Za drogo? Ustaw alerty cenowe na e-booki i kupuj taniej!

Promocje dnia – 26.12.2016: Powtórka z Kalendarza Adwentowego, Lemobranie, Must Read, Czarna Seria, Media Rodzina, Korzeniec, Burda, Pascal, Slow Life

Uwaga: to jest artykuł archiwalny. Opisane promocje mogą już nie być aktualne.

Najnowsze znajdziesz na stronie głównej bloga.

Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia jest w wielu krajach początkiem poświątecznych wyprzedaży. Księgarnie z e-bookami dzisiaj się mocno postarały, w końcu wiele osób dostało pod choinką czytniki i teraz muszą je czymś zapełnić!

Powtórka z Kalendarza

10 najlepszych książek z Kalendarza Adwentowego ponownie po 11,50 zł w Publio. Tylko dziś. M.in.:

Podkreślmy szczególnie świetną cenę na „Małe życie” – po raz trzeci w historii! W LC równo 2000 głosów i średnia ocen 8,16/10. Z oficjalnej recenzji:

Kiedy tak wielkich rozmiarów książka odnosi tak duży rozgłos i sukces, zawsze zastanawiam się dlaczego jest tak duża. Czy nie jest zbyt nudna, przegadana, męcząca w swoim odbiorze? Zawsze odrobinę w nią z tego powodu wątpię. Z „Małym życiem” było dość podobnie, lecz to, co odczuwałam przy pierwszych kilkudziesięciu stronach, przy tej dwustustronicowej końcówce stało się żalem, że koniec się zbliża. Hanya Yanagihara stworzyła wspaniałą powieś, o przekroju życia przez kilkadziesiąt lat, która w moim odczuciu te kolejnej kilkadziesiąt lat (i więcej) powinna przetrwać). „Małe życie” szokuje, boli i pochłania bez reszty. Tnie głęboko i mocno, jak nóż – aż do bólu, aż poczuje się naprawdę.

 

Świąteczne Lemobranie

E-booki Stanisława Lema po 9,90 zł w Virtualo do 1 stycznia. Np.

Od czego zacząć Lema? Zobacz artykuł z przeglądem jego twórczości.

I w wyjątkowej cenie nowość z Wydawnictwa Literackiego:  Sława i Fortuna. Listy do Michaela Kandla (12,90 zł)

Listy do Kandla to opowieść o sukcesie, o tym, jak nie sprzeniewierzając się intelektualnej rzetelności i artystycznej doskonałości, można coraz wyżej podnosić poprzeczkę, a jednocześnie nie rezygnować z milionów odbiorców, sławy wśród elit i nawet – z pieniędzy, które przychodzą nieco później, ale w ilościach więcej niż zadowalających.

Wszystkie wielkie tematy pisarstwa Lema są obecne w tych listach. Lem pełni w tej relacji funkcję mentora i nauczyciela, a jako taki ma obowiązek podejmować wszystkie najważniejsze tematy swych książek – i zarazem nie może udawać, że na wielkie pytania ma gotowe odpowiedzi

Obszerne wydanie (obejmuje ponad 700 stron druku), ozdobione kilkudziesięcioma zdjęciami i rysunkami!

 

Must Read 2016

Książki z roku 2016, które warto znać taniej w Woblinku. Do 31 grudnia. To tak naprawdę cała rodzina promocji, np. fantastykaliteratura faktu, proza polska.

W kategorii Bestsellery 2016 znajdziemy m.in.:

 

Czarna Seria -50%

Czarna Seria z wyd. Czarna Owca o 50% taniej w Virtualo – tylko dziś.

M.in.:

 

Media Rodzina -45%

E-booki z wydawnictwa Media Rodzina o 45% taniej w Virtualo. Tylko dziś. M.in.:

 

Odliczanie do Nowego Roku: Korzeniec

Odliczanie do Nowego Roku to codzienna promocja Publio – jedna książka dziennie, która będzie kosztować tyle, ile dni zostało do końca roku.

Dzisiaj: Korzeniec – Zbigniew Białas (6 zł)

29-go czerwca 1913 roku, na nasypie kolejowym w centrum Sosnowca znaleziono ciało pozbawione głowy i na podstawie dokumentów, które korpus wciąż posiadał w wewnętrznej kieszeni marynarki ustalono, że zwłoki należą do niejakiego Alojzego Korzeńca… Ale czytelnik nie trzyma w dłoniach kryminału-retro.

Korzeniec jest raczej powieścią historyczno-obyczajową z wyraźnym wątkiem sensacyjnym. Wśród plejady bohaterów prym wiodą: wdowa po glazurniku pisząca po kryjomu powieści w odcinkach dla miejscowej prasy, niezbyt odważny redaktor, któremu przypadła w udziale rola detektywa, młoda fińska bona pracująca w pałacu Króla Wełny, celnicy, artyści, rzemieślnicy i przemytnicy.
Polacy, Niemcy, Żydzi, Rosjanie. I miasto. Możliwe, że głównym bohaterem jest samo miasto. Sosnowiec – tygiel kultur – w przededniu wybuchu Pierwszej Wojny Światowej okazuje się przestrzenią sekretów i zakamarków; miastem z podszewką; miastem ukrytych pasji i motywacji.

W LC niezła ocena 6,9/10. Z recenzji Allison:

Dla mnie wątek kryminalny nie okazał się najważniejszy. Znacznie bardziej zaciekawiły mnie losy innych ludzi. Poznajemy ich teraźniejszość i przeszłość, gdyż sporo jest tu retrospekcji. Nieraz akcja cofa się aż do dzieciństwa, a nawet do przodków opisywanych postaci; poszczególne portrety okazują się intrygujące, czasem zabawne, czasem tragiczne, są na tyle wyraziste i interesujące, że trudno oderwać się od lektury.
Czasem narrator skupia się na historii epizodycznych bohaterów, których przeszłość okazuje się kluczem do zrozumienia bieżących motywów i czynów.

Sporo można znaleźć nawiązań do prozy Czechowa, zwłaszcza jego opowiadań, w których w krzywym zwierciadle pokazuje świat urzędników i zhierarchizowanej władzy („Dla rosyjskiej władzy, zwłaszcza tej najniżej postawionej, pieczęć to argument ostateczny. Kto urzędnika bije między oczy odciskiem wielkiej pieczęci, bije bez litości. Osoba urzędnicza, zdzielona takim argumentem, może jedynie zaskowytać żałośnie i może nawet słabym głosem protestować, ale musi bezwzględnie ustąpić, i wszyscy o tym wiedzą. Nic się tak w Rosji nie liczyło jak zestaw pieczęci. Kto to pojął, pojął wiele i posiadł władzę. Kto tego nie pojął, przepadł”).

Recenzje są generalnie pozytywne, co mnie zaskakuje, bo o powieści pisałem szerzej tylko raz, gdy dwa lata temu była za dychę.

 

Pascal -45%

Cała oferta wydawnictwa Pascal o 45% taniej w Woblinku do 29 grudnia. M.in.

 

Burda -40%

Wydawnictwo Burda o 40% taniej w Nexto do 27 grudnia. Np.

 

 

 

Wszystkiego zaczytanego: Slow Life

Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć – Joanna Glogaza (11,50 zł w Woblinku) – tylko dziś.

W codziennym zabieganiu wydaje nam się, że wszystko jest tymczasowe, a kiedyś zaczniemy żyć naprawdę. Ale to właśnie zwykłe dni decydują o tym, jak przeżywamy swoje życie.
Wyobraź sobie, że masz czas na odpoczynek, na spacer, pogłaskanie kota, popołudniową wycieczkę. Że możesz sobie pozwolić na przerwę i wolny dzień.

Nie odkładaj życia na potem. Planuj odpoczynek. Wyznaczaj priorytety. Próbuj nowych rzeczy. Znajdź czas na codzienne rytuały.

Życie we własnym tempie jest sztuką. Zacznij stawiać pierwsze kroki.

 

Złote Myśli -55%

Cała oferta wydawnictwa Złote Myśli o 55% taniej w Ebookpoint do 1 stycznia.

Co wybrać? Zobacz mój przegląd poradników ze Złotych Myśli z ubiegłego roku.

 

Nakarm swój czytnik po świętach!

E-booki do 45% taniej w Publio do 30 grudnia. Np.

 

Słowem przez Orient

Wydawnictwo Akademickie Dialog o 50% taniej w Ebookpoint do 31 grudnia. Np.

 

Lonely Planet po 5 funtów

lonely-planet595

Wszystkie przewodniki Lonely Planet po 4,99 funta (lub 5,95 euro) do 2 stycznia. 30 złotych to wciąż nie jest niska cena, ale znacznie taniej niż wydania papierowe.

W ubiegłym roku był artykuł o e-bookowych publikacjach Lonely Planet. Mają zwykle trzy formaty: PDF, MOBI i EPUB, są zwykle starannie przygotowane pod względem nawigacji

 

Kończą się w poniedziałek:

 1. Książki o Gwiezdnych Wojnach do 50% taniej w Woblinku do 26 grudnia: Gwiezdne Wojny. Jak podbiły wszechświat? Wydanie drugie – Chris Taylor (19 zł), George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia – Brian Jay Jones (31 zł), Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych wojnach – Carrie Fisher (14,90 zł)
 2. E-booki kucharskie do 45% taniej w Empiku do 26 grudnia. Np. Kuchnia na plebanii. 200 tradycyjnych przepisów… – Łukasz Modelski (26,32 zł), Jedz i pracuj… nad własnym zdrowiem – Karolina i Maciej Szaciłło (19,75 zł), Zdrowe gotowanie by Ann – Anna Lewandowska (17,05 zł)
 3. TOP 50 z wydawnictwa Jaguar o 50% taniej w IBUK.pl do 26 grudnia. Tacy autorzy jak A.G. Riddle, Kiera Cass, John Flanagan (serie Drużyna i Zwiadowcy), Joseph Delaney (Kroniki Wardstone).

 

Pozostałe promocje tygodnia:

Nie chcesz przegapić promocji dnia?

 • Artykuły o promocjach mają swój własny kanał RSS: http://rss.swiatczytnikow.pl/promocjednia – możesz go czytać np. w programie Feedly.
 • Można zapisać się na powiadomienia mailowe o nowych promocjach, obsługiwane przez Google. Maila dostaniesz raz dziennie około godziny 15.
 • Chcesz dostać najważniejsze promocje oraz specjalne okazje? Zapisz się na newsletter Świata Czytników – wysyłany średnio raz na dwa tygodnie.
 • Na stronie głównej Świata Czytników znajdują się tylko dwa ostatnie wpisy z promocjami – poprzednie znajdziesz w archiwum.

Książki nie ma w promocji?

W naszej porównywarce cen e-booków możesz ustawić alerty cenowe. Określasz pożądaną cenę i dostaniesz maila, gdy książka będzie taniej. Zobacz, jak łatwo dodać taki alert.

Artykuł był przydatny? Jeśli tak, zobacz 6 sposobów, na jakie możesz wspomóc Świat Czytników. Dziękuję!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Promocje dnia, Stare promocje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Hosting: Zenbox

18 odpowiedzi na „Promocje dnia – 26.12.2016: Powtórka z Kalendarza Adwentowego, Lemobranie, Must Read, Czarna Seria, Media Rodzina, Korzeniec, Burda, Pascal, Slow Life

 1. W ebookpoint Poradnik dla dzieci w formie bajek, dziś tylko za 7,65 zł
  http://ksiazki.audio/blog/bajki-sukces

  0
 2. Anna pisze:

  Dwa wolne woblinkowe kody:
  rpauwbxx
  moptbbrq

  2
 3. Ekspert pisze:

  Małe życie moim zdaniem jedna z najbardziej przereklamowanych książek w ostatnim czasie. Nie mówię, że jest zła, ale na pewno nie jest wybitna.

  5
  • Big Lebowski pisze:

   Kwestia gustu. Ja tak twierdzę o Shantaram :)

   0
  • zipper pisze:

   to ja tak mam z „Królem” Twardocha. Sprawnie napisana, dobrze się czyta, wciąga, ale żeby zaraz było to dzieło, które jest wymieniane w TOP najlepszych książek roku?

   No tak średnio bym powiedział.

   0
 4. kunaka pisze:

  Nie wiem, czy jeszcze działa inPost do Legimi, ale jakby ktoś chciał sprawdzić, to bardzo proszę numery przesyłek:
  632650355650425014102635
  604348355650425019918262
  i być może jeszcze ten:
  687628500000000003015272

  0
 5. Grzegorz G. pisze:

  Może kogoś zainteresuje. Ebook Latarnia umarłych Leszka Hermana (kolejny po Sedinum. Wiadomość z podziemi) w cenie 17,95 zł: http://muza.com.pl/ebooki/2598-latarnia-umarlych-ebook-9788328703957.html

  0
 6. Staszek pisze:

  Mam pytanie o Calibra.
  Przy wrzuceniu nowej książki tworzony jest katalog z autorem i podkatalog z tytułem. U mnie nie ma pełnego tytułu, brak polskich liter a na końcu tworzy liczbę w nawiasach.
  Chciałbym mieć ten katalog z polskimi literami w pełnym tytule i bez liczb. Jak to ustawić?

  0
  • Robert H. pisze:

   Foldery celowo (przypuszczam) nie mają polskich liter. Unika autor problemów ze stroną kodową stosowanych znaków.
   Tytuł książki i tak jest zapisany w metatagach książki, a tu już można używać polskich znaków diaktrycznych .
   Porządkowanie wg autora i tytułu można zmienić, ale to i tak nie ma znaczenia, bo Ty nie musisz wiedzieć gdzie jest książka. Wie to program.

   1
   • Staszek pisze:

    W sumie damy radę bez pl.
    A zależy mi na pozbyciu się tej liczby w nawiasach w nazwach katalogów!

    0
    • Robert H. pisze:

     Ta liczba, to raczej liczba katalogowa książki. Dzięki niej program (autor) unika problemów pojawiających się przy książkach o tym samym tytule…

     0
 7. nick pisze:

  Kończę czytać Igrzyska Śmierci i muszę z przykrością stwierdzić że tylko pierwsza książka nadaje się do publikacji.

  3
 8. Rafał pisze:

  Czy baner przy Lonely Planet przedstawia istniejące książki?

  0
  • Robert Drózd pisze:

   Baner to szczerze mówiąc przekopiowałem z zeszłorocznej edycji tej promocji, bo nowego nie mieli. Raczej nie powinny zniknąć z oferty, ale kto wie.

   Edit: LOL, dopiero teraz popatrzyłem na baner. No, ta starsza promocja była chyba z okazji Halloween :)

   2
 9. Kvote pisze:

  Myślicie że w Ebookpoint znowu bedzie noworoczna wyprzedaż? :) Bo po świętach chetnie kupiłbym pare książek :)

  0
 10. Nitokris pisze:

  Dzięki za ten TOP 10 Kalendarza Adwentowego :)
  W grudniu w sumie nic nie kupiłem ale wczoraj 4 tytuły z tej listy… Niezwykła historia Marvel Comics (44,90)/ Małe życie (47,99) / Ganbare! (29,99) / Wowa, Wołodia, Władimir (39,99).
  Łącznie zapłaciłem 46 zł czy takie 4w1 sądząc po cenach regularnych :)

  2
 11. Hanna pisze:

  Dorzucam woblinkowe kody ważne do 2 stycznia godz. 18:13:

  lvicdvdf
  ydbnjavg

  Smacznego :)

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się proszę z zasadami komentowania. Jeśli chcesz mieć swój obrazek przy podpisie, zarejestruj swój adres mailowy na stronie gravatar.com.

Zapisz się także do newslettera Świata Czytników


Komentarze do tego artykułu można śledzić także w formacie RSS.