Z opóźnieniem wystartowała dzisiejsza promocja dnia Virtualo, więc poświęcę jej osobny wpis.
Wyznania młodego pisarza (17,80 zł; EPUB lub MOBI) to zbiór myśli Umberto Eco o jego karierze jako teoretyka i prozaika.
Umberto Eco zastanawia się nad różnicami między pisarstwem powieściowym i niepowieściowym – z powagą, ale też z poczuciem humoru, błyskotliwie porusza się po ich pograniczu. Dobre pisarstwo niepowieściowe, uważa, ma w sobie kunszt kryminału, a sprawny powieściopisarz, obserwując, poszukując, tworzy bogate w konkret światy. Wprowadzając nas w swoją metodę twórczą, Eco ujawnia, jak projektuje królestwa fikcji. U źródła leży obraz, potem wybiera czas, miejsce i środek wyrazu – tworzy opowieści, które przemawiają zarówno do elitarnego, jak i do masowego czytelnika. Przenikanie się rzeczywistości i fikcji rozciąga na mieszkańców światów wymyślonych. Dlaczego los bohaterów powieściowych wzrusza nas do łez? W jakim sensie „istnieją” Anna Karenina, Gregor Samsa i Leopold Bloom?
Książki nie czytałem, zacytuję tylko recenzję z Lubimy Czytać:
„Wyznania młodego pisarza” to książka zarówno dla miłośników i znawców twórczości Umberto Eco, jak i świetna pozycja z dziedziny teorii literatury. Rozdziały dotyczące interpretacji utworów, a także uwag na temat postaci fikcyjnych są tekstami najwyższych lotów, poruszającymi zagadnienia semiotyczne oraz analizę literackich fikcji. W gruncie rzeczy, w książce znajduje się o wiele więcej teoretycznych spostrzeżeń, niż rzeczywistych wyznań. Oczywiście wszystko jest barwnie tłumaczone na przykładach pochodzących z życia lub twórczości pisarza.
PS. dla użytkowników Kindle for Android – pojawiła się nowa aktualizacja, w której wprowadzono wreszcie synchronizację własnych plików z chmurą Amazonu, a urządzenia z Androidem mają od dziś własne e-maile, na które można wysyłać pliki. Więcej napiszę wkrótce.
> Dla użytkowników Kindle for Android – pojawiła się nowa aktualizacja, w której wprowadzono wreszcie synchronizację własnych plików z chmurą Amazonu, a urządzenia z Androidem mają od dziś własne e-maile, na które można wysyłać pliki. Więcej napiszę wkrótce.
No wreszcie! Ciekawe, kiedy wpadną na to, że Kindle for PC też mogłoby się synchronizować.
Dzięki, właśnie kupiłam „Wyznania młodego pisarza”. Może w kolejnych artykułach ukazałoby się porównanie księgarni pod kątem czasu otrzymania plików? Zawsze płacę przy użyciu karty i widzę, że jest on różny. Z moich doświadczeń:
virtualo-natychmiastowo,
woblink-około godziny,
bookoteka – około 5-10 minut,
gandalf – kilka godzin.
W bookotece i virtualo kupiłam kilka książek i były to zawsze podobne czasy, więc może trafiłam na jednorazowe przestoje w gandalfie i woblinku(tam kupiłam tylko po jednej).