Artykuły na temat Tablety

reMarkable – kolejny tablet z e-papierem?

remarkable-frontpage

Oto kolejne podejście do stworzenia dużego urządzenia z papierem elektronicznym. Poznajcie reMarkable.

Od paru dni na blogach technologicznych pisze się o „papierowym tablecie”, stworzonym przez firmę z Norwegii. Nie ma być to jedynie czytnik, ale narzędzie, które pozwoli na całościowe zastąpienie papieru.

Dużo ciekawych informacji znajdziemy w filmie:… czytaj dalej »

Czytasz na tablecie? Trzy rzeczy, które warto wiedzieć przed kupnem czytnika

ipad-vs-kindle

Pomysł na ten artykuł pojawił się po tym, gdy obserwowałem parę internetowych dyskusji na temat sensu zakupu czytnika.

Oto ktoś zadaje szczegółowe pytanie – jaki model czytnika, jakie funkcje, jakie formaty obsługuje. Inni dopytują – no, a na czym teraz czytasz? Pada odpowiedź – na tablecie.

No i o czym tutaj mówić? Chciałoby się powiedzieć, chłopie, nie zastanawiaj się i kupuj, bo tracisz czas i psujesz sobie wzrok. Co, gdy jednak dostaniemy dodatkowe pytania?

Oto parę rzeczy, o których dobrze pamiętać.

1. Tak, warto kupić

czytaj dalej »

Serial Reader – porcje lektury po 20 minut dziennie

serial-start

Serial Reader to aplikacja dla iOS, która zmienia książki w… powieści w odcinkach i tym samym ma nam pomóc je przeczytać.

Rzadko piszę tutaj o aplikacjach do czytania e-booków, szczególnie na tabletach i telefonach, chyba że ich koncepcja jest na tyle ciekawa, że warto o niej donieść.

Założenie Serial Readera jest takie, że jeśli mamy do czynienia z wielką księgą, to trudno nam się zmobilizować do jej przeczytania. Dlatego dostaniemy jeden czy dwa rozdziały dziennie, tak aby codzienna lektura nie zajęła więcej niż 20 minut.

Zainstalowałem … czytaj dalej »

Amazon promuje… tablet Fire HD 8 Reader’s Edition. Tablet jako urządzenie do czytania?!

Fire_HD_8_Readers_Edition

Amazon nie ogłosił tej jesieni nowego czytnika, ale parę dni temu zaprezentował All-New Fire HD 8 Reader’s Edition – ośmiocalowy tablet przeznaczony… do czytania.

Nie jest to kompletnie nowe urządzenie. Fire HD8 należy do serii tabletów, która zadebiutowała we wrześniu 2015. Przypomnę, że Amazon skupił się na urządzeniach budżetowych, które są wyraźnie tańsze, ale parametry mają dość przeciętne. Na przykład rozdzielczość 1280 x 800 (189 ppi przy 8 calach) jest dziś odległa od tego, do czego przyzwyczailiśmy się choćby z iPadów, czytaj dalej »

Czytaj PL! [2015] – 12 tytułów za darmo w aplikacji i duża akcja promocji e-czytelnictwa

czytajpl-plakat-gora

Ruszyła akcja Czytaj PL! – przez 30 dni będziemy mieli okazję poczytać za darmo 12 książek. 

Czytaj PL! to następca Czytaj KRK, o czym pisałem rok temu. Teraz zasięgiem obejmuje cały kraj, a właściwie sześć największych miast.

Z tamtej akcji skorzystało kilkadziesiąt tysięcy osób. Z notki prasowej:

Naszą ambicją było sprawić, aby projekt stał się ogólnopolską akcją promującą czytelnictwo w nowoczesnej i przyjaznej odsłonie. Mamy nadzieję, że to dopiero początek i kolejne edycje akcji będą jeszcze ciekawsze – mówi Mateusz Tobiczyk z Woblinka

Organizatorem Czytaj … czytaj dalej »

Test tabletu Kindle Fire HD7 – jak mi się go używa w Polsce i do czego się przydaje

kindle-fire-hd7

Oto pierwszy na Świecie Czytników test… tabletu! Kindle Fire HD7 kupiłem parę miesięcy temu i teraz podzielę się doświadczeniami z jego używania.

W zeszłym roku Amazon ogłosił czwartą już generację tabletów Fire, które okazały się tańsze nawet od niektórych czytników. Chciałem się przekonać, czy podobnie jak z Kindle firma ma do zaoferowania coś unikatowego, co sprawia, że ludzie sięgają właśnie po ich urządzenia.

Tablet zamówiłem z niemieckiego Amazonu, korzystając z tej samej metody co przy zamawianiu Kindle Voyage, czyli omawianego tu serwisu Mailboxde.… czytaj dalej »

Koniec marzeń? Kobo twierdzi, że nie będzie kolorowego czytnika

kobo-en-pl

Kobo nie będzie miał kolorowego czytnika. Nawet nie dlatego, że nie można go zrobić, tylko dlatego, że bardziej opłacają im się aplikacje na tablety.

W brytyjskiej edycji Wired tydzień temu ukazał się artykuł, w którym szef Kobo, Michael Tamblyn twierdzi, że czytnika w kolorze „nie będzie, póki autorzy nie zaczną pisać powieści w kolorze”.

Co z komiksami i książkami dla dzieci? Mają być na tabletach. I ponownie cytując prezesa – „Aplikacje stanowią teraz połowę biznesu Kobo”.

No i tak to wygląda.

Są dwie przyczyny, dla … czytaj dalej »

Kindle Fire HD 6 i 7 – a więc doczekaliśmy się już tabletów Amazona tańszych niż czytniki

kindle-fire-hd6

Najbardziej nas oczywiście interesują premiery nowych czytników Amazona. Ale na stronie głównej sklepu w zeszły piątek oba czytniki miały numery… 4 i 5. 

Na pierwszych miejscach znalazły się nowe tablety, z których dwa można zamówić też do Polski. Wysyłka nastąpi po 2 października. Mowa o Fire HD 6 oraz Fire HD 7 – dwóch nowych, budżetowych modelach, które mają sprzęt Amazonu uczynić jeszcze bardziej przystępnym.

Są one bardzo podobne. W poniższej tabelce zestawiam ich najważniejsze cechy – dla porównania Kindle Fire HDX – … czytaj dalej »

Prenumerata cyfrowa Gazety Wyborczej po pół roku – czyli który pakiet wybrać?

Pół roku temu napisałem o starcie prenumeraty cyfrowej Gazety Wyborczej w pakietach, które kupujemy przez stronę internetową. Dość szybko się tam przeniosłem z Kindle Store i teraz warto ocenić, jak to działa po roku.

Prenumerata, podobnie jak w Amazonie, działa automatycznie – jeśli się zapiszemy – to opłata będzie pobierana co miesiąc, kwartał czy rok, bezpośrednio z naszej karty.

Przypomnę, że pod względem zawartości, wydanie na czytniki (obsługiwane przez Publio) jest znacznie bogatsze niż to co mieliśmy w Kindle Store:

  • Wszystkie dodatki: Ale Historia (poniedziałek),
czytaj dalej »

Komplet aplikacji mobilnych Ebookpoint

Ebookpoint donosi, że wypuścili właśnie aplikację mobilną na Windows Phone. W tym momencie księgarnia ma już komplet na wszystkie popularne systemy.

Jeszcze w maju zapraszałem na Facebooku do testowania tej aplikacji – chętni w zamian za uwagi otrzymali wybrane książki z Ebookpoint. Teraz aplikacja jest do pobrania dla wszystkich.

Ebookpoint podobnie, jak inne księgarnie stara się stworzyć ekosystem, w którym dostępne są ich książki. Myślę, że dla posiadaczy czytników aplikacje przydają się w dwóch przypadkach:

  • Gdy pod ręką mamy tylko telefon
  • Gdy chcemy czytać
czytaj dalej »