Za drogo? Ustaw alerty cenowe na e-booki i kupuj taniej!

Pamiętniki „Uskoka” z IPN w formatach czytnikowych

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, poświęcony żołnierzom antykomunistycznego podziemia po II wojnie światowej.

Z tej okazji Instytut Pamięci Narodowej przygotował Pamiętniki Zdzisława Brońskiego „Uskoka” pod redakcją Sławomira Poleszaka.

Zdzisław Broński „Uskok” (1912–1949) od jesieni 1943 r. dowodził oddziałem partyzanckim w Obwodzie AK Lubartów, brał udział w akcji „Burza”. Po „wyzwoleniu” walczył z komunistami. Zginął otoczony w bunkrze, gdzie przez dwa lata ukrywał się przed UB. Ukrywając się spisywał wspomnienia. Jest to źródło unikatowe, gdyż pozwala poznać motywy, jakie skłoniły żołnierzy wyklętych do pozostania w konspiracji. Ze wspomnień przebija zdumiewająca wyobraźnia społeczna i polityczna autora, który trafnie analizował zmieniającą się sytuację międzynarodową i wewnętrzną w Polsce.

Publikacja do pobrania za darmo ze stron IPN w formatach MOBI/EPUB. Niestety podobnie jak przy poprzedniej książce Jerzego Eislera zapomniano o podlinkowaniu przypisów, które po prostu są na końcu każdego rozdziału.

Jeśli nie przeszkadza nam format PDF, na stronach IPN znajdziemy kilkanaście innych publikacji, m.in. „Polski rok 1968”, albo „Stan wojenny w Polsce 1981–1983”.

Czytaj dalej:

Artykuł był przydatny? Jeśli tak, zobacz 6 sposobów, na jakie możesz wspomóc Świat Czytników. Dziękuję!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Książki na czytniki i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Hosting: Zenbox

13 odpowiedzi na „Pamiętniki „Uskoka” z IPN w formatach czytnikowych

 1. faure pisze:

  Wielkie dzięki

  0
 2. Winny pisze:

  Super. Świetna inicjatywa. Dzięki za info.

  0
 3. Jurek pisze:

  Takie publikacje powinny pojawiać sie jak najczęściej!i

  0
 4. Eczytacz pisze:

  Fajnie, że instytucje publiczne zaczęły dostrzegać książkę elektroniczną. Co linków do przypisów, kiedyś wrzuciłem swoją pracę dyplomową w formacie doc. Gdyby nie ebook prawdopodobnie nigdy bym nie sięgnął po „Polskie miesiące” Eislera.

  0
 5. posiadaczKINDLE pisze:

  Bardzo dobra wiadomość. Skoro dostrzeżono odbiorców to należy się spodziewać, że teraz „pójdzie z górki” i format cyfrowy będzie normą.

  0
 6. Tomek pisze:

  Bardzo fajnie udało mi się skonwertować na mobi całą „trylogię” „Aparat bezpieczeństwa w Polsce” przy użyciu MobiPocket Creator i Calibre. Przynajmniej dla moich potrzeb to wystarczyło.

  0
 7. Michał Rolka pisze:

  Czyżby rewolucja w IPN już doszła do tego momentu, że porzucono PDF? Na stronie widzę _tylko_ epub i mobi.

  0
 8. rohirrim pisze:

  Panie Robercie. Dziękujemy i prosimy o dalsze tak użyteczne informacje. Pozdrawiam

  0
 9. Graminis pisze:

  Świetna inicjatywa i świetna publikacja… Wciąga jak niejeden kryminał a jak człowiek sobie uświadomi, że to działo sie naprawde to ciarki przechodzą! Polecam wszystkim, szczególnie że to nic nie kosztuje.

  0
 10. Ja pisze:

  > „zapomniano o podlinkowaniu przypisów”

  Nie zapomniano, był to zabieg celowy.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przed dodaniem komentarza zapoznaj się proszę z zasadami komentowania. Jeśli chcesz mieć swój obrazek przy podpisie, zarejestruj swój adres mailowy na stronie gravatar.com.

Zapisz się także do newslettera Świata Czytników


Komentarze do tego artykułu można śledzić także w formacie RSS.