły i przejścia między nimi działają poprawnie, choć jak widać, zdarzają się wpadki, np. sklejone wyrazy…

Pojedynczy numer kosztuje 5,40 zł, miesięczna prenumerata 113,36 zł – w wersji cyklicznej 119,33 zł. Tanio nie jest, bezpośrednio na stronie PB kupimy e-prenumeratę trochę taniej, ale nic tam nie piszą o wersjach na czytniki.

Cieszy mnie dalsze zapełnianie dziur w ofercie na czytniki. Mam tylko nadzieję, że twórcy wersji MOBI sprawdzą, co robią źle i dostaniemy w pełni funkcjonalny produkt.

Czytaj dalej:

Artykuł był przydatny? Jeśli tak, zobacz 6 sposobów, na jakie możesz wspomóc Świat Czytników. Dziękuję!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Książki na czytniki i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Hosting: Zenbox

8 odpowiedzi na „Uważam Rze (+Historia) i Puls Biznesu na czytniki

 1. mrcrow pisze:

  w sumie mam pytanie bardziej do nexto, ale może ktoś wie ;) czy prenumerata obejmuję format mobi, ponieważ z opisu na stronie nie wydaję się to oczywiste ?

  0
 2. marcin7 pisze:

  W URz zauważyłem jeszcze takie błędy: w tekście o wekslu in blanco w połowie tekstu pojawia się ramka z wyjaśnieniem czym ten weksel jest, jeśli mamy ustawiony duży rozmiar czcionki to widzimy połowę ramki a zmieniając stronę widzimy dalszy ciąg tekstu artykułu a nie tekstu z ramki. Tylko pomniejszenie do 2 rozmiaru czcionki pozwoliło odczytać cały tekst w ramce na moim KT.

  0
 3. Dzambor pisze:

  No i właśnie normalnych formatów w Uważam Rze Historia mi brakowało

  0
 4. Dinth pisze:

  Czy ten Uwazam Rze Historia jest wart swojej ceny ?

  0
 5. saker2 pisze:

  Słaba promocja, a potem narzekają na słaba sprzedaż.
  Każdy subskrybent powinien dostać taką informację a niestety taka nie doszła.
  pzdr

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się proszę z zasadami komentowania i polityką prywatności

Komentarze do tego artykułu można śledzić także w formacie RSS.