Artykuły na temat Rejestracja

Jak zarejestrować Kindle bez dostępu do sieci WIFI?

Wielokrotnie na łamach tego bloga pisałem dlaczego warto zarejestrować Kindle. Daje to możliwość zamawiania w Kindle Store, odblokowuje takie funkcje jak kolekcje – a przede wszystkim daje możliwość realizacji gwarancji.

Czytniki, które kupujemy w Amazonie dla siebie przychodzą już zarejestrowane. Ale jeśli wybraliśmy opcję „gift”, albo ściągamy urządzenie w inny sposób – jest ono „czyste”, niezarejestrowane.

Czytnik najprościej zarejestrować podłączając go do WIFI/3G i korzystając z opcji „Register” w Menu»Settings. Ale co w sytuacji, jeśli nie mamy w domu dostępu do WIFI, a najbliższy McDonald (albo inne źródło darmowego … czytaj dalej »

Ważna zmiana w rejestracji Kindle – nie da się już przez stronę Amazonu

Rejestracja Kindle Classic

Na tę kwestię zwróciło mi uwagę parę osób. Początkowo nie zdawałem sobie sprawy z wagi tego tematu, ale to może być rzeczywiście bardzo istotne

Do tej pory mieliśmy dwa sposoby rejestracji Kindlena samym urządzeniu po podłączeniu do sieci, albo przez jego numer seryjny, który podawaliśmy na naszym koncie Kindle.

Tymczasem jakiś miesiąc temu z naszych kont zniknęła opcja „Register Your Kindle”. Jedynym sposobem rejestracji pozostaje więc skorzystanie z rejestracji na samym czytniku.

Dlaczego jest to ważne: jeśli będziesz zwlekał z rejestracją… czytaj dalej »

Jak zarejestrować Kindle, jeśli masz uszkodzony ekran

Aktualizacja z 29.09.2012: Amazon usunął możliwość rejestracji przy pomocy numeru seryjnego. Dlatego ta sztuczka, choć nadal działa, jest już nieprzydatna. Pamiętajcie, aby zarejestrować czytnik zanim będzie za późno.


Pisałem już kiedyś, dlaczego warto zarejestrować Kindle, o ile oczywiście nie otrzymaliśmy go od razu zarejestrowanego na nas. Najważniejszy jest dostęp do gwarancji.

Kindle, który nie jest na nikogo zarejestrowany pozostaje niczyj – Amazon  nie ma żadnego dowodu, że to urządzenie należy do nas i że to nam trzeba wysłać nowy. Ale co w momencie, gdy … czytaj dalej »

Dlaczego warto zarejestrować Kindle?

Ekran rejestracji Kindle

Zwykle, gdy kupujemy Kindle, korzystając z naszego konta w Amazonie, przychodzi do nas już zarejestrowany na tym koncie. To fajna sprawa, pierwszy raz włączyć urządzenie i zobaczyć, że jest już tam nasze imię. :-)

Są jednak przypadki, gdy Kindle zarejestrowany nie został. Na przykład:

  • gdy otrzymujemy go w prezencie (kupujący zaznaczył opcję „This will be a gift”);
  • gdy kupiony został w sklepie stacjonarnym – niektóre sieci handlowe w Stanach (Target, BestBuy) i UK (Tesco!) mają Kindle w sprzedaży;
  • gdy kupimy czytnik z drugiej ręki (wtedy go trzeba wyrejestrować: Menu
czytaj dalej »

Numer seryjny Kindle prawdę Ci powie

Każdy egzemplarz Kindle ma swój unikalny numer seryjny. Znajdziemy go w kilku miejscach:

  • Po wybraniu Menu»Settings – w sekcji Device Info:
    Numer seryjny i inne informacje z Menu - Settings
  • W postaci kodu kreskowego na pudełku z przesyłką.
  • W modelach starszych niż K3 – z tyłu samego urządzenia.

Ważne są pierwsze cztery znaki numeru seryjnego, np. B00A. Wskazują one na konkretną wersję czynika, którego używamy.

Aktualizacja: artykuł pochodzi z roku 2011 – zobacz tekst o numerach seryjnych z 2015.

Tabela wersji Kindle

Numer
Wersja Kindle W sprzedaży?
B001 Kindle 1 Nie
B002 Kindle 2
czytaj dalej »