Za drogo? Ustaw alerty cenowe na e-booki i kupuj taniej!

Premiery tygodnia 28 kwietnia – 4 maja 2014: Michniewicz, Morrison, Polański, Palikot, Miecik, Adelstein, Chodorkowski, Hemmings

Księgarniom i wydawcom jak widać też należał się odpoczynek majówkowy, bo w tym tygodniu liczba nowości sporo mniejsza. Wcale to jednak nie oznacza, że mniej ciekawa ;-)

349653-swoja-droga (Custom)Swoją drogą – Tomek Michniewicz

Autor książki to znany dziennikarz i podróżnik, który zwiedził już spory kawałek świata, część wypraw opisując w swoich książkach „Samsara. Na drogach, których nie ma” oraz „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów„. Najnowsza powieść, „Swoją drogą„, to pierwsza relacja z serii, w której Tomek Michniewicz zabiera chętne osoby na wyprawy ich życia, w dowolne miejsca na ziemi, aby mogły spełniać swoje marzenia lub przełamywać bariery strachu czy ciekawości.

Promocja: E-booki Tomka Michniewicza pozostałe tytuły po 9,90 zł w Woblinku.

 

najbardziej_niebeskie_oko_1398429260 (Custom)Najbardziej niebieskie oko – Toni Morrison

Toni Morrison to amerykańska pisarka, laureatka literackiej nagrody Nobla, a „Najbardziej niebieskie oko” to jej debiutancka powieść. Nie jest to książka z gatunku łatwych i przyjemnych do czytania, a wręcz przeciwnie – dotyka ona trudnych tematów, a wyjątkowy kunszt autorki pozwala czytelnikowi w pełni utożsamiać się z bohaterką i jej pełnym cierpienia życiem. Cierpienie to wynika z potrzeby osiągnięcia przez młodą, czarnoskórą dziewczynkę kanonu piękna, który został nakreślony przez współczesne społeczeństwo, aby inne dzieci przestały jej dokuczać w szkole. Utożsamieniem celu stają się tytułowe niebieskie oczy.

 

pobrane (Custom)Kroniki raka – George Johnson

Z opisu:

Pierwsza na polskim rynku książka o raku, która traktuję tę chorobę jako przeciwnika, z którym można walczyć. (…) Autor zadaje pytania, które nurtują zwykłych ludzi, niezależnie od tego, czy mieli kiedyś do czynienia z rakiem, czy nie. Pisze o tym, co to w ogóle jest rak, dlaczego chorujemy, jakie są metody leczenia, jak można się uchronić, jak pomóc osobie chorej. Książka polecana przez onkologów chorym, a szczególnie ich bliskim. Jest to opowieść o próbie zrozumienia zjawiska, weryfikacji nagromadzonych wokół niego mitów (czy rzeczywiście jest to dżuma XXI wieku) i złudzeń – po części popularnonaukowa, po części filozoficzna. Wplecione w nią są dwie historie osobiste: historia choroby nowotworowej żony autora, która miała fatalne rokowania, a jednak wyzdrowiała, i jego brata, który mimo dobrych rokowań niestety przegrał walkę z rakiem.

 

polanski_-_minimalka_1396424622 (Custom)Polański. Biografia – Paul Werner

Roman Polański to barwna postać, reżyser który w swoim życiu przeżył tyle, że jeden scenariusz filmowy mógłby nie pomieścić wszystkich historii. Urodzony w 1933 roku w żydowskiej rodzinie, po wybuchu wojny jego rodzice trafili do obozów koncentracyjnych, a mama została zagazowana w Auschwitz. Od 9 roku życia był zdany na siebie i ukrywał się przez nazistami. Za pierwszy film pełnometrażowy otrzymał nominację do Oscara, a w 2002 otrzymał ją za „Pianistę”. Jego żona Sharon Tate została zamordowana w 8 miesiącu ciąży, a on kilka lat później został oskarżony o gwałt na 13-letniej dziewczynce. Z tego powodu opuścił Stany Zjednoczone i od ponad 35 lat unika ekstradycji. Takie historie pisze tylko życie.

Promocja: Książki z wydawnictwa REBIS do 40% taniej w Woblinku do 6 maja.

 

167254 (Custom)Zdjąć Polskę z krzyża – Janusz Palikot, Cezary Michalski

Rozmowa dziennikarza Cezarego Michalskiego z Januszem Palikotem, politykiem i założycielem partii „Twój Ruch”. Już po samym tytule możemy spodziewać się mocnej treści politycznej, silnie naładowanej poglądami antykościelnymi, które poseł mocno promuje i którymi wzbudza kontrowersje wśród innych partii i wierzących Polaków. Palikot uważa, że właśnie Kościół jest przeszkodą w rozwoju Polski w Europie – jeśli ciekawi Was w jaki sposób doszedł do tego Palikot, niegdyś autor felietonów w Tygodniku Powszechnym i właściciel prawicowego „Ozonu”, to warto sięgnąć po tę książkę.

 

164662 (Custom)Katiusza z bagnetem. 14 sekretów ZSRR – Igor T. Miecik

Tytułowa „Katiusza z bagnetem” to tylko jedna z 14 historii, które rosyjskie władze od lat starają się ukrywać przed swoimi obywatelami. Jak mówi popularne przysłowie „Rosja to nie miejsce, to stan umysłu” i to taki, który jest tworzony przez właśnie przez rząd i przekłamania historyczne. Do prawdziwej wersji historii z ostatniego stulecia Rosji postarał się dotrzeć Igor T. Miecik, którego debiutancka książka „14:57 do Czyty. Reportaże z Rosji” została nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, co oznacza, że i tutaj możemy spodziewać się ciekawych i rzetelnych opowieści.

Promocja: Seria „Bieguny” do 40% taniej w Virtualo do 6 maja.

 

164658 (Custom)Zemsta yakuzy – Jake Adelstein

Niedawno ukazała się książka „Masa o kobietach polskiej mafii„, w której były członek mafii pruszkowskiej opisuje niektóre z okrucieństw do jakich dopuszczali się polscy mafiosi. Teraz swoją premierę ma relacja prosto z Japonii, gdzie znany dziennikarz śledczy skupił swoją uwagę na działaniach Yakuzy, czyli japońskiego ugrupowania przestępczego, którego działania sięgają wielu krajów na całym świecie. Książka nie spodobała się mafii, która wielokrotnie groziła reporterowi, co poskutkowało nałożeniem specjalnej ochrony przez policję w Tokio na niego oraz przez FBI na jego rodzinę, która obecnie przebywa w Stanach Zjednoczonych. Jake Adelstein tak głęboko wszedł w tę tematykę, że ma opinię człowieka, który nie cofnie się przed niczym, jeśli tylko znajdzie materiał na artykuł.

Promocja: Seria „Bieguny” do 40% taniej w Virtualo do 6 maja.

 

99464-portrety-z-lagru-michail-chodorkowski-1 (Custom)Portrety z łagru – Michaił Chodorkowski

Najsłynniejszy więzień polityczny współczesnej Rosji, ułaskawiony w 2013 roku przed Igrzyskami Olimpijskimi  w Soczi. Choć oficjalnym powodem oskarżenia były nieprawidłowości przy prywatyzacji spółki Jukos, której właścicielem był Chodorkowski, to jednak powszechnie uważa się, że został on skazany za otwarte krytykowanie prezydenta Rosji Władimira Putina. W książce „Portrety z łagru” Chodorkowski opisuje swoje przeżycia i doświadczenia z 10-letniego pobytu w rosyjskim więzieniu, porównując je do sytuacji w całym kraju.

 

346177-spadkobiercy (Custom)Spadkobiercy – Kaui Hart Hemmings

Z opisu:

Los zmienia życie rodziny Matta Kinga, spadkobiercy wielkiej fortuny na Hawajach. Kiedy po wypadku jego żona zapada w śpiączkę, musi nagle zająć się wychowaniem swoich córek. Zajęty do tej pory swoimi sprawami, Matt staje przed bardzo trudnym zadaniem. Siedemnastoletnia Alex odkrywa uroki bycia niegrzeczną dziewczynką, a dziesięcioletnia Scotty planuje pójść w ślady starszej siostry. Mało tego, znają sekret matki, którego odkrycie jeszcze bardziej skomplikuje życie Matta. (…) Młoda pisarka z Hawajów Spadkobiercami podbiła serce krytyki i czytelników. „San Francisco Chronicle” uznało ją za jedną z najlepszych książek roku, czytelniczki amerykańskiej edycji „Elle” doceniły swoją nagrodą, a w prywatnym rankingu najlepszych rzeczy roku Sofia Coppola umieściła Spadkobierców na pierwszym miejscu.

 

99311-teoria-zla-simon-baron-cohen-1 (Custom)Teoria zła. O empatii i genezie okrucieństwa – Simon Baron-Cohen

Choć okładka książki jest dość przerażająca i może się wydawać, że jej zawartość nie pozwoli nam spać po nocach (co ciekawe, oryginalna wersja okładki jest kompletnie inna), to jednak należy pamiętać, że jest to praca naukowa. Skupia się ona na istotnym uczuciu ludzkim jakim jest empatia i jego ewentualnym braku, który może prowadzić do zaburzeń psychicznych czy rozwoju osobowości psychopatycznej. Autor Simon Baron-Cohen głównie zajmuje się badaniem chorób autystycznych, których jednym z objawów jest właśnie brak umiejętności rozumienia i odczytywania uczuć innych, co okazuje się w skrajnych przypadkach może prowadzić do zachowań psychopatycznych i okrutnych. Ciekawe spojrzenie na przyczyny dlaczego niektórzy ludzi są „źli”.

Promocja: Książki wydawnictwa Smak Słowa do 50% taniej w Publio.

 

Co jeszcze ukazało się w tym tygodniu?

W większości księgarni:

Tylko w Virtualo:

Tylko w Publio:

Tylko w cdp.pl:

Tylko w Ebookpoint:

Nie chcesz przegapić premier tygodnia?

Czytaj dalej:

Artykuł był przydatny? Jeśli tak, zobacz 6 sposobów, na jakie możesz wspomóc Świat Czytników. Dziękuję!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Premiery tygodnia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Hosting: Zenbox

8 odpowiedzi na „Premiery tygodnia 28 kwietnia – 4 maja 2014: Michniewicz, Morrison, Polański, Palikot, Miecik, Adelstein, Chodorkowski, Hemmings

 1. zipper pisze:

  Jedyna książka, która się liczy w tym miesiącu to Moja walka.

  0
 2. mo pisze:

  „Moja walka” – oj tak

  0
 3. asymon pisze:

  Przypominam o Bookrage, jeśli ktoś odłożył zakup pakietu na „po pierwszym”. W mailu dostałem informację:

  Gdy sprzedamy 2000 pakietów, wszyscy, którzy zakupili nasz pakiet otrzymają książkę „Zanim umrę” Krzysztofa Borunia. Jest to zbiór opowiadań science fiction w klasycznym stylu, który uzupełnia wydaną przez nas w lutym „Toccatę” – łącznie obie książki stanowią zbiór wszystkich krótkich form literackich Krzysztofa Borunia. […]
  Zbiór zawiera opowiadania: „Człowiek z mgły”, „Koszmar”, „List”, „Antyświat”, „Fabryka szczęścia”, „Nieproszeni goście”, „Tryton 703”, „Spadkobiercy” (pierwszą wersję późniejszego opowiadania „Toccata”) oraz scenariusz słuchowiska „Zanim umrę”.

  Do progu 2 tysięcy zostało mniej niż sto, akcja kończy się jutro.

  0
 4. tak tylko pisze:

  „wzbudza kontrowersje wśród innych partii i wierzących Polaków”
  wierzących != katolików
  :]

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się proszę z zasadami komentowania. Jeśli chcesz mieć swój obrazek przy podpisie, zarejestruj swój adres mailowy na stronie gravatar.com.

Zapisz się także do newslettera Świata Czytników


Komentarze do tego artykułu można śledzić także w formacie RSS.