Dwa tygodnie temu opublikowałem gościnny artykuł Cyfranka o tym jak czeskie księgarnie z e-bookami wprowadziły wysyłkę na czytniki PocketBook.
Na końcu artykułu pojawił się apel: kiedy polskie księgarnie? I oto jako pierwszy odpowiedział Ebookpoint.
Jeśli zalogujemy się do księgarni i wejdziemy w edycję konta, możemy wpisać adres naszego czytnika PocketBook.
Możemy też ustawić automatyczne wysyłanie wszystkich nowych e-booków. Domyślnie będzie wysłany zawsze plik EPUB – chyba że dana książka nie jest dostępna w tym formacie – wtedy księgarnia wyśle PDF.
Oczywiście wcześniej musimy całą usługę skonfigurować na naszym czytniku. Opisywałem to w swoim teście PocketBook Touch. Z ekranu głównego wchodzimy w Ustawienia – Konto i synchronizacja – Send-to-PocketBook.
I wtedy można już przejść do biblioteki na koncie Ebookpoint i wybrane tytuły wysyłać:
Gdy księgarnia wyśle nam pierwszego maila – wtedy na swój „zwykły” adres e-mailowy otrzymujemy zapytanie czy pozwolić jej na taką wysyłkę.
Jednym kliknięciem autoryzujemy nadawcę.
No i… plik wtedy trafia na czytnik do wybranego w ustawieniach katalogu – widzimy go też na ekranie głównym w sekcji „Najnowsze wydarzenia”.
Pamiętać trzeba o tym, że WIFI działa na czytnikach PocketBook zazwyczaj tak, że trzeba wejść w ustawienia i włączyć sieć – sama się nie włączy.
Aha, dodać trzeba, że w niektórych księgarniach dla Pocketbooków działała też funkcja wysyłania na Kindle – ale wtedy przesyłała plik MOBI, który wygląda zwykle nieco gorzej niż EPUB – otwiera go aplikacja FB Reader, która może ignorować formatowanie wydawców. Teraz mamy funkcję dedykowaną już pod te czytniki.
Oczywiście liczba użytkowników sprzętu PB w Polsce jest znacznie niższa niż czytników Amazonu, ale każda możliwość ułatwienia życia się tutaj przyda. Ebookpointowi gratuluję, bo zauważyli to jako pierwsi. A inne księgarnie niech żałują, bo stracili okazję do artykułu na swój temat. :-)
Czytaj dalej:
- Tryb ciemny na PocketBook Era! Aktualizacja 6.8 wprowadza długo oczekiwaną funkcję (oraz kilka innych)
- Test PocketBook InkPad 4 – osiem cali w nowej odsłonie! Czytanie plików EPUB i PDF, porównanie z PocketBook Era
- Firma PocketBook International po latach zdobyła wreszcie… domenę pocketbook.com
- Co tu się dzieje: czytniki PocketBook obsługują amazonowy format AZW3. A w jednym aspekcie lepiej niż Kindle!
- PocketBook InkPad X wycofany ze sprzedaży. Miał ekran Mobius i świetną obsługę PDF. Przegrał z notatnikami?
- PocketBook Basic Lux 4 – nowy podstawowy czytnik PB, tym razem z obsługą Legimi/Empik Go
Dobry ruch! Niech inne księgarnie też tak zrobią!
P.S.
Przydałaby się możliwość klikania „plus kciuk w górę do artykułu”, bo jak jej nie ma, to wszyscy będą klikać „plus kciuk w górę” do mojego komentarza ;)
Jest facebookowy lajk. :-)
Nie każdy ma facebooka ;)
Więc daję pisemnie tutaj ;)
„Jest facebookowy lajk”.
A da się go użyć bez konta na facebooku?
👍
Nie ma mnie na FB, i nie zamierzam się tam pojawiać. Myślę, że nie tylko ja.
A porównując to do twojego wpisu – zakładasz, jak te księgarnie, że wszyscy mają kindle (konto na FB), a takich którzy mają pocketbooki, nooki, kobo, kiano itp. (nie mają konta na FB), po prostu nie ma.
Facebook to porażka, dla mnie to bazarek współczesnej ludzkiej próżności. Osobiście nie widzę żadnej przydatności do spożycia.
Dlatego też kciuk w górę TUTAJ.
Mają dobrych programistów. Kiedyś zgłosiłem błąd na stronie w sortowaniu – naprawili w ciągu niecałej godziny.
Dobry programista to nie jest to samo co szybki programista.
czasami to idzie w parze :D
Hej. Krótkie pytanie: PocketBook Touch LUX 1, czy Icarus New Illumina?
Touch LUX 1 jest OK. A co do Icarusa – hmm chciałbym znaleźć jakiś sensowny test użytkowania, bo nie wiem jaka jest stabilność tego sprzętu. Jak czytam, że „jakieś” urządzenia się zawieszają, to mnie to odstrasza. O Icarusie na razie nie wiem nic. Te krótkie prezentacje w goodereader są niewystarczające :(
Właśnie. Na Goodereader oglądałem wszystko po kilka razy. Szkoda, że nie biorą na warsztat PBów…
Dla mnie to dobra wiadomość. Od razu kupiłam u nich książkę. Dość szybko otrzymałam ją na czytnik. Mam Pocketbooka mini z WiFi. Jakiś czas temu pisałam do nexto czy mogliby przesyłać książki i gazety na pbsync, ale dostałam maila iż nie są tym zainteresowani. Szkoda.
To bardzo miłe, że wykonano taki gest dla tak małego procenta użytkowników czytników. Zapamiętam to sobie ;)
Niestety zbyt mocno przyzwyczaiłem się do synchronizowania calibre z dropboxem i następnie Pocketbooka z dropboxem żeby przejść na wysyłkę mailem. Wiem, że to więcej roboty ale przynajmniej wszędzie mam porządek a książki w trzech miejscach (taki backup).
Bardzo mi się podoba ostatnie zdanie artykułu.
Tam (obrazek drugi) naprawdę jest napisane „Obierz pliki teraz”? ;)