Artykuły na temat Kindle Keyboard

To nie zombie, to Kindle Keyboard znów w sprzedaży ;-)

Sklep Amazonu co jakiś czas zaskakuje nas powrotem do sprzedaży jakiegoś starego modelu. Kindle Keyboard 3G można znów zamówić do Polski.

Ostatni raz na dłużej zdarzyło mu się to w lipcu. Jak widać, dla Amazonu jest to takie samo zaskoczenie jak dla mnie, bo aż im się strona trochę rozjechała. ;-)

I powtórka informacji z dawnego wpisu:

  • Kindle Keyboard to dawny Kindle 3 – model czytnika, który premierę miał w sierpniu 2010. Ma on pełną klawiaturę, ułatwiającą wpisywanie tekstu, a 
czytaj dalej »

[nieaktualne] Kindle Keyboard 3G znów w sprzedaży – czy to już ostatnia okazja?

Starsze modele Kindle co jakiś czas pojawiają się w sprzedaży. Wersję międzynarodową Kindle Keyboard 3G można znów zamówić do Polski.

Aktualizacja z 31 lipca 2013: długo nie pobył w sprzedaży – po niecałym tygodniu znów niedostępny…

Model ten dostępny był ostatnio w kwietniu, dosłownie przez parę dni.

Przypomnijmy:

  • Kindle Keyboard to dawny Kindle 3 – model czytnika, który premierę miał w sierpniu 2010. Ma on pełną klawiaturę, ułatwiającą wpisywanie tekstu, a także trochę skrótów klawiszowych, których nie znajdziemy w innych wersjach.
  • Keyboard 3G to jedyny model,
czytaj dalej »

[nieaktualne] Kindle Keyboard 3G wrócił do sprzedaży!

Tego się kompletnie nie spodziewałem. Do sprzedaży wróciła wersja międzynarodowa Kindle Keyboard 3G i można ją ponownie zamówić do Polski.

Model ten nie był dostępny od ponad pół roku.

Przypomnijmy:

  • Kindle Keyboard to dawny Kindle 3 – najstarszy obecnie dostępny model czytnika z Amazonu, który premierę miał w sierpniu 2010. Ma on pełną klawiaturę, ułatwiającą wpisywanie tekstu, a także trochę skrótów klawiszowych, odpalających m.in. dwie gry…
  • Keyboard 3G to jedyny model, który umożliwia przeglądanie internetu na połączeniu 3G, wprawdzie ograniczone od pewnego
czytaj dalej »

Instrukcja wymiany ekranu w Kindle Keyboard [AKTUALIZACJA]

Wymiana ekranu w Kindle

O wymianie ekranu Kindle z punktu widzenia użytkownika pisałem już na Świecie Czytników. Teraz czas na dokładniejszą instrukcję.

Artykuł nadesłał Marek Knappe.

Aktualizacja z 10 grudnia: żeby wymienić sam ekranik wystarczy wykonać jedynie 4 kroki – skróciłem instrukcję.


Kindle to chyba najdelikatniejsze urządzenie elektroniczne jakie miałem w ręku. Na Allegro/Ebay można zobaczyć, że problem uszkodzonego ekranu we wszystkich modelach nie jest sprawą rzadką, a wręcz powiedziałbym, że bardzo częstą. Amazon wymienia za darmo uszkodzony czytnik jeśli był na gwarancji – według nich jest on nierozbieralny. … czytaj dalej »

Kindle Keyboard z nowym oprogramowaniem 3.4 – zobacz wyraźniejsze fonty!

Kindle Keyboard w wersji 3.4

Kindle 3 czyli Kindle Keyboard jest najstarszym sprzedawanym dotąd 6-calowym czytnikiem Amazonu. Niedawno stuknęły mu dwa lata. Dzisiaj doczekał się kolejnej wersji oprogramowania.

Wersja 3.4 dla Kindle Keyboard przynosi następujące zmiany:

  • Wyraźniejsze czcionki – podobnie jak w aktualizacji 4.1 dla Kindle Classic, domyślne fonty są nieco grubsze, co daje większy kontrast. Zobacz niżej – zrobiłem porównanie przed i po.
  • Kontrola rodzicielska – możliwość zablokowania hasłem dostępu do przeglądarki, Kindle Store oraz Archived Items.
  • Kindle Format 8 – obsługa następcy formatu MOBI,
czytaj dalej »

Apolonia 500 – polski font specjalnie dla czytników

Parę miesięcy temu mogliście przeczytać opis instalacji własnych czcionek na Kindle Classic oraz Keyboard. Nie wymaga on modyfikacji oprogramowania, wystarczy zmienić tylko jeden plik i zrestartować urządzenie.

Problem, że większość fontów True Type na czytniki… się nie nadaje. Są po prostu zbyt cienkie i przez to ich czytelność jest znacznie gorsza niż fontów standardowych, które umieścili producenci. Przykładowo czcionka Apolonia przystosowana do wyświetlania na ekranie komputera – na papierze elektronicznym wyglądała jakby miała anoreksję.

Twórca Apolonii, dr Tomasz Wełna, przygotował jednak … czytaj dalej »

Kindle w Japonii

Kindle w Japonii

Z cyklu „gdzie jeszcze działa Kindle Keyboard 3G” – dostałem takie oto zdjęcie od Wojciecha, którzy przebywa właśnie w Japonii. :-)

Swoją drogą, na razie nie ma japońskiego Kindle Store, choć są plotki, że zostanie utworzony, bo nowe wersje czytnika dość dobrze sobie radzą z różnymi odmianami japońskiego pisma.… czytaj dalej »

Darmowy internet na Kindle Keyboard 3G – już tylko 50MB miesięcznie

Darmowe przeglądanie internetu na całym świecie jest jedną z największych zalet Kindle Keyboard. Ale od lipca Amazon ogranicza tę usługę do 50MB miesięcznie.

O darmowym internecie wiele już było pisane (odsyłam do 16 pytań i odpowiedzi). Przypomnijmy – przeglądarka na Kindle Keyboard 3G pozwala na przeglądanie stron internetowych niemal niezależnie od lokalizacji. W Polsce, w Himalajach, w Puerto Rico, albo w Egipcie…

To się nie zmieni, ale zmieniły się zasady działania tej usługi.

Coraz więcej osób widzi na Kindle informację o tym, że … przekroczyliśmy czytaj dalej »

Darmowy internet na Kindle 3G – 16 pytań i odpowiedzi

Kindle z Facebookiem nad Bałtykiem

Kindle Keyboard 3G to chyba jedyne tak popularne urządzenie, które oferuje darmowy dostęp do internetu na niemal całym świecie.

Aktualizacja 30.01.2013: aktualizacja dotycząca Kindle Paperwhite 3G – który podobnie jak Touch 3G ma ograniczony internet przez 3G.

To zupełnie zaskakuje ludzi, którym o Kindle mówię. Nie dowierzają, mają dużo pytań, chcą wiedzieć jak to działa. Przecież 3G w takich urządzeniach jak telefon czy tablet zawsze oznacza opłaty!

O temacie już pisałem na samym początku istnienia tego bloga w artykule Darmowy Internet na Kindle czytaj dalej »

Skróty klawiszowe w Kindle 3 (Keyboard)

Jak odświeżyć stronę? Jak wpisać cyfry? Jak przełączyć operatora 3G? Jak dodać zakładkę? Jak przejść do książek na literę K?

Klawiatura Kindle Keyboard przydaje się nie tylko do wpisywania tekstu. Kindle ma trochę skrótów klawiszowych, które ułatwiają życie. Zebrałem tutaj te najbardziej przydatne.

Tam gdzie mówię o przesunięciu kursora i kliknięciu, mam na myśli kontroler po prawej stronie urządzenia, z przyciskiem, który można wcisnąć.

Kontroler w Kindle

Wpisywanie tekstu

  • od ALT+ Q do ALT + P – cyfry od 1, 2, 3 itd. do 0.
czytaj dalej »