Artykuły na temat Kindle Paperwhite

Trzecia generacja czytnika Kindle Paperwhite wysyłana jest do Polski od 30 czerwca 2015, a od października 2015 możemy zamówić je bezpośrednio z Niemiec.

Zobacz dotychczasowe testy Paperwhite, dotyczą one częściowo drugiej generacji, ale trzecia różni się przede wszystkim ekranem.

Kindle Paperwhite Manga – nowa edycja Paperwhite III z 32 GB pamięci

white-manga-km-feature-2

To nie koniec dzisiejszych nowości z Amazonu. Na razie tylko na rynku japońskim zadebiutowała nowa wersja Kindle Paperwhite III.

Od razu uprzedzę – to nie jest nowy model!

Kindle Paperwhite Manga różni się tym od dotychczasowych wersji Paperwhite, że ma wbudowane 32 GB pamięci, zamiast standardowych 4 GB.

Przeznaczenie jest więcej niż jasne – nowy czytnik ma mieć dużo miejsca na komiksy. Tutaj pojedynczy numer może zajmować kilkaset MB i standardowa wielkość nie wystarczała, a czytniki Amazonu od dawna nie mają już … czytaj dalej »

Kindle Paperwhite III za 330 zł? Kindle Voyage w cenie Paperwhite? Tak, jeśli zakupisz używany!

paperwhite3-uzywany-header

Kindle Paperwhite III z gwarancją i darmową przesyłką do Polski za jedyne 330 złotych? Nieprawdopodobne, a jednak prawdziwe.

A może Kindle 7 za 210 złotych? Albo Kindle Voyage za 530 zł?

Parę miesięcy temu opisywałem tutaj możliwość zakupienia używanych Kindle Paperwhite II prosto z niemieckiego Amazonu. Nie wyobrażałem sobie, że może istnieć jeszcze lepsza oferta.

A jednak. Okazuje się, że używane czytniki sprzedawane przez niemiecki i brytyjski Amazon są dostępne w naprawdę rewelacyjnych cenach. Wysyłane do Polski są nawet wersje z reklamami, a wysyłka jest darmowa – tak jak w przypadku … czytaj dalej »

Biały Kindle Paperwhite III wchodzi do Europy – już od 30 czerwca

kindle-pw-bialy-uk-na-stole

Już od 30 czerwca europejskie sklepy Amazon zaczną wysyłać białą wersję Kindle Paperwhite III

Wprawdzie wspomniałem o tym w artykule o Kindle 8, ale z paru komentarzy widzę, że może być to nawet ważniejsza zmiana niż premiera nowego modelu. :-)

PW3, czyli najpopularniejszy czytnik Amazonu ze światełkiem ma już rok – bo zadebiutował w czerwcu 2015. Przez długi czas była tylko czarna wersja. Biały czytnik pojawił się najpierw w Japonii i Chinach – teraz trafia do Europy.

Wysyłany będzie 30 czerwca i zamówić go można we wszystkich … czytaj dalej »

[Nieaktualne] Kindle Paperwhite i Voyage o 30 euro taniej we włoskim Amazonie. Voyage najtaniej w historii!

amazon-it-kindle

Włoski i brytyjski Amazon mają kilka promocji na czytniki Kindle. Najciekawsza jest ta dotycząca Kindle Voyage – którego możemy kupić najtaniej w historii.

Promocje ruszyły w dwóch Amazonach, omówię te najbardziej opłacalne.

Aktualizacja z 13 czerwca: ruszyła właśnie promocja w niemieckim Amazonie, którą omówiłem w osobnym artykule. Zamówienie Voyage i Kindle 7 opłaci się w tym momencie bardziej w Niemczech – z kolei na Paperwhite III – to wciąż włoski Amazon ma lepszą cenę.

Porównanie cen

Najpierw tabelka z łącznymi kosztami. Podaję normalne ceny z niemieckiego Amazonu, oraz promocyjne z włoskiego i brytyjskiego.… czytaj dalej »

[Nieaktualne] Kindle Paperwhite III o 30 euro taniej we francuskim Amazonie!

amazonfr-paperwhite-3

Jedna z lepszych promocji na Kindle Paperwhite III ruszyła właśnie we francuskim Amazonie. 

Jak dobrze, że w różnych krajach Dzień Matki przypada w innym dniu. We Francji to ostatnia niedziela maja. Jest to identyczna promocja jak ta sprzed miesiąca.

Kindle Paperwhite III kupimy w Amazon.fr za 109,99 EUR – jest wersja „Sans offres spéciales”, czyli bez reklam – dlatego cena inna jest niż na banerze.

Poniżej łączne koszty, wyliczenie może różnić się o parę groszy.… czytaj dalej »

Kindle Audio Adapter – rozszerzenie czytnika Paperwhite dla niewidomych

paperwhite-audio-adapter-voice-view

Amazon wypuścił właśnie dodatek do Kindle Paperwhite, umożliwiający korzystanie z czytnika przez osoby niewidome i niedowidzące.

Posiadacze starszego modelu Kindle Keyboard pamiętają może taką funkcję Voice Over. Gdy ją włączyliśmy, czytnik zaczynał nam czytać nazwy wszystkich funkcji i pozycje z listy książek. A że od oprogramowania 3.3 funkcję włączał skrót: shift + spacja, zdarzało się, że ktoś uruchamiał to przypadkowo i potem pytał w komentarzach jak wyłączyć…

Funkcja była jednak bardzo przydatna dla osób, które nie mogły widzieć menu czytnika, a chciały korzystać z funkcji „text-to-speech”, … czytaj dalej »

Biały Kindle Paperwhite w Japonii i Chinach

kindle-paperwhite-bialy

Amazon coraz szerzej wraca do białych ramek w swoich czytnikach. W sklepach japońskim i chińskim właśnie pojawiła się biała wersja Kindle Paperwhite.

Przypomnę, że pierwsze czytniki Kindle – 1 i 2 były wyłącznie białe. W przypadku Kindle 3 (Keyboard) mieliśmy do wyboru wersję białą i grafitową, ale wkrótce została tylko grafitowa.

Dopiero rok temu powrócono do białych czytników – ale wyłącznie w przypadku podstawowego Kindle 7. Najpierw w Chinach i Japonii, ale potem również w innych Amazonach, choć dostępność białej wersji jest ograniczona – w tym momencie w … czytaj dalej »

[Nieaktualne] Kindle 7 i Kindle Paperwhite znów taniej w niemieckim Amazonie!

amazon-de-paperwhite-k7

Niemiecki Amazon celebruje piątą rocznicę wprowadzenia do sprzedaży czytnika Kindle. Z tej okazji mają dla nas Kindle Paperwhite III o 20 euro taniej, a podstawowy model ze zniżką 10 euro.

Do 1 maja kupimy w promocji następujące wersje czytników:

Zamówienia na czytniki – podobnie jak wszystkie powyżej 49 euro – … czytaj dalej »

[Nieaktualne] Wraca sezon na promocje: Kindle Paperwhite o 30 euro taniej we Włoszech i Francji!

amazon-it-paperwhite-30

Premiera Kindle Oasis za nami. Wiemy, że na razie nie będzie nowych czytników Kindle, a w przypadku tych starszych Amazon wraca z promocjami!

Okazją jest Światowy Dzień Książki, a dwie promocje na Paperwhite mają dwa europejskie sklepy.

Kindle Paperwhite III w Amazon.it (109,99 EUR) – „Senza offerte speciali” – taniej do 23 kwietnia.

Poniżej łączne koszty.

amazon-it-rozliczenie

Za zamówienie zapłacimy łącznie 116,91 EUR, w praktyce około 500-510  zł. Inna cena wynika z przeliczenia na polski VAT, ponadto w przeciwieństwie do niemieckiego Amazonu, … czytaj dalej »

[Nieaktualne] Kończy się (częściowo) wiosenna promocja na Kindle Paperwhite! Można wciąż zamówić czytniki z reklamami

kpw3-od-79euro2

Tego się nie spodziewaliśmy. W poniedziałek pisałem o wiosennej promocji na Kindle Paperwhite III. Miała trwać do 21 marca, ale już dziś, po czterech dniach częściowo się zakończyła. 

W promocji wszystkie wersje Kindle Paperwhite III były o 40 euro taniej. Cena wersji bez reklam wróciła już z 99,99 EUR na 139,99 EUR.

Wciąż jednak możemy kupić wersję z reklamami:

Łączne koszty wyniosą około 400 złotych. … czytaj dalej »