Producent czytników inkBOOK przygotował aktualizację dla dwóch starszych modeli.
Jeśli mamy inkBOOK Lumos albo Prime HD, możemy pobrać wersję 2.4 wchodząc w Ustawienia zaawansowane – Informacje o inkBOOKu – Aktualizacja oprogramowania.
Co ta aktualizacja daje?
Najważniejszą wprowadzaną przez nią zmianą jest zainstalowanie w urządzeniach zaktualizowanej aplikacji do czytania, inkBOOK Reader – w tej samej wersji, którą znajdziemy w najnowszym czytniku firmy, modelu inkBOOK Calypso.
To bardzo dobra zmiana, bo podczas testu Calypso zauważyłem, że nie ma już problemów ze stabilnością, na które czasami trafiałem na Lumosie.
Jeszcze cytując notkę prasową:
inkBOOK Reader w wersji znanej z modelu Calypso został w znaczący sposób zmodernizowany i zoptymalizowany – nowa aplikacja jest „lżejsza”, szybsza i wygodniejsza w obsłudze. Co istotne, został z nią zintegrowany program Adobe Reader Mobile, dzięki czemu inkBOOK Reader doskonale radzi sobie również z obsługą plików PDF (obsługuje też funkcję Reflow, dzięki której tekst jest „wyciągany” z plików PDF i można go wygodnie skalować – tak, by idealnie wypełniał ekran).
Akurat funkcję reflow inkBOOK wcześniej już miał, choć możliwe że działała w inny sposób.
Są jeszcze inne zmiany:
Dodajmy, że nowa wersja oprogramowania dla czytnika inkBOOK Lumos/Prime HD – wydanie 2.4.0 – wprowadza również kilka innych nowych funkcji i poprawek (m.in. nową wersję usług MicroG, dodatkowe tłumaczenia czy usprawnienia związane z obsługa plików PDF oraz kont Adobe i Freebooks).
Czy ta aktualizacja oznacza, że Lumos i Prime HD staną się identyczne w obsłudze jak Calypso? Nie, bo Calypso ma wersję 3.03 – tam znalazł się już nowy interfejs ekranu głównego i biblioteczki książek. W wersji 2.40 zmienia się głównie aplikacja do czytania.
Aha, podczas testu Calypso chwaliłem funkcję Tłumacza Google – i ta funkcja jest już chyba nawet od poprzedniej wersji we wspomnianych modelach.
Zaktualizowałem swojego Lumosa, poczytałem trochę w nowej aplikacji i nie natrafiłem na problemy, dlatego jeśli macie starsze czytniki, warto je zaktualizować.
Co z innymi modelami? W notce pasowej czytamy:
Co istotne, nowy inkBOOK Reader w najbliższym czasie pojawi się w większości starszych modeli czytników firmy.
Nie określono których, ale możliwe że ucieszą się też posiadacze Prime i Explore.
Aha i przy okazji – zawsze wspominałem, że producentem inkBOOKów, jest firma Arta Tech z Wrocławia. Otóż parę tygodni temu nastąpiło przekształcenie – i firma nazywa się inkBOOK Europe, czyli jednoznacznie określa, co jest jej sztandarowym produktem.
Czytaj dalej:
- Usługa „Wyślij na inkBOOKa” nie działa już na starszych czytnikach inkBOOK
- Czytniki inkBOOK taniej na Black Week 2023 + testy nowej aplikacji Reader
- Black Weeks: zestaw inkBOOK Calypso Plus z okładką za 449 zł – to wciąż najtańszy czytnik z Androidem
- Dwa nowe czytniki inkBOOK: Focus Plus i Focus Color już w przedsprzedaży!
- Onyx Boox zapowiada aktualizację 3.5.3 z minimalistycznym interfejsem i trybem ciemnym. Są też pierwsze recenzje Go 10.3
- Aktualizacja 1.3.1 dla PocketBook InkPad Eo + dodawanie własnych fontów + nowa recenzja
Panie Robercie, a czy coś wiadomo o aktualizacji INKPAD3. INKPAD 3 PRO ma już dawno aktualizację oprogramowania, a tak naprawdę niczym się nie różnią.
Dobrze trafione pytanie, bo dobre informacje na ten temat będę miał już… jutro :)
to super. Dziękuję
Na stronie PocketBook informacja dnia – nowe oprogramowanie dla InkPad3. Można pobierać – zachęca producent. Oczywiście oprogramowania BRAK. Trochę to obciachowe.
Ale jako fan marki cierpliwie czekam.
Tak, mam notkę prasową, napiszę o tym jak oprogramowanie rzeczywiście będzie (i pojawi się na moim inkpadzie).
Ja na inkpad 3 polecam koreadera. Ostatnio bylo duzo usprawnien pod katem PocketBooka i appka dziala rewelacyjnie, mam ustawiona jako domyslna.
Też używam i, mimo pewnych problemów, jestem z niej zadowolony. Ale nie działa z Legimi…
Kupiłem Obsidiana i nie polecam nikomu firmy Arta tech i ich czytników. Wszystko działa. Żadna z aplikacji wbudowanych nie działa poprawnie. Jedna nie zmienia czcionki a druga zastępuje formatowanieie wydawcy własnym… Arta tech świadoma problemu miała poprawić problemy ale czytnik po prostu porzucili. Sklep z aplikacjami nie działa a zainstalowanie Legimi w tym momencie wymaga poszukania na własną rękę pliku APK. Swój pobrałem z linku przeznaczonego dla Onyx Boox. Czytnik fajny ale oprogramowanie jest fatalne. Obsługa EPUB to podstawa w czytniku a tu takie problemy z poprawnym odczytem. Aplikacja Legimi działa ale dolna belka cały czas widoczna. Po ukryciu zmiana poziomu oświetlenia wymaga klikania wstecz do oporu aż trafimy do strony startowej. Na Pocketbook wszystko to działa lepiej. Póki co czytnika nie zmieniam bo ostatecznie to nie przeszkadza w czytaniu ale… Warto mieć to na uwadze. Dużo złego czytałem też o obsłudze klienta w AT.
W ebookpoincie jest „promocja dnia” na Wprowadzenie do filozofii religii.
Czy ktos bedacy ateista to czytal i jesli tak, to jest to w oczach ateisty pochwala fanatyzmu religijnego dopuszczajaca istnienie boga znanego nam ze swiatopogladow magicznych czy jednak na szczescie ciekawy opis dzialania roznych religii i wykorzystywania w tym celu standardowej ludzkiej natury czy po prostu opis o tym, ze wykluczyc smerfow i krasnoludkow nie mozemy, …?
Popatrz na recenzje oryginału, a w darmowym fragmencie na Ebookpoint jest 30 stron, możesz sobie ocenić. :)
Dziekuje :)
Po sprawdzeniu musze uznac, ze nie jest to pozycja „madra” dla mnie (nie tylko jako ateisty).
Moze byc przyjemna dla ludzi wierzacych, wiec pewnie oni moga to sobie z przyjemnoscia kupic i czytac. Dobrze, ze jest tak duzo ksiazek do wyboru, co jakis czas w naprawde ciekawych cenach.
Inkbook ma jedną zasadniczą wadę, krótki czas działania. Miałem prime i prime HD i bateria szybko się wyczerpuje. Jak na czytnik działa zdecydowanie za krótko.
czy tylko ja mam problem z wielkością czcionki ?
po aktualizacji 2.4.0 zakres czcionki jest od mikroskopijnej do średniej
nie da sie zrobić dużej czcionki tak jak kiedyś