Za drogo? Ustaw alerty cenowe na e-booki i kupuj taniej!

QuickRage – Izrael i Palestyna

Nowy pakiet QuickRage to aż osiem książek przybliżających wypełnione licznymi walkami relacje izraelsko-palestyńskie

Tym razem pochodzą z wydawnictw Książka i Prasa oraz Karakter.

Za dowolną kwotę kupimy trzy tytuły:

Płacąc powyżej średniej (ok. 25 złotych) dostaniemy dwa następne:

Jeśli zapłacimy ponad 33 zł, dojdzie jeszcze jedna książka:

A płacąc więcej niż podwójna średnia (obecnie ok. 50 zł), otrzymamy dwa ostatnie tytuły:

Co ciekawe – dwie ostatnie książki Shehadeha są w porównywarce – ale nie ma ich obecnie w ofercie żadna księgarnia, dlatego jedynym sposobem ich nabycia jest skorzystanie z pakietu. Nieźle to wymyślili.

Z tytułów i opisów książek wnioskuję, że przedstawiają one konflikt izraelsko-palestyński z dość jednolitej perspektywy. Nie każdemu musi to odpowiadać.

Wpłaconą kwotę dzielimy między wydawców oraz ekipę BookRage. Pakiet trwa przez tydzień, do 22 września. Przypominam, że parę dni temu ruszył też „regularny” BookRage z książkami Leopolda Tyrmanda.

Czytaj dalej:

Artykuł był przydatny? Jeśli tak, zobacz 6 sposobów, na jakie możesz wspomóc Świat Czytników. Dziękuję!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Książki na czytniki i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Hosting: Zenbox

20 odpowiedzi na „QuickRage – Izrael i Palestyna

 1. Takie te książki dość jednostronne. Izrael ze swojej strony wielokrotnie proponował zawieszenie broni. Palestyńczycy nie zgodzą się jednak na żaden kompromis.
  warto obejrzeć: Dennis Prager, na uniwersytecie w Oxfordzie
  https://www.youtube.com/watch?v=ZjK9U-ZVvGo

  5
  • Kapitalista pisze:

   A czy Izrael zaproponował zaprzestanie osiedlania swoich osadników na Zachodnim Brzegu, otwarcie autostrad „nur fur Judden” dla Palestyńczyków i zwrot zagarniętego mienia, równy podział Jerozolimy oraz zaprzestanie i powstrzymanie wszelkich szykan? Bo co w takiej sytuacji Palestyńczykom po „zawieszeniu broni”?

   5
 2. Gość pisze:

  IMHO bardzo tendencyjny wybór książek. Może dla równowagi jeszcze jakaś książka o zamachach terrorystycznych w Izraelu? Nazwa pakietu powinna być inna, gdyż zdecydowanie nie pasuje do treści.

  8
 3. Dan pisze:

  Może następny pakiet będzie Palestyna – Izrael.

  Ja biorę :) Trzeba Znać zdanie każdej ze stron.
  Można mieć różny punkt widzenie (zależny od punktu siedzenia) jednak to nie znaczy że powinno się mieć o czym zdanie nie znając całego kontekstu.

  To jest jak z krytykowanie autora i książek, których się nie czytało.

  6
  • Gość pisze:

   Nie wydaje mi się, że następny pakiet będzie Palestyna – Izrael, gdyż często taki dobór książek świadczy o poglądach jego autora. To jest tak jak z księgarnią XLM, która na Facebooku promuje same prawicowe książki (np. „Luter” Lisickiego i innych „Wyklętych”).

   5
   • alienist pisze:

    Luter Lisickiego zapowiada się bardzo interesująco. Z niecierpliwością czekam na e-booka w dobrej cenie. A książki są albo dobre, albo nie, a nie prawicowe, czy lewicowe.

    1
    • maciekk pisze:

     Książki są albo dobre albo nie – racja. Ale poglądy autorów są albo prawicowe albo lewicowe. I jeszcze wiele innych kryteriów tendencyjności autorów można by przywołać.

     1
 4. Marek pisze:

  Masakra, apertheid, zniszczenie, okupacja, czystki etniczne.

  „Pytania są tendencyjne”

  5
 5. Michał pisze:

  Dan – taki jest plan.

  Dobór książek jest tendencyjny, o ile za tendencje uzna się dostępność :)

  2
 6. KarolinaGW pisze:

  Dan- popieram. Polecam Migdałowe drzewo. W temacie właśnie, ale od drugiej strony.

  0
 7. Joanna pisze:

  Bardzo ciekawy pakiet – ale jednak mogliby się pokusić o jakąś pozycję przedstawiającą sytuację z drugiej strony, bo wyszło tendencyjnie.

  Mnie w każdym razie cieszy, że biorą się za coraz więcej non-fiction.

  2
 8. Piotr pisze:

  Kochani, jeszcze nie przeczytaliście a już ogłaszacie, że „wybór jest tendencyjny”. Może właśnie macie okazję za niewielkie pieniądze poznać jak ten konflikt wygląda z drugiej strony.

  4
 9. lukaszdrozda pisze:

  Ciekaw jestem czy jakby książki o polskiej historii zestawiać z tymi pokazującymi punkt widzenia carskich, nazistowskich albo stalinowskich okupantów, to też cieszyłoby się to takim poparciem… No i pytanie co to są za strony, skoro wśród autorów są też Izraelczycy, ale widać, że zdaniem niektórych nie ci co trzeba :) Z braków to szkoda nieobeności książek Dialogu.

  4
  • Bociek pisze:

   Nie trzeba aż tak drastycznie. Wystarczy, że zestawisz Jasienicę z litewskimi historykami odnośnie do bitwy pod Grunwaldem, a następnie Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

   1
  • asymon pisze:

   Wystarczy poczytać jak Rosjanie pisali o dymitriadach i okupacji Moskwy. Ale to oczywiście była chwała polskiego oręża, żadne tam najeżdżanie, co nie?

   Albo jak Żebrowski w filmie wystąpił, musiałem sprawdzić,”1612″.

   3
 10. Mat pisze:

  Raja Shehandeh jest palestyńskim prawnikiem oraz działaczem na rzecz praw człowieka. Jego ojciec, Aziz, także prawnik, został zamordowany przez palestyńskich ekstremistów za „zdradę” polegającą na działaniu na rzecz izraelsko-palestyńskiego pojednania i współistnienia. O swoich relacjach z ojcem i wykuwaniu światopoglądu w zderzeniu z rzeczywistością, Raja w sposób przejmujący i bez zbędnego zacietrzewienia pisze w książce: „Obcy w domu”, wchodzącej w skład pakietu. Łatwo jest zarzucać tendencyjność nie znając treści prac.

  4
 11. anonymous coward pisze:

  Cudny pakiet lewicowo-liberalnej agitki.
  I’ll pass…

  4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się proszę z zasadami komentowania i polityką prywatności

Komentarze do tego artykułu można śledzić także w formacie RSS.