Artykuły na temat Instapaper

Instapaper zakupiony przez Pinterest i… bezpłatny w wersji premium!

instapaper-premium

Popularny serwis Instapaper został parę tygodni temu temu wykupiony przez Pinteresta. Dzisiaj zlikwidowali opłaty za wersję premium.

Na temat Instapaper było tu swego czasu kilka artykułów. Już w roku 2011 polecałem ten serwis jako metodę zrobienia swojej „gazetki na czytnik”.

Po jakimś czasie wprowadzono wersję premium, w ramach której można było przeszukiwać wszystkie teksty, nie było też ograniczeń w ich liczbie. Na stronie nie widzieliśmy też reklam. Niestety w kolejnych latach funkcji dotyczących czytników nie przybywało – firma skupiała się na tabletach i telefonach, m.in. … czytaj dalej »

Instapaper ma nowy wygląd – i trochę nie rozumiem po co….

Popularny wśród użytkowników Kindle serwis Instapaper dorobił się nowego wyglądu. Na razie nie ma jednak wielu nowych funkcji, które by nas interesowały.

Przypomnę, że Instapaper pozwala na „odroczone” czytanie artykułów ze stron internetowych na naszym czytniku. Działa to tak, że jeśli w ciągu tygodnia trafię na jakiś ciekawy artykuł, wysyłam go przy pomocy zakładki do Instapaper. Raz w tygodniu, w piątek dostaję prosto na czytnik gazetkę ze wszystkimi tekstami, jakie ostatnio dodałem. Dzięki temu mam wartościową lekturę na pół godziny czy godzinę.

Szerzej o Instapaper pisałem czytaj dalej »

Instapaper – czy warto korzystać z płatnej wersji?

Subskrypcja Instapaper - potwierdzenie na stronie

Instapaper jest narzędziem, które spowodowało, że jeśli będę kupował kolejny czytnik – będzie to Kindle. Od kiedy zacząłem używać opcji wysyłania artykułów na Kindle, nie wyobrażam sobie czytania dłuższych artykułów w Internecie bez Instapaper. Najciekawsze jest to, że kupując Kindle nie myślałem, że możliwość wysyłki plików na e-mail będzie przydatna w jakikolwiek sposób.

Instapaper ma także wersję płatną. Kosztuje ona jednego dolara miesięcznie, a kupić ją możemy przez subskrypcję w Paypalu, na co najmniej 3 miesiące.

Co dostajemy w wersji płatnej?

  • Obrazki w artykułach.
czytaj dalej »

Instapaper – kopalnia przydatnych opcji. I to za darmo!

W październiku Robert pisał o korzystaniu z Instapaper. Nie wspomniał jednak, że oprócz wersji bezpłatnej jest również wersja płatna. Ale przed rzuceniem się do portfeli warto przetestować wszystkie możliwości, które daje nam wersja darmowa. Poza podstawowymi możliwościami opisanymi przez Roberta jest ich jeszcze trochę.

  • Na początku każdej „gazetki” pojawia się możliwość zarchiwizowania artykułów, które znajdują się w danej „gazetce”. Oznacza to, że nie otrzymamy już więcej tych akurat artykułów. Jest też możliwość pobrania najnowszych artykułów na czytnik – acz nie
czytaj dalej »

Maile i newslettery na Kindle? Skorzystaj z Instapaper!

Doskonałemu serwisowi Instapaper poświęcony był już osobny artykuł. Ale nie wspominałem o jego wszystkich funkcjach. Dzisiaj opiszę tylko jedną funkcję, za to bardzo przydatną.

Na Facebookowym profilu Świata Czytników padło pytanie, czy można na Kindle wysyłać subskrypcje mailowe. Standardowy adres naszego czytnika (@free.kindle.com) tutaj nie ma zastosowania, bo on odbiera tylko załączniki.

Jednak tutaj z pomocą przychodzi właśnie Instapaper. Po zalogowaniu na konto wchodzimy do zakładki Extras i tam widzimy specjalny adres e-mail naszego konta Instapaper.

Informacja o mailu na stronie Instapaper - Extras

Wszystko co wyślemy na ten adres trafi … czytaj dalej »

Instapaper – zrób sobie gazetkę na czytnik

Instapaper - strona główna

Korzystanie z Instapaper to jedna z największych zalet posiadania Kindle. W ten sposób możemy na naszym Kindle czytać wszystko, co nas w Internecie zainteresuje.

Co to jest Instapaper? To serwis, do którego możemy zapisywać długie artykuły ze stron internetowych, aby je potem w spokoju przeczytać.

Instapaper wyciąga ze stron samą treść artykułu, dlatego nie będzie nam przeszkadzać nawigacja, grafika i reklamy. Artykuły możemy przeczytać na stronie – klikając opcję „text” otworzy nam się okno z samym tekstem artykułu.

Najważniejsze jest jednak to, że możemy jednym kliknięciem… czytaj dalej »