Za drogo? Ustaw alerty cenowe na e-booki i kupuj taniej!

Promocje dnia – 7.11.2018: Czwarta Strona, Prószyński, Jadowska, Rogala, Wieża Eiffla nad Piną, Fedorowicz, Polska od nowa, Albatros, Baricco

Uwaga: to jest artykuł archiwalny. Opisane promocje mogą już nie być aktualne.

Najnowsze znajdziesz na stronie głównej bloga.

Środa to jak zwykle kilka ciekawych premier (m.in. specjalny numer Tygodnika Powszechnego), ale również dwie mocne promocje zbiorcze wydawców.

Czwarta Strona -50% i „Hashtag” za dychę!

Cała oferta wydawnictwa Czwarta Strona o 50% taniej w Virtualo tylko przez dwa dni, do 8 listopada.

Najtaniej w historii: Hashtag – Remigiusz Mróz (9,90 zł)

Jedna przesyłka zmieniła jej życie

„Twoja paczka już na ciebie czeka!” – brzmiała wiadomość, która wydawała się zwykłą pomyłką. Tesa nie spodziewała się żadnej przesyłki, niczego nie zamawiała w sieci – a nawet gdyby to zrobiła, z pewnością nie wybrałaby dostawy do paczkomatu. Jeśli nie musiała, nie wychodziła z domu.

Postanowiła jednak sprawdzić tajemniczą przesyłkę – i okazało się to największym błędem, jaki kiedykolwiek popełniła. Wpadła bowiem w spiralę zdarzeń, która miała zupełnie odmienić jej życie…

Gdy Tesa na nowo odkrywa swoją przeszłość, przez media społecznościowe przetacza się nowy trend. Kolejni internauci zamieszczają wpisy z hashtagiem #apsyda. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że osoby te od lat uznawane były za zaginione…

Poza tym przykładowe nowości:

I bestsellery:

 

Prószyński -45%

TOP 100 wydawnictwa Prószyński o 45% taniej w Woblinku tylko przez dwa dni, do 8 listopada.  Np.

 

Nowa Jadowska

Powieści Anety Jadowskiej do 35% taniej w Nexto do 13 listopada. Jeśli mamy program Premium, zniżka wynosi do 61%.

Premiera: Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne (32,24 zł; z Premium 19,34 zł)

Najpyszniejsze opowiadania tej zimy!

Świąteczny koniec roku, okres od Halloween do sylwestra. Magiczny czas między dynią a jemiołą.
Dora Wilk, Nikita, Witkacy, Karma, Malina, Roman, Baal i inni przybywają z nowymi historiami. Burzliwe przygody i ciepłe opowieści to wszystko, czego trzeba, by przegonić zimową chandrę.
Słodkie i ostre, romantyczne i całkowicie nieprzewidywalne. Opowiadania ze świata Thornu są jak czekoladki w doskonale skomponowanej bombonierce. Nie poprzestaniesz na jednym.

Poza tym np.:

 

Nowa (stara) Rogala

Powieści Małgorzaty Rogali do 40% taniej w Nexto do 13 listopada. Z programem Premium zniżka do 64%.

Premiera: Zapłata (20,93 zł; z Premium 12,56 zł) – jest to wznowienie pierwszego tomu serii z Agatą Górską i Sławkiem Tomczykiem.

W jednym z warszawskich klubów zostaje zamordowany syn adwokata. Sprawa może mieć związek ze śmiertelnym pobiciem sprzed ośmiu lat. Śledztwo staje się łamigłówką, której początek tkwi w przeszłości. Ktoś nie chciał, żeby prawda ujrzała światło dzienne i bardzo się postarał, żeby zatrzeć ślady zbrodni.

Czy nowe wydarzenia sprawią, że tajemnice sprzed lat wreszcie zostaną wyjaśnione? Jak starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk poradzą sobie z kolejnymi zbrodniami? I wreszcie – czy policjantom emocjonalnie zaangażowanym w śledztwo uda się zachować zimną krew?

Ostatnia jak dotąd część serii to Grzech zaniechania (10,76 zł z Premium)

 

 

Czarne: Ukraina, Galicja, Kresy

Reportaże z Czarnego o Europie Środkowej do 50% taniej w Virtualo do 11 listopada.

Premiera: Wieża Eiffla nad Piną. Kresowe marzenia II RP – Anna Smółka, Agnieszka Rybak (25,90 zł)

Kresy to wbrew nazwie aż połowa odrodzonej w 1918 roku Rzeczypospolitej. Zniszczony pierwszą wojną światową i wojną polsko-bolszewicką kraj rozpoczyna wielką odbudowę. Także Kresów.

Miało być tak jak na Zachodzie, tylko jeszcze piękniej. Wystartował program budowy domów dla urzędników państwowych. W Wilnie ruszyła nowa radiostacja – podniecony dyrektor Hulewicz spoglądał na chmury i rozstawiał nad Wilią mikrofony do eksperymentalnego słuchowiska w plenerze. W Pińsku zalśnił stalą port marynarki wojennej, a dowódca kazał budować nowoczesne bezzałogowce. Bracia Konopaccy postawili pod Grodnem wielką fabrykę sklejki, z której powstawały najlepsze polskie – i nie tylko – samoloty. W Janowej Dolinie na Wołyniu wśród ukraińskich wsi wyrosła przy kopalni bazaltu wzorcowa osada robotnicza. A doktor Parymończyk w Zaleszczykach leczył tak dobrze, że miejscowi przemienili zapyziałą miejscowość w polską Riwierę.

Autorki przypominają historie zapomniane i zamiast opowieści o dworkach kreślą obraz Kresów nowoczesnych. A potem sprawdzają, co dziś z tej nowoczesności zostało.

Poza tym np.:

 

Nowy Fedorowicz

Książki Jacka Fedorowicza taniej w Publio do 13 listopada.

Premiera: Chamo sapiens (27,90 zł)

Jacek Fedorowicz od zawsze zajmuje się zawodowo rozśmieszaniem. Na rozpoczęcie dziewiątej dekady życia przygotował książkę nietypową – z tekstami do mówienia. Jego słynne monologi, felietony wygłaszane na estradach, w studiach radiowych i telewizyjnych to niedościgniony wzór wyrafinowanego humoru i błyskotliwej ironii.

Pretekstem do stworzenia felietonów bądź „dialożków ponadczasowych” może być wszystko – kolejkowe rodaków rozmowy, wieczorne wydanie telewizyjnego serwisu informacyjnego, banały z głośników dworcowych, wynik meczu, a nade wszystko ocean bezwstydu przedstawicieli polskiej sceny politycznej. Wobec czujnego ucha satyryka nikt nie może czuć się bezpieczny. Wrodzona dyplomacja i dobre maniery pozwalają Fedorowiczowi bezlitośnie karcić mentalnych abnegatów, autorów ramówkowej mielizny, populistów i tanich graczy. Ale nie ma tu jadu, zawiści ani miażdżącej krytyki. Za to jest wirtuozeria celnej riposty, polot i inteligencki smaczek.

 

Premiera: Polska od nowa

Polska od nowa – wydanie specjalne Tygodnika Powszechnego (11,17 zł w Publio) taniej do 12 listopada.

Wybór najlepszych tekstów z ponad 70-letniej historii „Tygodnika Powszechnego”, poświęconych niepodległości, wolności i ojczyźnie.

„Przeglądanie roczników «Tygodnika» jest doświadczeniem niezwykłym. To nie tylko czytanie o historii – to słuchanie historii, która sama do nas mówi. I pyta o teraźniejszość. Weźmy stulecie niepodległości: ten numer wydania specjalnego otwiera pisany na jedną z poprzednich jej rocznic tekst Eugeniusza Kwiatkowskiego, legendarnego wicepremiera II Rzeczypospolitej, budowniczego Gdyni i twórcy koncepcji Centralnego Okręgu Przemysłowego.Tekst trzeźwo analizujący sytuację, w której przyszło działać Ojcom Założycielom tamtego państwa, wykonującym – jak się uważnie wczytać – misję niemożliwą. A przecież odnoszącym sukces. I Kwiatkowski, i kolejni autorzy nie mają złudzeń: to nie była i nie jest Rzeczpospolita idealna (najwięcej o tym mówi może cytowany w tekście Czesława Miłosza wiersz Józefa Łobodowskiego), a zarazem zawsze było to państwo, którego obywatele – zacytujmy Kwiatkowskiego – w chwilach najcięższych wyzwalali tyle zapobiegliwej pracowitości, samorzutnej dyscypliny i zdumiewającej inicjatywy, że wszystkie trudności udawało się przezwyciężyć. To nie jest tylko opowieść o roku 1918.

Poza tym nowy numer Tygodnika kupimy w promocyjnej cenie 3,37 zł. To dobry moment, aby sprawdzić, jak czyta nam się wersję elektroniczną.

 

Na stulecie: Król

Jaka demokracja? – Marcin Król (11,89 zł w Publio) – zbiór felietonów o demokracji.

Demokracja przyszłości musi polegać na wiedzy, bystrości, inteligencji, roztropności i wielu cechach, których nam nie brakuje, ale które zostały zepchnięte do kąta przez szatański sojusz mas z idiotami u władzy – trudno o mądrzejsze, ciekawsze i konkretniejsze lekcje demokracji bez zbędnego teoretyzowania i niezrozumiałych słów, dosłownie dla każdego, niż tych dwadzieścia pięć felietonów. Co jeżeli nie demokracja? – pyta w ostatnim z tekstów Marcin Król. – Rozsądek nakazuje zadbać tylko o to, by ustrój, jaki powstanie, kiedy skończy się bajka, był w miarę znośny. Reszta jest nie do wykonania. A może jednak coś możemy dla przyszłości demokracji zrobić? Możemy! Przede wszystkim za sprawą tej niewielkiej książeczki możemy zdobyć wielką wiedzę i pewność, czym demokracja może być, czym bywała i czym obecnie jest. I dlaczego tak bardzo warto o nią zadbać, bo nigdzie nie jest powiedziane, że będzie trwała wiecznie. Od tego i tylko od tego w ogóle można zacząć. Inaczej nie dowiemy się, co jest prawdą, co fałszem, co stereotypem do obalenia, a co – mitem.

 

Zagraniczne do -40%

100 najlepszych zagranicznych tytułów do 40% taniej w Woblinku do 13 listopada. Np.

 

Albatros: TOP 50

TOP 50 z wydawnictwa Albatros do 40% taniej w Ebookpoint do 13 listopada. Np.

 

Nowy Baricco

Powieści Alessandro Baricco po 19,90 zł w Nexto. Jeśli mamy Premium wszystkie są po 11,94 zł.

Premiera: Mr Gwyn (11,94 zł z Premium)

Jasper Gwyn jest pisarzem. Mieszka w Londynie i najprawdopodobniej kocha życie. W pewnym momencie ogarnia go nagłe pragnienie, by skończyć. Być może skończyć z pisaniem, ale on nie przeżywa kryzysu, który zazwyczaj dopada pozbawionych natchnienia autorów. Jasper Gwyn chce zmienić pespektywę, dotrzeć do jądra magii. Wspiera go w tym i pomaga mu dziewczyna, która ze wściekłym oddaniem gromadzi to, co stopniowo staje się tajemnicą Gwyna. Alessandro Baricco krokiem pewnym i swobodnym człowieka znającego i kochającego drogi, po których zmierza, zanurza się w meandry tej tajemnicy. Tworzy dwie wspaniałe postaci, które w połowie powieści przekazują sobie pałeczkę, i choć to Mr Gwyn rozdaje karty, zadaniem dziewczyny jest odtworzyć sekwencję jego sekretów i dotrzeć do odważnych i zaskakujących wniosków.

Zauważyliście cenę papieru na banerze? No to chyba pierwszy raz w historii, gdy księgarnia reklamuje e-booka i papier, jednocześnie twierdząc, że papier jest tańszy.  Oczywiście cena jest skalkulowana pod Premium, ale dziwne uczucie pozostaje.

 

Przedsprzedaż: Kuba-Miami

Książki reporterskie z wydawnictwa Poznańskiego do 50% taniej w Virtualo do 13 listopada.

Przedsprzedaż: Kuba-Miami – Joanna Szyndler (18,90 zł) – plik otrzymamy w dniu premiery, czyli 14 listopada.

90 mil. Tyle oddziela Kubę od Florydy.

Dwudziestojednoletnia Biviana nie wróciła na noc do domu. Po kilku dniach nerwowego oczekiwania, matka dziewczyny modliła się już tylko o list od córki z Miami. Było dla niej jasne: Biviana po raz kolejny wypłynęła tratwą na morze. Wiadomość nadeszła jednak z Guantanamo – amerykańskiej bazy na Kubie. Bill Clinton nie godził się już na przyjmowanie uciekinierów, których straż przybrzeżna schwytała na morzu. Biviana znalazła się wśród tysięcy Kubańczyków, których los zależał od wyniku rozmów Castro z Clintonem.

Poza tym np.:

 

Erikson -45%

Poradniki Thomasa Eriksona o 45% taniej w Ebookpoint do 13 listopada.

Trzy tytuły:

 

Nowa Maas

Powieści Sarah J. Mass taniej w Publio do 9 listopada.

Nowość: Dwór szronu i blasku gwiazd (22,90 zł)

Czwarta część bestsellerowego cyklu Sarah J. Maas „Dwór Cierni i Róż”. Akcja powieści toczy się kilka miesięcy po wydarzeniach z „Dworu skrzydeł i zguby”. Historia opowiedziana z perspektywy Feyre i Rhysa, którzy wraz z przyjaciółmi zajmują się odbudową Dworu Nocy. Na szczęście zbliża się czas Przesilenia Zimowego, a z nim wyczekiwane ułaskawienie…

Dzisiaj książka jest w Virtualo po 13,90 zł, w ramach promocji na Alfabet Literacki.

 

Historia z Rebisu

Książki historyczne z Domu Wydawniczego REBIS do 45% taniej w Ebookpoint do 13 listopada. Np.

Część z tych książek była taniej zaledwie parę dni temu…

 

Słuchanie pełne wrażeń

Audiobooki kryminalne z wydawnictwa Czarna Owca do 40% taniej w Ebookpoint do 13 listopada. Läckberg, Severski, Larsson, Lagercrantz.

 

Kończą się w środę:

 1. Książki na literę D do 50% taniej w Virtualo do 7 listopada. M.in.: Dziewczyna z pociągu – Paula Hawkins (15,90 zł), Drugi oddech – Philippe Pozzo di Borgo (13,90 zł), Droga 66 – Dorota Warakomska (15,90 zł). W wyjątkowej cenie: Dandys. Słowo o Brunonie Jasieńskim – Krzysztof Jaworski (9,90 zł).
 2. 100 bestsellerowych powieści do 45% taniej w Woblinku do 7 listopada. M.in.: Ucho Igielne – Wiesław Myśliwski (24,99 zł), Tatuażysta z Auschwitz – Heather Morris (15,35 zł), Ósme życie (dla Brilki). Tom 1 – Nino Haratischwili (18,60 zł), Poetka i książę – Manuela Gretkowska (24,08 zł).
 3. Pan raczy żartować, panie Feynman! – Richard P. Feynman (25,99 zł w Woblinku) – Znak wydał wreszcie w e-booku jedną z najciekawszych autobiografii, jakie kiedykolwiek czytałem. Taniej do 7 listopada, choć podejrzewam, że za jakiś czas będzie w lepszej promocji.
 4. Literatura fakty i popularnonaukowa z wydawnictwa W Drodze o 40% taniej w Ebookpoint do 7 listopada.
 5. Literatura młodzieżowa z wydawnictwa Harper Collins do 45% taniej w Ebookpoint do 7 listopada. M.in.: Chłopak, który wiedział o mnie wszystko – Kirsty Moseley (14,90 zł), Mroczna noc – Gena Showalter (13,74 zł), Nie poddawaj się. Wzlot i upadek Simona Snowa – Rainbow Rowell (13,74 zł).
 6. Najbardziej pożądane książki do 50% taniej w Publio do 7 listopada. To zdaje się pozycje, które najczęściej dodajemy do schowka. M.in.: Barbarzyńca w ogrodzie – Zbigniew Herbert (10 zł), Rok 1984 – George Orwell (12,99 zł), Wołyń 1943 – Timothy Snyder (12,45 zł), Żar – Sándor Márai (16,51 zł). Jak to zwykle bywa przy takich promocjach część zniżek jest jednak symboliczna.

Pozostałe promocje:

Pozostałe promocje dnia znajdziesz w archiwum.

Nie chcesz przegapić promocji dnia?

Książki nie ma w promocji?

W naszej porównywarce cen e-booków możesz ustawić alerty cenowe. Określasz pożądaną cenę i dostaniesz maila, gdy książka będzie taniej. Zobacz, jak łatwo dodać taki alert.

Artykuł był przydatny? Jeśli tak, zobacz 6 sposobów, na jakie możesz wspomóc Świat Czytników. Dziękuję!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Promocje dnia, Stare promocje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Hosting: Zenbox

12 odpowiedzi na „Promocje dnia – 7.11.2018: Czwarta Strona, Prószyński, Jadowska, Rogala, Wieża Eiffla nad Piną, Fedorowicz, Polska od nowa, Albatros, Baricco

 1. Oktaryna pisze:

  Czy będzie w wersji elektronicznej Tygodnik Powszechny wydanie specjalne Moc Czytania? Nabyłam papier w Empiku ale odzwyczaiłam się już od druku i na pewno szybciej bym przeczytała w wersji elektronicznej.

  1
 2. Dumeras pisze:

  Wiecie coś więcej o akcji amazon z czytnikami dla szkół?
  http://radioszczecin.pl/1,379921,w-kazdym-czytniku-zapisanych-jest-ponad-50-ksiaz
  Jak to wygląd w innych miastach? Jak wygląda po jakimś czasie od przekazania czytników?

  0
 3. Marian pisze:

  W Woblinku w promocjach książka „Mowy nie ma” jest za 0,00 zł, ale jak się ją wrzuci do koszyka, kosztuje 21 zł. Czy wykaz w promocji to poważna oferta i można żądać sprzedania jej za 0,00 zł?

  1
  • Robert Drózd pisze:

   Mają ten błąd od rana, zwracałem im uwagę. Gdybyś mógł to dodać do koszyka i zakupić w tej cenie, to pewnie tak, ale nie możesz, a na stronie produktu jest już OK.

   1
 4. jabrzoza pisze:

  Czy ktoś już dostał kody do Publio na listopad dla prenumeratorów?

  0
 5. konwicki pisze:

  Hashtag to powinni za darmo rozdawać, poziom literatury tak niski, że aż zęby bolą :/

  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się proszę z zasadami komentowania i polityką prywatności


Zapisz się na newsletter (wysyłany średnio raz w miesiącu)


Komentarze do tego artykułu można śledzić także w formacie RSS.