Aktualizacja z 29.01: książka ma już z powrotem wyższą cenę.
W dzisiejszym Kindle Daily Deal mamy pozycję, którą kupiłem 8 lat temu w papierze, a pół roku temu na Kindle – teraz mogę żałować, że nie poczekałem na tę przecenę.
The 7 Habits of Highly Effective People ($0,99), której autorem jest Stephen Covey, to jedna z najsłynniejszych książek o rozwoju osobistym w historii. Ukazała się 20 lat temu i nadal trudno znaleźć rzecz bardziej aktualną i kompletną. Sprzedało się podobno 15 milionów egzemplarzy w 38 językach. Tu mamy oryginał.
W tym miejscu pozwolę sobie zacytować siebie :-) bo w Merlinie znalazłem swoją recenzję „7 nawyków” sprzed 8 lat.
Nie jest to książka tylko dla ludzi biznesu. Jest dla wszystkich, którzy chcą uporządkować sobie życie, poradzić sobie z dylematami „mieć czy być”, żyć zgodnie z sumieniem i własnymi zasadami. (Nie brzmi biznesowo, prawda?). Model 7 nawyków określa kolejne etapy rozwoju, w którym najpiew porządkujemy relacje z samym sobą (odpowiedzialność, świadomość celu), a następnie z innymi (rozumienie, współdziałanie). Atutem Coveya są:
– kompleksowość tematu, której nie traktuję jako lecenie po łebkach, ale jako wskazanie kompletnego zestawu „narzędzi”, z jakich można skorzystać.
– obiektywizm i uszanowanie wolnej woli czytelnika: autor nie wskazuje, którą drogą należy iść, ważne natomiast, aby wiedzieć, którą się idzie;
– zdrowy rozsądek, autor nie leje wody na podobieństwo autorów poradników motywacyjnych, nie twierdzi, że „wystarczy uwierzyć”.
Tak książka wygląda w Kindle for PC. Konwersja do Kindle jest poprawna, chociaż część tabelek pozostała jako obrazki.
Rzadko kiedy daję pełne rekomendacje dla jakiejś książki, ale The 7 Habits of Highly Effective People po prostu warto przeczytać. Bije na głowę dziesiątki poradników, które ukazały się po niej.
Cena 99 centów będzie aktualna do jutra.
Dzięki! :) To bardzo dobra wiadomość :)
Jest to naprawdę świetna książka, dzięki której udało mi się zmotywować do skoncentrowania na nauce i skończenia studiów; polecam
Kupiona rano ;)
Też polecam. Ta książka miała duży wpływ na moje życie. Lata temu poleciła mi ją koleżanka. Potem Covey wracał do mnie z rozmaitych stron. Koniec końców doszło do tego, że w porozumieniu z właścicielem licencji, idziemy z tym programem do domów dziecka i szkół.
Jak zwykle, szansa przeczytania w oryginale to doświadczenie z innego wymiaru, niż czytanie tłumaczenia.
Swojak, proszę napisz coś więcej na temat tego, co robisz. Zainteresowało mnie to. Może być na priv, żeby nie zaśmiecać tego wątku. Dziękuję!
Właśnie – napisz coś więcej, albo daj linka. :)
Dla mnie 7 nawyków jest modelem o tyle uniwersalnym, że pod każdy z nich da się podpiąć kilka osobnych książek, ale to główny model pozwala utrzymać wszystko w ryzach. Są więc książki o celowości (nawyk 2), o zarządzaniu czasem (3), o negocjacjach win-win (nawyk 4), ale to wszystko zyskuje sens dopiero, gdy umiemy to połączyć – a to daje 7 nawyków. :-) W sumie teraz wracam do tej książki i co parę lat powinno się to robić.
Panowie,
Polecam notatki na naszej ścianie, tam są notatki o naszych projektach: http://www.facebook.com/FCEdukacja
Natomiast szczegóły to faktycznie chętnie opiszę poza tym wątkiem, by nie śmiecić Robertowi. Namiary na Roberta mam, a Ciebie Zbyszku poproszę o podrzucenie adresu na info (at) fc.edu.pl to się z Wami skontaktuję.
Rewelacyjna rzecz :-)
Pozwolę sobie zacytować opis tego profilu i zaprosić pod linka, którego podał Swojak:
Dziękuję za prowadzenie wyjątkowo wartościowego bloga. Trafiłam tu niedawno, więc jeszcze całości nie przeczytałam. Jestem posiadaczką Kindle Keyboard 3 Wi-Fi.
Ostatnio trafiłam na książkę, którą uważam na najlepszy zakup ostatniej dekady:
http://www.amazon.com/Willpower-Instinct-Self-Control-Works-Matters/dp/1583334386/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1327761791&sr=1-1
Książka jest nt. silnej woli, napisana jest przystępnie i z poczuciem humoru i pozwala naprawdę zrozumieć siebie. Niestety nie można jej wypożyczać innym użytkownikom Kindle. Nie przypuszczam, żeby dostępna była w polskim przekłądzie.
P.S. Czy polskie biblioteki współpracują z formatem Kindle? Bo w Stanach od września ubiegłego roku tak.
Też uważam, że to jedna z tych książek, które po prostu trzeba przeczytać. Jest to poradnik, którego rady naprawdę wdrożyłem w życie i każdemu rekomenduję tą książkę. POLECAM.
Zanim dziś zajrzałem do ŚC, sprawdziłem, w amazon ile może kosztować „7 habits”. Widząc cenę długo sprawdzałem czy nie jest to jakaś niepełna wersja. Kupiłem i chciałem jak najszybciej poinformować Autora bloga o wyjątkowej promocji. Jakież było moje zdziwienie po wejściu na blog :)
Cieszę się, że ŚC to nie tylko artykuły o możliwościach nowego gadżetu, a przekaźnik treści nie staje się przekazem :)
Gratuluję i pozdrawiam
A można tą książkę dostać w języku polskim na czytnik ?
Nie ma polskiej wersji na czytnik. Prawa do polskiej edycji ma wydawnictwo Rebis. Cenię ich i lubię. Myślę, że jak wielu polskich wydawców są trochę zagubieni w nowym paradygmacie dystrybucji książek.
Za Twoją pochlebną recenzją – książka kupiona :)
Piszę w tym wątku, gdyż tutaj [w sensie: na tym blogu] chyba mogę jedynie liczyć na pomoc Kindlowiczów :-)
Przy kupieniu najpierw dostałem notice na Kindla – jakby dokument, który amazon wysłał automatycznie (na maila również) i ktory poinformował mnie o problemie z pobraniem opłaty z mojej karty kredytowej; zapomniałem zwiększyć limit dla transakcji internetowych. Zmieniłem, kliknąłem gdzieś na stronie amazonu „retry coś-tam”, zadziałało – książkę dostałem na czytnik, niemniej notice pozostał nadal. Wyświetla się zawsze u góry, nad pozycjami (dodalem kilka innych plikow mobi i nadal on jest u samej gory listy).
Nie mogę go usunąć z poziomu Kindle (albo nie wiem jak).
Jednak… na stronie Amazonu, tam w liście wszystkich książek – również go nie ma (klikałem „All Items”). Gdzie więc mogę go usunąć?
Dzięki z góry :)
PS. da się jakoś z marszu automatycznie zaznaczyć kilka pozycji w kolekcji na stronie amazonu, by usunąć kilanaście/dziesiąt plików szybciej niż pokolei klikając „manage->delete this item->yes”?
Wydaje mi się, że taki komunikat usuwasz po prostu tak jak inną ksiażkę z Kindle – kursorem w bok i „delete”. Ew. usuń go po podłączeniu do komputera.
wow! nie wiedziałem, że da się tak usuwać ksiażki, tego mi było trzeba, dzięki !!!
Ech, i znów wydatek :D
Wiadomość od wujka Amazona: „Thank you, your order has been placed.”
Dzięki za info i pdzr
Dla wahających się, czy kupić tę książkę, polecam przeczytanie 2 modułu z: http://wazniak.mimuw.edu.pl/index.php?title=In%C5%BCynieria_oprogramowania
Na http://wazniak.mimuw.edu.pl/index.php?title=Strona_g%C5%82%C3%B3wna
jest multum tekstów, które z powodzeniem można ściągać na czytniki
@behemlot: piękną niespodziankę tam wyczytałem: „Ed Yourdon, jeden ze światowej sławy ekspertów w zakresie inżynierii oprogramowania, stwierdził, że dla ludzi związanych z wytwarzaniem oprogramowania zasady Covey’ego są ważniejsze niż szczegółowe techniki prezentowane w opasłych tomach dotyczących inżynierii oprogramowania”
Zgadza się, był to jeden z przypisów w genialnej książce Yourdona „Marsz ku klęsce” (którą mam zrecenzowaną na blogu zawodowym: http://www.webaudit.pl/blog/2008/marsz-ku-klesce-marsz-ku-nauce/ )
Hehe, pamiętam książkę „Marsz ku klęsce”. Dostałem ją od znajomego podczas,. gdy lata temu byłem Product Managerem i tworzyliśmy nowe oprogramowanie.