Od kwietnia 2011 Polacy mogą ściągać z Kindle Store za darmo e-booki, które zwykle kosztują po kilkanaście dolarów. Dzięki temu nie wydając ani grosza można sobie zbudować bogatą biblioteczkę.
Aktualizacja z 30 grudnia 2013: Niestety ta strona jest już w dużej części archiwalna. W roku 2013 wydawcy w Amazonie byli coraz mniej chętni do rozdawania swoich książek. Wciąż możemy ściągnąć wiele tytułów self-publishingowych o różnej jakości.
Zobacz artykuł o serwisach zbierających darmowe książki w Kindle Store.
Lista wszystkich darmowych książek w Kindle Store
13 lutego 2012 :
- Introducing Microsoft® SQL Server® 2012, Programming Windows® 8 Apps with HTML, CSS, and JavaScript, Introducing Windows Server® 2012 RTM Edition, Security and Privacy for Microsoft® Office 2010 Users – to tylko niektóre tytuły z Microsoft Press dostępne za darmo w Kindle Store. Lista wszystkich tytułów.
- Winning Strategies for Power Presentations: Jerry Weissman Delivers Lessons from the World’s Best Presenters – czwarta już książka guru prezentacji, Jerry’ego Weissmana, którą można dorwać za darmo. Tym razem skupia się na tym, czego dowiedzieć się możemy z wystąpień słynnych polityków i postaci historycznych.
- A Day in the Life of a Minimalist – 50 krótkich rozdziałów na temat różnych aspektów życia z mniejszą ilością rzeczy. Przede wszystkim – jak tego wszystkiego się pozbyć.
- AARP 2013 Almanac: Free Stuff, Scams and Savings, Diet and Health Tips, Movie Classics and More – według złośliwych – almanach dla ludzi po 50-ce, fakt, wśród 140 ocen równe rozłożenie od 1 do 5…
- Making Innovation Work: How to Manage It, Measure It, and Profit from It, Updated Edition – większość firm wie, że powinna być innowacyjna, ale w codziennym kieracie kiepsko to wychodzi. Autorzy starają się znaleźć na to sposób.
- Supply Chain Network Design: Applying Optimization and Analytics to the Global Supply Chain – o tym jak zarządzać łańcuchem dostaw.
- Business and Competitive Analysis: Effective Application of New and Classic Methods – potężna księga, w której znajdziemy zestaw metod analizy konkurencyjnej. Nowsze wydanie niż to, które kiedyś było za darmochę.
- Praying Today’s Psalms: Yearning for God in Times of Despair – przechodzimy do tematów religijnych – o tym jak w dzisiejszych czasach czytać Księgę Psalmów. Załączona medytacyjna analiza kilkunastu psalmów.
- Why Holiness Matters: We’ve Lost Our Way–But We Can Find it Again – o roli świętości w dzisiejszym życiu, czyli pojęciu o którym większość wierzących nawet się nie zastanawia.
- The 4 Seasons of Marriage: Secrets to a Lasting Marriage – o różnych etapach małżeństwa, jak żyć ze sobą w komforcie lata i w trudach zimy.
- Snoops in the City (A Romantic Comedy) – powieść Darlene Gardner o 25-latce, która nie mając na czynsz przyjmuje pracę detektywa, czy raczej podglądacza.
- Looking for Chet Baker: An Evan Horne Mystery – kolejna z serii przygód Evena Horne, detektywa, który jest też pianistą jazzowym. Każda z zagadek, na którą trafia dotyczy jakiegoś innego muzyka. Tym razem zastanawia się nad nagłą śmiercią Cheta Bakera.
- Minder – powieść przygodowa dla młodzieży (?), która zwróciła moją uwagę świetnymi ocenami. Harvey dostaje od swojego dziadka portal do innego fantastycznego świata…
- (ponownie) ETF Trading and Investing Strategies (Collection) – kolekcja trzech książek o inwestycjach w fundusze indeksowe, które niedawno dotarły wreszcie do Polski. Są to: The ETF Trend Following Playbook, Buy—Don’t Hold oraz Investing with Exchange Traded Funds Made Easy. Każda z nich jest osobno warta kilkanaście dolarów.
- (ponownie) Curious Folks Ask: 162 Real Answers on Amazing Inventions, Fascinating Products, and Medical Mysteries – czy możliwe jest istnienie miecza świetlnego? Dlaczego odbiornik radiowy wchodzi w interferencje z innymi częstotliwościami? Dlaczego niektóre przewody się zawijają, a inne nie? Dlaczego Kropelka (właściwie jej amerykański odpowiednik) tak dobrze przykleja? Jest to jedna z tych książek, które odpowiadają na różne pytania, które sobie od czasu do czasu zadajemy. Niektóre na poziomie naszej podstawówki, ale przecież od tego czasu mogło minąć sporo czasu… :-)
- (ponownie) The Rules of Life, Expanded Edition: A Personal Code for Living a Better, Happier, More Successful Life (Richard Templar’s Rules) – to zbiór 105 zasad, które mają prowadzić do szczęśliwszego życia. Jeśli ktoś czytał, lubi i pamięta książki Dale’a Carnegie, ta będzie bardzo miłym odświeżeniem
- (ponownie) Buy and Hedge: The 5 Iron Rules for Investing Over the Long Term (Minyanville Media) – rzecz o inwestowaniu długoterminowym, autor spiera się z tradycyjnym podejściem, które każe „kupić i trzymać”.
- (ponownie) 15 Ways to Take Control of Your Career Now – 15 krótkich książeczek na temat poszukiwania pracy i sterowania swoją karierą zawodową.
13 listopada 2012 :
- Essential Lessons on Leadership (Collection) – trzy książki na temat zarządzania ludźmi: Winners Never Cheat, Moral Intelligence oraz Do The Right Thing.
- How I Made Over $42,000 in 1 Month Selling My Kindle eBooks – kanadyjska autorka chwali się, jak udało się jej zarobić na amazonowym programie self-publishingu KDP Select i w pewnym momencie dostać na 4 miejsce list sprzedaży…
- Fodor’s 100 Hotel Awards 2012 – 100 najlepszych hoteli z 41 krajów świata.
15 września:
- If Greece goes?: The impact of a Greek default on Europe and the world economy – co stanie się, jeśli Grecja wyjdzie ze strefy Euro, albo w ogóle upadnie mimo wpompowanych w nią miliardów? Analiza dziennikarzy Financial Times z 1 czerwca 2012, więc trochę już od tego czasu się działo.
31 lipca:
- Steve Jobs: Agenda – kolejna książka o Stevie Jobsie…
- The Ten Commandments – pozycja kościoła United Church of God, który ma więcej tego typu broszurek.
30 czerwca:
- (poprawiny link) Accounting Comes Alive: The Color Accounting Parable – rzecz o rachunkowości, pokazanej w formie wizualnej, tak że można łatwiej zrozumieć różne relacje między księgami. Nie potrafię ocenić, jak bardzo jest to przydatne w naszej rzeczywistości, chociaż międzynarodowe standardy rachunkowości są takie same.
18 czerwca:
- Spying in High Heels (High Heels Mysteries) – kryminalna powieść dla kobiet Gemmy Haliday, ze znanego także w Polsce cyklu „… na wysokich obcasach”. Ta książka jeszcze nie ma polskiego wydania.
18 maja:
- Breaking the Page: Preview Edition – zapowiedź nadchodzącej książki Petera Meyersa. Rzecz o tym, jak multimedia i nowoczesne metody projektowania e-booków mogą zmienić doświadczenie czytelnika. Na przykład, dlaczego tradycyjny „spis treści” który mamy w e-bookach jest marnym substytutem przeglądania książki w księgarni. Jak można temu zaradzić? Nie jest to cieniutki sampler – darmowa książka ma prawie 100 stron. Ze stron O’Reilly pobierzemy też formaty EPUB oraz Daisy.
- Digital Vertigo (Extended Extract): How Today’s Online Social Revolution is Dividing, Diminishing and Disorienting Us – Andrew Keen jest popularnym komentatorem (czy raczej kontestatorem) cyfrowej rzeczywistości. Za darmo jest pierwszy rozdział jego najnowszej książki o tym, jak media społecznościowe niszczą naszą kulturę.
4 kwietnia:
- (poprawiony link) The Hunger Games Trilogy Discussion Guide – jeśli kupiliśmy jedną z książek z serii „Igrzysk śmierci” i chcemy zorganizować na ich podstawie klub dyskusyjny – ta książka nam w tym pomoże. Uwaga: w Amazonie jest błędny tytuł – pozycja dotyczy trylogii, a nie tylko drugiej części. Przykłady tematów dyskusji: „W 1848 Marks napisał w Manifeście komunistycznym, że (…). Jak to się ma do sytuacji społeczeństwa i władzy w Panei?”
- Hawaii or the Caribbean? Hawaje, czy Karaiby? Zapewne sporo część czytelników już teraz zastanawia się, jak spędzić tegoroczny majowy weekend i jak co roku trzeba dokonać wyboru i odrzucić jedną z rajskich destynacji. Z pomocą przychodzi wydawnictwo Lonely Planet.
- Brand Like A Rock Star: The Musical Companion – światy biznesu i muzyki rockowej wydają się być od siebie oddalone tak bardzo jak to tylko możliwe. Mimo to, autor stara się przekonać, że menadżerowie korporacji mogą się wiele nauczyć od Bono z U2, a punkowcy z Sex Pistols mogą posłużyć za inspirację dla specjalistów od PR. Każdy rozdział jest podsumowany odpowiednią playlistą.
- Global Banking 2020: Foresight & Insights (Enhanced Version) – raport przygotowany przez Ernst & Young oraz Knowledge@Wharton. 4 scenariusze i próba znalezienia odpowiedniej strategii dla sektora bankowego na następną dekadę.
- (ponownie) The Golden Acorn (The Adventures of Jack Brenin) – bajka dla „wszystkich lat” o przygodach młodego bohatera Jacka Brenina. Autorka kreowana była na nową JK Rowling…
- (ponownie) Data for the Public Good – kolejny zbiór artykułów z O’Reilly, tym razem poświęcony wykorzystaniu informacji dostępnych publicznie, które udostępniają np. rządy państw.
2 marca:
- The Bond: Our Kinship with Animals, Our Call to Defend Them – doskonale oceniana pozycja o więzi jaka łączy ludzi i zwierzęta, a także o tym jak ludzie te więzi zerwali. Wybrana przez redaktorów Kindle Store na listę najlepszych książek 2011.
- Résumés Are Dead and What to Do About It – autor stwierdza, że tradycyjne CV nie mają już sensu i w dzisiejszych czasach trzeba w inny sposób wyróżnić się na rynku pracy.
- Clockwork Fagin (Free Preview of a story from Steampunk!) – miłośnikom SF nie ma co przedstawiać Cory’ego Doctorowa – w książce jedno opowiadanie pochodzące z jego nowego zbiorku.
23 lutego:
- The Art of Zen Meditation – autor, Howard Fast, napisał hagiografię Tito, która jest opisana niżej. W 1956 roku przeszedł mu komunizm i zabrał się za studia nad buddyzmem Zen. Ta książeczka z 1977 jest wprowadzeniem do medytacji Zen.
- Publishing with iBooks Author – kolejna darmowa pozycja z O’Reilly, poświęcona nowemu narzędziu do publikacji na iPada przygotowanym przez Apple. Przy jego pomocy można tworzyć np. interaktywne podręczniki.
- Accessible EPUB 3 – tu O’Reilly udostępnił jeden rozdział z ich książki o tworzeniu EPUB – w książeczce poczytamy o ważnej sprawie dostępności książek elektronicznych dla osób niepełnosprawnych.
12 lutego:
- Best of TOC 2012 – zbiór artykułów i wywiadów na temat stanu przemysłu wydawniczego w 2012, przygotowanych przez firmę O’Reilly. Sporo treści – o narzędziach, piractwie, standardach i przyszłości książki. Na końcu wypowiada się sam Tim O’Reilly.
- Winning the Zero Moment of Truth – ZMOT (Enhanced Version) – dziwne, że tej książki wcześniej nie omawiałem, bo darmowa jest od dawna – ale dopiero niedawno ściągnąłem ją na iPada (na Kindle nie ma sensu: zajmuje 170MB, z czego większość to materiały video). Warto zajrzeć jeśli interesuje nas współćzesny marketing, bo definiuje koncepcję „ZMOT” wymyśloną w Google o tym, jak internet zmienia nasze myślenie o produktach i markach zanim w ogóle zetkniemy się z nimi.
5 lutego:
- (poprawiony link!) First Year Teacher: Wit and Wisdom from Teachers Who’ve Been There – poradnik dla nauczycieli w pierwszym roku nauczania. Ciekaw jestem czy doświadczenia amerykańskie są w jakiś sposób do przeniesienia na polski grunt. Książka zaczyna się od zadania sobie pytania, po co się wybrało taką drogę i to na pewno jest pytanie uniwersalne.
14 stycznia:
- The Civic Potential of Video Games (The John D. and Catherine T. MacArthur Foundation Reports on Digital Media and Learning) – o tym jak można wykorzystać gry komputerowe do rozbudzenia aktywności obywatelskiej ludzi. Czy na przykład SimCity albo Civilization skłaniają do myślenia o tym, jak zarządza się prawdziwymi państwami? Temat ciekawy, wykonanie takie sobie – typowy naukowy raport z badania.
- (poprawiony link) Social Media Reading Sampler: Book Excerpts by David Meerman Scott, Brian Halligan, Dharmesh Shah, Ann Handley, C.C. Chapman, Scott Stratten – przykładowe rozdziały z pięciu książek o marketingu – nie jest to typowy „sampler”, bo rozdziały da się czytać niezależnie od całości książek.
6 stycznia:
- Spain and Peace – to jest ten sam człowiek, który napisał The Incredible Tito: Man of the Hour. Tym razem o Hiszpanii czasów Franco, ale raczej z pro-komunistycznego punktu widzenia.
26 grudnia:
- The Incredible Tito: Man of the Hour – coś dla świadomych miłośników historii II wojny światowej. Biografia Josefa Broz Tito napisana w 1944, gdy alianci po zdradzeniu partyzantów Mihailovicia zdecydowali się w Jugosławii wspierać komunistów. Książka była zapewne jednym z narzędzi ówczesnej propagandy.
30 listopada:
- Kids and Credibility (The John D. and Catherine T. MacArthur Foundation Reports on Digital Media and Learning) – raport MIT z badania na temat podejścia dzieci do wiarygodności informacji w internecie i mediach cyfrowych. Jednym z zadań w badaniu było pokazanie dzieciom strony produktu na Amazonie i to, jak oceniały jakoś tego produktu na podstawie widocznych informacji, na przykład liczby ocen.
23 listopada:
- A Little Bit of Everything For Dummies – odrobina wszystkiego dla opornych. Słynna seria „for dummies” ma już 20 lat, z tej okazji wydano zbiorek, który zawiera 20 rozdziałów z najsłynniejszych książek serii, zaczynając od pozycji, która to wszystko zaczęła czyli „DOS for Dummies”, poprzez Windows 7, seks, grę na gitarze, aż do historii Kanady.
- Bit Literacy: Productivity in the Age of Information and E-mail Overload – rzecz o tym, jak radzić sobie w świecie, który bombarduje nas informacjami elektronicznymi, szczególnie e-mailami. Rozwiązaniem jest tytułowa „bit literacy”, czyli „kompetencja bitowa”, która różni się od umiejętności obsługi komputera – bo trzeba jeszcze obsługiwać te wszystkie treści, które do nas wpływają.
24 października:
- What’s New in Java 7? – kolejna z miniksiążeczek O’Reillego, na razie jako „pre order”.
21 października:
- What Is EPUB 3? oraz HTML5 for Publishers – dwie krótkie pozycje z O’Reilly, wprowadzające w tematykę dwóch nowych standardów – EPUB3 oraz HTML5, który jest podstawą nowego EPUB-a.
- Building eCommerce Applications – zbiór mocno technicznych artykułów z O’Reilly na temat budowania aplikacji ecommerce. Są np. rozdziały o integrowaniu WordPress z Paypalem, korzystaniu z systemu Bitcoin, albo instalacji sklepu Magento. Co ciekawe, na początku znajdziemy komunikat zachęcający do upgrade tej książki na stronach O’Reilly – dostaniemy wtedy też EPUB i PDF bez DRM. W treści jest cena $4.99, ale na stronach O’Reilly książka okazuje się być darmowa.
20 października:
- Parę podręczników ze znanej serii CK 12 Foundation, poziom mniej więcej naszego gimnazjum i szkoły średniej. Wszystkie książki są „optymalizowane dla dużych ekranów”, czyli np. Kindle for PC, albo Kindle DX, ale na 6 calach też dadzą radę:CK-12 Earth Science – geologia
CK-12 21st Century Physics: A Compilation of Contemporary and Emerging Technologies – współczesna fizyka
CK-12 Trigonometry – trygonometria
CK-12 Advanced Probability and Statistics – probabilistyka i statystyka
CK-12 Algebra I – tu ludzie narzekają na sporą liczbę literówek, co przy książce o matematyce może mocno boleć.
CK-12 Engineering: An Introduction for High School
5 października:
- The Evolution of Data Products – kolejna pozycja z O’Reilly o przyszłości przetwarzania danych.
21 września 2011:
- Our Quirky Guide to Seattle – wybierasz się do Seattle? Tu masz przewodnik.
7 września 2011:
- Believe in America: Mitt Romney’s Plan for Jobs and Economic Growth – kim jest Mitt Romney? To republikański polityk, jeden z poważnych kandydatów w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w USA. W darmowej książce znaleźć można jego program wyborczy. A czy plany naszych polityków zobaczymy w Empiku?
5 września 2011:
- (poprawiony link) WHEN THE EAGLE SCREAMS – America’s Vulnerability to Terrorism – książka o zagrożeniu terroryzmem napisana w 1993, która rzekomo się sprawdziła w późniejszych latach. Rzekomo, bo recenzji niewiele.
3 września 2011:
- Big Data Now: Current Perspectives from O’Reilly Radar – kolekcja artykułów z wydawnictwa O’Reilly na temat zarządzania danymi. Nie wiem co jest w środku, bo to pre-order.
1 września 2011:
- (ponownie) Democratizing Innovation – książka o innowacjach, które pochodzić powinny od użytkowników produktów, a nie od firm. Podejście trochę akademickie, ale recenzje bardzo dobre.
- UnSelling: Sell Less … To Win More – książka o sprzedaży, która sprzeciwia się utartemu schematowi sprzedawcy jako paskudnego typa, który coś chce wcisnąć.
28 sierpnia 2011:
- (uwaga, książka nie jest już darmowa: kosztuje $0.99, ale i tak warto) You’ve Gone Too Far This Time, Sir! – opowieść o realizacji marzenia: w lecie 2009 brytyjski nauczyciel wsiada na rower i jedzie do Indii. Podczas swojej drogi przejeżdża Polskę, gdzie chwali urodę polskich kobiet („It is like being a kid in a candy store”), dziwi się polskiej religijności i narzeka na ceny hoteli w Przemyślu. Oczywiście zwiedza Auschwitz (jako nauczyciel wie że to jest „German Concentration Camp”), również Kraków, który jest według niego stolicą Polski. Ale do Indii jeszcze czeka go dużo kilometrów.
27 sierpnia 2011:
- What Is HTML5? – pierwszy raz w tym zestawie pozycja z cenionego przeze mnie wydawnictwa O’Reilly. Tutaj krótkie wprowadzenie do języka HTML5. W zasadzie jest to artykuł, który mógłby być pojedynczym rozdziałem większej książki.
- What Is Node? – tutaj utrzymane w podobnej długości jak powyżej, wprowadzenie do technologii node.js. Nie, nic więcej na ten temat nie wiem.
- Individual Preparedness and Response to Chemical, Radiological, Nuclear, and Biological Terrorist Attacks: The Reference Guide – tę pozycję linkuję jako ciekawostkę. Część Amerykanów (szczególnie po 9/11) ma obsesję przed atakami terrorystycznymi i ta króciutka książeczka mówi co w przypadku różnych ataków trzeba robić i jak się do nich przygotować. Taka ściąga z praktycznego PO.
18 sierpnia 2011:
- (ponownie) 2:46: Aftershocks: Stories from the Japan Earthquake, w krótkich rozdziałach książka zbiera relacje świadków trzęsienia ziemi w Japonii.
- (ponownie) Zen Culture – długa i solidna pozycja o kulturze Zen, która od VI wieku kształtowała sztukę i życie na Dalekim Wschodzie, przede wszystkim w Japonii. Ta książka jest chyba na stałe darmowa
8 sierpnia 2011:
- Fantasy & Science Fiction, Free Exclusive Digest – darmowe wydanie pisma, o którym pisałem w osobnym artykule.
- Superheroes: The Best of Philosophy and Pop Culture – o związku superbohaterów z filozofią i kulturą popularną. Kapitan America, Batman, Spiderman i inni.
- 5 of the USA’s Best Trips – pięć najlepszych wycieczek po Stanach według Lonely Planet.
Starsze:
- The Holy Bible: HCSB Digital Text Edition oraz The Holy Bible English Standard Version (ESV) – dwa współczesne, bardzo dobre tłumaczenia Biblii na angielski.
- Tales of the Revolution: True Stories of People who are Poking the Box and Making a Difference – wspominałem wcześniej o książce „Poke The Box” i Domino Project. Otóż, Seth Godin, sprawca całego zamieszania nie zasypuje gruszek w popiele i wypuścił właśnie kolejny zbiorek, tym razem z relacjami ludzi, którym udało się na podstawie „Poke The Box” coś zmienić w swoim otoczeniu. Bardzo pozytywna rzecz.
- Write Good or Die – pisz dobrze lub zgiń, tak zachęcają różni autorzy, którzy pochylają się nad całym procesem wydawniczym od napisania książki przez znalezienie agenta do promocji tego co nam się udało wydać.
- How to Sew: Basics – jak szyć, podstawy. A właściwie lista tego, co powinniśmy sobie kupić. Jeśli ktoś coś na podstawie tej książki uszyje, poproszę fotkę.
- Lose Weight WITHOUT Dieting – jedna z wielu pozycji o zdrowym stylu życia, ta bierze sobie za punkt wyjścia fakt, że przecież zwierzęta rzadko mają nadwagę, więc warto się im przyjrzeć i trochę je ponaśladować. Miau!
Na czym to polega
„Limited Time Offers” – to promocja, która polega na tym, że przez jakiś czas książka dostępna jest do ściągnięcia bez opłat.
Znajdziesz tutaj linki do polecanych przeze mnie darmowych książek. Wybieram głównie non-fiction, bo na beletrystyce się nie znam.
Co warto wiedzieć:
- Nie ma w tym żadnego haczyka. Jeśli e-book ma cenę $0.00 to nic nie zapłacimy.
- Książki za darmo są zwykle przez tydzień albo dwa, ale czasami zaledwie przez parę dni. Zanim klikniesz „Buy now” upewnij się czy cena na pewno wynosi $0.00. Jeśli jednak się pomylisz, przeczytaj artykuł o zwracaniu książek w Kindle Store.
- Jeśli nie masz czytnika Kindle, książki możesz czytać na Kindle for PC oraz innych aplikacjach (m.in. na iPada, iPhone, Androida), a od niedawna także w przeglądarce.
- Ściągnięte książki będą już na stałe przypisane do naszego konta.
Przypominam, że jeśli posiadasz Kindle Keyboard 3G lub Kindle Touch 3G, to każdą „kupioną” w ten sposób książkę możesz ściągnąć na całym świecie na swój czytnik, wystarczy że wejdziesz do „Menu » Archived Items”. Dlatego też nie ma potrzeby trzymania tych wszystkich e-booków na swoim czytniku. :-) Ja robię tak, że w momencie kupna wybieram Kindle for PC, a jeśli jest coś faktycznie dobrego, co zamierzam przeczytać, to dopiero wysyłam na Kindle.
Nie masz czytnika? Darmowa biblioteczka to nie wszystko. Przeczytaj dlaczego warto kupić Kindle.
Można nabywać te darmowe tytuły bez posiadania Kindle? Planuję zakup w przyszłości, ale na razie można przecież czytać bez Kindle, znaczenie ma też to że darmowe propozycje często są takie tylko przez określony czas.
Można, wystarczy założyć konto na Amazonie. Zresztą czytać też można bez Kindle, skoro są aplikacje na różne platformy.
Faktycznie, jest to w zasadzie w twoim tekście powyżej, a w tzw. międzyczasie wypróbowałem sprawę praktycznie i już kilka tytułów mam na dysku.
hm… ale ja jednak mam z tym problem. Czytnika jeszcze nie posiadam, ale chciałam nabyć kilka darmowych pozycji. Założyłam konto na Amazonie, ale kiedy klikam „buy now” Amazon prosi mnie o zarejestrowanie swojego czytnika… Nie widzę żadnej opcji pozwalającej mi na ściągnięcie pliku na maila, komputer czy cokolwiek innego.
Ściągnij jakąś aplikację do Kindle – np. Kindle for PC i zaloguj się w niej na swoje konto.
Amazon musi gdzieś wysłać tę darmową ksiażkę, nie da się jej ściągnąć „ot tak”.
Dzięki.. wybacz moją ignorację, ale jeszcze gwoli upewnienia się.. muszę potem wypełnić ten cały billing adres tak? jakoś tak mnie poraziła myśl, że przyjdzie mi jakiś rachunek :D
Czasami (jak już wspominałem) proszą nawet o podanie numeru karty – ale bez obaw, jeśli nic nie kupisz, żaden rachunek nie przyjdzie. Za każdym razem tylko patrz czy cena wynosi $0.00.
ostatnio zakupilam ksiazke z amazona na kindle- miala byc darmowa- i niestety przezylam szok kiedy sprawdzilam wyciag z konta.Niestety nie ma zwrotów wiec ……..
Właśnie dlatego zwracam uwagę na to, że trzeba zawsze sprawdzać cenę w momencie kliknięcia. Książka może stać się płatna w ciągu paru godzin od publikacji postu, a niektóre będą zawsze płatne – to zależy np. od lokalizacji w której jesteśmy.
Książkę kupioną w Kindle Store można zwrócić: http://swiatczytnikow.pl/nie-taki-1-click-straszny-czyli-o-rezygnacji-z-kupna-w-kindle-store/ – wprawdzie w ciągu 7 dni, ale jeśli minęło więcej, możesz skontaktować się z supportem.
Robercie piszesz: „U.S. Army Hand-To-Hand Combat – podręcznik armii amerykańskiej na temat walki wręcz. Całkiem niezły jako kurs samoobrony. Uwaga: większość podanych tam sztuczek może mocno uszkodzić przeciwnika.”
Ściągnąłem to i generalnie wstrząs. To nie jest żaden kurs samoobrony a poradnik jak min. skutecznie zakneblować i szybko zabić (!) człowieka. Co najmniej bulwersujące! Zdecydowanie nie polecam!
Przy każdej technice opisane jest, jakie skutki może wywołać. A skuteczna samoobrona przed kimś kto nas chce zamordować (robiąc coś jeszcze z nami wcześniej) może zmuszać nas do zastosowania radykalnych środków. Wprawdzie nasze prawo lubuje się w określaniu granic obrony koniecznej, ale taką konfrontację to my musimy przeżyć, a nie napastnik. Zresztą nie sądzę, aby większość tych technik stosowana przez amatorów była w stanie kogoś zabić. Tak czy inaczej, każdy czyta na swoją odpowiedzialność i robi z tą wiedzą co chce, najlepiej aby nigdy jej nie było trzeba wykorzystywać.
Może kogoś zainteresuje darmowy The Mini Survival Guide for University Students.
http://www.bookdepository.co.uk/blog/post/tag/Download-a-free-student-life-guide?utm_source=NL-Body&utm_medium=email-Newsletter&utm_term=Ultimate-Survival-Guide_banner&utm_content=Middle-Banner&utm_campaign=Newsletter-Academic-11
Wiele z wyżej wymienionych poradników i książek biznesowych jest już płatna.
Znalazłam ciekawą stronę listującą interesujące nas (i jak widac nie tylko) e-booki:
http://www.facebook.com/freeebookdeal?sk=app_208831592506906 (wg daty dodania)
Prośba do czytelników – jako, że książek jest trochę – o sugerowanie w tym wątku, na jaki tytuł warto zwrócić uwagę, co warto przeczytać; z krótką notką, opinią – tak jak to zrobił autor tego bloga. BTW: Pozdrowienia i podziękowania dla niego. :)
Tak jak myślałem, słomiany zapał, 3 razy przeglądnięte książki i temat zapomniany, za chwilę będzie „nie miałem czasu”. Nie masz czasu to się nie zabieraj, nie działaj na niekorzyść serwisu.
Zaraz, to do mnie? Wiem, że już parę książek jest nieaktualnych, ale nawet twórca świata czytników ma prawo wyjechać na parę dni wakacji bez dostępu do internetu. :)
Tylko jeśli ma Kindle bez 3G ;)
Jak zawsze znalazlam cos dla siebie, dzieki Robert.
Twoj cały serwis jest rewelacyjny tylko troche irytuja mnie komentarze ludzi, ktorzy chca miec wszystko podane na tacy bez odrobiny wysiłku intelektualnego.
Dla wszystkich malkontentów rada aby przeczytali jeszcze raz fragment:
„Ksiazki za darmo saązwykle przez tydzienńalbo dwa, ale czasami zaledwie przez pareędni. Zanim klikniesz „Buy now” upewnij sieęczy cena na pewno wynosi $0.00.”
Przy rekomendacjach podane sa daty, wiec mozna sobie policzyc czy od daty publikacji minal juz tydzien, czy nie.
Od siebie dodam, ze niektore ksiazki sa za darmo nawet kilka miesiecy, ale to wyjatki.
W przypadku pomyłkowych zakupow ksiazki mozna oddawac, mozna tez pozmieniac rozne ustawienia na koncie bankowym, zeby niechcacy czegos nie kupic.
pozdrawiam
Ha, dzięki za to zestawienie i przypomnienie linka. Właśnie załadowałem swojego Kindle’a kilkoma pozycjami do przejrzenia. Na paręnaście dni powinno wystarczyć. Dzięki!
A hołotą w stylu iksde. Nawet się pacanowi nie chce kliknąć w link do listy w Amazon, aby dojść do źródła… Haters will hate :)
forum na kindle – Discounted / Price Dropped Kindle eBooks
http://www.amazon.com/forum/kindle/ref=cm_cd_pg_oldest?_encoding=UTF8&cdForum=Fx1D7SY3BVSESG&cdPage=1&cdSort=newest&cdThread=Tx1LK8SYLEDT8B5
strona która pozwala śledzić kiedy spadają ceny na książki, które chcielibyśmy mieć:
http://www.ereaderiq.com/
swiat czytników powinien mieć guziki do facebookowego polubienia i googlowego +1 dla podstron, ludzie tacy jak ja chętnie dzieliliby się tym artykułem robiąc jednocześnie dobry PR blogowi :)
Faktycznie, o FB Like zapomniałem w przypadku stron – były tylko dla wpisów. Już poprawione, dziękuję!
Czy jeżeli nie podawałem numeru karty kredytowej przy rejestracji, to czy jest jakaś możliwość aby mogli mnie obciążyć kosztami? Przy ściąganiu jednej z darmowych książek wcześniej pytają o „billing address”, stąd moje pytanie.
Jeśli kosztuje na pewno $0.00, to nie, nie obciążą żadnymi kosztami, ale te dane zbierają pewnie dlatego, że książka jest ograniczona terytorialnie.
Ja sam tak miałem ostatnio, że pod koniec sierpnia skończyła mi się ważność karty podpiętej w Amazonie. 1 września ściągałem darmowe e-booki i pierwszy poszedł bez problemu, przy drugim przypomniano mi o podaniu danych karty. Gdy podałem, oczywiscie nic nie zeszło.
Nie mam kindle, nie mam podpiętej karty do konta w amazonie i nie mam problemów ze ściąganiem pozycji za 0,00 $. Stawiam tezę, że amazon chce od pana Roberta nr kary na wypadek ściągnięcia książki przez 3g.
juz nie darmocha: Teen-Proofing: A Revolutionary Approach to Fostering Responsible Decision Making in Your Teenager
coś mi się wydaje, że ten transfer przez 3g jest jednak darmowy – nie podałem nr karty a mimo to książki przez 3g na kindla się dostają ;)
Witam właśnie zauważyłem, że pojawiła się cała masa darmowych książek po francusku
z datą 27 IX 2011. Może kogoś zainteresują!!!
Pozdrawiam
A czy możesz podać parę linków? Dołożę je do listy.
nie mam jasności w sprawie tej dostawy przez 3G – z jednej strony w powyższym artykule jest napisane, że jest ona darmowa, z drugiej jest osobny artykuł o tym, że transfer przez 3G kosztuje ileś-tam centów za MB i można to wyłączyć w ustawieniach na stronie Amazon, z trzeciej strony do niektórych (?) książek jest doliczany 'koszt dostawy przez 3G’ w wysokości $2… czy mógłbym prosić o wyklarowanie tej kwestii bądź, jeśli już zostało to zrobione a czemuś to przegapiłem, wskazanie takiego artykułu? pozdrawiam, A.
1. Koszt transferu książek jest już zawarty w ich cenie – jeśli więc cena wynosi $0.00, to jest darmowy. Jest to (podobnie jak VAT) naliczane tylko dla książek płatnych i nie wszystkich. Zresztą jak widzisz stronę z książką to jest informacja np.
„Kindle Price: $5.74 includes VAT & free international wireless delivery via Amazon Whispernet”
2. Płaci się wyłącznie za wysyłanie własnych plików mailem do Kindle i to tylko gdy są przesyłane przez 3G, a nie WIFI (gdy używa się adresu @kindle.com) – i to jest ustawienie o którym wspominasz i o którym było w artykule http://swiatczytnikow.pl/wyslij-e-mailem-pliki-na-kindle/
To ustawienie nie ma NIC wspólnego z kupowaniem książek.
wielkie dzięki za podsumowanie, teraz mam jasność :)
kazdy update tej strony powininen generowac nowy rss feed
To jest do zrobienia, z tym że „każdy update” oznaczałby też te edycje gdy usuwam jakieś nieaktualne już promocje :)
to usuwaj tylko gdy dodajesz :D
Staram się usuwać gdy zauważę. :) Bo chociaż co chwilę powtarzam, że trzeba sprawdzać ceny, to parę razy w tygodniu ktoś się zagapi i kupuje to co już nie jest darmowe. Już mi ręce zupełnie opadły, gdy zobaczyłem w panelu partnerskim, że ktoś kupił wszystkie 3 książki wchodzące w skład kolekcji, choć tylko kolekcja była darmowa. Mam nadzieję, że napisali do Amazona i odzyskali te pieniądze, no ale przecież nie o to chodzi.
jak ktos jest nieuwazny to sorry ale jego problem, a bez rssa na tej stronie latwo zapomniec o darmowych pozycjach..
Mógłbyś pisać nowe posty i wszystkie trzymać w jednym tagu. W ten sposób będą nowe posty w RSSie bez przeróbek, posty będą miały konkretne daty, co zwiększy szanse nieuważnych czytaczy i wszyscy będą szczęśliwi.
W zasadzie racja – osobna kategoria powinna dać radę.
Imaginary Jesus – już nie jest za darmo :)
Na amazon.com sortowanie po cenie (chyba trzeba w poszczególnych kategoriach osobno sortować), wtedy mamy darmowe pozycja na samym początku.
Hej !
Szukam książek do nauki angielskiego w amazonie. Podstawy jako takie mam i dlatego szukam prostych książek po angielsku np. Królewna Śnieżka czy jakieś inne proste bajki czy opowiadania z prostym słownictwem i żebym mniej więcej wiedział co czytam. I najlepiej żeby to nie były bajki tylko jakieś opisy miast, krajów ale dla początkujących czytaczy po angielsku :)
Przed chwilą dostałem bardzo ciekawy e-mail od audible.com, który przypomne… jest własnością Amazona i jest odpowiedzialny m.in. za sprzedaż audiobooków.
Ów mail powiadomił mnie, że zostałem zaproszony do zapisania się w subskrybcji… w zamian za co, otrzymam jeden kredyt, za który z kolei będę mógł sobie kupić jednego audiobooka :)
Jak można przeczytać w szczegółach, owa subskrybcja powoduje, ze audible będzie co miesiąc obciażać kartę kredytową kwotą $14,95…. jednakże… pierwsze 2 tygodnie są tutaj wyjątkiem.
Jest wprost napisane, że jeżeli przed upływem 14 dni wypiszemy się z subksybcji, to nie poniesiemy ŻADNYCH KOSZTÓW :)
tym sposobem zamówiłem sobie ZA DARMO audiobook Steve Jobs: The Exclusive Biography, który normalnie kosztowałby mnie ok $20 :)
Miły prezent na święta :)
http://www.audible.com/elp/ACQ14GTV1 – ten link chyba powinien działać każdemu :)
Czy news na ten temat nie dałoby się przerobić na wpis na bloga na łamach swiatczytnikow? :)
Dopiero 2 dni mam mojego kindle4,jestem zupelnie zielona co jak gdzie i do czego:)moj chlopak sciagnal mi jakas ksiazke no i nie wiem dlaczego nie moge zmienic w niej rozmiaru trzcionki.Jest tak malutka….Owszem moge dac zoom ale wtedy musze przesuwac strone bo tekst nie dostosowuje sie do ekranu,wiec gdy chce zaczac kolejne zdanie musze wracac znow do poczatku.Dodam ze czytanie to zajmuje wiecznosc a i oczoplasu mozna dostac.Nie wiem czy dosc jasno to wyjasnilam,ale jak juz pisalam jestem zielona…itd.ale moze ktos wie dlaczego tak jest i co mozna z tym zrobic,lub moze powinnam czegos unikac.Dzieki.
A książka jest w PDFie? Albo skonwertuj ten plik do mobi, przy użyciu Calibre albo daj sobie spokój z jej czytaniem na Kundlu. Szkoda oczu.
A jeszcze mam pytanie czy sa jakies strony z ciekawymi polskimi (czy raczej w jezyku polskim) ksiazkami?co mozecie polecic?
Czy można przeglądać i ściągać książki z działu „Limited time offers” bezpośrednio na czytniku? po wybraniu z menu „Shop in Kindle store” nie ma takiego działu.
No dobra jak dodawać te książki do kindle’a wiem może głupie pytanie ale jak dam one click buy to się pyta o dane do billingu a po co mu skoro za 0 $ Jak je dodawać np z poziomu kindle’a jak wybiore shop in Kindle Store z menu ?
Sorki za podwójny ale znalazłem książkę po tytule w kindle daje buy (tak jest za 0$) i o zgrozo kindle mi pisze że nie mam podczepionej karty kredytowej ….
Czy da się nagrać jakieś gierki na kindle 4 classic, np. sudoku ?
Mam pytanie. Czemu Amazon pyta o adres zamieszkania, numer telefonu, itp., skoro nie wysyła ebooka przez pocztę? Może ja coś źle kliknęłam :/ Proszę o odpowiedź!!!
Czekamy na kolejny wybór książek i listę polecanych propozycji.
Na pewno coś możesz polecić z tych prawie 600 książek dziś dostępnych w Amazonie za darmo.
Pozdrawiam
P.S. Czy przypadkiem ten link nie będzie lepszy:
http://www.amazon.com/s/ref=sr_hi_4?rh=n%3A133140011%2Cn%3A!133141011%2Cn%3A154606011%2Cp_20%3AEnglish%2Cp_36%3A0-0&sort=daterank&hidden-keywords=-domain+-breakthrough+English&ie=UTF8&qid=1356478226
Jak ustawić w wyszukiwarce Amazonu kryterium ceny: 0$-0$. Advanced search daje tylko mozliwość wyświetlania wyników „Price: high to low” lub na odwrót, ale nie ma samego kryterium ceny.
Czy jest na to jakiś sprytny „myk”?
witam,
ja też w sprawie advanced search, jak ustawić kryteria: polish edition & $0-$0 ??
ktoś? coś??
My developer is trying to convince me to move to .
net from PHP. I have always disliked the idea because of the expenses.
But he’s tryiong none the less. I’ve been using Movable-type on
a number of websites for about a year and am nervous about switching to another
platform. I have heard fantastic things about
blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress content into it?
Any kind of help would be greatly appreciated!
Mam problem, chcę kupić książkę za 0$, poniżej buy with one klick w okienku deliver nie mogę wybrać mojego kindla tylko Cloud reader. Ktoś wie dlaczego i co mogę dalej zrobić? Jestem początkująca.
Trochę to faktycznie dziwne – a czy na stronie https://www.amazon.com/myk/ w zakładce „Manage Your Devices” widzisz swój czytnik? Bo może jest zarejestrowany na inne konto?
Druga rzecz jaką warto sprawdzić, na stronie książki zobacz czy nie ma tam obok okładki takiego tekstu „Available only on these devices” i po rozwinięciu lista urządzeń – niektóre e-booki multimedialne nie są dostępne np. na czytniki Kindle.