Za drogo? Ustaw alerty cenowe na e-booki i kupuj taniej!

E-bookowe premiery: Mitnick, Grochola, Corasanti, Rettinger, Sawicki, Nowakowski, Falcones, Holt, Remarque

Liczba premier ostatniego tygodnia nie jest powalająca, ale już nazwiska autorów, szczególnie tych wyróżnionych, robią wrażenie. Szczególnie cieszy pojawienie się Katarzyny Grocholi w wersji elektronicznej :-)

101914-duch-w-sieci-william-l-simon-1 (Custom)Duch w sieci – Kevin Mitnick, William L. Simon

Autobiografia najsłynniejszego hakera wszech czasów, człowieka który przez wiele lat zwodził ścigające go FBI za nos i skutecznie się ukrywał. Kevin Mitnick w swojej książce opisuje swoje dzieciństwo i pierwsze próby oszukania systemu. Po procesie skazującym pod koniec lat 90-tych poprzedniego stulecia część swojej kary był zmuszony spędzić w izolatce, bo służby wywiadu nie znały pełni jego możliwości i przekonały sędziego, że jest on w stanie „rozpocząć wojnę nuklearną przez publiczny telefon samym gwizdnięciem do słuchawki”. Obecnie jest szefem firmy konsultingowej, która pomaga w testowaniu zabezpieczeń technicznych.

 

101437-zagubione-niebo-katarzyna-grochola-1 (Custom)Zagubione niebo – Katarzyna Grochola

Katarzyna Grochola to jedna z najpopularniejszych polskich autorek, a jej nazwisko stale pojawia się w zestawieniach najlepiej sprzedających się książek, choćby w rankingu znanym z tego bloga, czyli „Magazynu literackiego KSIĄŻKI„. Do tej pory przy jej tytułach widniało „NIE” przy pytaniu czy posiadają one wersję elektroniczną, ale właśnie się to zmieniło. Jednocześnie premierę ma jej najnowsza powieść „Zagubione niebo„, zbiór historii, które udało się autorce złożyć w całość i w swoim stylu przedstawiać w niej optymistyczną wizję świata, miłości i przyjaźni.

Promocja: Premiera Katarzyny Grocholi w Woblinku, EbookpointPublio.

 

101628-drzewo-migdalowe-michelle-cohen-corasanti-1 (Custom)Drzewo migdałowe – Michelle Cohen Corasanti

Mądra i piękna książka napisana z perspektywy młodego Palestyńczyka żyjącego w samym środku konfliktu z sąsiednim Izraelem. Jego największe obawy związane z bezpieczeństwem rodziny w końcu się spełniają – ginie jego siostra, ojciec trafia do więzienia, a on traci dach nad głową. Ahmad, nadzwyczaj inteligentny, 12-letni chłopiec, zostaje zmuszony do zaopiekowania się bliskimi i stworzenia warunków do godnego i lepszego życia. Autorka Michelle Cohen Corasanti spędziła siedem lat w Izraelu będąc z bliska świadkiem tego trudnego konfliktu, co pozwala jej dokładnie opisywać tamtejsze realia. Książka została już przetłumaczona na kilkanaście języków.

 

387081-klasa (Custom)Klasa – Dominik W. Rettinger

Autor tej książki jest znanym polskim scenarzystą, który ma za sobą współpracę m.in. z Agnieszką Holland, co świadczy o wysokim poziomie jego pracy. „Klasa” to druga powieść w jego dorobku literackim, mocno różniąca się od debiutanckiego „Brainmana„, który cechował się elementami sci-fi i satyry politycznej. Obecnie przedstawiany tytuł jest typową sensacją, w której wg recenzji: „niewyobrażalne tempo akcji natychmiast startuje, wraz z początkiem powieści i nie ustaje aż do jej ostatniej strony” (opinia użytkownika Samuel z serwisu LubimyCzytac.pl). Fabuła zaczyna się od telefonu od skatowanego byłego kolegi z klasy, obecnie prezesa amerykańskiej korporacji, który po latach kontaktuje się z głównym bohaterem, a to może oznaczać tylko kłopoty…

Promocja: Powieści sensacyjne związane z polityką w Woblinku do 30 czerwca.

 

101862-aposiopesis-andrzej-w-sawicki-1 (Custom)Aposiopesis – Andrzej W. Sawicki

To już trzecia książka z serii „Horyzonty zdarzeń„, które pojawia się wyróżniona w naszym zestawieniu premier tygodnia. Znajdziemy tam obecnie trzy doskonałe powieści napisane przez wybitnych polskich autorów fantastyki. Tym razem jest to tytuł lekko łamiący język, czyli „Aposiopesis„, książka która cofa nas do Warszawy z końca XIX wieku. Tam, na ulicach stolicy, spotkamy rosyjskich agentów, mechaborgii, a nawet jednego autentycznego dżinna. Powieść z dużą ilością dobrego humoru.

Promocja: Trzy książki z serii „Horyzonty zdarzeń” w Publio.

 

100954-dziennik-podrozy-w-przeszlosc-marek-nowakowski-1 (Custom)Dziennik podróży w przeszłość – Marek Nowakowski

Z opisu:

Tom wspomnień Marka Nowakowskiego obejmuje okres późnych lat czterdziestych do początku pięćdziesiątych XX wieku. To czas kształtowania osobowości przyszłego pisarza, budzenia się fascynacji miastem i tajemniczym życiem części jego mieszkańców – ludzi z marginesu, zaciekawienia ideologią komunizmu, początku studiów i pierwszych prób pisarskich. Szczególnie widoczne w tym zbiorze są charakterystyczne dla twórczości pisarza: dystans do opisywanych zdarzeń, precyzja relacji osiągana minimalnymi środkami artystycznymi, nostalgiczne obserwowanie przemijającego czasu.

Promocja: Książki Marka Nowakowskiego o 60% taniej w Publio.

 

388360-n-a (Custom)Bosonoga królowa – Ildefonso Falcones

Autor Ildefonso Falcones zadebiutował jedną z najgłośniejszych powieści hiszpańskich ostatnich lat, „Katedra w Barcelonie”, która przez trzynaście miesięcy nie schodziła z listy bestsellerów w Hiszpanii i osiągnęła sprzedaż na poziomie 1,5 miliona sztuk. Zbieranie materiałów do niej zajęło pisarzowi pięć lat, przez które dokładnie przestudiował historię średniowieczną Katalonii. „Bosonoga królowa” to powieść, która rozpoczyna się od głównej bohaterki, kubańskiej niewolnicy, która właśnie została zwolniona ze służby i błąka się po ulicach miasta, aż w końcu spotyka młodą, cygańską buntowniczkę, która wprowadza ją w kolorowy świat cygańskiej społeczności.

 

100950-w-cieniu-zdarzen-anne-holt-1 (Custom)W cieniu zdarzeń – Anne Holt

Anne Holt znana jest ze swoich thrillerów medycznych, sam miałem okazję czytać jej „Arytmię” i była to dobrze trzymająca w napięciu powieść. Najnowsza książka odchodzi od tematyki szpitalnej i opisuje zdarzenia, mające miejsce w tym samym czasie, co zabójstwa na wyspie Utøya popełnione przez Andersa Breivika, które kilka lat temu tak mocno wstrząsnęły Norwegią i całym światem. Młody absolwent szkoły policyjnej, Henrik Holme, nie zgadza się z oficjalną diagnozą dotyczącą śmierci 11-letniego chłopca i podejmuje samodzielne śledztwo mające na celu wyjaśnienie tej zagadki. Pomagać mu będzie Inger Johanne Vik, znaną z poprzednich tytułów autorki.

 

101676-na-zachodzie-bez-zmian-erich-maria-remarque-1 (Custom)Na Zachodzie bez zmian – Erich Maria Remarque

Z opisu:

Powieść „Na Zachodzie bez zmian” to jedno z najgłośniejszych dzieł literatury XX wieku. Jej bohaterowie, podobnie jak sam autor, należą do „straconego pokolenia” – pokolenia, którego młodość przepadła w okopach I wojny światowej. Osiemnasto-, dziewiętnastolatkowie trafiają na front niemal prosto ze szkolnej ławy, namawiani przez nauczycieli do spełnienia obowiązku wobec ojczyzny. Czymże jednak jest ten obowiązek? – pytają siebie, świadomi, że strzelają do takich jak oni młodych, tęskniących za domem i pokojem i pytających o sens wojny wrogów. Okrucieństwo machiny wojennej, w której są zaledwie trybikami, odbiera im najpierw poczucie człowieczeństwa, a w końcu i życie – i w tym sensie są oni dosłownie „straconym pokoleniem”. Mistrzowskie wniknięcie w emocje bohatera, gwałtowność opisu ataków z lądu i powietrza, atmosfera nieuchronności śmierci – wszystko to sprawia, że „Na Zachodzie bez zmian” do dziś przejmuje grozą.

 

387501-n-a (Custom)Psychoanioł w Dublinie – Łukasz Stec

Jeśli książka jest tak zakręcona jak jej opis, to możemy spodziewać się doskonałej dawki humoru i absurdalnych sytuacji. Główny bohater, emigrant Wowa z Polski, dowiaduje się, że zostanie zamordowany za siedem dni, w swoje trzydzieste urodziny. Przekazuję mu tę wiadomość psychoanioł, Indianin w białym kitlu, czyli anioł ateistów. Aby ustrzec się przed zaplanowaną już przez los śmiercią, główny bohater musi odnaleźć zabójcę i mu przeszkodzić. W jego codziennych trudnościach towarzyszyć mu będzie okładkowy kot, który opanowany jest manią samobójczą… Prawdziwie wybuchowa mieszanka humoru, kryminału i fantastyki.

 

Co jeszcze ukazało się w tym tygodniu?

W większości księgarni:

Tylko w Woblinku:

Tylko w Ebookpoint:

Nie chcesz przegapić premier tygodnia?

PS. Do 6 lipca trwa nowa promocja na biografie w Virtualo, ale tylko dzisiaj Oriana Fallaci -50%.

Artykuł był przydatny? Jeśli tak, zobacz 6 sposobów, na jakie możesz wspomóc Świat Czytników. Dziękuję!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Premiery tygodnia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Hosting: Zenbox

Jedna odpowiedź na „E-bookowe premiery: Mitnick, Grochola, Corasanti, Rettinger, Sawicki, Nowakowski, Falcones, Holt, Remarque

  1. ankruz pisze:

    23 czerwca była premiera „Doktryny Wolffa” Vladimira Wolffa – finalnej części cyklu rozpoczętego przez „Stalową Kurtynę”. Jak na razie coś cicho i tylko Publio (no i warbook) ma w swojej ofercie wersję cyfrową…

    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się proszę z zasadami komentowania i polityką prywatności

Komentarze do tego artykułu można śledzić także w formacie RSS.