Artykuły na temat Kindle Paperwhite

Trzecia generacja czytnika Kindle Paperwhite wysyłana jest do Polski od czerwca 2015, a od października 2015 możemy zamówić je bezpośrednio z Niemiec – od 2016 już bezpłatnie.

Zobacz testy Paperwhite, dotyczą one częściowo drugiej generacji, ale trzecia różni się przede wszystkim lepszym ekranem.

Test Kindle Paperwhite 3 – część II – codzienne czytanie

Paperwhite 3 w ręku

Zapraszam do drugiej części szczegółowego testu Kindle Paperwhite 3. W tym artykule opowiem jak mi się czyta na co dzień.

W pierwszej części przedstawiłem główne zmiany sprzętowe – czyli nowy ekran, oświetlenie, nowy krój czcionki. Dzisiaj pokażę funkcje dotyczące czytania.

Przypomnę założenie testu – jest on skierowany nie tylko do kindlowych wyjadaczy, ale również dla tych, dla których Paperwhite 3 będzie pierwszym czytnikiem, albo przesiądą się na niego ze starszych urządzeń.

Nową wersję Paperwhite z wysyłką do Polski kupimy w kilku … czytaj dalej »

Test Kindle Paperwhite 3 – część I – wprowadzenie, ekran, oświetlenie, czcionki

pw3-otwarcie2

Zapraszam do pierwszej części największego w polskim internecie testu Kindle Paperwhite 3. W tym artykule opowiem o samym czytniku i jego ekranie.

Trochę to potrwało. O pierwszych wrażeniach z PW3 pisałem już na początku lipca. W zasadzie jak czytam teraz tamten artykuł, jest w nim wszystko co najważniejsze, bo przecież ten model nie różni się aż tak bardzo od Paperwhite drugiej generacji.

Dwa testy czytników wydanych rok temu: Kindle 7 oraz Kindle Voyage były skrócone, bo skupiałem się na różnicach w stosunku do innych modeli … czytaj dalej »

Kindle Paperwhite 3 jest już u mnie od paru dni. Oto moje pierwsze wrażenia!

paperwhite-3-front

Od paru dni mam już nowego Kindle Paperwhite trzeciej generacji. Nie ma wielkich zaskoczeń, ale pod paroma względami podoba mi się bardziej niż Voyage.

W tym artykule napiszę o swoich pierwszych wrażeniach, szczególnie z punktu widzenia posiadacza innych modeli. Nie traktujcie go jak pełnego testu, bo ten ukaże się osobno. Będzie tam też sporo uwag dla osób, które dopiero zamierzają kupić swój pierwszy czytnik.

Czasami będę używał skrótu PW3.

Nową wersję Paperwhite z wysyłką do Polski kupimy w kilku sklepach Amazonu: czytaj dalej »

Onyx AfterGlow vs Kindle Paperwhite II

Jeśli ktoś pyta mnie o wybór między czytnikami Kindle i Onyxa, szczególnie jeśli chodzi o Paperwhite i AfterGlow – wtedy ja muszę spytać, czy na pewno wie, czego oczekuje.

Niby oba mają podobny ekran i podświetlenie. Ale filozofie obsługi tych czytników są diametralnie inne. Jeśli komuś idealnie pasuje jeden, ten będzie raczej narzekał na drugi:

 • Kindle jest prosty, mamy na nim czytać i nie zastanawiać się za bardzo – więc niektórych będą uciskać różne ograniczenia. Z drugiej strony posiada kilka rozwiązań, których nie ma żadna inna marka.
czytaj dalej »

Test „All-New” Kindle Paperwhite – część IV – PDF, czasopisma, Internet oraz podsumowanie

Oto i ostatnia część największego w polskim internecie testu „All-New” Kindle Paperwhite. Tym razem wszystko, o czym nie wspomniałem wcześniej

Na czwartą część pozostawiłem funkcje nie dla wszystkich istotne, ale również wpływające na użyteczność czytnika. Kolejno więc opiszę:

 • obsługę PDF
 • działanie czasopism
 • przeglądarkę internetową
 • Kindle Store
 • Goodreads
 • kolekcje

Z uwagi na nowych czytelników, będzie kilka powtórek tematów dość znanych.

Czytanie PDF

Kwestia, czy Kindle nadaje się do PDF jest chyba najczęstszym pytaniem, jakie dostaję – i takim, na które nie umiem odpowiedzieć. … czytaj dalej »

Test „All-New” Kindle Paperwhite – część III – czytanie, wyszukiwanie, podkreślanie, słownik

Kontynuuję największy w polskim internecie test „All-New” Kindle Paperwhite. W trzeciej części skupię się na codziennym czytaniu. 

Co robimy na co dzień? Otwieramy książkę, zmieniamy strony, korzystamy z takich funkcji jak wyszukiwanie, podkreślenia czy słownik. O tym właśnie napiszę.

Pomijam temat nawigacji po książce – bo jemu poświęciłem całą drugą część testu. Warto się z nią zapoznać – bo w dziedzinie poruszania się po e-bookach w nowym Paperwhite zaszły bardzo duże zmiany.

Uprzedzę od razu, że zdjęcie z markerem to oczywiście żart. :-)… czytaj dalej »

Test „All-New” Kindle Paperwhite – część II – nawigacja po książce

Kontynuuję największy w polskim internecie test „All-New” Kindle Paperwhite.

Będę go określał także jako Paperwhite 2, lub po prostu PW2. W pierwszej części testu pisałem o nowym ekranie i poprawkach oświetlenia.

W drugiej skupię się na nowych funkcjach związanych z nawigacją po książce. Dla wielu osób mogą być one znacznie ważniejsze niż zmiany ekranu.

Omówię po kolei:

 • spis treści i korzystanie z podkreśleń
 • funkcję Page Flip umożliwiającą szybkie poruszanie się po książce
 • nawigację po zakładkach
 • przypisy
 • funkcję X-Ray

Na końcu będą trzy filmy. :-)… czytaj dalej »

Test „All-New” Kindle Paperwhite – część I – ekran i oświetlenie

Po dwóch tygodniach intensywnego korzystania zaczynam największy w polskim internecie test „All-New” Kindle Paperwhite

Czytnik określał też będę jako Paperwhite 2, lub po prostu PW2.

W połowie października podzieliłem się pierwszymi wrażeniami. Teraz czas na dokładniejszą ocenę. Omówię nowe i stare funkcje czytnika, porównam też PW2 z poprzednimi modelami.

Dzisiaj w pierwszej części testu przedstawię oświetlenie i nowy ekran – czyli dwa elementy, którymi Amazon najbardziej się chwali.

Ekran bez oświetlenia

Światełko to zazwyczaj główny powód zakupu Paperwhite. Dzięki niemu możemy czytać w dowolnych … czytaj dalej »

„All-New” Kindle Paperwhite już jest! Oto pierwsze uruchomienie i moje wrażenia

Nareszcie! Druga edycja Kindle Paperwhite, zamówiona na początku września, wysyłana od początku tego tygodnia, dziś zagościła w moim domu.

Podobnie jak przy poprzednich modelach, opiszę swoje pierwsze chwile – rozpakowanie, uruchomienie i szybki przegląd nowych, a ciekawych funkcji.

Dla chcących zamówić – pełne rozliczenia w artykule na temat premiery.

Przesyłka

Informację o wysyłce otrzymałem już w poniedziałek, 14 października. Jednak jak wynika z podsumowania, paczka wyszła dopiero we wtorek. W środę dotarła do Lipska, w czwartek rano lądowanie na Okęciu, odprawa celna i kurier wyruszył.

Co ciekawe, … czytaj dalej »

Test Kindle Paperwhite – część III: wyszukiwanie, PDF, Internet, czasopisma, kontrola rodzicielska

Przed Wami trzecia część największego testu Kindle Paperwhite w polskim internecie. Tym razem skupię się na pozostałych, a nie omówionych do tej pory funkcjach.

Przypominam, że pierwszej części pisałem o oświetleniu, zaś w drugiej o codziennym czytaniu e-booków. Teraz przyjrzę się wyszukiwaniu, obsłudze PDF, czasopism, a także sieci, Kindle Store i ustawieniom rodzicielskim.

Wyszukiwanie książek i w książkach

Na ekranie głównym widzimy ikonkę wyszukiwania, a po jej aktywowaniu możemy przeszukiwać zawartość całego urządzenia oraz chmury Kindle.

W przypadku książek znajdujących się na czytniku widoczna … czytaj dalej »