Drugie urodziny obchodzi dzisiaj księgarnia Publio. Z tej okazji trochę wspomnień i oczywiście okolicznościowe promocje.
Gdy wystartowali 9 maja 2012, byłem trochę sceptyczny, bo zdawało mi się, że będzie to po prostu kolejna księgarnia na rynku. Jednak siła promocyjna Agory i pomysłowość ekipy księgarni – m.in. różne nietypowe promocje – sprawiła, że Publio szybko trafiło do absolutnej czołówki.
Jeśli obserwujecie codzienne promocje – to czasami można było mieć wrażenie, że byliśmy świadkami wielkiej wojny Publio vs Woblink o dominację w sercach i portfelach czytelników. Choćby te zmiany cen premier w reakcji na ruch konkurenta… W ostatnich miesiącach trochę się uspokoiło – obie księgarnie idą trochę innymi drogami.
Co działo się w Publio w ostatnim roku? Miałem na ich temat kilka wpisów.
- Marzec 2014: Ruszyła aplikacja mobilna Publio + Agatha Christie na zachętę
- Grudzień 2013: Gazeta Wyborcza nareszcie w Publio. Cała, z dodatkami! – a od paru miesięcy Publio obsługuje też prenumeratę Plus/Premium ze stron wyborcza.pl
- Październik 2013: cztery wielkie dni promocji – 500 e-booków po 9,90 zł
- Wrzesień 2013: Konkurs przy okazji premiery książki „Zawód Zwycięzca”.
- Sierpień 2013: Publio podsumowuje Wakacyjną Listę Osobistą – wygrały: Lód, Sherlock i Siła nawyku – przez cały sierpień były mocne promocje polecane przez różnych ludzi – akcję powtórzono w grudniu 2013 i w obu brałem udział.
- Maj 2013: Minibooki w Publio – polska odpowiedź na Kindle Singles
No, a teraz promocje.
8 tematów, 60% rabatu
Co trzy godziny nowa promocja, oznaczająca 60% zniżki na wybrane tytuły.
- 0-3: Horrory
- 3-6: Poradniki; ciekawe czy będzie coś na bezsenność :-)
- 6-9: Nauka
- 9-12: Dla dzieci
- 12-15: Podróżnicze
- 15-18: Fantastyka
- 18-21: Kryminały
- 21-24: Erotyka
7 tytułów po 9,90 zł
Droga książki w Publio.pl – księgarnia pokazuje, jak się tworzy e-booki i proponuje sporo tytułów w Naszej Ulubionej Cenie:
- Mistrz i Małgorzata – Michaił Bułhakow; przekład Dąbrowskiego i Lewandowskiej.
- Pozytywny pies – Opowieść o sile pozytywności
- Kieszonkowy atlas kobiet – Sylwia Chutnik
- Głaskologia – Miłosz Brzeziński
- ości – Ignacy Karpowicz
- Piknik z Einsteinem – Ben Miller
- Łowcy głów – Jo Nesbø
Dwa konkursy
Oprócz tego na stronie urodzin dowiemy się o dwóch konkursach:
- Przyślij życzenia księgarni na [email protected]. Autorzy trzech, które spodobają najbardziej, wygrają kod o wartości 50 zł na zakupy w Publio i kod na darmowy miesiąc oglądania filmów w pakiecie Kinoplex MAX.
- Albo postaw na szczęśliwy traf! Co pięćdziesiąty klient otrzyma kod warty 50 złotych.
Kodów jest do rozdania 10 – tak więc przygotowani są na 500 klientów. :-)
Aktualizacja z godz. 10.20: właśnie dostałem informację, że jeśli klientów będzie więcej niż 500 – są już gotowe kolejne kody dla co pięćdziesiątego. :-)
Widzę, że nie tylko ja mam problem z odgadnięciem ścieżki dostępu do książek podróżniczych.;)
Link już dodany. ;-)
Szczwane lisy. Na to bym nie wpadła. ;)
Gratulacje dla Publio. Jest to księgarnia, z której głównie korzystam.
Ich „szybki zakup” jest bardzo fajną opcją.
Aaaa! Głaskologia! :) :) :) :) To jest absolutnie fantastyczna książka – a jakoś nie widziałam jej do tej pory w promocji. A tu 9,90 zł :)
Dodam, że e-book jest prawdopodobnie lepiej złożony niż wersja papierowa, którą mam – a tam akapity słabo oddzielone, bardzo szerokie kolumny – ciężko się czyta.
Szkoda, że nie ma działu „reportaże”. Może coś ciekawego w „podróżniczych” się znajdzie.
ja też bardzo ubolewam nad brakiem reportaży :(
Pomysł z promocją co 3h z jednej strony fajny, z drugiej gdyby nie 'złamanie” linków to bym pewnie się nie wyspał. IMO jeśli brać pod uwagę ilość tytułów i nazwiska to horrory najlepsze. Trochę szkoda, że Publio nie udało się wywalczyć więcej fantastyki, ale że w wigilię urodzin dali Dagome Iudex to nie mogę narzekać :)
Ja się nie wyspałam właśnie przez horrory (najlepsza część promocji), a dokładniej przez ich selekcjonowanie. Po wielkich bojach stanęło na 6 książkach:)
A mnie przepadły z działu „nauka”, bo 6a do 9ej to dla nas akurat wychodzenie do pracy/szkoły i jak znalazłam chwilę, to już było po zawodach ;(
Ciekawe, czy byli chętni na poradniki… :-) Choć przyznaję że sam wstałem tuż po szóstej, ale akurat nie w związku z promocją.
Mnie interesują poradniki.
Ale odpuściłem sobie nocne czuwanie.
Właśnie zauważyłem, że lista książek nie jest ostateczna. Pojawiły się nowe tytuły w Fantastyce.
Masakra. Już myślałem, że się obronię, bo większość i tak czytałem, albo mam kupioną do przeczytania. Ale Kosikowie mocno zaatakowali więc zdecyduję się na tak chwalony Holocaust F Zbierzchowskiego.
W ramach pokuty mogę oddać kod na e-booki allegro z konkursu lubimy czytać. Ważnych jeszcze chyba ze 2 tygodnie.
„Holocaust F” czytałem i nawet polecam, ale w trakcie zżymałem się, że autor nie zadał sobie trudu spójnego zbudowania świata i dorobienia tzw. tła. Potem gdzieś doczytałem, że lepiej przeczytać wcześniej opowiadania z „Requiem dla lalek”, które są właśnie wprowadzeniem do „Holocaustu”.
Requiem mam, ale jeszcze nie przeczytałem ;)
Ja zacząłem własnie od „Requiem dla lalek” – faktycznie niby pojedyncze opowiadania, ale budują lepszy obraz świata w którym oczywiście dzieje się potem „Holocaust F”. W samej książce są później odwołania do wydarzeń z opowiadań, warto więc zacząć od Requiem.
A ogólnie całość naprawdę godna polecenia (choć może nie jest to najłatwiejsza SF) – w promocji to pewnie za jakieś niewielkie pieniądze będzie do dostanie.
Chętnie przytulę. [email protected]
Dzięki.
O!
Usunieto mój niepochlebny komentarz o Agorze.
Cenzura?
Tak. Bo to blog o e-bookach, a nie tym czy lubimy jakąś firmę czy nie.
Warto czekać na kryminały. Jo Nesbo to obowiązek. Ja polecam Kazinskiego – kryminał z elementami metafizycznymi, wartka akcja. Mnie zachwycił swoim klimatem i dość zgrabną fabułą.
A możesz polecić od czego zacząć czytanie Nesbo?
Dodam, że czytałam „Karaluchy” i raczej mnie ta powieść nie zachwyciła, może kiepsko wybrałam…spodziewałam się więcej po tych wszystkich zachwytach.
Łowców głów natomiast znam z wersji filmowej.
Nesbo chyba najlepszy jest w Trylogii Oslo
3. Nesbo Jo – Harry Hole 03 – Trylogia Oslo 01 – Czerwone Gardło
4. Nesbo Jo – Harry Hole 04 – Trylogia Oslo 02 – Trzeci_klucz
5. Nesbo Jo – Harry Hole 05 – Trylogia Oslo 03 – Pentagram
A „Karaluchy” mają wersję audio, która jest rewelacyjna (wielkie słuchowisko z doborową obsadą i efektami audio)
Dokładnie Trylogia jest najlepsza , ale pozostałe trzymają poziom.
Dzięki Wam za rekomendacje!!
Ja też zacząłem od Karaluchów, ale audiobooka (superprodukcja audioteki) – i mam zupełnie inne odczucia. Fakt, nie czytam zbyt wielu kryminałów, ale klimat był świetny – muzyka w tle, odgłosy Bangkoku, aktorzy – może to spowodowało lepszy odbiór u mnie. Polecam kiedyś spróbować superprodukcji – Blade runner jest również genialny!
Człowiek Nietoperze i Karaluchy to dwie pierwsze w kolejności kryminały z Harrym Hole. Warte przeczytanie, ale na pewno nie najlepsze z całego cyklu. Ja zaczynałem przygodę z Nesbo Pierwszym Śniegiem i przyznam, że to obecnie mój ulubiony autory kryminałów. Pisarz, którzy niesamowicie się rozwinął w ostatnim czasie. Jego powieści kryminalne stają coraz bardziej dojrzalsze i przesycają się elementami psychologicznymi. Upiory i Policja to już prawdziwy majstersztyk. Poza tym wielkie uznania dla tłumaczki. Jednym słowem polecam:)
Polecam czytanie książek o komisarzu Hole w kolejności wydania. Sama zaczęłam od „Człowieka nietoperza” i obecnie przede mną zostały tylko „Upiory” i „Policja”. Każda następna książka jest lepsza od poprzedniej. W każdej są pewne odwołania do przeszłości i życia osobistego komisarza, które nie przeszkadzają w odbiorze samej sprawy kryminalnej, ale można je zrozumieć, znając wcześniejsze książki. Dzięki urodzinowej promocji publio skompletowałam już całego Nesbo.
Tak w ogóle to Norwedzy piszą ostatnio świetne książki.
Czy link do podróżniczych mógłby zostać poprawiony?
Strasznie to razi me uporządkowane wnętrze :)
Dopiero teraz wyciągnąłem od Publio, jaki to jest link. :-)
Jestem leniwym klientem. Lubię mieć wszystko w jednym miejscu dlatego z cyfrowymi książkami czekałem na Amazona. Wspomniana wojna pomiędzy Woblinkiem i Publio przekonała mnie do zmiany planów. Pierwsze przekonało mnie do siebie Publio. Na razie nie tylko mnie do siebie nie zrazili ale jeszcze bardziej przekonali. Raz nawet na moją prośbę poszerzyli promocję o kilka książek :). Jak dla mnie największy minus końca walki to zmniejszona ilość promocji na całe wydawnictwa. 50% to obecnie też rzadkość, a szkoda. Z drugiej strony dzięki zeszłorocznym promocjom moje listy „muszę mieć” i „hm ciekawe” prawie się sczyściły, a to trochę utrudnia im trafienie promocją w moje gusta :/
To jest bardzo ciekawe co piszesz, bo zwykle jednak spotykam się z takim podejściem, że ktoś ma konta w paru księgarniach (wśród których są te dwie), nie robi założenia, żeby kupować tylko w jednej. :-)
Ja podobnie jak Tomek jestem wierna Publio ;) Nie lubię miec wielu półek i nie muszę mieć wszystkiego już i natychmiast.
Nawet jak kupujesz w kilku księgarniach to potem możesz mieć jedna półkę – na koncie Amazona :) Albo sobie np dodawać wszystkie kupione do lubimyczytac.pl i kategoryzowac.
Dropboxy i inne google drive’y też są jakimś wyjściem – można tam mieć zbudowaną odpowiednio strukturę katalogów i tam trzymać wszystko.
Calibre i pozamiatane. Jak mi odbije to kiedyś porobię tagi księgarni, na razie tylko Bookrage się dorobiło :D
Ech, ja zamiast tagów zrobiłem kolumnę „Księgarnia”, więc mogę sortować w panelu po lewej i wiem, że najwięcej kupiłem w publio, kilka mniej w woblinku, potem długo nic, potem allegro (ach te bony -50%), potem znowu długo nic, potem virtualo, nexto, ebookpoint (nie-IT), gandalf.
Aha, dodatkowo w kolumnie „Data” ściśle pilnuję dat zakupu, więc mogę określić dokładnie, ile kiedy kupiłem.
To też jest pomysł, może akurat data zakupu mniej mnie interesuje… ;) Dzięki za cynk :D
A mnie Publio sprzedało zaledwie 21% moich e-booków co lokuje ich na 3-cim miejscu. Reszta to Virtualo, Woblink , BookRage i śladowo Nexto.
U mnie wszystko pobił Woblink (32%) i Bookrage (23%). Publio na trzecim miejscu, ale jak częściej będą bony na Multibeneficie to mogą się wdrapać wyżej.
Ciekawostka, choć nie dla amatorów e-inku. Nabyłem ostatnio smartfona w końcu, padło na Samsunga. Okazało się firma dodaje kilka bonusowych aplikacji, w większości dostęp do gazet (Newsweek, Rzepa, Logo, Viva) darmowy do 24 czerwca, ale też:
– 3 dobre audiobooki z Audioteki
– 3 miesiące abonamentu Legimi
(mam nadzieję, że nie skończy się 24 czerwca). Szczegóły
Aha, aplikacje instalują się z Samsung Apps, sklep konkurencyjny do Google Play.
No nic, zawiodłem się, żadnych reportaży.
Też przeżyłam lekki szok. Liczyłam na reportaże, a tu promocja na… romansidła?;D
Jest coś na tej liście naprawdę podróżniczego?
Czy tylko ja mam wrażenie, że poza Kryminałami ta promocja to słabizna?
Tak.
Nauka była całkiem spoks.
Mnie nic nie ruszyło, kompletnie. Poza konkursem kupiłam Takeshiego i Zaginione Wrota
To albo już wszystko masz, albo twój gust w fantastyce jest diametralnie różny od mojego :P
Kosik i Zbierzchowski to kolosy współczesnego s-f jak dla mnie ;)
Fantastyka to szerokie pojęcie. A ten Kosik to o czym pisze?
Wizje przyszłości, loty na Marsa, na obce planety, itd.. „Obywatel, który się zawiesił” to chyba najlepszy sposób na zapoznanie się z jego twórczością.
W ogóle Powergraph wydaje tony dobrej, niszowej fantastyki.
Brzmi zachęcająco. Dzięki za rekomendację, w wolnej chwili (gdzieś na emeryturze) obadam.
Widzę, że w kryminałach jest dużo powieści Cobena. Czy coś z tego jest warte przeczytania?