Artykuły na temat Przesyłka

Kupno Kindle – pytania i odpowiedzi

Oto 25 najpopularniejszych pytań i odpowiedzi na temat zakupu czytnika Kindle!

Jednym z najpopularniejszych artykułów na Świecie Czytników jest przewodnik zakupu Kindle, który od 2012 roku odwiedzono ponad 350 tysięcy razy. Tak. Jeśli ktoś mnie pyta o zainteresowanie czytnikami w Polsce – pokazuję mu statystyki tego bloga. :-)

Mimo tego, przy okazji różnych promocji dostaję wiele pytań, z których sporo się powtarza. Zwykle poruszałem je już na łamach bloga – ale teraz postanowiłem zebrać je w jednym miejscu.

Przed zakupem

1. Jaki czytnik wybrać?

czytaj dalej »

Koniec pewnej epoki: czytników Kindle z wysyłką do Polski nie zamówimy już w amazon.com!

Od pewnego czasu czytników Kindle nie zamówimy już z wysyłką do Polski (i innych krajów europejskich) z amerykańskiego Amazonu.

Spokojnie. Nic się nie stało. :-) Amazon.com odeśle nas do Amazon.de, który ma polską wersję i gdzie zamówienie jest znacznie tańsze.

W amerykańskim sklepie po wejściu na dowolny czytnik, np. Kindle Paperwhite III i po wybraniu kraju – zobaczymy następujący komunikat:

„Some products ship to Poland when purchased on Amazon.de” – niektóre produkty wysyłane są do Polski, jeśli zamówimy je w Amazon.de.

Aktualizacja z 17 lutego.czytaj dalej »

Niemiecki Amazon nadal ma bezpłatną wysyłkę do Polski

Parę dni temu pisałem, że skończył się termin „promocji” na bezpłatną wysyłkę do Polski z niemieckiego Amazonu. Teraz wygląda na to, że została przedłużona bezterminowo.

Wczoraj ponownie zajrzałem na stronę pomocy dotyczącej wysyłki w amazon.de. Co widzę? Niemal taka sama tabelka jak poprzednio – ale nie ma już informacji, że dotyczy zamówień do 24 maja.

amazon-de-free-delivery

Poza tym nic się nie zmieniło – bezpłatna jest wysyłka wszystkiego, o ile wartość zamówienia przekracza 49 euro.

Co ciekawe – w dodatkowych uwagach mamy dowód, że Amazon … czytaj dalej »

Amazon.de szykuje się na wersję wielojęzyczną, a wysyłka do Polski nadal darmowa, mimo końca „promocji”

amazon-de-en2

Oto dwie wieści z niemieckiego Amazonu, niezwiązane bezpośrednio z czytnikami, ale interesujące dla każdego, kto stamtąd coś zamawia.

Po pierwsze: Amazon.de właśnie zmienił sposób przełączania języka, w którym działa sklep.  W prawej części menu pojawiła się ikonka z globusem i oznaczeniem aktualnego języka. Gdy ją klikniemy, zobaczymy dialog z językami do wyboru.

language-settings

Na razie – tak jak dotąd – jest tylko niemiecki i angielski, przy czym Amazon podkreśla, że jest to tłumaczenie. Ale nie mam wątpliwości, że takie rozwiązanie to przygotowanie na dodanie kolejnych … czytaj dalej »

Niemiecki Amazon ma od dziś darmową wysyłkę do Polski! Od 49 euro!

amazon-de-darmowa-dostawa

Czytniki Kindle i inne zamówienia powyżej 49 euro, niemiecki Amazon wyśle nam od dziś bezpłatnie!

Gdy ktoś napisał o tym w komentarzach, nie mogłem uwierzyć, ale sprawdziłem i… rzeczywiście.

Uwaga: jeśli chcesz zamówić Kindle Paperwhite III – koniecznie przeczytaj artykuł o promocji – do Polski wysyłana jest wersja bez reklam. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych wątpliwości i pytań w komentarzach. :-)

Darmowa dostawa i jej warunki

Tak wygląda teraz pełen cennik wysyłki dla Polski:

amazonde-tabela

Tak więc standardowa dostawa do naszego kraju kosztuje 3,80 euro (muzyka, DVD itd) … czytaj dalej »

Niemiecki Amazon wysyła Kindle bezpośrednio do Polski. Nareszcie! Jest też Voyage!

amazonde-deliver-polen

Najważniejsza wiadomość dnia, miesiąca, kwartału. Niemiecki Amazon wysyła od dzisiaj czytniki bezpośrednio do Polski!

Od jakiegoś roku zachęcałem tutaj do zamawiania Kindle z Niemiec, przy czym trzeba było korzystać z pośrednika w postaci serwisu mailboxde, co dokładnie opisywałem. Była to jednak tańsza opcja niż ze Stanów.

Teraz wreszcie czytniki będą wysyłane prosto do nas. Koszty wysyłki? 5 euro.

Aktualizacja z 26 listopada: Niemiecki Amazon wprowadził dziś darmową wysyłką do Polski, dlatego zamówienie Kindle jest jeszcze bardziej opłacalne.

Ceny Kindle w Niemczech

Ważne: w Amazon.de … czytaj dalej »

Kindle Paperwhite 3 już leci :-)

paperwhite3-leci

Od wczoraj, 30 czerwca Amazon wysyła nowy model Kindle Paperwhite 3.

Mój egzemplarz, zamówiony dwa dni temu ze Stanów, jest już w Kolonii, a w mailu potwierdzającym wysyłkę znalazłem też link „Track your package” przenoszący do śledzenia wysyłki na stronie Amazona.

paperwhite3-mail

Co ciekawe – Amazon mówi o dacie dostarczenia w poniedziałek, jeśli numer zamówienia podam na stronie UPS – tam mamy podaną wcześniejszą datę – piątek. Taka niezgodność jest czymś normalnym, Amazon woli podać późniejszą datę, którą traktują jako gwarantowaną.

Mail powitalny

Otrzymałem … czytaj dalej »

Kindle Fire HDX za 99 euro, Cyber Monday w Amazonie i o tym, że dostałem paczkę z magazynu we Wrocławiu

We wszystkich oddziałach Amazonu wystartował właśnie tydzień promocji z okazji Cyber Monday/Black Friday. Pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia w wielu krajach stał się okazją do promowania sprzedaży w internecie.

Dla fanów e-booków na razie nie ma niczego istotnego, ale warto trzymać rękę na pulsie. Jest natomiast bardzo ciekawa promocja dla chcących wypróbować tablety Fire.

kindle-fire-hdx

Kindle Fire HDX w amazon.de kupimy od 99 euro, co oznacza obniżkę z 229 euro. Jest to cena wersji 16 GB z reklamami, wersja bez reklam kosztuje 114 euro.

Krótko … czytaj dalej »

Jak taniej zamówić Kindle w amazon.de z wysyłką do Polski?

amazon-pw-niemiecki-amazon

Parę dni temu przybył do mnie Kindle Voyage zakupiony w niemieckim Amazonie. W tym artykule omówię w jaki sposób go zamawiałem, co i Wam może się przydać.

Szczególnie, że w amazon.de trwa właśnie przecena na Kindle Paperwhite II, którego przez czas nieokreślony dostaniemy za jedyne 99 euro.

Najważniejszy problem jest taki, że niemiecki Amazon czytników Kindle do Polski nie wysyła. Tylko Niemcy, Austria, Szwajcaria i od niedawna Holandia. Jako klienci „międzynarodowi” jesteśmy kierowani do Amazon.com.

Można to ominąć korzystając z pośredników, którzy dają … czytaj dalej »

Brytyjski Amazon likwiduje darmową wysyłkę do Polski. Co w zamian?

Niedobrze. Amazon UK po kilku latach zlikwidował darmową wysyłkę do Polski oraz paru innych krajów europejskich.

Przypomnę, że od 2010 roku wszystkie przesyłki o wartości powyżej 25 funtów były bezpłatne. Zazwyczaj w ciągu tygodnia przynosił je kurier. Ja kupowałem tam często płyty, tańsze niż w Polsce, a na blogu kilka razy zachęcałem do zamawiania akcesoriów do Kindle, np. okładek. Są one wprawdzie w UK droższe niż w Stanach, ale oszczędzaliśmy na przesyłce. Jeśli chodzi o sam czytnik – nadal możemy go oficjalnie zamawiać tylko z amazon.com.

Dzisiaj … czytaj dalej »