Za drogo? Ustaw alerty cenowe na e-booki i kupuj taniej!

Last Minute: Kindle Paperwhite III za ok. 520 zł, Kindle 8 za ok. 260 zł!

Promocje dnia – 18.10.2016: Design z Karakteru, Historia z RM, Kaczkowski, Kosmos Kosmos, Duhigg, Książkowe Klimaty

Uwaga: to jest artykuł archiwalny. Opisane promocje mogą już nie być aktualne.

Najnowsze znajdziesz na stronie głównej bloga.

Wtorek to sporo ciekawej literatury faktu – design, historia, psychologia, biografia Kazika i ostatni wywiad ks. Kaczkowskiego. A także nagrodzona Angelusem 2016 powieść z Książkowych Klimatów.

Karakter -50%

wrzeczy_sliderpb2

Książki o designie z wydawnictwa Karakter o 50% taniej w Publio – tylko dziś! M.in.:

W jeszcze lepszej cenie: W rzeczy samej. Osobliwe historie wspaniałych materiałów, które nadają kształt naszemu światu – Mark Miodownik (14,90 zł)

„W rzeczy samej. Osobliwe historie wspaniałych materiałów, które nadają kształt naszemu światu” to książka, która wyjaśni, czy: istnieją betonowe tkaniny? Co jest źródłem charakterystycznego szelestu banknotów? Dlaczego czekolada rozpływa się w ustach i czy jej produkcja ma coś wspólnego z procesem fermentacji? Na czym polegała tajemnica samurajskich mieczy? Co to za materiał o błękitnej barwie i rozmywających się konturach, który nic nie waży w dłoni i – uwaga – naprawdę nie chodzi o kawałek nieba?

Mark Miodownik zabiera nas w niesamowitą podróż po świecie materii. Niezłomna – stal, zaufany – papier, przepyszna – czekolada, wyśniony – plastik, niewidzialne – szkło, to główni, choć nie jedyni, bohaterowie tej pasjonującej opowieści. Autor wyjaśnia, skąd się biorą niezwykłe właściwości materiałów, jaka jest ich historia, jak były i są wykorzystywane. Odkrywa przed nami tajemnice zawarte w rzeczach, z którymi stykamy się na co dzień. Robi to z pisarskim zacięciem (czytaliście już kiedyś scenariusz filmu o plastiku?), które pozwala przypuszczać, że po lekturze tej książki wiele osób natychmiast zapisze się na studia z materiałoznawstwa. Miodownik nie tylko dzieli się swoją wiedzą, ale też zaraża czytelników ciekawością świata i dobrym humorem.

 

Ostatni Kaczkowski + nasz kod

dasz_rade__swiat_czytnikow

Dasz radę. Ostatnia rozmowa – ks. Jan Kaczkowski, Joanna Podsadecka (18,15 zł w Wydawnictwie WAM).

Niższa cena tylko dla nas z kodem „WAMBL14”, którego podajemy w koszyku.

Był inspiracją dla milionów ludzi – wierzących i niewierzących. Każdy, kto go słuchał, czuł: on mnie rozumie. Ksiądz Jan nie oferował tanich rad ani łatwych pocieszeń. Swoim życiem mówił: nie odpuszczaj sobie, a dasz radę, wstaniesz.

Do końca żył na pełnej petardzie. Ostatnie tygodnie spędził, odpowiadając na pytania o sprawy najtrudniejsze i najważniejsze. Wraz z Joanną Podsadecką zaprosił do rozmowy swoich Czytelników. Wasze pytania były bardzo osobiste, odważne, szczere aż do bólu. Ksiądz Jan każdego chciał wysłuchać, zrozumieć, każdemu dać coś z siebie. Odpowiadał w swoim stylu, błyskotliwie i z dozą ironii (nie chciał mówić jedynie o tym, co denerwuje go w księżach: Nie wystarczyłoby miejsca w książce).

Ta książka to pożegnanie, ale nie ostatni rozdział. Następny napiszesz Ty.

Promocja aż do końca listopada 2016. Pamiętajcie o tym, aby podać kod.

 

Historia z RM

rm_sliderpb

Książki historyczne z wydawnictwa RM po 12,90 zł w Publio – tylko dziś! M.in.:

 • Wojna w eterze 1914-1945 – Peter Matthews
 • 1945 – Sean Longden
 • Hitlerjugend – Michael H. Kater
 • Holokaust – Lyn Smith – niedawna nowość, czytałem fragment książki wysłanej przez wydawcę, bardzo mocne a jednocześnie wciągające losy ludzi którzy przetrwali Zagładę.

 

Książki Kazika -40%

700x245_baner_kult_logo

Wydawnictwo Kosmos Kosmos o 40% taniej w Virtualo do 21 października.

Cztery tytuły, związane w jakiś sposób z Kazikiem:

O wydawnictwie pisałem parę lat temu przy okazji premiery jego e-booków. Polecam bardzo mocno „Białą Księgę”, jak też Autobiografię – nie tylko fanom Kultu, ale również wszystkim, których ciekawi historia polskiego rocka.

 

Dobry styl z czytnikiem

700x245_baner_stylowe_poradniki_logo

Poradniki na temat m.in. stylu do 40% taniej w Virtualo. Do 26 października.

Jak zostać damą? Niezwykły poradnik dla kobiet – Agnieszka Prokopowicz (19,90 zł)

Kim jest współczesna dama?

Nie każdy wychował się w pałacu, ale od każdego świat wymaga odpowiednich zachowań. Ktoś powie, że w wieku XXI, czasie e-maili i SMS-ów, sztywna etykieta jest już passé. A jednak wciąż zdarzają na sytuacje, nawet w sieci, w których po prostu trzeba się umieć zachować! Odpowiednio przywitać, złożyć życzenia, dobrać pasujący do okoliczności prezent, wiedzieć, co mówić, idąc na rozmowę o pracę. Podobnie jest z modą. Owszem, mini jest piękne, ale nie przystoi każdej kobiecie i nie w każdym miejscu.

Obecnie kobieta powinna wiedzieć, jak poruszać się w meandrach najnowszych technologii, umieć swobodnie porozmawiać zarówno z pracownikiem, jak i szefem, odpowiednio zachować się na randce, przyjęciu weselnym czy w hotelu.

Jak pozostać damą w relacjach z mężczyzną, dziećmi i koleżankami? Jak dbać o siebie i pozwalać sobie na odrobinę przyjemności, nie wychodząc jednocześnie z roli damy? Pamiętaj – damą nikt się nie rodzi, więc damą może zostać każda kobieta.

Oto przystępny i wyczerpujący przewodnik po świecie współczesnej etykiety.

 

Mądrzej, szybciej, lepiej!

szybciej_sliderpb

Psychologia z PWN do 30% taniej w Publio do 21 października.

Premiera: Mądrzej, szybciej, lepiej – Charles Duhigg (28,99 zł) – nowa książka autora „Siły nawyku”.

Młoda kobieta rzuca studia doktoranckie i zaczyna grać w pokera. Wdrożywszy się w system analizowania możliwych scenariuszy i wyliczania szans na ich ziszczenie, potrafi określić z góry błędy swoich przeciwników i staje się jedną z najlepszych zawodniczek na świecie.

Grupa specjalistów Google przez cztery lata gromadzi dane na temat funkcjonowania najlepszych zespołów pracowniczych, aby ogłosić, że ważniejsze jest to, co łączy grupę niż jej personalny skład.

Generał piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych, widząc niskie morale ochotników, układa od nowa program szkolenia w obozie dla rekrutów. Okazuje się, że wypracowanie postawy „ukierunkowanej na działanie” może zmienić nawet najbardziej rozchwianych nastolatków w niepokonanych zdobywców.

Termin premiery „Krainy lodu” wytwórni Walt Disney Pictures zbliża się wielkimi krokami. Katastrofa wisi w powietrzu, jednak zespół produkcyjny otrząsa się z niemocy, przeżywa twórczy przełom i w efekcie powstaje jeden z najlepszych filmów animowanych w historii kina.

Co łączy tych wszystkich ludzi?

Wiedza, że efektywność to umiejętność dokonywania wyborów i podejście do codziennych obowiązków. To odpowiednie postrzeganie małych celów na tle dużych wyzwań, to kultury organizacyjne, które budujemy jako liderzy, nie zamykając się na postęp. To wreszcie stosunek do informacji. Te aspekty różnią ludzi produktywnych od zapracowanych.

 

Książkowe Klimaty -45%

700x245_angelus_logo

Książki wydawnictwa Książkowe Klimaty do 45% taniej w Virtualo do 26 października.

Premiera: Księga szeptów – Varujan Vosganian (25,90 zł) – nagroda Angelusa 2016!

Księga Szeptów zaczyna się w malowniczej scenerii, na ormiańskiej uliczce z Focșani lat 50. ubiegłego stulecia, pośród oparów świeżo palonej kawy i zapachów ze spiżarni babci Armenuhi, pośród starych ksiąg i fotografii dziadka Garabeta. Jednak czytelnikowi nie jest dane doświadczyć niezmąconej intymności przywoływanego domu, nie jest też zaproszony, by uczestniczyć w jakiejkolwiek pogawędce wesołych ludzi, którzy snują, w czasie pokoju, opowieści o Arze Pięknym lub Tigranie Wielkim. „Ormiańscy starcy dzieciństwa” Varujana Vosganiana nie mają do opowiedzenia radosnych zdarzeń, lecz fakty wręcz niepokojące. Opowiadając starają się zrzucić ciężar traumy – swojej i swoich poprzedników. Historia ludobójstwa Ormian z 1915 roku, historia niekończących się konwojów wygnańców w marszu śmierci na pustyni Deir-ez-Zor, historia Ormian, którzy obrali drogę uchodźstwa, zostały odmalowane na stronach powieści wręcz olśniewająco.

 

Historia, fakty, biografie

historia3_ebooki

Książki historyczne i literatura faktu do 55% taniej w swiatksiazki.pl do 25 października. Sporo tytułów z Rebisu i Bellony. Np.

 

Thrillery do -57%

thrillery

Thrillery do 57% taniej w Woblinku do 23 października. Np.

 

Dzień Listonosza

listonosz_sliderpb

Listy w e-booku do 40% taniej w Publio z okazji Dnia Listonosza. Do 20 października. M.in.

 

 

Tyrmand, Bronte i inni

mg2_ebooki

Klasyka literatury i nie tylko z wydawnictwa MG do 40% taniej w swiatksiazki.pl do 25 października. Np.

 

 

Ósme życie x2

osme

Dwie części cyklu „Ósme życie (dla Brilki)” autorstwa Nino Haratischwili w Woblinku, taniej do 24 października.

Nowość: Ósme życie (dla Brilki). Tom 2 (20,99 zł)

Druga połowa XX wieku. Zimna wojna. Kitty Jaszi i jej brat Kostia żyją po dwóch stronach żelaznej kurtyny. On jest radzieckim oficerem zaangażowanym w budowę podwodnych okrętów atomowych, ona odnoszącą sukcesy piosenkarką. Dla obojga los bywa jednak podobnie niełaskawy. I dla ich bliskich. Kobietom z rodziny Jaszich trafiają się jedynie ulotne chwile szczęścia. A mimo to kochają, podsycają w sobie nadzieję, żyją… na przekór wszystkiemu.

Nino Haratischwili stworzyła powieść, na jaką czeka się latami: epicki rozmach, pełnokrwiści bohaterowie, wielkie namiętności i cudowny, plastyczny styl.

 

 

Gratka dla fotografów

5day-deal

5Day Deal – coroczna promocja dla fotografów, w której za niebagatelną sumę 97 dolarów możemy kupić kilkadziesiąt kursów, e-booków, presetów do Lightrooma, a także licencję na program Topaz Adjust – wszystko ważne bez promocji parę tysięcy dolarów.

Promocja każdego roku trwa tylko pięć dni – stąd nazwa – w tym trwa do 19 października, czyli do jutra.

Wydatek niemały, dlatego warto to kupić, jeśli faktycznie mamy czas na skorzystanie z tych dobroci i chcemy rozwinąć nasze umiejętności zarówno w dziedzinie fotografii, jak i jej obróbki.

 

Kończą się we wtorek:

 1. Książki z grupy wydawniczej Publicat o 30-50% taniej tylko przez dwa dni, do 18 października. Np. Kupiec wenecki. Shylock się nazywam  – Howard Jacobson (16,80 zł), Wieczór autorski – Andrzej Waligórski (16 zł), Żniwa zła – Robert Galbraith (16 zł), Wspinaczka – Anatolij Bukriejew, Gary Weston DeWalt (14 zł), Podróżnik do wynajęcia – Fabian Sixtus Koerner (12 zł), Zamknięta trumna – Sophie Hannah (22,40 zł)
 2. Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki)  – Anna Fryczkowska (16,80 zł w Ebookoo.pl) – nowy kryminał z Burdy, taniej do 18 października. Wg porównywarki dobrą cenę ma też Woblink.
 3. Przygody Archiego Greene’a do 40% taniej w Ebookpoint do 18 października. Powieści, których autorem jest D.D. Everest.
 4. Książki Katarzyny Bondy o 35% taniej w Nexto do 18 października. Lampiony (23,74 zł) – podaję cenę dla zarejestrowanych, która wychodzi najtaniej wśród wszystkich księgarni w tym momencie.
 5. Książki Katarzyny Bondy do 30% taniej w Publio do 18 października. A ściślej – seria o Saszy Załuskiej. Premiera: Lampiony (24,90 zł)
 6. Książki Katarzyny Bondy w Woblinku do 18 października. Premiera: Lampiony (26 zł)
 7. E-booki z serii Sulina do 45% taniej w Woblinku do 18 października. Premiera: Langosz w jurcie – Krzysztof Varga (28,80 zł)
 8. Książki, na podstawie których powstały seriale do 40% taniej w Publio do 18 października. Np. Paradoks – Igor Brejdygant (24,90 zł), Zakazane imperium  – Nelson Johnson (18,19 zł), Detektyw Monk na patrolu – Lee Goldberg (13,23 zł)
 9. Top 10 wydawnictwa Marginesy do 45% taniej w Woblinku do 18 października. Np. Sztokholm delete  – Jens Lapidus (17,65 zł), Miejsce na ziemi – Umi Sinha (17,15 zł), Córka rzeźbiarza  – Tove Jansson (14,95 zł)
 10. Syn – Philipp Meyer (23,90 zł w Publio) – nowość z wydawnictwa Czwarta Strona, taniej do 18 października.
 11. E-booki Rachel Abbot taniej w Woblinku do 18 października. Premiera: Zabij mnie znów (20,20 zł). I niedawno wydana nowelka: Dziecko znikąd (9,90 zł).
 12. Rachel Abbott taniej w Woblinku do 18 października. Dziecko znikąd (9,90 zł) – jeśli dodamy do koszyka, wtedy starszy tytuł: Obce dziecko kupimy za 20,20 zł). Mamy też zapowiedź nowej książki autorki – „Zabij mnie znów”.

 

Pozostałe promocje tygodnia:

Nie chcesz przegapić promocji dnia?

 • Artykuły o promocjach mają swój własny kanał RSS: http://rss.swiatczytnikow.pl/promocjednia – możesz go czytać np. w programie Feedly.
 • Można zapisać się na powiadomienia mailowe o nowych promocjach, obsługiwane przez Google. Maila dostaniesz raz dziennie około godziny 15.
 • Chcesz dostać najważniejsze promocje oraz specjalne okazje? Zapisz się na newsletter Świata Czytników – wysyłany średnio raz na dwa tygodnie.
 • Na stronie głównej Świata Czytników znajdują się tylko dwa ostatnie wpisy z promocjami – poprzednie znajdziesz w archiwum.

Książki nie ma w promocji?

W naszej porównywarce cen e-booków możesz ustawić alerty cenowe. Określasz pożądaną cenę i dostaniesz maila, gdy książka będzie taniej. Zobacz, jak łatwo dodać taki alert.

Artykuł był przydatny? Jeśli tak, zobacz 6 sposobów, na jakie możesz wspomóc Świat Czytników. Dziękuję!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Promocje dnia, Stare promocje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Hosting: Zenbox

17 odpowiedzi na „Promocje dnia – 18.10.2016: Design z Karakteru, Historia z RM, Kaczkowski, Kosmos Kosmos, Duhigg, Książkowe Klimaty

 1. dzust pisze:

  W empiku do 20 października promocja do -50% na literaturę faktu:
  http://www.empik.com/ebooki/lit-faktu?kwnazwa=lit-faktu&kwinfo=menu_ebooki

  0
  • lukaszkuch pisze:

   Czy ktoś może mi powiedzieć czy „Duchologię Polską” lepiej kupić w ebooku czy w papierze?

   1
   • asymon pisze:

    Książka może i byłaby lepsza, ale ebook daje radę. Treść jest w tej książce ważna, ilustracje są… ilustracjami. To nie jest album zdjęć z dopisanym tekstem.

    Tylko możesz zdjęcia/ilustracje obejrzeć na komputerze, część i tak jest słabej jakości, ale to wina materiału i w książce nie jest lepiej.

    0
 2. Mateusz pisze:

  Coś dawno Bookrage’a nie było, wiadomo coś w tym temacie?

  1
 3. kanis pisze:

  Ktoś może się orientuje jakie jest ostatni update do kindle voyage? Mam oprogramowanie 5.8.2.1 i kindle pokazuje mi nowy update. Nie wiem czy go instalować czy nie, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji do wesrsji po 5.8.2.1, więc nie mam pojęcia co to jest.

  0
 4. lenka pisze:

  „z kodem …, którego podajemy w koszyku” ;)

  2
 5. Grzesiek pisze:

  Offtop:
  O ile się nie mylę to jutro kończy się jesienna promocja na czytniki. Polecam uderzyć w używane (było sporo relacji, że używane Paperwhite w wersji Good wyglądają najczęściej na prawie nowe, były też sporadyczne problemy).
  Mi dziś udało się upolować takiego Paperwhite’a z końcową ceną 81 euro. Miałem już zamówionego Voyage (za 131, co też jest bardzo dobrą ceną) ale udało się unieważnić zakup :-) Paperwhite’a w tym stanie nie ma obecnie, ale wcześniej też nie było i dziś jeden się pojawił, dlatego warto to śledzić, a nóż się uda.

  Pozdrawiam

  2
 6. rudy102 pisze:

  Ej @virtualo, dajcie strzałki do przełączania banerów bo klikanie na kolejne kropki albo czekanie jest niewygodne.

  21
 7. Leszek pisze:

  Wprawdzie nie na e-booki, ale jest dobra promocja (minus 75%) na http://www.znak.com.pl
  http://www.znak.com.pl/lubimy73kod

  0
 8. Karolina pisze:

  Czy ma ktoś wolne kody do woblinka? serdecznie dziękuję :)

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się proszę z zasadami komentowania. Jeśli chcesz mieć swój obrazek przy podpisie, zarejestruj swój adres mailowy na stronie gravatar.com.

Zapisz się także do newslettera Świata Czytników


Komentarze do tego artykułu można śledzić także w formacie RSS.