Artykuły na temat Kindle Store

Zarządzanie kolekcjami na stronie Amazonu działa wreszcie dla wszystkich książek!

Trochę niezauważona przeszła ważna zmiana dla wszystkich korzystających z kolekcji na Kindle.

Od paru dni na stronie konta Kindle widzimy następujący komunikat.

Cloud Collection Management launched for Audiobooks and Personal Documents. You can now create and edit cloud collections with audiobooks and personal documents from Manage your Content and Devices page.

Chodzi o to, że do „kolekcji w chmurze” będziemy od teraz mogli dodawać nie tylko książki zakupione w Amazonie, ale również audiobooki z Audible oraz nasze własne książki, wysłane do chmury, np. mailem … czytaj dalej »

Kindle Store na lipiec 2017: Martin, Le Guin, Salvatore, Delaney, Tracy

Dawno nie opisywałem miesięcznych promocji w Kindle Store, bo i nie było czego, jednak lipiec przynosi parę okazji.

Zacznijmy jednak od promocji dnia.

Tylko dziś: „Gra o tron” za dychę

A Game of Thrones (A Song of Ice and Fire, Book 1) – George R.R. Martin ($2,45) – taniej tylko dziś, okazją jest zapewne jutrzejsza premiera VII sezonu serialu.

From a master of contemporary fantasy comes the first novel of a landmark series unlike any you’ve ever read before. With A Game of Thrones, George

czytaj dalej »

E-booki w krajach anglojęzycznych: 632 miliony sztuk i 82% udziału Amazonu!

Bardzo ciekawe statystyki dotyczące sprzedaży e-booków w krajach anglojęzycznych przedstawił parę tygodni temu serwis Author Earnings.

Na wstępie trzeba powiedzieć, że nie ma oficjalnych statystyk sprzedaży książek elektronicznych. Nie ujawniają ich polskie księgarnie, nie ujawnia ich Amazon. Dlatego podobnie jak w Polsce, tak i w Stanach jesteśmy skazani na szacunki. To sprawia, że różni uczestnicy rynku mogą twierdzić różne rzeczy i ciężko jest to zweryfikować.

Serwis Author Earnings skierowany jest przede wszystkim do autorów niezależnych, którym dostarcza dane na temat rynku wydawniczego. … czytaj dalej »

Kindle Store na marzec 2017: Riddle, Currie, Brennan, Staveley, Shirer, Gilbert, Eldredge, Levitt&Dubner

Każdego miesiąca w Amazonie rusza nowa promocja: Monthly Deals in Kindle Books, w której setki tytułów kupimy za 4 dolary lub taniej. Zobaczmy, co przygotowali teraz.

Na początku wspomnę, że nie każdego miesiąca przygotowuję taki przegląd, bo czasami nie ma czego polecać. Amazon jest bardzo oszczędny w swoich promocjach, jest też sporo powtórek. Nie inaczej jest teraz – sporo tych tytułów omawiałem już kiedyś. Ale jeśli się nie wyrobiliśmy, to może nam się przydać. :-)

Oto kilka wybranych tytułów.

Powieści

czytaj dalej »

Kindle for PC 1.19 – Amazon wprowadza „niełamliwy” DRM i jak to obejść

Wieki już nie pisałem o programie Kindle for PC, który służy do czytania książek MOBI na komputerach z Windows. Teraz nastąpiła ważna zmiana, o której powinniście wiedzieć. 

Nie pisałem z kilku przyczyn:

  • Program nie był przez lata rozwijany;
  • W przeciwieństwie do aplikacji dla Androida oraz iOS, Kindle for PC nie synchronizuje naszych książek z chmury – a wyłącznie te kupione w Kindle Store;
  • Również w przeciwieństwie do aplikacji tabletowych – wersja PC nie obsługuje kolekcji w chmurze – można wprawdzie zaimportować kolekcje,
czytaj dalej »

Darmocha z Kindle Store: mnóstwo fantastyki i nie tylko!

Oj, jak dawno nie pisałem o darmowych e-bookach z Kindle Store. Pojawia się ich sporo, niestety są to najczęściej promocje self-publisherów, niewiele w ogóle nadaje się do tego, aby je polecać.

Teraz jest inaczej. Nie wiem z jakiej okazji, ale sporą promocję uruchomiło wydawnictwo Open Road Media, specjalizujące się we wznawianiu starszych tytułów, które już mogą należeć do klasyki, ale jeszcze nie wpadły do domeny publicznej.

Na liście darmowych książek znajdziemy – bagatela – ponad 2400 tytułów.

Oto najważniejsi autorzy dostępni za darmo:

czytaj dalej »

Amazon wprowadza wreszcie zarządzanie kolekcjami online. Ale tylko dla swoich książek…

kolekcje-kindle-store-komunikat

Jeśli kupujemy książki w Kindle Store – od dziś możemy je organizować w kolekcje – już nie tylko na czytniku – ale także przy pomocy strony konta Kindle.

Funkcja pojawiła się u mnie dzisiaj, na amerykańskich forach pisano o niej od tygodnia. Jeśli ją macie – na górze strony zobaczycie komunikat:

Cloud Collection Management is launched. Cloud Collections can be created, edited, and shared from the Manage Your Content and Devices page.

Kolekcje na Kindle były od dawna, ale dopiero w 2013 wprowadzono ich czytaj dalej »

Singles Classic – nowa seria e-booków z Amazonu po dolarze. M.in. słynne wywiady Playboya

singles-classic

W Kindle Store pojawiły się Singles Classic – czyli krótkie e-booki z krótką formą z amerykańskich czasopism ostatnich kilkudziesięciu lat.

Są to opowiadania, eseje, wywiady, które ukazywały się np. w New York Times, Esquire, The New Yorker, Time, Vanity Fair albo Playboyu. Zwykle mają po kilkanaście-kilkadziesiąt stron. Ot, na pół godziny czytania.

Minibooki z Amazonu, czyli Kindle Singles nie są już nowością, pierwsze pojawiły się już ponad pięć lat temu i kilka razy już o nich pisałem. Zwykle były to jednak nowości – jak w przypadku TED czytaj dalej »

„Gniew” Zygmunta Miłoszewskiego w TOP 3 rankingu sprzedaży Amazonu!

amazon-bestsellers-rage

Zauważył to wczoraj w komentarzach asymon i gdy wrzuciłem informację na naszego Facebooka, był spory odzew.

Doniosę więc i tutaj, że Rage, czyli angielskie tłumaczenie „Gniewu” Zygmunta Miłoszewskiego jest w tym momencie w pierwszej trójce rankingu sprzedaży e-booków w Kindle Store!

Jeśli zajrzymy na stronę książki, zobaczymy, że autor zajmuje pierwsze miejsce w dziale kryminałów – i to nie tylko w dziale „Kindle eBooks”, ale wśród wszystkich książek!

author-rank-miloszewski

Jest link do Amazon Author Rank czyli amazonowego rankingu autorów na podstawie sprzedaży, zliczanej co godzinę.

I tu szaleństwo. … czytaj dalej »

Amazon przypomina o aktualizacji czytnika… wysyłając listy!

kindle-update-mail

Na pewno nieźle zdziwiła się autorka bloga eBook Evangelist, która zajrzała do swojej skrzynki pocztowej i znalazła tam… listy do siebie i męża od Amazonu dotyczące Kindle.

W listach – przypomnienie o aktualizacji czytnika przed 22 marca.

O sprawie już pisałem – dotyczy tylko starszych czytników /wydanych przed 2012/ i związana jest ze zmianą zabezpieczeń sklepu Kindle. Najczęściej mamy ją już i tak wgraną – ale jeśli nie, to po 22 marca nic się nie stanie – na pewno nie nastąpi Armagedon i Amazon nie czytaj dalej »