Pierwszy miesiąc nowego roku oznaczał kolejne wzrosty liczby odwiedzin naszego serwisu:
Liczba wizyt wzrosła w stosunku do grudnia o 10 tysięcy. Liczba unikalnych użytkowników trochę spadła, co tylko oznacza, że więcej jest wizyt powrotnych.
Oto 10 najpopularniejszych artykułów ze stycznia:
- Gwarancja Amazonu w praktyce: jedna rozmowa na czacie i nowy czytnik po 3 dniach – to absolutny lider, choćby przez to, że artykuł trafił na wykop. Znaczy nie trafił, sam go tam dodałem.
- Kindle Collections – jak zarządzać kolekcjami przy pomocy Calibre? – artykuł Rafała jest wprawdzie z 30 grudnia, ale najczęściej był odwiedzany w styczniu
- Czy o taką „radość książek” chodzi? – tekst sprowokował Was do bardzo ożywionej dyskusji – czego dowodem 130 komentarzy
- Send to Kindle for PC – nowa metoda wysyłania plików na Kindle
- Lista przebojów Allegro, czyli jak Kindle sprzedaje się w Polsce
- Steve Jobs, konkurencja na rynku e-booków i dylematy Kindlowicza
- Dzień Domeny Publicznej 2012 – czyli nowe e-booki już dostępne, m.in. pierwszy tom Prousta – jak się okazało, I tom „W poszukiwaniu straconego czasu” był niekompletny i na razie został zdjęty… Co ciekawe, 3 tomy znajdziemy na Virtualo, ale tylko drugi, piąty i siódmy.
- Miesięcznik „W drodze” trafia do Kindle Store – dominikanie zawstydzają wielkich wydawców – wyszedł już numer lutowy!
- Jak korzystać z własnych czcionek na Kindle? – prawdę mówiąc, mi się nie udało znaleźć czcionki, która by bardziej pasowała niż oryginał.
- Instapaper – kopalnia przydatnych opcji. I to za darmo!
W ubiegłym miesiącu pisałem też o promocjach książkowych, których jest coraz więcej:
- Kindle Daily Deal miało parę hitów: książki „Eat That Frog!” oraz „The 7 Habits of Highly Effective People” kupiliście ponad 200 razy.
- W okazji dnia Nexto dwa razy wyczerpaliście całą pulę w ciąu dwóch dni.
- Wspominałem też o e-bookowej ofensywie Virtualo, gdzie jest coraz więcej książek w formacie Kindle.
W lutym kolejne artykuły „czytnikowe” i nowości z rynku książki elektronicznej. Będzie jeszcze ciekawiej. :-)
http://virtualo.pl/ebook_mobi/f6/
Witam, wśród tych nowych czytelników jestem również ja ;) 10 dni temu kurier przyniósł paczkę z Amazona. Kontakt z czytnikiem miałem wcześniej (jest kilka w rodzinie), ale dopiero teraz się zdecydowałem. Trochę za późno (ten VAT) ale trudno, zakup i tak niezmiernie mnie cieszy.
Strony gratuluję, odwiedzam codziennie 2 razy (do południa i wczesnym wieczorem, czy aby coś nowego się nie pojawiło :D). Niestety mam też pewien „żal” – przez któryś z ostatnich artykułów dokonałem zakupów na Virtualo (promocja się kończyła, 6 książek nabyłem). Chyba fakturę wystawię i prześlę do właściciela bloga! ;)
Jedna rzecz mnie zastanawia:
http://www.alexa.com/siteinfo/swiatczytnikow.pl
Według Alexa odwiedzin jest znacznie więcej.
Mówię to jako właściciel strony, która w styczniu odnotowała 870 000 odwiedzin i 240 000 unikalnych odwiedzających, a mimo to jestem niżej w Alexie
Czy jest na to jakieś wytłumaczenie? :) Może jakaś forma pozycjonowania?
Pozdrawiam,
Janusz
To tylko pokazuje, jak mało wiarygodne są wyniki z Alexy. Oni wykorzystują dane ze swojego paska narzędziowego, a mało ludzi go używa. Wygląda na to, że wśród nich jest po prostu więcej czytelników Świata Czytników. :)
Do porównań odwiedzalności strony polecam Google Adplanner – dane są tam najczęściej dość zgodne z rzeczywistością, a właściciele wielu serwisów udostępniają dodatkowo dane z Analyticsa.