Artykuły na temat Nexto

Nexto Premium – czyli wykup sobie… 40 procent zniżki na wszystkie e-booki!

40 procent zniżki na dowolnego e-booka? I to za jedyne 9,90 zł na pół roku? Właśnie ruszyło Nexto Premium

Dziwiłem się trochę, że na Targach księgarnia Nexto była jedyną, która nie miała specjalnych promocji. Tymczasem odpalili petardę, która może sporo namieszać na całym rynku.

Nexto Premium daje nam dodatkową zniżkę 40% na e-booki i audiobooki oraz 15% na prasę. Członkostwo premium kosztuje:

  • Na pół roku: 9,90 zł
  • Na rok: 19,90 zł

Trwa na razie promocja z okazji Targów – po niedzieli … czytaj dalej »

Tylko dziś: Kurhaus Publishing po 9,40 zł – najtaniej w historii! Co warto wybrać?

Całą ofertę wydawnictwa Kurhaus Publishing tylko dzisiaj kupimy po 9,40 zł w księgarni Nexto. Tym samym, większość z tych tytułów jest najtaniej w historii!

Kurhaus Publishing to jedno z najbardziej ambitnych wydawnictw na rynku polskiej literatury faktu. Powstało w roku 2010. Specjalizują się w przekładach literatury biznesowej – szczególnie tej starającej się wyjaśnić zawiłości rynku i polityki.

Jakie książki wybierają do publikacji? Tak czytamy na ich stronie:

  1. To bestsellery na listach książek biznesowych i nie tylko, tytuły, o których wiele się mówi
czytaj dalej »

Wielki powrót Nexto – Bestsellerowy Kalendarz Adwentowy, a w nim wszystko po 9,90 zł!

nexto-adwent-700

W księgarni Nexto ruszył właśnie Bestsellerowy Kalendarz Adwentowy – i jest to jak na razie najlepsza przedświąteczna promocja w tym roku.

Nexto – niegdyś chyba największa e-bookowa księgarnia w Polsce, w ostatnim czasie próbuje zwrócić naszą uwagę na swoją ofertę. Od lata mają nowy wygląd, a niedawno rozsyłali klientom np. bardzo fajne kody na 50% zniżki.

Teraz mają promocję „jak za starych dobrych czasów”: przez 24 dni aż do Wigilii jeden tytuł po 9,90 zł. I nie są to jakieś zapchajdziury – mamy co najmniej … czytaj dalej »

Nowa odsłona księgarni Nexto: są wreszcie nazwiska autorów na liście książek

nexto-lipiec-2016-glowna

Parę dni temu bez specjalnych zapowiedzi ruszyła odświeżona strona księgarni Nexto. Nie promują też jej za bardzo, poza reklamami na Facebooku.

Dla śledzących rynek e-booków może być to pewne zaskoczenie, bo ta księgarnia pozostawała bez dużych zmian od paru ładnych lat. Zmieniał się tylko właściciel.

Już po stronie głównej widzimy, że projekt został zdominowany przez modny ostatnio „flat design”, powiększono również kilka elementów, wyróżniono promocje i wybrane, a polecane e-booki.

Wyeksponowano również film promocyjny, co mnie trochę dziwi, mi się wprawdzie nie … czytaj dalej »

Karty prepaid w Nexto – czyli punkty z rabatem do 30%

nexto-prepaid

Punkty Nexto wracają! Tym razem w modelu kart prepaid, które dają nam dodatkowe oszczędności, nawet do 30%.

Księgarnia Nexto przez długi czas miała system punktów, których można było używać do płacenia za treści cyfrowe. Każde 100 punków oznaczało 1 zł na zakupy. Punkty można było wykupić w ramach tzw. pakietów premium oraz zdobyć za różne aktywności – kupowanie, dodawanie komentarzy, polecanie sklepu innym.

W ubiegłym roku program punktowy zakończył się, a punkty ostatecznie wygasły 31 października 2014. Było to związane ze zmianą właściciela sklepu, … czytaj dalej »

[Aktualizacja] Nexto faktycznie zamyka nieaktywne konta – oto ostatnia szansa na odzyskanie dostępu

nexto-zamkniecie

Pod koniec grudnia zwracałem Waszą uwagę na wiadomość, jaką otrzymali wszyscy klienci księgarni Nexto. Sklep prosił o akceptację nowego regulaminu i zgodę na zarządzanie danymi przez nowego właściciela czyli e-Kiosk.

Aktualizacja z 23 stycznia: zobacz też wyjaśnienie księgarni na końcu wpisu.

Co się stało, jeśli ktoś nie kliknął w link z maila, którego wtedy wysyłali?

Ano dostał teraz taki:

Szanowny Kliencie,

Twoje konto w serwisie Nexto.pl zostało dezaktywowane. Nie masz dostępu do swojego konta, a także do zakupionych publikacji. W dniu 1 lutego 2015 r.

czytaj dalej »

Nexto pyta o zgodę na przeniesienie danych. Jeśli tego nie zrobisz, usuną Twoje pliki!

nexto-mail

Jeśli masz konto w Nexto nie zignoruj tego tekstu, bo może Cię to kosztować utratę zakupionych wcześniej e-booków!

Wspominałem już na blogu o zmianach dotyczących księgarni Nexto. Od października prowadzi ją nowy właściciel, którym jest spółka e-Kiosk S.A.

Dzisiaj wszyscy klienci księgarni otrzymali maila zatytułowanego „Informacja o Twoim koncie w Nexto.pl”.

Jak już wiecie, 1 października sprzedaż na nexto.pl rozpoczęła spółka e-Kiosk S.A., która nabyła prawa m.in. do marki i domeny Nexto.pl. Dzięki tej zmianie, macie Państwo do dyspozycji największy na rynku

czytaj dalej »

Duże zmiany (?) w Nexto.pl – wykorzystaj swoje punkty do 31 października

komunikatPunkty_maly

Podobnie jak większość klientów księgarni Nexto otrzymałem dzisiaj maila, podpisanego przez „Nexto sp. z o.o. w likwidacji”.

W związku ze zmianą właściciela marki Nexto (od 1 września 2014 r. jest nim spółka e-Kiosk S.A., lider w dystrybucji cyfrowej prasy) w najbliższym czasie czeka nas szereg zmian, które będą miały na celu m.in. ujednolicenie oferty, a docelowo ulepszenie jakości produktu, wielkości i atrakcyjności oferty.

Dbając o bezpieczeństwo danych klientów a także środków zebranych na kontach, Nexto Sp. z o.o. w likwidacji wstrzymuje sprzedaż i naliczanie punktów Nexto od dnia 1 października.

Jednocześnie

czytaj dalej »

Presspublika przejmuje Nexto. Będzie połączenie z e-Kioskiem?

Jedynie przez dwa lata księgarnia Nexto pozostała własnością Ruchu. Sprzedano ją właśnie za 28% akcji spółki e-Kiosk. 

Teraz właścicielem Nexto będzie Presspublika. To spółka będąca własnością m.in. Grzegorza Hajdarowicza – wydawcy Rzeczpospolitej, Uważam Rze i byłego Przekroju.

Ale najważniejsze jest to, że Presspublika jest nadal większościowym udziałowcem spółki e-Kiosk, prowadzącej serwisy ekiosk.pl i egazety.pl z prasą cyfrową. A prasę ma też Nexto. … czytaj dalej »

Uważam Rze (+Historia) i Puls Biznesu na czytniki

Po cichu, bez jakiegoś specjalnego komunikatu, w Nexto pojawiły się dwa nowe pisma w wersji czytnikowej: dziennik Puls Biznesu oraz miesięcznik Uważam Rze. 

W obu przypadkach pisma były dostępne w Nexto od dawna, ale czytać je można było wyłącznie online albo w aplikacji na tablety i smartfony. Nawet PDF nie dało się pobrać. Aplikacja Nexto na iPada spisuje się bardzo dobrze, ale jest poza naszym zasięgiem zainteresowania.

Jakoś dwa tygodnie temu pojawiły się wersje do pobrania: PDF, MOBI oraz EPUB.

Aktualizacja z 29 lipca: Uważam czytaj dalej »