Za drogo? Ustaw alerty cenowe na e-booki i kupuj taniej!

Promocje dnia – 19.02.2013: Kot w worku z Woblinka, Raczek, Kałużyński, Ishiguro, Torańska, Tochman, Kulinaria -40%

Uwaga: to jest artykuł archiwalny. Opisane promocje mogą już nie być aktualne.

Najnowsze znajdziesz na stronie głównej bloga.

Księgarnie mają rozmaite pomysły, ale tego co proponuje dzisiaj Woblink jak dotąd nie było. Wyobrażacie sobie zapłacenie za książkę… o której nie wiecie nic?!

Kot w Worku – to głośna przedpremiera, za którą zapłacimy dziś w Woblinku 9,90 zł – ale co kupiliśmy… dowiemy się dopiero w środę w południe! W tym momencie po kupnie na naszą półkę trafia „Tajemniczy e-book”.

W jego treści mamy część wyjaśnienia oraz… niespodziankę rekompensującą koszty, na wypadek, gdyby premierowa propozycja nie trafiła w nasze gusta.

Uwaga: „tajemniczego e-booka” z niespodzianką ściągnąć trzeba przed południem w środę, bo wtedy będzie zastąpiony przez zakupioną książkę.

Ja sam nie wiem, co kryje się w woblinkowym worku i z ciekawością czekam na premierę.

Tomasz Raczek i Zbigniew Kałużyński o 50% taniej w Publio. Do 25 lutego kupimy następujące tytuły:

Kulinarne e-booki o 40% taniej w Ebookpoint. Przykładowe tytuły:

Fantastyka – polskie i światowe bestsellery do 25% taniej w Virtualo. Obniżka jednak często tylko symboliczna.

Promocje dnia:

Nie opuszczaj mnie (14,70 zł w Nexto) – książka Kazuo Ishiguro, na podstawie której powstał znany film z Carey Mulligan. W LC ocena 6,7/10.

Kathy, Ruth i Tommy uczą się w elitarnej szkole z internatem – idylicznym miejscu w sercu angielskiej prowincji. Nauczyciele kładą tu wielki nacisk na twórczość artystyczną i wszelkiego rodzaju kreatywność. Tym, co odróżnia tę szkołę od innych jest fakt, że żaden z uczniów nie wyjeżdża na ferie do rodziny.

Życie w Halisham toczy się pozornie normalnym trybem: nawiązują się młodzieńcze przyjaźnie, pierwsze miłości, dochodzi do konfliktów między uczniami a nauczycielami. Stopniowo w wyniku przypadkowych napomknień i aluzji, wychodzi na jaw ponura, zarazem przerażająca tajemnica…

Nexto rozpoczęło wczoraj cykl filmowy – do 24 lutego w okazjach dnia będą się pojawiały bestsellery, które doczekały się ekranizacji. Oto rozpiska na kolejne dni:

Historia Polski średniowiecznej (22,10 zł w Publio) – bardzo mnie cieszy, że pojawiają się coraz częściej e-booki historyczne, jak choćby ta synteza polskich dziejów autorstwa Marka Kazimierza Barańskiego.

Średniowieczna historia Polski, obejmująca pół tysiąclecia, to zarazem niemal połowa dziejów państwowości naszego kraju. Od momentu chrztu stawał się on częścią świata zachodniego, wnosząc do niego własne tradycje i wartości. Wielokrotnie zmieniały się granice, burzliwie przebiegała walka o sukcesję i wpływy w Europie oraz wewnątrz państwa. Wraz z pojawieniem się ustroju feudalnego zmieniały się formy gospodarowania i organizacja społeczna, zaczął się wykształcać system gospodarczo-społeczny, który przetrwał bardzo długo, w niektórych dziedzinach życia aż do XIX w. Pod koniec średniowiecza formował się ustrój demokracji szlacheckiej, rodził się polski system parlamentarny, tworzyła się oparta na rolnictwie i handlu gospodarka. W XV w. ostatecznie ukształtowały się podstawy gospodarcze i ustrojowe Polski czasów nowożytnych.

Bóg zapłać (18 zł w Virtualo) – zbiór reportaży Wojciecha Tochmana.

Bóg zapłać to kolekcja znanych reportaży Wojciecha Tochmana, w  nowym układzie, tworzącym klarowną, spójną całość. Czas stał się ich  sprzymierzeńcem, a zmieniony kontekst społeczny zaskakująco uwypuklił  opisywane zjawiska. Opowieści dokumentalne Tochmana nabrały dodatkowej  wyrazistości – w jej jaskrawym świetle solidarność i empatia przeplata  się z bezkompromisową uczciwością. Bóg zapłać to nie tylko złożony obraz polskiej religijności, ale przede sonda zapuszczona w głąb naszej mentalności.

Moviegoer ($1,99 w Kindle Daily Deal) – powieść Walkera Percy – zwycięzca National Book Award z roku 1962. Dziś już klasyka, wydana w Polsce jako „Kinoman” w roku 2007.

This elegantly written account of a young man’s search for signs of purpose in the universe is one of the great existential texts of the postwar era and is really funny besides.

Binx Bolling, inveterate cinemaphile, contemplative rake and man of the periphery, tries hedonism and tries doing the right thing, but ultimately finds redemption (or at least the prospect of it) by taking a leap of faith and quite literally embracing what only seems irrational.

I na końcu doszła promocja dziwna, bo… nie w eBookpoint, a w księgarni Bezdroża prowadzonej przez Helion – login powinien być taki sam jak do eBookpoint.

Wałkowanie Ameryki (19,53 zł w Bezdrożach) – kto słucha Trójki może kojarzyć Marka Wałkuskiego, korespondenta Polskiego Radia w Waszyngtonie. Dzięki niemu znamy lepiej Stany Zjednoczone. Teraz możemy nie tylko posłuchać, ale i poczytać, jak autor opowiada o życiu w Stanach Zjednoczonych i specyfice tego wielkiego kraju, z jego ogromną powierzchnią, liczbą mieszkańców, różnorodnością kulturową, kontrastami społecznymi i wyzwaniami, jakie Ameryka stawia przed przybyszem z Europy.

Darmocha od Aleksandra Sowy

Do widzenia ($0,00 w Kindle Store) – to zbiór opowiadań znanego self-publishera, który dziś i jutro jest za darmo w Amazonie.

Krótkie i długie. O kobietach, mężczyznach, śmierci, przyjaźni. Każde inne. O miłości, pasji, walce i przeznaczeniu. Historie, które wszystko dzieli ale łączy koniec.

Co się stało w kawiarni pod szkołą filmową? Dlaczego pewien ojciec wspominając szkołę, nie powiedział całej prawdy? Jak to możliwe, że serce może bić po śmierci? Co się stało zanim pilot samolotu Ił-62 Tadeusz Kościuszko 9. Maja 1987 roku nadał komunikat radiowy „Do widzenia! Cześć! Giniemy!”.

Czy to prawda, że samobójcy pozostają po śmierci z żywymi? I dlaczego bywa, że wysoko nad ziemią czasem milczy radio…

Premiera:

Ja, My, Oni. Teresa Torańska w rozmowie z Małgorzatą Purzyńską (21 zł w Publio) – długi wywiad ze zmarłą niedawno dziennikarką.

Teresa Torańska nie miała żadnego lęku przez postaciami, które na ogół budzą respekt. Już po autoryzacji słynnego wywiadu z generałem Wojciechem Jaruzelskim jej rozmówca wciąż miał jakieś wątpliwości. Targi o każde zdanie trwały jeszcze przez telefon w redakcji. Staraliśmy się być w dziale cicho. I nagle słyszymy, jak Teresa mówi do Jaruzelskiego: – Co? Dygocik!? Dygocik się pojawił?

Myślę, że ta rozmowa dlatego stała się tak ważna, a nawet historyczna, że Teresa była w niej sobą i traktowała generała tak, jak może go nikt od dziesięcioleci nie traktował: wyrozumiale i zwyczajnie.

Mam nadzieję, że rozmowa Małgorzaty Purzyńskiej wyjaśni czytelnikom fenomen Teresy Torańskiej. Fenomen człowieka i dziennikarki. Jest w tej rozmowie mnóstwo zaskoczeń. Mnie najbardziej zaskoczyła pointa. Teresa po raz pierwszy wyznaje, kto był w jej zawodzie idolem absolutnym. A ponieważ to też mój idol absolutny, zatelefonowałem, by spytać, co idol mówi o Teresie.

Publio, a także inne księgarnie mają kilka znanych książek Torańskiej, m.in. „My” oraz „Oni”.

Dziś kończy się sporo promocji:

Pozostałe promocje tygodnia:

Kilka e-bookowych premier

 • Veronica Roth w Publio – to autorka serii, której pierwsza część, „Niezgodna” („Divergent”) porównywalna była do Igrzysk Śmierci i na portalu Goodreads.com została wybrana na książkę roku 2011. Dzisiaj ma już tam… 29 tysięcy recenzji. W promocji Publio „Niezgodna” o 50% taniej (14,90 zł), a druga część, „Zbuntowana” za 23,84 zł.
 • Do rzeczy (2,85 zł w Nexto) – czwarty numer tygodnika Lisickiego jest już w formatach czytnikowych! Do ich pobrania konieczna jest rejestracja w Nexto, wtedy też obowiązuje podana cena.
 • Płomień Crossa (24,21 zł w Publio) – kontynuacja bestsellerowego „Dotyku Crossa”, który przy okazji kupimy też o 50% taniej do 20 lutego.
 • Tylko w Publio nowa powieść Andrzeja Ziemiańskiego: Pomnik cesarzowej Achai. Tom 2 (29,90 zł)
 • Gogol w czasach Google’a (24 zł w Publio) – To wybór tekstów wieloletniego korespondenta „Gazety Wyborczej” w Moskwie z lat 1998 – 2012.

Kody rabatowe na e-booki i promocje stałe:

Nie chcesz przegapić promocji dnia?

Artykuł był przydatny? Jeśli tak, zobacz 6 sposobów, na jakie możesz wspomóc Świat Czytników. Dziękuję!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Promocje dnia, Stare promocje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Hosting: Zenbox

21 odpowiedzi na „Promocje dnia – 19.02.2013: Kot w worku z Woblinka, Raczek, Kałużyński, Ishiguro, Torańska, Tochman, Kulinaria -40%

 1. Gośka pisze:

  Jutro premiera kolejnej książki pani Kasi Michalak z serii „Sklepik z niespodzianką”, więc podejrzewam, że ten tajemniczy ebook to będzie właśnie to :)

  0
  • Robert Drózd pisze:

   Chyba nie :) bo raz że to powieść typowo „kobieca”, a więc męskich kupujących może rozczarować, a dwa że to Nasza Księgarnia – a zgaduję, że Woblink zaproponuje coś z wydawnictw na które ma wyłączność, czyli np. Znak, albo Otwarte.

   Może np. pozycja 16 z rankingu MLK http://swiatczytnikow.pl/ranking-magazynu-literackiego-ksiazki-196-styczen-2013/ czyli nowa książka Manna? Albo 3 część „Jezusa z Nazaretu” Benedykta? (Choć to z racji bożonarodzeniowej tematyki raczej wyjdzie już dopiero za rok)… Albo jakiś nowy Davies?

   0
   • Grzesiek pisze:

    W pliku epub jest logo Wydawnictwa Otwarte. Na ich stronie są dwie książki, które będą dostępne od jutra: Sekrety róż
    Elizabeth Camden i Tancerka z Kairu
    Deanna Cameron – jedna z nich?

    0
    • Przemek Skoczyński pisze:

     oj

     0
    • Robert Drózd pisze:

     Otwarte jest właścicielem Woblinka – to chyba tylko tyle.

     0
    • Monika pisze:

     A może to „Poradnik pozytywnego myślenia”? Co prawda wersja papierowa dopiero 6 marca, ale ebook mógłby zostać wydany wcześniej. Poza tym to ma być głośna przedpremiera, a biorąc pod uwagę, że ekranizacja „Poradnika…” święci triumfy, to wszystko by się zgadzało.

     0
   • Pecus pisze:

    „Zebookować” ‚Kroniki wariata …’ byłoby bardzo ciężko (zachowując choć w części oryginalny zamysł).
    Tak więc nie liczył bym na Manna – dlatego kupiłem na papierze :)

    0
 2. Przemek Skoczyński pisze:

  to może być wszystko:

  http://datapremiery.pl/ksiazki/p=1

  0
  • asymon pisze:

   O! Niezła strona, dodane do zakładek :-)

   Ale skoro proponowana książka to przedpremiera, więc raczej nic z datą premiery 20.02. Może „Sodoma i Gomora” McCarthy’ego?

   0
 3. kjonca pisze:

  „W jego treści mamy część wyjaśnienia oraz… niespodziankę rekompensującą koszty, na wypadek, gdyby premierowa propozycja nie trafiła w nasze gusta.”

  Ta niespodzianka nie rekompensuje kosztów w typowym zakupie. Podobnie jak w promocji „woblink oddaje kasę”

  0
 4. Miło mi jest zakomunikować, że dziś i jutro, mój najnowszy e-book pt. DO WIDZENIA w Kindle Store można pobierać za darmo:

  http://www.amazon.com/Do-widzenia-Polish-Edition-ebook/dp/B00BECCIBW/

  0
 5. tomi pisze:

  też kupiłem „kota w worku”, zobaczymy co to :)

  0
 6. Jimi14 pisze:

  „I na końcu doszła promocja dziwna, bo… nie w eBookpoint, a w księgarni Bezdroża prowadzonej przez Helion”
  W ebookpoint ebookiem dnia jest „Siła Sekretu. Praktyczny poradnik programowania przyszłości.”
  „Wałkowanie Ameryki” jest na bezdroza.pl, musisz Robercie informacje o nowościach z kanału RSS wyciągać, bo też byłem zdziwiony jak link z ebookpointowego RSS;a zostałem przekierowany na bezdroza.pl ;)

  0
 7. koper pisze:

  Kupiłem kota, choć nie mam pojęcia po co*, nigdy nie kupuję premier, a i w moje gusta trudno trafić :E

  *Prezenty!! Też się bawię!!

  0
 8. sebarkh pisze:

  Podobno to będzie jakaś książka.Może e-book.

  Nie kot.

  0
 9. libra_ pisze:

  I ja zakupiłam KOTA W WORKU – jak się bawić, to już …
  Lubię zwierzęta, a gustowny worek też się przyda. ;)

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się proszę z zasadami komentowania. Jeśli chcesz mieć swój obrazek przy podpisie, zarejestruj swój adres mailowy na stronie gravatar.com.

Zapisz się także do newslettera Świata Czytników


Komentarze do tego artykułu można śledzić także w formacie RSS.