Artykuły na temat Czasopisma

Za darmo: „X. Antologia opowiadań fantastycznych” i pismo Creatio Fantastica

Wspominałem tutaj już nieraz, że miłośnicy fantastyki w naszym kraju, którzy przeszli na e-booki mają chyba największe powody do zadowolenia.

Większość nowości i bestsellerów jest łatwo dostępna na czytniki – wystarczy popatrzeć na nominacje do plebiscytu LC, albo do Nagrody Zajdla. Na tym nie koniec – ukazuje się wiele bezpłatnych publikacji.

Wczoraj ukazała się X. Antologia opowiadań fantastycznych pod redakcją Adama Podlewskiego. Jest to efekt konkursu zorganizowanego ponad rok temu przez pismo „Creatio Fantastica”, na jego dziesięciolecie. W skład jury … czytaj dalej »

Czy Nowa Fantastyka wróci na czytniki? Wypełnij ankietę na temat prenumeraty!

Pojawiła się szansa na powrót Nowej Fantastyki w formatach czytnikowych. Wszyscy możemy w tym pomóc wypełniając ankietę nt. prenumeraty.

Przypomnę, że wydawanie miesięcznika w MOBI/EPUB zawieszono rok temu – w maju 2016. Powodem była malejąca sprzedaż e-wydania. Pisałem wtedy o tym, zwracając uwagę na brak rzeczy oczywistej dla czasopisma – czyli prenumeraty. Jeśli mamy co miesiąc decydować o tym, czy kupić nowy numer, może się zdarzyć, że po prostu o tym zapomnimy. Pismo, które jest prenumerowane trafia samo do naszej biblioteczki lub na czytnik, … czytaj dalej »

Plus Minus – weekendowe wydanie Rzeczpospolitej w wersji na czytniki!

Rzadko w ostatnich czasach piszę o czasopismach na czytniki, bo najczęściej nie ma o czym. :-) Ale na Plus Minus – czyli weekendowe wydanie Rzeczpospolitej warto zwrócić uwagę, szczególnie że kupimy je w niezłej cenie.

Sama Rzeczpospolita wersję MOBI miała od jesieni 2013 – poświęciłem jej wtedy osobny artykuł. Dostępna była wtedy w E-Kiosku – była, bo nie potrafię z obecnej strony sklepu zrozumieć, czy tam w cenie są też pliki, czy tylko wersja dla aplikacji mobilnych.

Tak czy inaczej – od jakiegoś czasu Rzeczpospolitą kupimy … czytaj dalej »

QuickRage: Nowy Obywatel – publikacje, numery pisma i prenumerata roczna

Ruszył właśnie kolejny pakiet Quick Rage – tym razem o tematyce politycznej i społecznej.

Pakiet to zbiórka na dalsze funkcjonowanie pisma Nowy Obywatel i jednocześnie jest to częściowa powtórka podobnego pakietu sprzed dwóch lat, acz zamiast sześciu mamy aż 15 e-booków!

Najpierw – co znajdziemy w pakiecie za dowolną kwotę:

 • Gwiazdozbiór w Solidarności – Andrzeja i Joann Gwiazda
 • Kultura a natura – Jan Gwalbert Pawlikowski
 • Razem czyli Społem – Romuald Mielczarski
 • Krótki kurs nowomowy – Joanna Gwiazda

Gdy zapłacimy więcej niż średnia (obecnie ok. 30 zł) dostaniemy:… czytaj dalej »

Koniec „Nowej Fantastyki” na czytniki! Dlaczego nie było prenumeraty?

NF_06_2016_okladka

Od paru dni pytaliście w komentarzach o czerwcowy numer miesięcznika „Nowa Fantastyka”. Kolejne numery w postaci e-booka zwykle pojawiały się przed końcem miesiąca.

Teraz jest inaczej. Dostałem wcześniej informację z redakcji, teraz pojawił się oficjalny komunikat Jerzego Rzymowskiego:

Z przykrością informuję, że wydawnictwo podjęło decyzję o zakończeniu publikacji cyfrowej wersji “Nowej Fantastyki” i “Fantastyki Wydania Specjalnego”. Po bardzo dobrych wynikach sprzedaży przez pierwsze miesiące, w kolejnych nastąpiło raptowne pogorszenie i w efekcie utrzymywanie e-wydania okazało się nieopłacalne. Jak wielokrotnie podkreślałem, nasze losy leżą w rękach czytelników –

czytaj dalej »

„W drodze” na Wielkanoc 2016 – numer specjalny do pobrania za darmo

w-drodze-wielkanoc

Dominikański miesięcznik „W drodze” ponownie zrobił swoim wszystkim czytelnikom niespodziankę. Oto specjalny numer na Wielkanoc.

Numer jest do pobrania w formatach MOBI, EPUB i PDF. Ze wstępu o. Pawła Kozackiego:

Te święte dni paschalne przemkną zapewne jak zwiastun filmu – historii naszego i Bożego życia, ale tym różnią się od kinowego trailera, że mają moc zmienić fabułę całego filmu! Uczestnicząc w historii Jezusa, mogę spojrzeć na swoją własną historię w taki sposób, że nabierze ona nowego sensu. Że pociągnie mnie dalej, wyżej, prawdziwiej niż

czytaj dalej »

Newsweek Plus po trzech miesiącach – formaty czytnikowe to ponad jedna trzecia

newsweek-plus-logo

Trzy miesiące temu ruszył Newsweek Plus czyli płatny serwis pisma oferujący też wersję na czytniki. Teraz pochwalili się wynikami.

Na konferencji Re:Media 2015 o platformie opowiadał Piotr Stasiak z grupy Onet. W serwisie prasa.info znajdziemy relację z wystąpienia i całą prezentację.… czytaj dalej »

BookUp! – drugi numer pisma z Woblinka i lubimyczytac.pl

bookup2

Ukazał się właśnie drugi numer darmowego magazynu BookUp na maj/czerwiec 2015. Nowy numer liczy sobie 66 stron.

W środku znajdziemy m.in.:

 • wywiady z Jaume Cabré oraz Vincentem V. Severskim
 • listę osobistą Marka Krajewskiego
 • recenzję nowego Eco
 • przegląd twórczości Lema (u nas też był)
 • zapowiedzi nowych książek, np. debiut Gillian Anderson, nowy Stephen King i II część „Mojej walki” Knausgårda
 • zaproszenia na festiwale literackie

Sekcja „dla promocjożerców” przynosi rabaty do Woblinka na e-booki:

czytaj dalej »

Wystartował Newsweek Plus – jest też wersja na czytniki, niestety z paroma wadami

newsweek-sub

Newsweek jest kolejnym tygodnikiem, który w ramach usługi „Newsweek Plus” dorobił się wydania na czytniki. Niestety na razie jest to wersja dość toporna. 

Newsweek Plus to usługa pokrewna do omawianej tu kiedyś Polityki Cyfrowej. Zamiast płacić pośrednikom – wydawca zabrał się sam za dystrybucję. W cenie prenumeraty dostajemy:

 • „Zwykły” numer tygodnika (trzy formaty: EPUB, MOBI, PDF); nowe numery mają być wysyłane już w niedzielę wieczorem.
 • Wybrane artykuły z Newsweeka amerykańskiego (tylko EPUB i MOBI)
 • Miesięcznik „Newsweek Historia” (trzy formaty)

Polskie numery są też dostępne w aplikacjach … czytaj dalej »

Magazyn „Coś na progu” za darmo i z fantastyczną wersją czytnikową!

cosnaprogu2

Doskonała wiadomość dla miłośników literatury popularnej. Magazyn pulp fiction Coś na progu ma wersję na czytniki!

Przyznaję, że go nie znałem, ale jak retweetowałem wiadomość na Twitterze, był spory odzew, dlatego warto o tym napisać i tutaj. Tym bardziej że powód jest jeszcze jeden, o nim na końcu.

O czym jest to pismo, skierowane – jak widać z fragmentu okładki powyżej, dla dorosłych czytelników?

Jedyne w Polsce czasopismo zajmujące się tematyką pulp i weird fiction, a także kryminałem, horrorem, opowieściami niesamowitymi i szeroko pojętą fantastyką. Każdy numer ma
czytaj dalej »