Tylko przez dwa dni, do 16 lipca, cała oferta wydawnictwa Zysk jest o 35-50% taniej w Virtualo. Tę promocję miałem opisać w naszym codziennym cyklu, ale opis mi się powiększał i powiększał, w końcu wyszedł cały artykuł. :-)
Promocja ma dwie półki rabatowe:
Jak widać, przeważająca większość to właśnie 50%. Warto się tutaj przyjrzeć, bo Zysk ma takie promocje bardzo rzadko, w ciągu paru lat odnotowałem ich zaledwie kilka.
Najciekawsze tytuły
- Cały cykl „Pieśni lodu i ognia” o 50% taniej, w tym Gra o tron (19,99 zł)
- Audiobooki o 35% taniej: Gra o tron (32,50 zł – ale to ponad 31 godzin nagrań), Starcie Królów (26 zł)
- W dobrej cenie zbiór Rycerz Siedmiu Królestw (15 zł), z opowiadaniami, których akcja rozgrywa się kilkaset lat przed wydarzeniami z cyklu.
- Starsze utwory SF: Światło się mroczy (15 zł), Tuf wędrowiec (16 zł)
- Seria „Dzikie karty”, gdzie Martin jest redaktorem: Dzikie karty. Tom 1 (16 zł), Wieża asów (16 zł), Szalejący dżokerzy (16 zł)
Elżbieta Cherezińska, zwana czasami polskim Martinem, eksploruje historię Polski i wynajduje w niej niesamowite rzeczy.
- Nowość: Harda (20,60 zł)
- Turniej cieni (19 zł) – ocena 8/10 w LC
- Legion (19,99 zł) – ocena 8,4/10 w LC
- Korona śniegu i krwi (17,50 zł) i Niewidzialna korona (16 zł) – oceny 7,8-7,9 w LC
2x Stephen Hawking – można porównać dwa podejścia do jednego tematu:
- Krótka historia czasu – Stephen Hawking (14 zł)
- Jeszcze krótsza historia czasu – Stephen Hawking, Leonard Mlodinow (16 zł)
Brandon Sanderson – to tylko dwa tytuły, bo większość wydaje MAG:
- Stalowe Serce (14 zł)
- Pożar (14 zł)
Roger Zelezny – dziesięć powieści w dwóch tomach:
- Kroniki Amberu. Tom 1 (19,99 zł) – od Dziewięciu książąt Amberu do Dworce Chaosu
- Kroniki Amberu. Tom 2 (19,99 zł) – od Atuty zguby do Książę Chaosu
Sporo tłumaczeń Jerzego Łozińskiego:
- Portret Doriana Graya – Oscar Wilde (12 zł)
- Golem – Gustav Meyrink (14 zł)
- Sherlock Holmes. Tom 1 – Arthur Conan Doyle (18 zł) + pozostałe dwa tomy
- Mały lord – Frances Hodgson Burnett (18 zł)
Cześć z nich jest oczywiście w domenie publicznej jako klasyka literatury, jednak w innym tłumaczeniu.
Historia i polityka:
- Co się stało w 966 – Przemysław Urbańczyk (12 zł)
- Wałęsa. Człowiek z teczki – Sławomir Cenckiewicz (16 zł)
- POgrobowcy. Po co partii Petru Polska – Piotr Gociek (13 zł)
- Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC – Jarosław Kaczyński (22,75 zł)
- Zgred – Rafał A. Ziemkiewicz (12,50 zł)
- Ubek – Bogdan Rymanowski (11 zł)
- We mgle wrześniowej – Stanisław Zieliński (9 zł)
- Roman Dmowski. Biografia – Krzysztof Kawalec (23,50 zł); jest też dwutomowy wybór pism samego Dmowskiego.
- Znamię na potylicy. Opowieść o rotmistrzu Pileckim – Roman Konik (14,50 zł)
- Tajne akta S. – Jürgen Roth (17,50 zł)
Swoją drogą, ciekawe jest porównanie afiliacji politycznej książek publikowanych przez różne wydawnictwa – jak np. odmienną tematykę poruszają książki Zysku i Czarnej Owcy.
Nowy dyrektor TVP2 czyli Marcin Wolski znany był z wielu powieści, w których łączył elementy political-fiction i fantastyki. Ile osób czytało w młodości „Agenta dołu”? :-) Zysk ma 12 tytułów Wolskiego z ostatnich lat i ostatnio zapytałem na facebookowej grupie Polska Fantastyka, co warto przeczytać. Parę osób poleciło Wallenroda (11,50 zł) wydanego w cenionej serii „Zwrotnice czasu” Narodowego Centrum Kultury.
W maju 1935 roku Józef Piłsudski leży na łożu śmierci, jednak niezwykła terapia przedłuża jego życie, pozwalając mu przetasować karty historii. Marszałek decyduje się na ryzykowny sojusz z Adolfem Hitlerem i wkrótce połączone polskie i niemieckie dywizje ruszają na wschód. Łosie i Heinkle bombardują plac Czerwony, nie dochodzi do Holocaustu, a zachód Europy trwoży się przed zjednoczoną potęgą Niemiec i Polski.
Zwróciłem też uwagę na powieść Eurodżihad (14 zł) – to wznowienie książki z 2008 roku, ale opis nadzwyczaj proroczy.
Małym francuskim miasteczkiem wstrząsa masakra, dokonana w biały dzień na grupie homoseksualistów. Do zbrodni przyznaje się dotychczas nieznana organizacja EuroDżihad. Krótko potem wskutek eksplozji na moście kolejowym w nurty Renu wpadają cztery wagony pociągu wiozącego Żydów do Polski na obchody Marszu Żywych. I tym razem sprawcą zamachu jest EuroDżihad. Służby specjalne Francji stają wobec nowej fali islamskiego ekstremizmu, ale są zupełnie bezradne. Przypadkowym świadkiem wydarzeń jest Stanisław Frąckowiak, do niedawna świetny warszawski policjant. Widząc bezradność francuskich tajnych służb, postanawia im pomóc. Wojna z terroryzmem zaczyna nabierać tempa…
Virtualo poleca
Na stronach Virtualo znajdziemy kilka poleceń książek z promocji:
- Szukasz lekkiej, zabawnej i ciepłej powieści na urlop? „Bridget Jones. Szalejąc za facetem” będzie idealna. Polecamy również wcześniejsze ebooki Helen Fielding. Doskonała rozrywka gwarantowana.
- W kobietach mnóstwo emocji może wyzwolić „Piękny drań” Christiny Lauren. Ten międzynarodowy bestseller porwał serca czytelniczek w Stanach Zjednoczonych, we Francji i wielu innych krajach! Sprawdź, czy porwie również Twoje. W sprzedaży pojawiła się niedawno najnowsza powieść autorki – ebook „Piękny sekret” (również gorąco polecamy).
- Kolejnymi ebookami, które mogą umilić wakacje, są powieści Elle Kennedy: „Układ” i „Błąd”. Skomplikowane romanse i środowisko gorących hokeistów rozbudzą wyobraźnię niejednej czytelniczki.
- Uwagę osób zainteresowanych polityką i historią najnowszą powinien przyciągnąć ebook „Tajne akta S.” Jürgena Rotha. Autor odkrywa wiele nieznanych faktów o katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku.
- Jeśli lubisz historie o superbohaterach, opowiedziane w nietuzinkowy sposób, sięgnij po “Stalowe Serce” Brandona Sandersona. W mieście znanym niegdyś jako Chicago, niewiarygodnie potężny Epik zwany Stalowym Sercem sprawuje rządy Imperatora. Posiada siłę kilku ludzi i potrafi kontrolować żywioły. Oznacza to, że nie można go pokonać. Nikt nie podejmuje więc z nim walki… Nikt prócz Mścicieli.
- “Jeszcze krótsza historia czasu” Stephena Hawkinga i Leonarda Mlodinowa to przystępniejsza wersja klasyki literatury popularnonaukowej. Czytelnicy wielokrotnie zwracali uwagę profesorowi Hawkingowi na trudności ze zrozumieniem niektórych spośród najbardziej istotnych koncepcji omawianych w jego książce. Takie też były przyczyny powstania ebooka „Jeszcze krótsza historia czasu” to dążenie autora do uczynienia jej zawartości bardziej przystępnej dla czytelników, a także uzupełnienie o najnowsze obserwacje oraz odkrycia naukowe. W ebooku poruszane są takie zagadnienia, jak: natura przestrzeni i czasu, rola Boga w akcie stworzenia, historia oraz przyszłość wszechświata.
- Miłośnikom kryminałów retro prawdopodobnie przypadnie do gustu „Zbrodnia w błękicie”, niezwykle udany debiut Katarzyny Kwiatkowskiej. Jeśli lubisz twórczość Agaty Christie, sięgnij po tę powieść.
- Jeśli natomiast wolisz thrillery historyczne, przeczytaj „Doktora Styksa” Marcina Wolskiego: „Znany wszystkim nadredaktor Wolski ze współczesnego Stańczyka zmienił się w polskiego Forsytha.” (Rafał A. Ziemkiewicz).
Konkurs na najwyższe zakupy
Dodatkowo Virtualo zaprasza do konkursu. Wygra osoba, która zrobi zakupy na najwyższą kwotę w tej promocji (liczy się zatem kwota wydana na książki Zysku).
Nagrodą jest zwrot wartości zakupów w punktach Virtualo, do 500 zł.
Przypominam, że promocja na Zysk & S-ka trwa tylko do soboty, 16 lipca.
Dajcie znać w komentarzach, co ciekawego mogłem przeoczyć.
Mogę z czystym sercem polecić „Jeszcze krótszą historię czas”. Lektura lekka i przyjemna (mimo, że traktuje o ciężkich zagadnieniach).
Cykl Martina… dwa pierwsze tomy świetne, trzeci już trochę zbyt mocno przegadany, a potem to już telenowela.
A co do proroctw Wolskiego, to w 2007 r. ten temat poruszył Huelle w „Ostatniej wieczerzy” (swoją drogą strasznie przekombinowana książka).
Mam podobne zdanie. Pierwsze księgi świetne, potem całe rozdziały postacie gadają o winie i serze, albo liczą zapasy w spiżarni i kompletnie nic się nie dzieje. Za to na koniec po przebrnięciu przez tą telenowelę nagle wszystko zaczyna się dziać na raz. Może kiedyś ktoś się pokusi i napisze skrót, bo przez „Taniec za smokami” już nie przebrnąłem. Zmęczyłem się opisami sera.
Skrótem jest serial. Niestety IV i V tom wydają się być napisane mocno na siłę, jeśli wyjdzie w końcu VI, to mam nadzieję, że akcja przyspieszy, choć ciekawe, czy nastąpi ostateczny rozjazd fabuły w stosunku do serialu.
A czy przeczytanie pierwszych dwóch tomów pozwala odłożyć lekturę na półkę z poczuciem „THE END”, czy pozostają jakieś istotne niedokończone wątki, która nie dają zasnąć? Pytam, bo jestem jeszcze przed lekturą pierwszego tomu i nie chciałbym po pierwszych dwóch pozostać z uczuciem niedosytu, a później wpakować się w bagno „neverending story”.
Po pierwszych dwóch tomach to większość wątków się dopiero zaczyna.
Mimo znużenia po V tomie i poczucia, że jestem oszukany, bo już wiem co jest w sezonie 6 serialu, a nie wiem co będzie w książce – sądzę, że warto. Choć raczej pierwsze trzy tomy, w końcu parę wydarzeń z „Nawałnicy mieczy” potrafi bardzo przyciągnąć.
A potem można poczytać streszczenia. :)
Serialu nie oglądałem. W takim razie porwę się w swoim czasie na pierwsze trzy tomy i zobaczę, co dalej.
Ale powiem Ci co mi najbardziej się spodobało – po przeczytaniu pięciu tomów – przesłuchanie audiobooka pierwszego tomu (tego słuchowiska na 31 godzin) – zajęło mi to parę tygodni biegania w wakacje, ale fantastycznie było wracać do tych postaci, które znało się z następnych tomów, a które przy lekturze pierwszego mi się zlewały w jedno. No i z poczuciem, że „Oni jeszcze nie widzą”, co ich czeka. :)
Czytałam gdzieś, że fabuła 6 sezonu serialu niekoniecznie będzie się pokrywać z fabułą książki.
Co prawda kupiłam sobie wydanie zbiorcze w Amazonie, ale z lekturą (a tym bardziej z oglądaniem serialu) zaczekam do końca. Mam co czytać do tego czasu, żeby nie wiem ile trzeba było czekać ;)
Z innej beczki.
W księgarni multibook.pl jest 30% promocja na ebooki. Sporo tam książek z Instytutu Misesa, w cenach jakich dotychczas nie widziałem.
Nie jestem pewien czy Marcin Wolski jest kimś kogo książki powinno się polecać.
Zdecydowanie warto ! :)
Dlaczego?
Edytowanie nie działa, więc precyzuję w ten sposób: Dlaczego nie powinno się polecać książek Wolskiego?
To nie polecaj. :)
Starajmy się proszę oddzielić osoby autorów (albo to co robią teraz) od ich twórczości. Wolski ma sporo czytelników, jak widać na LC: http://lubimyczytac.pl/autor/3292/marcin-wolski?porzadek=&akcja=&kolejnosc=czytelnicy – i niezłe oceny swoich powieści, choć arcydzieła to nie są, raczej porządne letnie czytadła. No i część starszych wypadała lepiej jako słuchowiska.
„Agent dołu” to książka, która bardzo się zestarzała. Jestem tam wiele aluzji do rzeczywistości z początku lat 90-tych ubiegłego wielu. Ktoś, kto teraz ma – powiedzmy – 18 lat, nie będzie wiedział „o co poecie chodziło”. Książka ma specyficzny klimat. Wiele żartów przestało już być śmiesznych. Nie twierdzę, że powieść jest zła, ale można się rozczarować.
No, a że wydała ją ostatnio Supernova, to książka nie jest wznawiana… Ostatnio przypomniałem sobie „Noc bezprawia”, też z Supernovej i było całkiem nieźle.
A co, lepiej polecać „Harlequiny”? :)
W ostatniej ksiazce Czubaszek jest troche o Wolskim.
Książkę „Golem” G. Meyrink’a można pobrać bezpłatnie z WolneLektury.pl. Bez promocji :-)
I to zarówno w formie ebooka jak i audiobooka. :)
Także polecam audiobooka Wolnych Lektur – dobrze wydane 0zł.
A „Golem” jest w promocji Zysku?
EDIT. A racja, jest. Ale Zysk wydał tłumaczenie Łozińskiego. :-)
Golem jest chyba za darmo na wolnych lekturach.
Z Cherezińskiej chyba wszystko warto przeczytać (no, może oprócz Północnej Drogi). Odrodzone Królestwo i Turniej Cieni są mistrzowskie. Harda jeszcze czeka w kolejce, ale Horubała napisał, że jest to najlepsza powieść autorki. A już o Turnieju Cieni napisał uprzednio, że jest to najlepsza powieść historyczna w języku polskim. A trzeba zauważyć, że w środowisku „Do rzeczy” napisanie, że może być powieść historyczna lepsza od (tfu, tfu…) Sienkiewicza wymaga pewnej odwagi:-)
Mnie się Północna Droga bardzo podobała, za to „Gra w kości” w sumie tak średnio. Ale skoro reszta jest lepsza, to muszę się wreszcie zabrać.
Północna Droga z jednej strony ma świetną koncepcję (ta sama historia, sześć różnych punktów widzenia) oraz kapitalny klimat. Dla mnie jednak pierwsza narratorka (Sigurn) była zbyt ckliwa i drażniła mnie również nachalna porno-narracja.
Kupiłem w dzisiejszej promocji trzy książki. Generalnie super – dziękuję – tak trzymać!
Łyżka dziegciu w beczce miodu – w dwóch z nich w formacie mobi nie było podziału wyrazów. Efekt na Kindle jest koszmarny! I znów pobrać epub, Calibre, wtyczka, konwersja… Drodzy wydawcy \ firmy przygotowujące formaty elektroniczne – DODAWAJCIE dzielenie wyrazów, zwłaszcza w tekście justowanym! Trzy wyrazy w linijce z gigantycznymi spacjami większymi od wyrazów, to naprawdę nie jest to, co chcemy widzieć na czytnikach.
A poza tym – raz jeszcze dzięki za promocję.
Virtualo np. twierdzi, że:
„nasze ebooki nie posiadają opcji automatycznego dzielenia wyrazów.
Została ona wyłączona po zgłoszeniach klientów, którzy informowali nas, że ebooki wyświetlają się niepoprawnie na urządzeniach mobilnych.”
Dla mnie dziwne tłumaczenie. Jeśli tak faktycznie jest to mogliby udostępniać dwie wersje – z podziałem i bez zaznaczając, która jest dla kogo.
Mi tak skutecznie wyłączyli dzielenie w niektórych ebookach, że nawet inkbook, który dzieli automatycznie, nie podołał, bo zaszyli jakieś dziwactwo w .css:
adobe-hyphenate: none;
-epub-hyphenate: none;
na co się skarżyłem. :D
Pozostaje słać zgłoszenia, że teraz „źle się wyświetlają na czytnikach mobilnych”…
Ja kupiłem dwa Hawkingi. Wydawcy mają problemy z prawidłowym wpisaniem tytułu do metadanych, więc cóż mówić o podziale wyrazów.
Oba ebooki mają ten sam tytuł „Krótka historia czasu”