Dostałem dziś informację z Ebookpoint, że ruszyli ze sprzedażą e-booków Packt Publishing w oryginale. Mają teraz powitalną promocję na 40%.
Jest to znane wydawnictwo z literaturą informatyczną, o którym nieraz pisałem przy okazji darmowych e-booków (te się skończyły) oraz pakietów. W ofercie znajdziemy prawie 1500 e-booków – wszystkie w trzech formatach: EPUB, MOBI oraz PDF.
To już drugi anglojęzyczny wydawca, bo od paru lat Ebookpoint ma pełną ofertę O’Reilly. Tak zachęcają do kupna:
Oferta zagraniczna to przede wszystkim książki na czasie. Kupując te tytuły często wyprzedasz moment, gdy w Polsce na dobre zagości dana technologia. Patrząc na tytuły wydawnictw zachodnich możemy też przewidzieć, jakie trendy w technologiach pojawią się u nas w przeciągu 6-12 miesięcy. Nie masz nic do stracenia – zainwestuj i zdobądź wiedzę przed wszystkimi!
Łącznie w katalogach O’Reilly i Packta kupimy obecnie około 3 tysięcy tytułów.
Czy warto to robić w Ebookpoint? W porównaniu do Amazona ceny (szczególnie w obecnej promocji -40%) bywają konkurencyjne, tym bardziej że dostajemy trzy formaty, zamiast MOBI z DRM.
Pamiętajmy jednak, że również sami wydawcy sprzedają te e-booki. I często robią to najtaniej. Na stronach Packt znajdziemy w tym momencie promocję SkillUp 2019 z tysiącami tytułów po 10 dolarów (lub po 9 euro). Z tym nie wygra żaden pośrednik. Gdy nie ma promocji – ceny są porównywalne.
Książki Packta regularnie też pojawiają się w pakietach Humble Bundle, wtedy cena za jeden tytuł może wyjść około dolara. Choć oczywiście trzeba trafić na taki pakiet, który nas akurat interesuje.
W innej sytuacji są poszukujący książki O’Reilly, bo ten wydawca dwa lata temu zlikwidował księgarnię, a ceny w Amazonie są często zaporowe. Wtedy zakup w księgarni Helionu może być jedynym sposobem, aby w każdej chwili zdobyć trzy formaty.
Konkurencją dla e-booków – jako narzędzia dostępu do wiedzy – są oczywiście subskrypcje. Tutaj odpowiednie usługi mają zarówno O’Reilly jak i Packt. Za miesięczną sumę nieraz niższą niż jedna książka dostajemy dostęp do całej oferty, choć tylko online. Ale jeśli ktoś danej książki nie chce czytać, a jedynie ją „przekartkować” w celu znalezienia rozwiązania, to może chętniej sięgnie po abonament.
Packt Publishing bardzo czesto rozdaje ksiazki za darmo, ze stronki ponizej mam juz ponad 200 publikacji, wystarczy sprawdzac codziennie.
https://www.packtpub.com/free-learning
Rozdawali do końca 2018. Teraz, jak pisze Robert, umożliwiają dostęp online do „zarezerwowanych” darmowych ebooków ale plików już nie można ściągać.
Zgadza się, teraz książki są dostępne tylko online i nie pobierzemy plików:
https://swiatczytnikow.pl/z-packt-publishing-nie-pobierzemy-juz-darmowej-ksiazki-dnia/
da się nadal pobrać książki przy pomocy skryptów…
https://i.imgur.com/JSLbzG9.png
Podzielisz się źródłem?
Packt jest raczej dyskontem wydawniczym i bardzo trudno znaleźć cokolwiek sensownego. Oczywiście jak autor się uprze, to wyda coś fajnego, ale sam proces wydawniczy i redakcyjny woła o pomstę do nieba i zachęca do pisania zwyczajnych bubli.
Od dawna nie kupuję literatury stricte informatycznej, ale patrząc na to co wystawiali jako darmochę można się zgodzić.
A trochę z innej beczki. Polecacie jakieś inne sklepy z ebookami w kategorii literatury popularnej? Czy jak nie ma na Amazonie to nie warto szukać dalej?
Zawsze warto sprawdzać też Kobo Books – dostępnych dla nas jest sporo tytułów, większość jest też z DRM Adobe, więc do ściągnięcia. No i szukać stron wydawców. Informatyka i fantastyka w pewnym stopniu uniezależnia się od Amazonu.
Przewodniki są tańsze na RoughGuides i LonelyPlanet, tylko plik trzeba czasami zmniejszyć przed wysłaniem na kindle.
Ale współczesna literatura to chyba faktycznie tylko Amazon, gdzie indziej albo są podobne ceny, albo nie „wysyłają” do Polski.