Z kronikarskiego obowiązku, kolejna porcja darmowych książek z tego tygodnia:
- The Cerebellum: Brain for an Implicit Self (FT Press Science) – popularnonaukowa książka o tym, jaką rolę w działaniu mózgu pełni móżdżek. Z tym, że chyba wymaga pewnej wiedzy przed zaczytaniem. Autor, Masao Ito zajmuje się neuronaukami od ponad pół wieku.
- The Civic Potential of Video Games (The John D. and Catherine T. MacArthur Foundation Reports on Digital Media and Learning) – o tym jak można wykorzystać gry komputerowe do rozbudzenia aktywności obywatelskiej ludzi. Czy na przykład SimCity albo Civilization skłaniają do myślenia o tym, jak zarządza się prawdziwymi państwami? Temat ciekawy, wykonanie takie sobie – typowy naukowy raport z badania.
- Absolutely Organize Your Family – o tym, jak swoim czasem i posiadłościami powinna zarządzać zdrowa amerykańska rodzina.
- 20 Retirement Decisions You Need to Make Right Now – o tym, jak przygotować się porządnie do emerytury, mieszkając oczywiście w USA. No, część porad jest uniwersalna, np. w co inwestować, albo czy anulować swoją polisę na życie.
- Sell Now!: Adaptive Strategies for Today’s Changing Marketplace – książka o sprzedawaniu w zmieniającym się świecie.
- Social Media Reading Sampler: Book Excerpts by David Meerman Scott, Brian Halligan, Dharmesh Shah, Ann Handley, C.C. Chapman, Scott Stratten – przykładowe rozdziały z pięciu książek o marketingu – nie jest to typowy „sampler”, bo rozdziały da się czytać niezależnie od całości książek.
- Create Competitive Advantage with Innovation (Colllection) – kolejna świetna kolekcja FT Press stworzona z czterech książek: Disrupt, Innovation that Fits, Doing Both oraz The Open Innovation Marketplace. Polecam wszystkim zainteresowanym tematyką innowacji we współczesnym świecie.
- (ponownie) Be a Dividend Millionaire: A Proven, Low-Risk Approach That Will Generate Income for the Long Term – poradnik o inwestowaniu w wartość spółek i wybieraniu tych, które mają dobrą politykę dywidend. Rzecz godna polecenia dla grających na giełdzie, choć podobnie jak np. słynny „Intelligent Investor” (wydany też u nas), ma to mniejsze zastosowanie w Polsce, gdyż mamy po prostu mniejszy rynek, a spółki, które regularnie wypłacają dywidendy można policzyć na palcu jednej ręki.
- (ponownie) Business and Competitive Analysis: Effective Application of New and Classic Methods – potężna księga, w której znajdziemy zestaw metod analizy konkurencyjnej.
Swoją drogą, wczoraj omawiana „U Mad? The Internet’s Guide to Idiots” Krzysztofa Gonciarza jest już na granicy pierwszej setki wszystkich darmowych książek w Kindle Store.
Obecne książki darmowe w Kindle Store to:
- „limited offers” – oferty dużych wydawców „papierowych”, które trwają około tygodnia
- albo krótkie 24-godzinne promocje głównie od selfpublisherów.
O tych ostatnich nie jestem w stanie donosić, dlatego odsyłam albo do listy wszystkich darmowych książek (jest tego parę tysięcy), albo do serwisów w rodzaju ereaderiq.com, które te książki zbierają. Ale ostrzegam, jest tego kilkadziesiąt dziennie – i zwykle większość się do niczego nie nadaje. :-)
Przypomnienie:
- Wszystkie polecane, a darmowe e-booki z Kindle Store znajdują się na stronie zbiorczej.
- Aby korzystać z darmowych książek, nie trzeba mieć czytnika, wystarczy jedna z aplikacji Kindle, np. Kindle for PC.
- Nowe wpisy z tej kategorii można śledzić przez RSS pod adresem:
http://feeds.feedburner.com/darmocha. - Można też zapisać się na powiadomienia e-mailowe o nowych książkach.
Dzięki za ereaderiq, chyba czegos takiego szukalem :]
Dolaczam sie do podziekowan za powyzsze.
Robercie jak zwykle zmiazdzyles system. DZIEKI!!!!
Znalazlem za darmo chociazby 101 zagadek druga czesc 100 zagadek.
Polecam goraco sa niesamowite.
jest autobiografia Kola Boof [Koli Boof? nie wiem, jak ładnie odmienić], dokładnie to opis upokorzeń, jaki doznała w haremie Osamy bin Ladena[wg niemieckiej wiki]. ja stanowczo nie reflektuję, ale może ktoś jest ciekaw?
http://amzn.to/wn2RT0
Dzięki za tę wiadomość :) The Cerebellum… jest już na Kindle. Ach, aż przyjemnie być neuropsychologiem mając Kindle :)))
Znalazłem na ereaderiq ciekawą książkę, ale jak się okazuje, na Amazonie jest ona free tylko dla członków Amazon Prime. Możesz napisać kiedyś o tym więcej?
Amazon robi straszne zamieszanie z tym Amazon Prime – chodzi w skrócie o to, że jak wykupisz abonament Amazon Prime (70$ rocznie) to możliwe jest wypożyczanie książek z pewnej puli na Kindle. Ale czy to w Polsce działa, nie mam pojęcia.
Amazon Prime w Polsce można kupić, ale on się raczej nie opłaca – bo nie ma tego, co w nim jest najważniejsze czyli streamingu video i darmowej przesyłki – to jest ograniczone do USA.