inkBOOK Explore kupimy w zestawie za 699 zł. Bezpośrednio w sklepie producenta.
To najlepsza cena w historii za czytnik 7,8″, największy dostępny model inkBOOKa.
W zestawie dostaniemy:
- sam czytnik :)
- filcowe Etui Sleeve Gray
- ładowarkę inkBOOK
- kupony na 2 miesiące abonamentu Legimi oraz miesiąc Empik Go
- Kubek inkBOOK i herbatę
Mamy też 3 lata gwarancji na czytnik, co jest raczej nietypowe w polskich warunkach.
Czytnik inkBOOK Explore testowałem rok temu. Jakość ekranu jest doskonała, wygodna obsługa bocznymi klawiszami. Nie było problemu z Legimi. Działają różne aplikacje androidowe jak Kindle czy Storytel, choć tu momentami zdecydowanie brakuje wydajności. Z czytnika z jednordzeniowym procesorem trudno jednak zrobić tablet z e-inkiem…
Przypominam, że na Allegro wciąż trwa wyprzedaż na PocketBook inkPad 3, z ekranem o identycznej wielkości. Tu 729 zł, bez bonusów. InkPada 3 testowałem również rok temu.
Biorąc pod uwagę Twoje teksty i lekturę innych testów w sieci skłaniam się do zakupu InkPada 3. Zastanawiam się jednak ciągle, czy przeskok z ca. 6 na 8 cali będzie na tyle znaczący, że uzasadnia to wydatek ;) Niestety promocji na dziesięciocalowce ciągle brak :P
Trochę to poruszałem tutaj: https://swiatczytnikow.pl/ile-tekstu-zmiesci-sie-na-wiekszym-ekranie-czytnika-porownuje-trzy-rozmiary-czytnikow-pocketbook/ – zmieści się zauważalnie więcej tekstu, pytanie czy mniejsza „mobilność” czytnika nie będzie tutaj problemem. Dla mnie do czytania zwykłych książek 7″ na Oasis wydaje się ideałem, jednak inkpada czy explore trudno byłoby mi ze sobą wszędzie nosić.
Przeskok o te 2 całe to z mojego doświadczenia po prostu przepaść. Po trochę ponad pół roku używania Inkpada 3 nie wyobrażam sobie prawo wrotu do jakiejkolwiek 6 calówki ☺
Dzięki za wsparcie ;) Zamówiłem :)
Przyłączę się do odpowiedzi, choć pytający już podjął decyzję.
Kilka miesięcy temu rozważałem zakup czytnika (mojego pierwszego). Ze względu na cenę zastanawiałem się nad 6in. Dobrze, że przed zakupem obszedłem sklepy i potrzymałem to w ręku. Może i poręczne, ale rozmiar, w moim odczuciu, po prostu śmieszny. Normalne książki mają jednak rozmiar zdecydowanie zbliżony do 8in. Wydałem kilka stów więcej (choć nie aż tak dużo), ale nie żałuję. Lubię dużą czcionkę, przy ustawieniu takiej w 6in musiałem przerzucać strony dosłownie co dwie sekundy.
Od miesiąca posiadam InkPada 3 Pro – 8″. Poprzednio przez dwa lata używałem Paperwhite 3 – 6″.
Czytam codziennie i wszędzie (w domu, w podróży). Odnośnie mobilności: większy rozmiar nie jest dla mnie wadą, dlatego, że czytnik jest lekki, więc ręka się nie męczy (waży tyle co PW3 z okładką, a InkPada używam bez okładki).
Zmiana z 6″ na 8″ dla mnie jest znacząca, ponieważ czytam dużo książek z wydawnictwa Helion (kody, tabele). W przypadku samego tekstu również czyta się wygodniej.
Nie wyobrażam sobie powrotu do mniejszego czytnika.
PS. Przy zmianie z Kindle na PocketBook polecam przeczytać część instrukcji dotyczącej dotykowej obsługi ekranu, ponieważ są różnice między tymi czytnikami.
„Legimi za darmo tylko dla osób, które wcześniej nie korzystały z darmowego okresu próbnego.”
„System operacyjny oparty na Androidzie pozwala na szeroką kastomizację (…)”
Co to jest „kastomizacja”?!
Personalizacja, dostosowanie do własnych potrzeb lub upodobań.
https://sjp.pwn.pl/szukaj/kastomizacja.html
Nie znaleziono żadnych wyników wyszukiwania dla:
kastomizacja
Ja wiem że dwóch programistów przy piwie może używać takiego slangu, ale w opisie na oficjalnej stronie marki wygląda to niepoważnie.
Przy okazji pytanie do szczęśliwych posiadaczy. Rozumiem że jeśli w opisie napisano, że ta „kastomizacja” odbywa się przez „instalowanie dodatkowych aplikacji takich jak np: text to speech, słownik”, to dystrybutor wciąż nie udostępnia słowników na inkbooki? Choć może dziadkowi słownik niepotrzebny…
Chyba źle ze mną… IT przeżarło mi już mózg ;) Jestem już tak przyzwyczajona do tego słowa, że nawet bym nie skojarzyła, że nie jest to poprawne słowo w języku polskim. Faktem jest jednak, że rzeczywiście producent w opisie mógłby sobie darować slang programistyczny.
Pewnie też im IT przeżarło mózg ;) Jednak rozmowa z takimi „normalsami” czasami otwiera oczy, że nie wszystko jest zrozumiałe.
Z wnikliwej i drobiazgowej analizy pierwszej strony wyników google’a, wynika, że termin ten bardziej przynależy marketingowi niż IT oraz jest używany przez doktor z Uniwersytetu Gdańskiego w jej publikacji
;-)
Jeśli masz kontakt z ludzmi produkujacymi czytnik, zapytaj ich czy nie można by było udostępnic terminal?
Nie potrzebuje dużo, wystarczy mi ssh, jakis sposób na zainstalowanie gcc i ruby.
i oczywiście wszystko co jest domyślnie w linuxie, bash itd.
człowiek czasem musi coś poprawić, czasem musi wręcz napisać skrypt i takie coś było by wielka pomocą. procesor nie ma znaczenia. Ważna jest możliwość pisania i zdalna praca np. na mutt
wyślij do nich
Ale ty mieszasz różne rzeczy, klientów SSH na androida jest trochę, ale nie wiem czy
Co do gcc, google znajduje coś takiego: https://developer.android.com/ndk
Ale naprawdę nie wydaje mi się że odpalanie tego lokalnie, na sprzęcie w takiej konfiguracji jest dobrym pomysłem :-) Już lepiej pracować zdalnie przez SSH na jakiejś mocniejszej maszynie, choć nie wiem czy do inkbooka da się podłączyć klawiaturę BT.
Mam pytanie odnośnie tego Legimi na 60 dni.
Muszę kupić czytnik, gdyż obecny mi się popsuł, jednak posiadam już abonament w Legimi, który kończy mi się za 1,5 miesiąca.
Czy jest możliwość kupić czytnik w tej promocji, uruchomić na nim stare Legimi, a jak abonament mi się skończy, to skorzystać z tego kodu (oczywiście na inną osobę nie posiadającą jeszcze usługi)?
Prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź.
Nie. Kody promocyjne są zwykle dla nowych klientów, którzy nie mieli Legimi. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć nowe konto, ale stracisz np. zawartość półki.
Zawartość półki to żaden problem. Kwestia czy nie można by było przez miesiąc używać czytnika na starym abonamencie i koncie, a po miesiącu zarejestrować nowego użytkownika, ale pewnie gdzieś wczyta S/N czytnika?
No cóż trudno. Dziękuję za odpowiedź.
A, źle zrozumiałem. Wydaje mi się, że nie weryfikują tego, czy czytnik był już używany na inne konto. Można zapytać zresztą w samym Legimi, ale przecież mamy prawo przekazać np. czytnik komuś innemu kto założy nowe konto z promocją.
W takim razie i tak kupię i sprawdzę to na sobie, jeszcze kwestia ważności tego kuponu… no nic okaże się, albo faktycznie zapytam w Legimi jeszcze.
Dzięki.
Jeszcze jedno pytanko już bardziej do tematu. Jak w tym czytniku wygląda podświetlenie ekranu, a raczej regulacja barwy względem Inkbook Prime HD? Bo nigdzie nie mogę takiego porownania znaleźć.(swoja drogą czy jest tu gdzieś test Inkbook Prime HD??)
Nie testowałem Prime HD, ale z tego co pamiętam z targów książki, oświetlenie działało podobnie. Prime HD miał przez pewien czas błąd oprogramowania zamieniający kolejność przy regulacji barwy, ale chyba już to poprawili.
Kiedy będzie się mozna spodziewać nowego Pocketbooka? coś lepszego jeszcze niż Touch HD3?
Czy na pewno w skład zestawu wchodzi etui? Czytam opis zestawu na stronie producenta i nie znajduję informacji o etui. Coś się zmieniło, czy ja mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem?
dlaczego książki z legimi na czytniku inkBOOK Explore zacinają mi się, Wcześniej na innym czytniku nie miałam tych problemów.
Wejdź na YouTube i obejrzyj udostępnienione na kanale Świat Czytników filmy związane z Inkbook Explore. To powinno wiele wyjaśnić i uzmysłowić.