Wybierz książkę na majówkę – zachęca Woblink i ma dla nas promocję na ponad tysiąc e-booków, która potrwa do 5 maja.
Gdy Woblink robi „zbiorówki”, jest czasami krytykowany, że to nieraz setki tytułów, które ciężko ogarnąć mimo możliwości filtrowania np. po wydawcy.
Dlatego tutaj utworzyli sześć kategorii – co za tym idzie, majówka to tak naprawdę sześć promocji w jednej. Omówię je po kolei. Jak zwykle zwracam uwagę na te tytuły, które mają niezły rabat.
Przegląd promocji
- Umorzenie – Remigiusz Mróz (17,55 zł)
- Żmijowisko – Wojciech Chmielarz (17,55 zł)
- Ślepy archeolog – Marta Guzowska (17,05 zł)
- Zostań w domu – Agnieszka Pietrzyk (16,45 zł)
- Córeczka – Kathryn Croft (15,50 zł)
- Skaza – Robert Małecki (16,45 zł)
- Siostry – Izabela Szolc (12,14 zł)
- After 4. Bez siebie nie przetrwamy – Anna Todd (19,90 zł)
- Tatuażysta z Auschwitz – Heather Morris (13,95 zł)
- Stulecie Winnych. Trylogia – Ałbena Grabowska (32,95 zł)
- Cuda za rogiem – Higashino Keigo (21,69 zł)
- Droga do niewolności – Timothy Snyder (26,64 zł
- W co wierzą Polacy? – Tomasz Kwaśniewski (23,39 zł)
- Posełki. Osiem pierwszych kobiet – Olga Wiechnik (17,55 zł)
- Kobiety z bloku 10 – Hans Joachim Lang (17,95 zł)
- Czerwona zaraza – Dariusz Kaliński (19,19 zł)
- Hue 1968 – Mark Bowden (30,75 zł)
- Projekt Prawda – Mariusz Szczygieł (16,50 zł)
- Człowiek w przystępnej cenie – Urszula Jabłońska (14,50 zł)
- Żydzi. Opowieści niepoprawne politycznie – Piotr Zychowicz (21,40 zł)
Książki popularnonaukowe i poradniki:
- Dlaczego śpimy – Walker Matthew (17,95 zł)
- Punkt przełomowy – Malcolm Gladwell (26,64 zł)
- Smart shopping. Kupuj świadomie! Żyj zdrowiej! – Anna Makowska (Doktor Ania) (19,25 zł)
- Instrukcja obsługi toksycznych ludzi – Katarzyna Miller, Suzan Giżyńska (16,45 zł)
- Pożegnanie z nadmiarem – Fumio Sasaki (17,05 zł)
- Myślenie. Podręcznik użytkownika – Bartosz Brożek (22,50 zł)
- Wiek empatii. Jak natura uczy nas życzliwości – Frans de Waal (27,45 zł)
- Upadek i wzlot Reginalda Perrina – David Nobbs (13,50 zł)
- Byli sobie raz – Maria Konwicka (23,55 zł)
- Mnich – Tadeusz Bartoś (17,05 zł)
- Rdza – Jakub Małecki (15,95 zł)
- Myszy i ludzie – John Steinbeck (12,18 zł)
- Piorun kulisty – Cixin Liu (17,94 zł)
- Piąta pora roku – N.K. Jemisin (17,45 zł)
- Głos Pana – Stanisław Lem (9,95 zł)
- Szczury Wrocławia. Kraty – Robert J. Szmidt (20,93 zł)
- Kłamca 2,5. Machinomachia. Wydanie III – Jakub Ćwiek (18,50 zł)
Kilka rekomendacji
Hue 1968. Wietnam we krwi – Mark Bowden (30,75 zł)
To na razie najlepsza cena na świeżo wydany reportaż Marka Bowdena, znanego doskonale choćby z „Helikoptera w ogniu”. Dowiemy się wiele o kluczowej bitwie Ofensywy Tet, która zmieniła oblicze wojny wietnamskiej. Nie tylko dlatego, że Amerykanie zaczęli przegrywać, ale przede wszystkim, że pokazała ona klęskę amerykańskiej wojennej propagandy. Nie jest to reportaż z epoki, Bowden pisze go teraz, docierając do świadków tamtych zdarzeń.
Z wywiadu Bowdena dla Gazety Świątecznej w ostatni weekend:
To miasto było od XIX w. stolicą Wietnamu, siedzibą cesarza, który zbudował tam cytadelę na wzór francuski. Sami Francuzi wewnątrz murów i poza nimi rozplanowali miasto o wspaniałej architekturze. Marines, którym przyszło tam walczyć, byli zaszokowani rozmachem i nowoczesnością Hue; ci 20-letni chłopcy z Nebraski czy Teksasu jechali do Wietnamu w przekonaniu, że zobaczą tylko dżunglę i pola ryżowe, a w Hue zastali stylowo wyposażone kamienice z wysokimi mieszkaniami, tarasami, ogrodami, uniwersytet i katolickie kościoły.
Miasto leżało blisko granicy z Północą; w jedną noc w styczniu 1968 r., w księżycowy Nowy Rok, dziesięć tysięcy żołnierzy Hanoi i Wietkongu, którzy przygotowywali się do tego od miesięcy w obozach w dżungli, po prostu przejęło nad nim kontrolę.
Odbijanie Hue trwało 24 dni – i była to największa bitwa miejska, jaką od czasu II wojny światowej do dziś stoczyła amerykańska armia. […]
Ofensywa Tet była tak wielkim szokiem dla generałów – oto rzekome pospolite ruszenie niedożywionych facetów w czarnych piżamach i sandałach i ze starymi kałaszami na parcianych sznurkach przeprowadziło skomplikowaną operację w całym Wietnamie Południowym – że długimi tygodniami nie przyjmowali jej do wiadomości. Komunikaty prasowe sztabu tak bardzo rozmijały się z rzeczywistością – czyli m.in. wysyłaniem kolejnych kompanii do odbicia Hue – że korespondenci postanowili sami ruszyć tyłki z Sajgonu. To wtedy nagle posypały się czołówki w „New York Timesie”, które jeszcze nieśmiało, ale coraz regularniej podawały w wątpliwość briefingi Białego Domu i Pentagonu. Nagle zorientowano się, że rząd karmi ludzi fake newsami.
Punkt przełomowy – Malcolm Gladwell (26,64 zł)
Debiutancka książka znanego popularyzatora nauki, który postanowił wreszcie stworzyć jakąś swoją teorię i całkiem mu się to udało. „Tipping Point” sprowadziłem kilkanaście lat temu z Amazonu, oczywiście w papierze i wykorzystywałem przy swojej pracy magisterskiej. Teraz wróciłem, aby sprawdzić czy zniosła próbę czasu – i jestem wciąż zachwycony, bo to jedna z najlepszych książek, jakie czytałem na temat marketingu i psychologii społecznej.
„Punkt przełomowy” jest generalnie o tym, jak rozchodzą się idee i marketingowe „wirusy”. Jak to jest, że niezbyt modna marka butów zyskuje nagle ogromną liczbę nowych fanów, albo jakie czynniki powodują zmniejszenie przestępczości. Poznajemy cechy ludzi, którzy te wszystkie komunikaty roznoszą.
Książka powstawała jeszcze w erze przed „social media” i większość przykładów jest nieinternetowych. Ale dlatego widać, że intuicje Gladwella były bardzo dobre i jesteśmy w stanie to wszystko co opisał zobaczyć w sieci. Dzisiaj gdy marketingowcy aż do bólu wykorzystują potencjał „szeptanki” i zatrudniają influencerów wszelkiej maści książka nie jest może aż tak odkrywcza, ale czyta się ją doskonale.
Myszy i ludzie – John Steinbeck (12,18 zł)
To chyba najsłynniejsza powieść Steinbecka, choć objętościowo raczej nowelka. Robi wielkie wrażenie, ale zamiast omawiać, oddam głos mądrzejszym od siebie, choćby jednej z recenzentek LC, Magdalenie:
Prosta, surowa opowieść o przyjaźni. Tak jak proste i surowe jest życie dwóch mężczyzn – George’a i Lenny’go, podczas lat Wielkiego Kryzysu poszukujących jakiekolwiek pracy. I chociaż jej znalezienie i utrzymanie jest bardzo ważne to jednak wyżej w hierarchii znajduje się odpowiedzialność za drugiego. To ona nakazuje by George odszedł razem z Lenny’m choć sam bez trudu mógłby zachować pracę. Z mocno niezaradnym przyjacielem jest to jednak niezwykle trudne. Jeszcze trudniejszą decyzję będzie musiał podjąć w finale…
Równie mocno polecam film z Johnem Malkovichem.
Żydzi. Opowieści niepoprawne politycznie – Piotr Zychowicz (21,40 zł)
Tu powtórka z rekomendacji z lutego. Do tej książki podchodziłem z nieufnością, bo wiem, że Zychowicz jest od lat znany jako publicysta, naginający mocno fakty do swojej tezy, przekonywanie, że trzeba było np. dogadać się z Niemcami przed II wojną światową (a nawet w trakcie) jest rozumowaniem na poziomie political-fiction.
Ale ten zbiór krótszych tekstów i wywiadów ukazujących się wcześniej np. w Rzeczpospolitej warto przeczytać, jeśli interesuje nas historia XX wieku. Najciekawsza jest część pierwsza – to 16 rozmów z żydowskimi i izraelskimi historykami. Choćby Shlomo Sand, który pokazuje, jak państwo Izrael wymyśliło pojęcie „naród żydowski”, albo Tom Segew pokazujący jak zmieniało się podejście do ofiar Holocaustu.
W jednym trzeba się zgodzić z recenzentami (np. Histmag) – nie ma tutaj „niepoprawności politycznej”, no chyba że za taką uznamy każdą krytykę działalności państwa Izrael. Na pewno jest niejednoznaczność dzisiejszej historii, którą poznamy z wielu punktów widzenia.
Przypominam, że promocja majówkowa potrwa do niedzieli, 5 maja.
Niech dadzą filtrowanie po % to zajrzę.
Sortowanie wg ceny po rabacie też by się wreszcie przydało. Mnie osobiście skutecznie zniechęca to do Woblinka.
Z tego to już nawet Virtualo sie wycofało :(
Jeśli chodzi o sortowanie po rabacie to masz rację, rzeczywiście w Virtualo zniknęło. Ale sortowanie po aktualnych (promocyjnych) cenach działa tam poprawnie, w przeciwieństwie do Woblinka
Witam,
Czy ktoś próbował może użyć na Amazonie ten bon na 50% znizki, dawany za zarejestrowanie konta firmowego? Bon miał być ważny do 18 maja, a dzisiaj nie dało sięgo już użyć:(
Wczoraj dowiedziałem się bez żadnej informacji ze strony Amazonu, że akcja została zakończona wcześniej, a w regulaminie https://www.amazon.de/b?node=15902813031 wszędzie jest data 25.04. Trochę to Orwellem pachnie.
Szkoda, bardzo szkoda:(
Ale dziekuję za informację:)
Ponieważ „był jasny, zimny dzień kwietniowy i zegary biły trzynastą”.
Kody do woblinka, ważność do 01.05 do 21:00
vfrxryfn
lzkemhwu
ggihjlub
Bowden i Hue był już taniej. Virtualo miało ten tytuł -70% w niedawnej promocji. Ciekawe, czy w tym roku doczekam się -40% lub więcej na Cornwella. Powiedziałem sobie, że drożej nie kupię i czekam, czekam, czekam…
Na pewno 70%? Nie była to jakaś pomyłka? Bo nie widzę tego w archiwum porównywarki (i naszej i konkurencyjnej). Chyba że to akcja w rodzaju „łów dla sów”, ale chyba Poznańskie w tym nie uczestniczyło ostatnio.
To była ta dwugodzinna akcja z kodem UCIEKA2019. Też kupiłem po tej cenie.