Za drogo? Ustaw alerty cenowe na e-booki i kupuj taniej!

Premiery tygodnia 19 – 25 maja 2014: Hayes, Karpowicz, Coelho, Masłowska, Murakami, Glukhovsky, Sokołowski, Canavan, Szczyt

Nie wiem czy jest to zasługa słonecznej i ciepłej aury, czy też wzmożonej aktywności księgarni z powodu Warszawskich Targów Książki, ale w ostatnim tygodniu zostaliśmy zasypani nowościami!

Na dodatek takimi z najwyższej półki, samo spojrzenie na nazwiska może przyprawić o zawrót głowy, a sporo doskonałych tytułów znajduje się w długiej liście poniżej wyróżnionych.

357733-pielgrzym (Custom)Pielgrzym – Terry Hayes (przedsprzedaż, premiera 28.05.2014)

Jeden z najgłośniejszych debiutów i jednocześnie najlepszych thrillerów ostatnich lat. Ale czego innego można się spodziewać po tym autorze, Terrym Hayesie, słynnym scenarzystą, który współpracował m.in. przy produkcji „Mad Maxa”. Fabuła książki „Pielgrzym” automatycznie kojarzy się z serią Bourne’a, co zawsze jest popularną tematyką – tajny agent do zadań specjalnych, oficjalnie nieistniejący, wykorzystywany do maksimum przez swoich zleceniodawców, postanawia odejść. Tutaj drogi podobieństw się rozchodzą, gdyż nasz bohater zostawia po sobie książkę z opisami technik śledczych, która wykorzystana zostaje w niecnych celach. Powieść została przyjęta bardzo entuzjastycznie, cieszy się dobrymi ocenami i recenzjami, a szybką popularność udało jej się zdobyć także dzięki intensywnej i ciekawej reklamie w Internecie m.in. wykorzystując media społecznościowe.

 

99976-sonka-ignacy-karpowicz-1 (Custom)Sońka – Ignacy Karpowicz

Nie mogliśmy pominąć premiery autora, który został w tym tygodniu nominowany do nagrody NIKE 2014 w kategorii „Powieści” za „Ości„. Przez osiem lat swojej kariery pisarskiej, podczas której napisał siedem książek, był już trzykrotnie nominowany do nagrody NIKE oraz dwukrotnie do Paszportów Polityki, które to zdobył w roku 2010. Na pewno jest to autor, z którego twórczością warto się zapoznać. Najnowsza książka „Sońka” to historia prawdziwa, choć nigdy się nie wydarzyła, a faktów zawartych w niej nie można w żaden sposób potwierdzić. Pomysł na nią powstał z jednego zdania, które Karpowicz usłyszał kilka lat temu, o kobiecie, która w trakcie wojny miała romans z Niemcem, przez co nigdy w swojej wsi na Podlasiu nie była lubiana. Autor chciał się z nią spotkać, ale nigdy do tego nie doszło, dlatego książka opowiada scenariusz takiego hipotetycznego spotkania z Sońką – starszą, prostą kobieciną, która nie jest ani Polką, ani Rosjanką, ani Białorusinką. Ona po prostu „jest stąd”.

Promocja: E-booki Ignacego Karpowicza do 50% taniej w Publio do 25 maja.

 

168090 (Custom)Zdrada – Paulo Coelho 

Paulo Coelho, bohater setek tysięcy memów i sentencji, przypisana jest mu łatka oratora oczywistości w stylu Franza z Psów Pasikowskiego A kto umarł, ten nie żyje. Ale oczywiście to wszystko to jest pochodna jego sławy, którą przyniosło mu napisanie trzydziestu książek, które sprzedały się w łącznej liczbie 150 milionów egzemplarzy w 150 krajach, a przetłumaczono je na 80 języków. Najnowsza powieść „Zdrada” opowiada historię kobiety, która ma wszystko ułożone w życiu – bezpieczne życie, dobrą pracę, kochającego męża i dzieci. Jednak to co jest na zewnątrz często nie odzwierciedla w pełni wewnętrznych potrzeb, w bohaterce narasta potrzeba rebelii, zmian które mogą przynieść jej ulgę. Te uczucia znajdują ujście w pożądaniu, które się w niej budzi, gdy spotyka swojego byłego chłopaka. Kobieta musi wybrać między stabilnością i życiu w apatii, a podążeniu niepewną ścieżką prawdziwej miłości.

Promocja: Pozostałe e-booki Paulo Coelho do 34% taniej w Virtualo.

 

330451-jak-zostalam-wiedzma (Custom)Jak zostałam wiedźmą – Dorota Masłowska

Z opisu:

Najgłośniejsza pisarka młodego pokolenia swoją najnowszą książkę kieruje do wszystkich pokoleń. „Jak zostałam wiedźmą” to uniwersalna i nowoczesna opowieść o walce dobra ze złem w świecie gadżetów, sztucznych pragnień i chęci na więcej, więcej, więcej… Wiedźma porwie nawet najstarsze dzieci. Głodna, szuka niegrzecznych maluchów, by zrobić z nich zupę. Upatrzonej przez nią dziewczynce jednak wiele zarzucić się nie da. Wiedźma postanawia zaczarować dziecko i zmusić je do znalezienia niegrzecznego chłopca, dzięki któremu upragniona zupa będzie zjadliwa. Spryskuje dziewczynkę Podmianą Myśli i wraz z konikiem na biegunach wyprawia na poszukiwania Bogusia, który najbardziej kocha iPhone’a i czipsy. Wkrótce jednak się okazuje, że coś poszło nie tak… Czy dziewczynka odnajdzie Bogusia? Czy jednak oprze się złemu czarowi? Jak zostałam wiedźmą to oniryczna opowieść o walce, jaką toczymy, przede wszystkim, z samym sobą. W nieustannym pośpiechu, konsumpcyjnej pustce i w pogoni za karierą dorośli zaniedbują relacje z własnymi dziećmi, które coraz częściej funkcjonują w świecie gadżetów, surogatów i wirtualnych emocji. A codzienny wyścig przynosi wszystkim coraz większe, większe, większe… poczucie braku. Ta pięknie ilustrowana przez Mariannę Sztymę, baśniowa, skrząca dowcipem i pełna trafnych obserwacji książeczka zachęca, by zwolnić, zastanowić się, porozmawiać. A także wspólnie poczytać – bo miłość do książek to skarb na całe życie. 

Promocja: Pozostałe książki Doroty Masłowskiej 50% taniej w Publio.

 

361055-n-a (Custom)Słuchaj pieśni | Flipper roku 1973 – Haruki Murakami

Z opisu:

Słuchaj pieśni wiatru i Flipper roku 1973 to dwie najwcześniejsze powieści Harukiego Murakamiego nigdy niepublikowane dotąd w Europie ani Stanach Zjednoczonych. Są to również dwie pierwsze części tak zwanej „tetralogii Szczura”, do której należą Przygoda z owcą i Tańcz, tańcz, tańcz. Ukazanie się ich w Polsce to prawdziwa gratka dla miłośników Murakamiego. Po raz pierwszy pojawia się w nich bezimienny bohater dobrze znany z kolejnych powieści, jego przyjaciel Szczur, chiński barman Jay, a także Naoko z Norwegian Wood.  Akcja obu utworów toczy się we wczesnych latach siedemdziesiątych. (…) Jak zwykle u Murakamiego obie powieści przepełnione są muzyką popularną i klasyczną, aluzjami do filmów i książek, ale znajdziemy też cytat z ewangelii wg św. Mateusza, historie o Trockim, o tajemniczych bliźniaczkach, opowieść o konstruktorze flippera i stosunkach społecznych panujących na planecie Wenus…

Promocja: Pozostałe e-booki Murakamiego w promocji do 29 maja w Woblinku.

 

359836-wayward-pines-szum (Custom)Wayward Pines. Szum – Blake Crouch

Na podstawie tej książki już powstaje serial, który ma dorównać klasie takim programom jak „Z Archiwum X”, „Miasteczko Twin Peaks” czy „LOST. Zagubieni”. Reżyserem jest M. Night Shyamalan znany z „Szóstego zmysłu” i „Osady”, a w główną rolę wcieli się nominowany do Oskara aktor, Matt Dillon. Jednak zanim doczekamy się pierwszego odcinka, który zapowiadany jest na rok 2015, to warto zapoznać się z pierwowzorem literackim, które mają tendencję jednak przebijać wersje filmowe. Bohater książki, agent specjalny Ethan Burke, dociera do Wayward Pines w celu odnalezienia dwóch zaginionych funkcjonariuszy. Tam ulega wypadkowi, przez który traci pamięć i zauważa, że dzieją się dziwne rzeczy w tym tajemniczym miasteczku.

Promocja: E-booki Blake’a Croucha w Woblinku taniej tylko do 26 maja.

 

witajcie_w_rosji-insignis-ebook-cov (Custom)Witajcie w Rosji – Dmitry Glukhovsky

Fanom sci-fi czy fantastyki tego autora na pewno nie trzeba przedstawiać. Wszystkim pozostałym na pewno obiła się o uszy nazwa „Uniwersum Metro 2033”, a ten pan, Dmitry Glukhovsky, jest jego twórcą i głównym koordynatorem oraz autorem powieści „Metro 2033” oraz „Metro 2034„. Zainteresowanie pisarza wykraczają jedna poza sferę fantastyczną i dotykają tematów jak najbardziej przyziemnych, takich jak sytuacja w ojczystym kraju, którym dla Dmitry’a jest Rosja. „Witajcie w Rosji” to zbiór satyrycznych opowieści o największym państwie świata, z których jest tak samo dużo fikcji literackiej jak i prawdy, a to wszystko polane tłustą warstwą typowego, rosyjskiego absurdu.

 

168173 (Custom)Białoruś dla początkujących – Igor Sokołowski 

Płynnym ruchem i swawolnym krokiem przechodzimy z Rosji na Białoruś, gdzie także na swój sposób jest wesoło. W pogrubionym cudzysłowie, bo tak daleko jak sięga absurd można znaleźć i rozpacz ludzką. Igor Sokołowski chce pokazać nam prawdziwy obraz tego kraju, bliskiego nam historią oraz ojczystego terenu dla wielu wybitnych postaci – Tadeusza Kościuszko, Elizy Orzeszkowej, czy Ryszarda Kapuścińskiego. Ten zbiór reportaży pozwoli czytelnikom lepiej zrozumieć ludzi, atmosferę społeczną i polityczną, która nie jest prosta z powodu reżimu twardej ręki Łukaszenki. Im dalej na zachód od Białorusi, tym bardziej obowiązkowa staje się ta lektura.

Promocja: Reportaże i biografie od 9,20 zł w Virtualo do 26 maja.

 

168216 (Custom)Złodziejska Magia. Księga Pierwsza. Prawo Milenium – Trudi Canavan

Nowa trylogia jednej z najpopularniejszych autorek fantasy ostatnich lat, odpowiedzialnej za „Trylogię Czarnego Maga„, „Trylogię Zdrajcy” i „Erę Pięciorga„. Znana jest z budowania złożonych światów i ciekawych postaci, które na długo zapadają w pamięci. „Złodziejska Magia” to pierwsza część trylogii „Prawo Millenium”, która opowiada o kilku równoległych światach, przez które bohaterowie mogą przenikać. Wszystko zaczyna się od trafienia na specjalny przedmiot – książkę, która posiada zdolność odczuwania, a to za sprawą najpotężniejszego czarownika wszech czasów, który zamienił młodą czarodziejkę w taki sposób. Po takim opisie i renomie autorki na pewno nie można spodziewać się nudy.

 

100260-chirurg-czy-artysta-marek-szczyt-1 (Custom)Chirurg czy artysta? – Marek Szczyt

Chirurgia plastyczna z tematu kontrowersyjnego powoli przeradza się w codzienność, w coś co towarzyszy nam na każdym kroku. Zmiany jakie człowiek może zrobić ze swoim ciałem jednocześnie szokują i zawstydzają, przez wielu są akceptowane a przez innych ganione. Nie zmienia to faktu, że praca chirurga plastycznego jest to fach, który wymaga dużych umiejętności, a jego najlepszym reprezentantem stał się dr Marek Szczyt, który zyskał sławę dzięki programowi telewizyjnemu. Książka „Chirurg czy artysta?” to rozmowa przeprowadzona z lekarzem, w której poruszane są tematy zawodowe i prywatne, pozwalające lepiej zrozumieć samą postać doktora. Pytanie postawione w tytule tak naprawdę odpowiedzi nie ma, bo wiele osób będzie go uznawać za kogoś wyjątkowego, a inni za kogoś, kto po prostu wykonuje swoją pracę. Ale czytając ją warto raz na jakiś czas zadać sobie samemu to pytanie, pozwoli ono jeszcze lepiej odebrać przekaz jaki daje ten wywiad.

 

Co jeszcze ukazało się w tym tygodniu?

W większości księgarni:

Tylko w Woblinku:

Tylko w Publio:

Tylko w Virtualo:

Tylko w Ebookpoint:

Nie chcesz przegapić premier tygodnia?

Czytaj dalej:

Artykuł był przydatny? Jeśli tak, zobacz 6 sposobów, na jakie możesz wspomóc Świat Czytników. Dziękuję!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Premiery tygodnia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Hosting: Zenbox

11 odpowiedzi na „Premiery tygodnia 19 – 25 maja 2014: Hayes, Karpowicz, Coelho, Masłowska, Murakami, Glukhovsky, Sokołowski, Canavan, Szczyt

 1. dampf pisze:

  „Uprowadzeni” Craisa pojawiają się dwa razy na liście ;)

  0
 2. pioterg666 pisze:

  „Witajcie w Rosji” – jeszcze czytam, ale już mogę polecić z czystym sumieniem. Bardzo dobre opowiadania z elementami fantastyki. Świetna można by powiedzieć satyra, na rosyjską mentalność. Nie wiem czy Glukhovsky nie skończy za to w jakichś łagrach ;)

  0
  • asymon pisze:

   Też właśnie czytam, korzystając z dobrodziejstwa 3 miesięcy darmowego Legimi i, choć opowiadania nierówne, to bywają perełki, gdy podczas lektury westchnęło się „Mrożek, normalnie Mrożek”. :-)

   0
 3. Tomek pisze:

  Dziś w Publio premiera(?) „Światło się mroczy” Georga R. R. Martina.

  0
 4. Mirtoma pisze:

  Wolne kody do Woblinka – z datą ważności do 28.05.2014 (czyli tylko do jutra)

  yfcjvbxw
  pwqlajen
  itqmdsjc

  Można kupić np. „Wayward Pines. Szum” Blake’a Crouch’a za jedyne 14,90 :)

  0
 5. KonradK pisze:

  Po „słynnym scenarzyście”, nie po „słynnym scenarzystą”. :)

  0
 6. jamo pisze:

  Niestety przedpłaconego ” Pielgrzyma ” nie można pobrać na swoją półkę / mimo obietnic /. ?!
  Czy ktoś jeszcze ma ten problem ?

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się proszę z zasadami komentowania. Jeśli chcesz mieć swój obrazek przy podpisie, zarejestruj swój adres mailowy na stronie gravatar.com.

Zapisz się także do newslettera Świata Czytników


Komentarze do tego artykułu można śledzić także w formacie RSS.