Oto kolejna porcja premier z ubiegłego tygodnia.
Imperium – Graham Masterton
Mniej popularna część twórczości Grahama Mastertona, jednego z najlepszych autorów horrorów, to książki należące do gatunku fikcji historycznej. Powieść opowiada o losach nastoletniej dziewczyny, która z dnia na dzień z córki sklepikarza staje się dziedziczką milionowej fortuny swojego wuja, właściciela naftowego imperium. Lucy musi nauczyć się obycia w sferze bogactwa, prowadzenia biznesu oraz poradzić sobie z pozostałościami po sprawach brata matki, gdyż był wyjątkowo kontrowersyjnym awanturnikiem i alkoholikiem.
Promocja: Powieści Grahama Mastertona do 50% taniej w Woblinku do 25 lipca.
Shibumi – Trevanian
Z opisu opowieść brzmi jak mieszanka Kill Billa z Jamesem Bourne, co dla fanów takich klimatów powinno brzmieć jak nie lada gratka. Główny bohater, Nicholai Hel, jest człowiekiem doskonałym – niesłychanie inteligentnym, znawcą wielu dziedzin, a przede wszystkim zabójcą idealnym, który osiągnął shibumi. Zmęczony swoim życiem zaszywa się w górskiej fortecy, gdzie próbuje uciec od swojej przeszłości. Jednak zostaje odnaleziony i musi w pojedynkę stawić czoła najpotężniejszej organizacji na świecie, zwanej Firmą Matką, która kontroluje nawet amerykańskie wojsko i służby wywiadowcze. Ocena 4,3/5 na Amazonie i wiele pozytywnych recenzji pozwala z czystym sumieniem zachęcić do przeczytania i podzielenia się wrażeniami.
Jetlag – Michał R. Wiśniewski
Michał R. Wiśniewski jest na pewno znany fanom fantastyki oraz entuzjastom kultury japońskiej. Rozpoznawalność zawdzięcza przede wszystkim współpracy z upadłym już magazynem „Kawaii”, którego w ostatnich latach działalności był redaktorem naczelnym, ale także pisał teksty do „Nowej Fantastyki” czy „Pulp”. „Jetlag” to jego debiut książkowy, który już zbiera bardzo pozytywne recenzje. Wyróżniany jest wątek główny, czyli trafne postrzeganie obecnej cyber-rzeczywistości, gdzie życie wirtualne jest tak samo ważne, jak i życie realne. Jak to trafnie ujęto w recenzji książki na blogu weird humanities, „Jetlag” to bardzo udane selfie pokolenia.
Nie lubię kotów – Katarzyna Zyskowska-Ignaciak
Książka z dystansem opisuje świat dzisiejszych trzydziestolatków, którzy starają się zachowywać pozory normalności, choć wcale nie uważają, że do tej normalności pasują. Każdy prowadzi swoje oddzielne życie i toczy swój los, a ich historie nieświadomie przeplatają się ze sobą. Autorka wraz ze swoimi bohaterami przemierza współczesny świat pozorów.
Promocja: Literatura obyczajowa do 40% taniej w Woblinku, E-booki z serii Cztery Pory Roku po 19,90 zł w Publio oraz Powieści obyczajowe do 55% taniej w Ebookpoint do 22 lipca.
Niejasna sytuacja na kontynencie. Prywatny przewodnik po różnych stronach świata – Krzysztof Środa
Z opisu:
Dziennik podróży w głąb inności – tej, która istnieje setki kilometrów poza granicami Polski, i tej tuż obok nas. „Zacząłem pisać tę książkę w nastroju dość beztroskim. Pomyślałem, że pojadę gdzieś daleko i napiszę coś w rodzaju dziennika podróży, coś, co może uda mi się sprzedać jakiejś gazecie. Dopiero potem, kiedy się okazało, że nie jest łatwo ot tak sobie wybrać się w daleką podróż, wszystko zaczęło się komplikować. Całe przedsięwzięcie stało się poważne – może nie śmiertelnie, ale na pewno poważniejsze, niżbym chciał. Nie wiem, czy udało mi się to ukryć. Wciąż jednak sądzę, że napisałem książkę o podróży”.
Promocja: Dwie książki podróżnicze Krzysztofa Środy w Woblinku taniej do 23 lipca.
Jesteś start-upem. Buduj swoją przyszłość, inwestuj w siebie i realizuj się zawodowo – Reid Hoffman, Ben Casnocha
Ta książka rekomenduje się sama – poczynając od dobrego, ciekawego tytułu, przez znakomitych autorów, aż po bardzo dobry opis. Została napisana przez dwóch znanych przedsiębiorców – Reida Hoffmana, współzałożyciela serwisów LinkedIn i PayPal oraz Bena Casnocha, jednego z najbardziej znanych przedsiębiorców i dziennikarzy w Ameryce. Rady biznesowe od tych dwóch panów powinny być na wagę złota. Tym bardziej cenne, że ta książka nie ma na celu przekazania nam jak założyć własny biznes, który przyniesie góry złota, lecz sugeruje jak pokierować swoją karierą, żeby stać się wartościowym człowiekiem na rynku pracy. To jest bardzo istotna cecha w dzisiejszym świecie, a z recenzji wynika, że warto zainwestować w siebie kupując ten e-book.
Magda Goebbels – Anja Klabunde
Ciekawe spojrzenie na hitlerowskie Niemcy z perspektywy żony jednego z największych popleczników Adolfa Hitlera. Magda Goebbels była oddaną sprawie matką sześciorga dzieci, święcie wierząca w słuszność poglądów dyktatora, z którym była blisko zaprzyjaźniona i nawzajem bezgranicznie sobie ufali. Gdy wojna zbliżała się ku końcowi i porażka sił niemieckich była już przesądzona, Magda Goebbels podała truciznę wszystkim sześciu swoim dzieciom, a następnie razem z mężem, Josephem Goebbelsem, popełnili samobójstwo. Spektakularna śmierć niezwykle barwnej postaci.
Nowe reguły. Portale randkowe, romanse pozamałżeńskie i siła erotyki – Catherine Hakim
Studium relacji uczuciowych i seksualnych współczesnego społeczeństwa. Autorka bada jak łatwiejszy dostęp, dzięki internetowi, do erotyki i potencjalnych partnerów zmienił upodobania Europejczyków do relacji. Czy epoka monogamii powoli odchodzi w zapomnienie i jesteśmy skazani na świat, gdzie rozwiązłość seksualna stanie się normą? Catherine Hakim stawia także pytanie co kieruje ludźmi przy podejmowanych przez siebie wyborach, bez oceniania takiego zachowania.
Lalki. Śledztwo profilera Jeffersona Wintera – James Carol
Nie może być tygodnia bez opisania premiery kryminału! Jako, że w tym zestawieniu figuruje tylko jedna książka z tego gatunku, to wybór jest wyjątkowo mroczny i ciężki. Główny bohater jest niezależnym konsultantem policyjnym, zajmującym się tworzeniem profilu mordercy bazując na jego zbrodniach. Co ciekawe, jego ojciec był jednym z najsłynniejszych seryjnych zabójców w Ameryce. Bohater staje tym razem przed wyjątkowo trudnym wyzwaniem – morderca porywa i torturuje kobiety, a na koniec wykonuje na nich zabieg lobotomii, polegający na przecięciu włókien w mózgu, które odpowiadają za procesy emocjonalne.
Klucz francuski – Joanna Nojszewska
Z opisu:
Słynny paryski styl: obiekt zachwytu i uwielbienia. Opowiadają o nim w 13 wywiadach Polacy zakochani we Francji i Francuzi zakochani w Polsce. Anegdoty, wspomnienia, praktyczne adresy, spostrzeżenia… Autorka tej książki została uwiedziona. Winowajca: słynny francuski styl, lecz Joanna Nojszewska znalazła innych „poszkodowanych” i razem rozpracowali, na czym on polega. Moda, kino, wino, muzyka, kulinaria, uciechy codzienności, nigdy niepublikowane wspomnienia i anegdoty, czyli trzynaście apetycznych wywiadów, w przerwach zaś – frywolitki – mniej lub bardziej frywolne skojarzenia, które za bardzo nie odbiegają od tematu głównego (zostanie m.in. rozwiązana zagadka słynnych francuskich piżam). A dla praktycznych – praktyczne francuskie adresy.
Promocja: Seria „Czarno na białym” do 45% taniej w Publio do 20 lipca.
Co jeszcze ukazało się w tym tygodniu?
W większości księgarni:
- Wstrząsy wtórne – Arne Dahl
- Pod płonącym niebem – Elizabeth Haran
- Trzeci znak – Yrsa Sigurdardóttir
- Weź moją duszę – Yrsa Sigurdardóttir
- W proch się obrócisz – Yrsa Sigurdardóttir
- Sekret mojego męża – Liane Moriarty
- Nowe reguły – Catherine Hakim
- Mężczyzna z Albanii – Magnus Montelius
- Xanth 8. Okrutne kłamstwo – Piers Anthony (Promocja: Pozostałe części serii w promocyjnych cenach w Woblinku)
- Przepis na miłość– Katie Fforde
- Satori – Jon Winslow
- Człowiek z wyspy – Lewis Peter May
- 52 tygodnie – Ludmiła Piasecka
Tylko w Woblinku:
Tylko w Ebookpoint – nowe tytuły z kodem „SWIATCZYTNIKOW-30” o 30% taniej do 21 lipca.
- Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. Nowe ujęcia Scotta Kelby’ego. Wydanie II
- Insert nexo: Subiekt, Rachmistrz, Rewizor
- Język C++. Kompendium wiedzy
- Kali Linux. Testy penetracyjne
- Marketing wielkich możliwości. Jak sprzedawać więcej w szumie informacyjnym
- Księga przychodów i rozchodów krok po kroku
- Nagroda i kara. Profesjonalna ocena pracownika
Nie chcesz przegapić premier tygodnia?
- Zapisz się na kanał RSS: http://rss.swiatczytnikow.pl/PremieryTygodnia
- Można też zapisać się na powiadomienia mailowe wysyłane przez Google.
Komentarze do tego artykułu można śledzić także w formacie RSS.